PDA

Prikaži potpunu verziju : Hitna mala pomoc oko instalacije


optimus_prime
16.11.2006, 13:04
Caos,

Skinuo sam VPNc Klijent za ubuntu, extraktovao sam ga u /etc, e sad instalacija krene lepo kroz konzolu, ali kad treba da napravi modul izbaci sledece

Making module
sh: ./driver_build.sh: No such file or directory
Failed to make module "cisco_ipsec.ko".


sta da radim, da li sam na pogresno mesto extraktovao ili kako vec, ovo mi je jako bitno.

Hvala,

al0cunit
16.11.2006, 14:52
mozda treba da navedes gde se nalaze moduli tacan path .. ili pak mozda trazi path do kernel source-a ..

optimus_prime
16.11.2006, 20:25
Uspeo sam da installliram VPN, ali je problem sto ubuntu nikako ne komunicira sa WLAN karticom, on je vidi, ima kobajagi drqajver, ali nikako da posalje neki signal preko nje, sta je u pitanju?

al0cunit
16.11.2006, 22:28
cudo jedno malo .. zove se ndiswrapper .. sa njim mi je wlan karta proradila .. ako budes imao problem tokom instalacije ndis-a obrati se meni .. tu sam se ispraksirao ..

optimus_prime
16.11.2006, 23:15
cudo jedno malo .. zove se ndiswrapper .. sa njim mi je wlan karta proradila .. ako budes imao problem tokom instalacije ndis-a obrati se meni .. tu sam se ispraksirao ..


Vec imm problem, gde da ga skinem, ako imas posalji, onda kako da se installira, i najzad, zaa sta je programce???

al0cunit
18.11.2006, 17:10
evo ovde imas da skines .. :
http://sourceforge.net/projects/ndiswrapper/
procitaj install.txt .. cini mi se da ide ..
make uninstall .. pa to uradi sve dok ne nestanu poruke tipa "blabla removed" pa onda make i make install .. kad se sve to zavrsi loaduj windows drajver ovako
ndiswrapper -i driver.inf i posle modprobe ndiswrapper i uredjaj ce valjda da radi .. vidi iwconfig pa ako prikaze wlan0 lepo sve .. onda radi ..

optimus_prime
18.11.2006, 17:26
Ill try it,
probaj Linux Mint, on ima vecinu resenih problema.

al0cunit
19.11.2006, 0:59
i will .. to mi je i cilj .. u svojoj stalazi imam preko 50 distroa .. svaki sam probao .. :) i uzivam u tome .. :)

optimus_prime
19.11.2006, 14:54
i will .. to mi je i cilj .. u svojoj stalazi imam preko 50 distroa .. svaki sam probao .. :) i uzivam u tome .. :)


Ja ih skidam sa neta, sta da kezem da distro od 700mb svucem za 5-10min.
Probaj odlican je, nemam nameru da ga menjam za sada.