PDA

Prikaži potpunu verziju : СМПлејер - зум и промена величине превода


Боле
14.5.2015, 15:01
Зна ли неко како да се у СМПлејеру подеси да се величина слова превода не мења кад се зумира слика?

ColdBoot
14.5.2015, 20:19
^Mislim da to ne može, ali možeš veličinu fonta titla da umanjiš, pa mu dođe na isto.

Боле
14.5.2015, 22:24
Користим ту опцију за увећавање и умањивање слова преко пречица на тастатури које сам уредио, тако да је брзо доступна, али би ми више одговарало када величина слова не би имала везе са односом (размером) слике и зумирањем, него да слова остану онакве величине какву изабереш. Уствари да буду обе опције, и ова да се мењају слова у односу на величину слике је занимљива.

И не дође баш на исто, јер има разних размера видео записа и некад не можеш добити тачну величину слова која ти одговара.

ColdBoot
14.5.2015, 23:24
Znam, ali ne može to što bi hteo. Zoom radi kao na foto-aparatu, ne može nešto što je u kadru da uveća a nešto ne. A proporcije uvećanog fonta zavise i od toga koji odabereš pa možda možeš nekako kombinacijom veličine i vrste da dobiješ željeni efekat.

Laskaris
15.5.2015, 8:28
Jesi li probao da koristis "normal subtitles" (staru verziju)? Koristis verovatno SSA/ASS titlove sada. Pod karticom subtitles postoje i "normal subtitles", tu imas autoscale opciju pa tu mozes i da je iskljucis. Nedostatak je sto je boja slova uvek bela (ne moze se menjati)..probaj pa nam javi.

Боле
15.5.2015, 11:59
Пробао сам то, да искључим аутоматску промену величине, али опет мења. А јесте недостатак то што кажеш да је боја слова увек бела, ја их мало засивим јер тако мање смета очима.

Laskaris
15.5.2015, 12:09
Hmm..kod mene ne menja, ali su slova sa svim scale vrednostima prilicno sitna. Treba da zatvoris program i pustis video ponovo. Probaj da umesto xv koristis Opengl (u video podesavanjima).

Боле
15.5.2015, 13:24
Нема опенгл, има гл, и исто мења величину слова. Не вреди ни покушавати са нормалним преводима, ако не може са новијом верзијом да се изведе ово.

А што се тиче излазног драјвера, кажу да је најбоље користити иксв.

toxic
15.5.2015, 13:27
Zavisi od grafike koju imas, ako moze HW akceleracija onda ili VDPAU ili VAAPI.

Боле
15.5.2015, 15:52
Нема ништа од тога што си навео.

Мана нормалних превода је што не може да се мења боја слова, и нема опција за подешавање изгледа слова (спољна линија, сенка).

А мана ССА превода је јер неће да се померају слова са командама горе и доле.

toxic
15.5.2015, 18:02
Kao sto rekoh, zavisi od graficke karte, drajvera kao i od verzije i Mplayer/MPV-a (backend player-i koje SMPlayer moze da koristi) i SMPlayer-a. Ako imas noviju kartu koja nije integrisana, ubaci novije verzije, imas ih u ovom (https://launchpad.net/~rvm/+archive/ubuntu/testing) PPA-u. Tu su poslednje verzije SMPlayer-a i MPV player-a, u SMPlayer-u mora prethodno da se podesi da koristi MPV umesto Mplayer-a. MPV je dosta bolji, noviji i azurniji.

Takodje, probaj i Bomi player (http://ubuntuhandbook.org/index.php/2015/02/install-bomi-multimedia-player-ubuntu/). Meni je on zamenio SMPlayer.

Боле
16.5.2015, 0:07
Имам интелову интегрушу гма3000.

Пробао Боми плејер, троши више процесора од СМПлејера. Инсталирао новију верзију СМПлејера да би пробао како ради са МПВ, и унео тамо мпв уместо мплејера, али није хтело да ради.

МПВ троши мало мање процесора од СМПлејера, али је СМПлејер доста бољи. На крају сам вратио старо издање СМПлејера 0.8.6, јер код мене ради боље од новог.

toxic
16.5.2015, 0:18
Nema tu HW akceleracije, mozes jedino da probas MPV preko SMPlayer-a, mozda dobijes nesto manje zauzece procesora (kod mene je i bez HW akceleracije znacajno manje). Naravno, potreba je novija verzija.

Боле
16.5.2015, 0:27
Не знам што није хтео да ради МПВ преко СМПлејера. Нема везе. Само мало мање процесора троши МПВ него МПлејер.

Тако да остајем на старом издању СМПлејера са МПлејером. (:
Ови недостаци које смо навели нису толико страшни.

ColdBoot
16.5.2015, 22:19
^Sad sam malo eksperimentisao sa Bomi-jem i on može da uradi to što tebi treba tj skalira titl ako se zumira video.

Ne mogu sad da se setim kako je to u SMPlayeru jer i ne zumiram video često, ali to je ta opcija kojom titl može da se podesi na potrebnu veličinu. Verovatno je ima.

Laskaris
17.5.2015, 20:16
VLC player koristiti za hardversku akceleraciju pod linuxom. SMPlayer iz repozitorijuma nema tu mogucnost, a ovi smplayeri tj mplayeri iz ppa su..kako koji.. Ta integrusa (intel gma 3000) je, nazalost, ne podrzava.

toxic
17.5.2015, 22:27
SMPlayer iz repozitorijuma je anticki, ovaj PPA koji sam ostavio koristim jako dugo i nisam nikada imao probleme. U njemu i nema Mplayer-a, samo SMPlayer i MPV, nove verzije, nista drugo. Sada koristim Bomi preko MPV-a.

Mplayer se vise i ne azurira, zastareo je, dok VLC nema neke osnovne opcije i deluje nedovrseno.

Боле
17.5.2015, 22:40
Што би застарео?

На виндовсу сам користио и сад понекад користим БС плејер 1.02.814, који је стар преко десет година. И није застарео, има све што је потребно да видео плејер има, уствари то је најбољи видео плејер који сам користио. (:

А што се тиче СМПлејера рекох да мени ради боље стара верзија. Што би постављао нову ако стара ради како треба.