PDA

Prikaži potpunu verziju : Problem sa slusalicama


GameFREAK
15.11.2006, 21:54
Ljudi imam jedan cudan problem. Nikako ne mogu da povezem slusalice da mi rade kako treba. Imam zvucnu karticu Audigy LS i preko njih imam povezan 5.1 sistem koji odlicno radi. Slusalice u koju god rupu da utaknem, gurnuo ih skroz ili do pola, ne cuju se kako treba. Najbolje rade u zelenoj rupi, sto je valjda i normalno, ali mi je leva strana zagusena i susti a desna se cuje kako treba. Pokusao vam na sve nacine da podesim drajvere ali ne vredi, problem je isti. Napominjem da slusalice rade odlicno kada se zakace na TV ili neki drugi uredjaj. Ima li neko ideju stra da radim? :icon_scra

Master Neo
15.11.2006, 23:04
Ljudi imam jedan cudan problem. Nikako ne mogu da povezem slusalice da mi rade kako treba. Imam zvucnu karticu Audigy LS i preko njih imam povezan 5.1 sistem koji odlicno radi. Slusalice u koju god rupu da utaknem, gurnuo ih skroz ili do pola, ne cuju se kako treba. Najbolje rade u zelenoj rupi, sto je valjda i normalno, ali mi je leva strana zagusena i susti a desna se cuje kako treba. Pokusao vam na sve nacine da podesim drajvere ali ne vredi, problem je isti. Napominjem da slusalice rade odlicno kada se zakace na TV ili neki drugi uredjaj. Ima li neko ideju stra da radim? :icon_scra
Kao prvo, jesi podesio drivere da daju stereo zvuk, ne suround? Kao drugo, pazi 'vamo sad: ja bih uradio ovako: ako sluske ne rade na kompu, a 5.1 sistem radi, najbolja kombinacija je da na kompu prebacis drivere da rade u stereo modu, pa utaknes 5.1 sistem, pa onda u njih(verovatno zvucnici imaju ulaz) slusalice. Trebalo bi da radi, i cak da se cuje bolje. Javi sta si uradio

GameFREAK
16.11.2006, 0:20
Na zvucnicima nemam izalz za slusalice, a u drajverima nemam opciju da biram izmedju suround i stereo zvuka, nego da biram izmedju 2.1, 4.1, 5.1 i slusalica, i na kako god podesim zvuk je isti.:confused:

AstraLogos
16.11.2006, 10:26
Na zvucnicima nemam izalz za slusalice, a u drajverima nemam opciju da biram izmedju suround i stereo zvuka, nego da biram izmedju 2.1, 4.1, 5.1 i slusalica, i na kako god podesim zvuk je isti.:confused:
Izaberi 4.1 pa na prednjim zvucnicima mozes da stavis 2.1 a na zadnjim slusalice. Ovo uradis u speaker seting a tamo lenjirom podesavas glasnocu prednjih ili zadnjih zvucnika. Tako sam ja uradio sa mojim sluskama i AL ATP3. :ciao:

Master Neo
16.11.2006, 12:27
Na zvucnicima nemam izalz za slusalice, a u drajverima nemam opciju da biram izmedju suround i stereo zvuka, nego da biram izmedju 2.1, 4.1, 5.1 i slusalica, i na kako god podesim zvuk je isti.:confused:
Ne mogu da verujem da nemas izlaz na zvucnicima... Au! Nego, poslusaj prethodni post. A i mislim da bi trebalo da radi na 2.1, cackaj malo ili jos bolje postuj neke slike da docaras kako izgledaju podesavanja pa da ti bolje pomognemo.

GameFREAK
16.11.2006, 13:02
Ne razumem kako da podesim to sto kazes. nemam tu opciju u speaker settings!

Master Neo
16.11.2006, 13:10
Ne razumem kako da podesim to sto kazes. nemam tu opciju u speaker settings!
Po slici koju sam video, pa... Hm... Koji 5.1 sistem imas? Mislim da treba da iskljucis ovo sve sto se tice dolby-ja posto tvoji zvucnici to podrzavaju a sluske ne. Isprobaj sve moguce kombinacije, naravno ostavi na headphones, drivere. Ja nemam takvu zvucnu pa ne razumem sta znace ta dodatna podesavanja. I iskljuci dolby digital decoding, mozda je do toga. Probaj sve.

GameFREAK
17.11.2006, 1:20
Imam neki Mercury 6200 sistem. Probao sam da iskljucim, ne vredi, probao sam sva moguca podesavanja da promenim... vise nisam pametan

AstraLogos
3.12.2006, 11:06
Imam neki Mercury 6200 sistem. Probao sam da iskljucim, ne vredi, probao sam sva moguca podesavanja da promenim... vise nisam pametan
Druze ja nikako nisam mogao da otvorim onaj zip fajl. Vidi se da je BMP slika ali nista dalje. Mozes li ti postovati sliku samo je konveruj u JPG pa okaci da vidim o cemu se radi i kako da ti pomognem da resis problem. :ciao:

Dzigi
15.12.2006, 23:37
I ja sam imao slican problem ali sam pronasao resenje.Sigurno imas integrisanu zvucnu na ploci.E uradi sledece.Najverovatnije si disejblovao u bios-u tu zvucnu pa idi pa je enejbluj i instaliraj drajvere po potrebi.Kad to uradis imaces dva izvora zvuka.U Audigy-ju neka ti bude prikljucen 5.1 sistem a sluske ukljuci u onaj zeleni izlaz na ploci.E sad fora je samo sto ces morati da u device manager-u ako hoces da slusas recimo na sluske morati da disejblujes Audigy ili ako hoces da slusas 5.1 onda obrnuto.Postupak enable-disable ne traje dugo i to bi trebalo da ti resi probleme.Nije bas najprakticnije resenje ali radi.
Ja sad treba da uzmem onu Audigy X-FI Fatality zvucnu sa onim front panelom koji se montira napred na kucistu i na njemu se nalazi izlaz za sluske pa ce to biti mnogo suptilniji nacin onda.