PDA

Prikaži potpunu verziju : WLAN na toshiba


JovanK
16.11.2006, 21:13
Moj kolega ima toshibu satelite ali ne znam koji model. Konfiguracija je sledeće:
Intel 1.83 dual core
512 DDR II RAM-a
60 HDD
15"
INTEL(R) PRO/Wireless 3945

Za ovo poslednje nisam siguran, a ono pravi problem. Naime nije nikako moguće da se konektuje na WL. On ima sopstveni program za traženje mreže, ali nikako da nadje. Sve smo probali ali nikako. Čak je probao i neki sistem inžinjer ali nije ni on uspio.

Ako neko zna koja je caka, neka javi.

SuperG
16.11.2006, 21:19
Moj kolega ima toshibu satelite ali ne znam koji model. Konfiguracija je sledeće:
Intel 1.83 dual core
512 DDR II RAM-a
60 HDD
15"
INTEL(R) PRO/Wireless 3945

Za ovo poslednje nisam siguran, a ono pravi problem. Naime nije nikako moguće da se konektuje na WL. On ima sopstveni program za traženje mreže, ali nikako da nadje. Sve smo probali ali nikako. Čak je probao i neki sistem inžinjer ali nije ni on uspio.

Ako neko zna koja je caka, neka javi.

Na sta on pokusava da se "nakaci"? Na drugi kompjuter, na wireless ruter, na ap??

JovanK
16.11.2006, 21:35
Nisam siguran da sam razumio tvoje pitanje. Pa želi da se zakači na internet, pa jel to ide preko wireless ruter-a ili preko na acess pointa ne znam??

Momak želi da se zakači na provajderov net.

SuperG
16.11.2006, 21:38
Nisam siguran da sam razumio tvoje pitanje. Pa želi da se zakači na internet, pa jel to ide preko wireless ruter-a ili preko na acess pointa ne znam??

Hmm, mozes li ti malo detaljnije da opises? Gde on to pokusava da se nakaci (na nekom javnom mestu ili od kuce?) i preko koje opreme? Ako ne znas, pitaj ga. :kreza:

JovanK
16.11.2006, 21:59
Hmm, mozes li ti malo detaljnije da opises? Gde on to pokusava da se nakaci (na nekom javnom mestu ili od kuce?) i preko koje opreme? Ako ne znas, pitaj ga. :kreza:

E ovako da problem bude veći o tome lapiju znam ja više koji sam ga samo par puta vidio, nego on koji ga ima već par mjeseci. A lapi mu je trenutno kući pa ne može da mi detaljnije javi koji je model.

Naime pokušavamo da se zakačimo na WL na faxu, gdje sam i ja trenutno, jer imamo 24h pristup njihovoj mreži za dz. Sve što ja uradim je nadjem tu mrežu (CIS) kliknet konekt, potom otvorim operu, izbaci mi stranicu za logovanje i to je to. Logujem se i sve radi OK. Ali njemu nikao ne može da pronadje ni jednu, pa ni ovu mrežu, koja je inače na "b" standardu. Takođe oni ovdje imaju i neke njihove mreže koje rade na "g" ali one nisu za dz, ali ni njih ne može da nadje, ni sa windowsovim ni sa sopstvenim programom za WL.

Bryan Fury
17.11.2006, 0:37
Da li mu je uopšte uključen wlan na laptopu?

JovanK
17.11.2006, 0:43
Da li mu je uopšte uključen wlan na laptopu?

Ma jeste i ja sam nedavno nešto kod njega dzaro. Njegov rodjak ima siti taj model i isti takav problem.

Bryan Fury
17.11.2006, 14:31
Probaj da update-uješ drajvere za wifi karticu i program za traženje wifi signala (ako postoje novije verzije). Takođe, probaj i sa netstumbler-om da vidiš da li će nešto da uhvati.

http://www.netstumbler.com/downloads/netstumblerinstaller_0_4_0.exe

SuperG
17.11.2006, 16:40
Probaj da update-uješ drajvere za wifi karticu i program za traženje wifi signala (ako postoje novije verzije). Takođe, probaj i sa netstumbler-om da vidiš da li će nešto da uhvati.

http://www.netstumbler.com/downloads/netstumblerinstaller_0_4_0.exe

Uze mi rec iz usta... sto se tice NetStumblera:opanachke

@ JovanK

Probaj da umrezis tvoj laptop sa njegovim (Ad hoc).

JovanK
19.11.2006, 21:07
Nisam probao da umrežim svoj i njegov lapi, ali smo problem dijelimično riješili. Naime kako na faksu postoji dosta wl mreže, mi smo uspjeli da pronađemo sve one na koje se treba logovati, to jest one koje nisu rezervisane za studente. Uglavnom sve te mreže su na "g" standardu, ali smo takođe uhvatili i jednu mrežu koja je namijenjena za samo jednu učionicu, inače radi na "b" standardu. Tu se javlja problem jer da bi uhvatili tu mrežu moramo da se primaknemo skoro skroz do vrata.

A mrežu koja je namjenjena nama studentima on ne može da uhvati. Ta mreža je "b" standarda i sve što treba da se uradi je da se loguje ali taj pass i user name zna svak, to jest javan je. E pa zašto je to tako kad svi mi ostali možemo lijepo da se konektujemo na tu mrežu, a on sa toshibom ne može.

Sva moguća podešavanja smo pregledali i sve je OK .

Meni je više ponestalo ideja šta bi moglo da bude probčem.

Bryan Fury
20.11.2006, 19:42
Nisam dobro razumeo, hvata g mreže, ali ne i b? Ako je tako, onda je na njegovom laptopu namešteno da traži samo g mreže, zato i ne vidi b. Pogledajte u podešavanjima kartice/programa za traženje mreže.

JovanK
29.11.2006, 21:50
Nisam dobro razumeo, hvata g mreže, ali ne i b? Ako je tako, onda je na njegovom laptopu namešteno da traži samo g mreže, zato i ne vidi b. Pogledajte u podešavanjima kartice/programa za traženje mreže.


Nažalost nije, podešeno je da traži sve, i najnovija vijest je da pronalazi i neke mreže na "b" standardu, ali ne sve, pa tako ne pronalazi onu koja je svima dostupna na korištenje, dakle onu rezervisanu za studente, to jest onu koju svi mi hvatamo i koristimo.
Zašto je tako nemam pojma.

Bryan Fury
29.11.2006, 22:02
Probaj sa netstumbler-om kao što je već rečeno, moguće da postoji neki problem sa signalom.

JovanK
29.11.2006, 22:30
Probaj sa netstumbler-om kao što je već rečeno, moguće da postoji neki problem sa signalom.

Probano al dzaba. Signal je full kod mene a kod njega neće pa neće, mada smo više i odustali od pokušavanja.

Bryan Fury
30.11.2006, 0:43
Ako mu je slučajno laptop još pod garancijom, neka ga reklamira odmah; ako ste sve to uradili i još uvek neće, moguće je da je neki hardverski problem u pitanju. Ako nije, onda bi mogao da proba sa zasebnom wifi karticom (ne bi trebalo da košta puno).