Prikaz jedne poruke
Stara 15.5.2010, 6:45   #13
Kisr
Veteran

Član od: 1.7.2007.
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Da li je sigurno kupovati preko interneta?

Citat:
DarkoPatic kaže: Pregled poruke
Svi kazu da je taj limundo super stvar a meni to deluje jako nesigurno.... Neka mi neko bolje objasni kako to funkcionise?
Da se ovo ne pretvori u raspravu o limundu ali, kupio sam do sada 4 predmeta u vrednosti oko 7 hiljada dinara i nije bilo nekih vecih problema, naglasavam vecih. Sto se tice uplate za ono sto kupujes zavisi od prodavca, velika vecina salje paket tek po uplati na njihov racun, dok mali broj salje pouzecem i to uglavnom kupcima sa vise pozitivnih ocena i ni jednom negativnom, a retki su oni koji sve salju pouzecem.
Kada se salje kurirskim sluzbama razlicite sluzbe razlicito naplacuju postarinu, a i usluge nisu svakoj na istom nivou. Idi na limundo Cafe pa procitaj ima raznih iskustava.
Kada kupujes neku tehnicku stvar nemoj da se ustrucavas da postavis 100 pitanja u vezi predmeta jer imas gomilu aukcija tipa dvd player-ispravan, a kada posaljes pitanje prodavcu na pm da li je testirao uredjaj sa nekim dvd-om dobijes odgovor u stilu, nisam, isprobacu sutra pa javljam, inace zasvetli displej na plejeru i sve se normalno ukljucuje. I onda se ispostavi da nije bas sve 100% ispravno, znaci bolje da pitas pa da na osnovu odgovora dobijes sliku o predmetu koji kupujes nego da se posle ceses tamo gde te ne svrbi.

Ne znam, procitao sam tamo da postoji neka opcija "sigurna isporuka" ili tako nekako, postoji ta opcija prilikom slanja paketa, navodno kurir ti donese na vrata i ima obavezu da saceka dok ti ne proveris paket i uveris se da je sve u redu pa tek onda das njemu pare. Ali iskreno ne znam kako to funkcionise, ipak mi zvuci bajkovito...

Neko rece da prema ocenama biras od koga ces da kupujes, mnogo pozitivnih ocena moze a i ne mora nesto da znaci, nazalost ja sam se uverio da ni 200 pozitivnih ocena ne mora da znaci da je covek posten i da ti ne prodaje macku u dzaku.
I sto se tice toga da li je limundo odlican ili ne, pa bas i nije, zato sto postoje mnogi prodavci sa dosta pozitivnih ocena koji imaju vise naloga sa kojima vestacki naduvavaju cene svojih predmeta na aukciji. Recimo stave predmet na aukciju sa pocetnom cenom 100 dinara i posle dva-tri dana bude 5 ponuda a cena nije presla 150 dinara, onda odjednom ulece taze registrovan clan i daje ponudu od 400 dinara. Neko mu odgovori i da ponudu od 401 dinara, ali on odma' uzvraca i podize na 600 dinara. Onda jos jednom da bi pokazao svima koliko je glup daje sledecu ponudu od 700 dinara i ako je njegova bila zadnja i najvisa, znaci sam odgovara na svoju ponudu. I naravno pogadjas da takvi likovi na kraju nikada ne kupe predmet za koji su licitirali, samo naduvaju cenu i izgube se pred kraj aukcije i vise od njih ni traga ni glasa. A cuo sam i da postoji fora da se pobedi na aukciji par sekundi posto se ona zavrsi, primetio sam par likova koji su pobedili na nekoliko aukcija sa jednom jedinom ponudom u zadnjoj sekundi.
Svaki clan da bi se registrovao mora da posalje uslikanu ili skeniranu licnu kartu i kada to uradi dobije stiklir pored svog imena gde pise "proveren clan", ali ne znam koliko to moze da bude od koristi bilo kome u slucaju neke prevare.

I sto se tice ocenjivanja, malo mi je to bzv jer funkcionise po principu ja tebi ti meni. Znaci neko ti uvali neko s***e i ti ga negativno ocenis i automatski ces dobiti od njega negativnu i ako je nisacim nisi zasluzio. Recimo pobedis na aukciji i naj normalnije za dan dva uplatis novac prodavcu i dobijes paket i javis mu da je sve ok, on ce da ceka da vidi kakvu ces ocenu da mu das i tek onda ce i on prema tome da oceni...
Kisr je offline