Prikaz jedne poruke
Stara 30.3.2010, 18:24   #1008
Dukes
Veteran
 
Član od: 19.8.2005.
Poruke: 581
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 335 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Citat:
Supreme.50 kaže: Pregled poruke
Ja tvrdim da nema coveka kojem ce ovo na neki nacin koristiti u odnosu na latinicu.
A jel pričamo o našem domenu ili?
1. Ako si odgovorio na moj prethodni post, debelo nisi u pravu.
2. Ako si podrazumevao naš ćirilični domen (mada to nisam spominjao u tom postu, a jeste tema rasprave) rekoh da je to za diskusiju. Ti imaš takav stav, ok...

Samo da dodam sa nedavne press konferencije nekoliko (po meni) bitnih stavki za raspravu:
1. RNIDS ima ideju da prva godina bude besplatna za one koji hoće da registruju ćirilični domen (sa pravom prvenstva na domen koji je isti ili sličan onom na .rs - ovo je isto ideja).
2. Pravoslavna crkva će za sve svoje sajtove da koristi ćirilični domen, što je sasvim očekivano (bez pretenzija da ulazim u raspravu o crkvi i religiji). Ima najava i od izvesnog broja firmi i gradskih vlasti.
3. Rasprava o imenu domena će se voditi do sredine maja. Tada će se odlučiti kako se zove.


@Highlander
"Matematiku" ne znam, niti mogu da potvrdim koliki je to broj sajtova, ali - interesovanje postoji. Sa strane krajnjeg korisnika - biće ih srazmerno količini i važnosti sajtova na ćiriličnom domenu, mislim da se tu slažemo.
E sad - profitabilnost. Ako je RNIDS taj koji dreši kesu, ne razumem kako će onda on profitirati na nečemu u šta ne vredi ulagati kako tvrdiš?

EDIT: koristan link gde imate broj zemalja koji se prijavio za svoj IDN ccTLD: http://www.icann.org/en/topics/idn/fast-track/

Poslednja ispravka: Dukes (30.3.2010 u 19:18)
Dukes je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dukes na korisnoj poruci:
player1 (30.3.2010)