PDA

Prikaži potpunu verziju : Software za neometan rad na računaru.


dixy88
1.7.2015, 10:53
Pozdrav svima,

Zanima me da li postoji neki software/modifikacija koja omogućava neometan rad u trenutno aktivnom prozoru/programu?

Razlog za ovo jeste što u 95% slučajeva radim preko Remote Desktop-a i često šaljem komande preko macro/hotkey-eva. Jako mi smeta kada je proces slanja komande obustavljen zato što je neki program/chat rešio da iskoči u datom trenutku. Nebrojeno puta se dešava da hotkey nastavlja sa radom u tom popup ekranu i omete ceo proces. (dešava se da iskucao ceo set komandi i u start meniju i da me logoff-uje sa računara, poprilično iritantno)

Ako postoji rešenje, voleo bih da znam. :(

(Čitao sam da postoji neki AlwaysOnTop, ali sve što nalazim jeste vezano za Firefox addon)

Hvala unapred i izvinjavam se ako ovo nije pravo mesto za ovu temu.

water wizard
1.7.2015, 14:11
ja koristim http://www.dexpot.de/ tu imaš desni klik na gornji deo ekrana za razne opcije ima i za on top
bio je i neki manji program ali ne mogu da se setim tačno kako se zove..
Ili možeš da držiš miša nad programom kad nestane obaveštenje trebalo bi da se vrati focus na prethodni prozor

ZoNi
2.7.2015, 8:39
(Čitao sam da postoji neki AlwaysOnTop, ali sve što nalazim jeste vezano za Firefox addon)
Ja za "allways on top" i dalje koristim stari, minijaturni WinRoll: http://www.palma.com.au/winroll/

(ako ga isprobaš, za "help" odn. uputstvo šta kliknuti za pojedine opcije, pogledaj post (http://zoniweb.blogspot.com/2010/04/winroll.html) na mom blogu)

dixy88
2.7.2015, 10:38
@water wizard
Nije to sto mi treba. Porblem kod mene sto neki pogrami su lose napravljeni, pa konstantno uskacu u focus kada god ima promena u radu (u vecini slucaja nebitnih).

@Zoni
Zanimljivo, moracu da probam.

Pronasao sam AlwaysOnTop i komandu vezanu za taj program (slucajem okolnosti, koristim AutoHotkey programcic).
Mada, iskreno bih voleo da postoji neki program koji automatski aktivira OnTop na trenutno aktivnom prozoru, bilo da je remote, chat, browser, email.

dixy88
2.7.2015, 14:43
Ok, sada sam probao AlwaysOnTop. Program stoji na vrhu ali problem je i dalje tu. Program koji iskace biva selektiran sam od sebe i skripta kuca u njemu.

Da li postoji neko resenje za to? Meni treba da selektirani prozor bude uvek aktivni dokle god ne kliknem na neki drugi.

Izvinjavam se zbog loseg objasnjenja...

water wizard
2.7.2015, 14:52
zar ne postoji opcija u tom dosadnom programu da ne izbacuje obaveštenja?
Ili lepo zatvori program, pa kad se vratiš za kompjuter upali ga ponovo

tomas
2.7.2015, 15:22
pokusaj sa programom DeskPins

dixy88
8.7.2015, 22:07
Hvala na ponudjenim odgovorima.
Nazalost, ne postoji resenje za ovaj problem... cak i sa AlwaysOnTop programima, problem je u tome sto drugi prozor krade focus AlwaysOnTop programa.
Pokusao sam da nadjem resenje, ali ne postoji za Win7...

@water wizard
Voleo bih da mogu, ali program mi je potreban dok radim... razlog zasto nema ove opcije je zbog toga sto je program custom made... :S