PDA

Prikaži potpunu verziju : MiniTV i antena problem?


cropape
19.6.2015, 15:39
Kupio sam mini (portable) TV “Lenco TFT-726” ponajviše kako bi je mogao gledati na mjestima gdje se ne mogu priključiti na krovnu antenu.
Uz TV dobio sam i mini DVB-T antenu (magnetnu) ali pomoću nje ne mogu totalno nijedan kanal uhvatiti, i na mjestima gdje je signal veoma jak. Takođe sam spojio i krovnu antenu i pomoću nje ne hvata totalno ništa.
Jedino kad spojim mini TV s digitalnim prijemnikom onda hvata sve živo.
Nije mi jasno zašto ne hvata programe pomoču te mini DVB-t ili krovne antene
Da li ja to neznam nešto podesiti ili ne znam što, molio bi pomoć ako neko zna.
Evo linka (http://www.lenco.com/p/tft-726/)na stranicu mini TV

Spawn BG
19.6.2015, 15:51
Možda zbog DVBT2? Mislim da od DVBT antene nema vajde bez T2 dekodera...

mare037
19.6.2015, 18:25
Upravo to. Ne možeš da uhvatiš kanale jer taj mini-tv nema DVB-T2 tjuner u sebi, već samo DVB-T.

Ostaje ti jedino da dokupiš neki USB DVB-T2 tjuner pa da preko njega povežeš antenu.

NjegovaWisost
19.6.2015, 23:29
Zeznuli su te, prodali su ti neupotrebljiv portable tv, probaj da vratiš. Poseban set up box nema svrhu, jer je ovo portaabl tv

cropape
20.6.2015, 8:03
Majku im ........
Zašto onda daju uz TV i DVBT antenu ako je neupotrebljiva.

Mario Pavićević
20.6.2015, 20:29
Antena je obicno parce zice i kao takva nema veze sa time da li "hvata" analogni ili digitalni signal, projektuje se prema nosecoj frekvenciji, a ona je u ovom slucaju odogovarajuca bilo da se radi o starom analognom ili novom digitalnom signalu, tako da je pojam "antena za prijem digitalnog TV signala" izmisljen, bilo koja antena koja je radila posao ranje, radice ga i sada.
TV mozda ima DVB-T tjuner, ali Srbija koristi noviji DVB-T2 standard, tako da iako je TV sposoban da prima digitalni signal, to radi po starom standardu koji koristi dobar deo Evrope(a od komsija recimo Hrvatska).