PDA

Prikaži potpunu verziju : PlayStation 3

Strane : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14

dragomix
12.10.2012, 10:11
Sony je prvi napravio strategiju i krenuo u zasigurnu buducnost u kojoj vise nece praviti hardware. PS4 ce biti poslednja Sony-jeva konzola, a to se mozda dogodi i sa PS3. Nemaju oni vise razloga zasto da prave hardware, kad gube na njegovoj prodaji, a igre koje prave se ne prodaju ni u priblizno dovoljno primeraka da nadomeste te gubitke. Brojke prodatih igara na PS3 su PORAZAVAJUCE i obe konzole ove generacije su u ogromnoj prednosti u tom domenu. Napravili su ogromnu glupost sa PS3, konzola je nocna mora za developere, skoro svaka multiplatformsa igra izgleda i radi daleko losije nego na kutiji. Jedina su kompanija koja se ne bori da od PS-a napravi neki entertainment hub. Sad ih je jos snasla i Vita koja je na ivici ambisa, niko je ne kupuje, igre ne dolaze, 3DS u prednosti od skoro 20 miliona vise prodatih jedinica, projekti sa vite prelaze na 3DS.

Kad se sve ovo sabere i u jednacinu ubaci to da cela kompanija Sony posluje lose u globalu poslednjih godina, oni nemaju vise resursa da proizvedu hardver kakav kupci zele (neke azdaje koje se pominju po raznim forumima), ne mogu da mu stave odgovarajucu cenu (ubica PS3) koja je konkurentna. Mozda PS4 bude realnost, ali dalje od toga se sigurno nece ici. Pocece da prodaju software svima preko cloud servisa i sve ovce na broju.

Ocelot
12.10.2012, 14:21
Dakle, te planove su već saopštili? Pitam jer si to napisao da tako izgleda. Ako gledamo broj prodatih igara po konzoli, po poslednjim podacima, tu je najgori Nintendo a ne Sony.
Drugo, jedina igra koja se nije prodala u dovoljno primeraka je Heavenly Sword, koja je izašla još na početku PS3.
Možda bi trebalo da se ovo pogleda i iz nekog drugog ugla. PS3 koji je izašao skoro godinu dana posle svog glavnog konkurenta - X360, i koji je koštao skoro duplo više, sad je samo na milion - dva od toga da ga prestigne. Meni se čini da je Playstation brend i dalje vrlo jak.
Dalje, već par godina unazad, Sony zarađuje na svakoj prodatoj PS3 konzoli, prošle godine su izvukli uložene pare, sad je već to profit.

Previše izvrćeš vesti.

dragomix
12.10.2012, 14:32
Milsim, ne bih da se raspravljam, ali svi podaci su tu negde, samo treba da se potraze. Evo i toga koliko je koja konzola imala prodatih softvera, koliko je najprodavanijih igara i sa kojim ciframa.

Nintendo Wii (ukupno prodato 826.93 miliona igara)
Wii Sports (79.60 million)
Mario Kart Wii (32.44 million)
Wii Sports Resort (30.14 million)
Wii Play (28.02 million)
New Super Mario Bros. Wii (26.26 million)
Wii Fit (22.67 million)
Wii Fit Plus (20.48 million)
Super Smash Bros. Brawl (10.79 million)
Super Mario Galaxy (10.68 million)
Wii Party (7.94 million)
Mario Party 8 (7.6 million)
Mario & Sonic at the Olympic Games (7.09 million)
Super Mario Galaxy 2 (6.36 million)
The Legend of Zelda: Twilight Princess (5.82 million)
Just Dance 2 (5 million)

Xbox 360 (ukupno prodato 618.24 milionona igara)
Kinect Adventures 18 million
Call of Duty: Black Ops 12 million
Halo 3 8.1 million
Call of Duty: Modern Warfare 2 7.562 million
Gears of War 5 million
Gears of War 2 5 million
Grand Theft Auto IV 4.362 million
Call of Duty 4: Modern Warfare 4.211 million
Fable II 3.5 million
Call of Duty: World at War 3.35 million
Halo: Reach 3.3 million
Gears of War 3 3 million
Halo 3: ODST 3 million
Minecraft[c] 3 million

PS3 (ukupno prodato 595 miliona kopija igara)
Gran Turismo 5 (7.43 million)[127]
Gran Turismo 5 Prologue (5.34 million)[127]
God of War III (5,197,632; 2,818,033 in North and Latin America, 1,961,733 in PAL regions, 417,866 in Japan and SCE Asia territories)[145]
Call of Duty: Modern Warfare 2 (4.8 million approximately; 3.531 million in the US,[32][33][35] 244,578 and 25,268 The Best in Japan,[146] at least 1 million in UK)[36]
Uncharted 3: Drake's Deception (3.8 million)[147]
Uncharted 2: Among Thieves (3.8 million)[148]
MotorStorm (3.31 million)[149]
Call of Duty: Black Ops (3.269 million units approximately; 3.094 million in the US,[150] 175,813 in Japan[146])
Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots (3 million approximately;[151][152] 1.076 million in the US,[153] 706,461 in Japan,[146] 1 million in Europe,[154] 200,000 in UK)[98]
LittleBigPlanet (3 million)[155]
Final Fantasy XIII (2.89 million approximately: 1.85 million in Japan, 140,000 in other Asian countries,[107] 828,200 in US,[156] 100,000 in UK)[25]
Grand Theft Auto IV (2.73 million approximately: 1.89 million in US,[41] 211,240 and 37,306 The Best in Japan,[157] 600,000 in UK)[45]
Uncharted: Drake's Fortune (2.6 million)[158][159]
Resistance: Fall of Man (2.5 million)[160]
God of War Collection (2,418,516; 1,748,663 in North and Latin America, 514,253 in PAL regions, 155,600 in Japan and SCE Asia territories)[145]
Killzone 2 (2 million)[161]
inFamous (nearly 2 million)[162]
Call of Duty 4: Modern Warfare (1.977 million approximately; 1.106 million in the US,[163] 122,019 regular and 149,028 The Best in Japan,[146] 600,000 in UK)[45]
Call of Duty: World at War (1.83 million approximately; 1.238 million in the US,[163] 600,000 in UK)[45]
Heavy Rain (1.7 million)[164]
Resident Evil 5 (1.62 million approximately: 585,000 in US,[165] 520,564 and 258,961 Gold Edition in Japan,[146] 200,000 in UK,[28] 62,040 in France)[166]
Heavenly Sword (1.5 million)[167]
Red Dead Redemption (1.35 million approximately, 947,400 in the US,[168][169] 300,000 in UK,[98] 109,340 in Japan)[146]
Ratchet & Clank Future: Tools of Destruction (1.25 million)[170]
MotorStorm: Pacific Rift (1 million)[171]

Ja ne znam u kom univerzumu je Nintendo na najgorem mestu kad imaju najprodavaniju igru ove generacije koja nije dolazila upakovana uz konzolu, Super Mario Galaxy. Ne znam ni koji je to univerzum gde je dobra prodaja za AAA fransizu kao sto je Uncharted 3 miliona po igri (ukupno 9), a da pritom Gears of War fransiza koja je operisana od svega sto imalo moze da uposli mozdane vijuge ima preko 15 milona prodatih kopija.

Cinjenica je da je Sony prosao extremno lose ove generacije, nista to ne moze da opovrgne. Napravili su uzasnu konzolu za koju je tesko programirati bilo sta, koja ima limitiran RAM i katastrofaln graficki procesor. Jedina svetla tacka je procesor, ali dzaba kad je nocna mora za developere.

Izvor: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_best-selling_video_games

Ocelot
12.10.2012, 15:13
Wii Sports je išao uz svaku konzolu, zato je toliko kopija. Govorim ti o nečemu što se zove "software tie ratio" ili na naški, prosek kupljenih igara za konzolu koju neko ima.

Zadnji podaci iz 2011. http://www.gamasutra.com/view/news/39708/The_2011_US_retail_software_sales_breakdown.php

To što neka igra nije najprodavanija ne znači da se nije dobro prodavala.

Još nešto, niko ovde ne spori da je Sony dobro zeznuo stvari ovaj put, ali je malo dosadno gledati kako u svakom postu, onako izokola, pljuješ ostale konzole i veličaš svaki Nintendov potez. Izvrćeš vesti i izostavljaš druge stvari da bi pokazao kako je Nintendo nepogrešiv.

dragomix
12.10.2012, 15:29
Wii Sports je išao uz svaku konzolu, zato je toliko kopija. Govorim ti o nečemu što se zove "software tie ratio" ili na naški, prosek kupljenih igara za konzolu koju neko ima.

Zadnji podaci iz 2011. http://www.gamasutra.com/view/news/39708/The_2011_US_retail_software_sales_breakdown.php

To što neka igra nije najprodavanija ne znači da se nije dobro prodavala.

Još nešto, niko ovde ne spori da je Sony dobro zeznuo stvari ovaj put, ali je malo dosadno gledati kako u svakom postu, onako izokola, pljuješ ostale konzole i veličaš svaki Nintendov potez. Izvrćeš vesti i izostavljaš druge stvari da bi pokazao kako je Nintendo nepogrešiv.

Ne znam kakve to veze ima, sirove brojke su sirove brojke. Bolje je prodati 100 miliona konzola i svakom korisniku po 8 igara prosecno, nego 60 (od toga vise od pola sa gubitkom od po nekoliko stotina dolara na jednoj konzoli) miliona i svakom korisniku po 10 igara porsecno. Dzaba sve te brojke koje pokusavaju da umanje poraz koji je Sony doziveo ove generacije. Vec sam napisao cinjenice, koje je tesko osporiti. Multoplatformske igre izgledaju bolje na konkuretskoj konzoli, velikobudzetne AAA igre nisu prodavane dovoljno da bi bile veliki marketinski uspeh, Sony je za razliku od Nintenda ulozio ogromne svote novca, kupovao razvojne timove, previo velikobudzetne igre. Nintendo je pravio niskobudzetne igre sa malim timom odabranih ljudi, koje su se prodavale kao alva na trzistu, zarada je bila visestruko veca od one koju je Sony dobijao. Pritom Sony nije uspeo da se proda kao konzola koja moze sve, mnogi je trenutno koriste samo kao Blue Ray player.

Napisao sam surove cinjenice, ali opet cinjenice. PS3 je lose dizajnirana konzola, sa nekim zacudjujucim odlukama u njenom razvoju, koja je na poslednjem mestu ove generacije. Sve sto je Sony radio je kopiranje Nintenda (Move, Litlle Big Planet, Play Station All Stars) i izbacivanje nekih stvano odlicnih igara, koje niko nije igrao. Mislim da im je stvarno najbolje resenje ponuda tih istih igara preko Cloud servisa svima, i prebacivanje Play Station brenda u nesto opste dostupno svima (od tableta do high end PC-a). Bolje to nego jos jedan fijasko kao PS3 i Vita.

Ocelot
12.10.2012, 15:44
E vidiš, bitno je prodavati i više igara uz konzolu jer to znači da zarađuju i developeri što znači da dobijamo još igara, a od svake prodate igre procenat dobija i proizvođač konzole. Ne primećujem da bilo ko ovde pokušava da ulepša realno stanje. Kao što reče, ovo su činjenice ali bez izvrtanja da bi se nečije mišljenje i želje nametnule kao tačne. ;)

Nego, ovo je previše otišlo u offtopic, a ovo je tema o PS3.

dragomix
12.10.2012, 15:56
E vidiš, bitno je prodavati i više igara uz konzolu jer to znači da zarađuju i developeri što znači da dobijamo još igara, a od svake prodate igre procenat dobija i proizvođač konzole. Ne primećujem da bilo ko ovde pokušava da ulepša realno stanje. Kao što reče, ovo su činjenice ali bez izvrtanja da bi se nečije mišljenje i želje nametnule kao tačne. ;)

Nego, ovo je previše otišlo u offtopic, a ovo je tema o PS3.

Pa i pricamo o PS3 i tome kako mu se blizi oblak. Svi proizvodjaci konzola najvise zaradjuju na sopstvenim igrama, tu je Nintendo apsolutni vladar. Oni prave konzolu po svojoj meri i potrebama, izbace par fantasticnih igara i nista drugo ti realno i nije potrebno, a sav novac ide bas njima, umesto procenta. Microsoft je tu u najgoroj situaciji, jer nema svoje developere, nego placa exkluzive, dok je Sony negde na sredini. Mada Microsoft trenutno kompenzuje time sto je lako praviti igre za Xbox. Soni ima svoje timove i izbacuju svoje igre, PS3 je najprimamljiviji bas zbog tih igara koje Sony izbacuje, ali mnogi su odbijeni cinjenicom da multiplatformske igre ne rade kako treba. Prosto je neverovatno kad se uporede neke igre i kako izgledaju na PS3 i Xbox-u 360. Najociglednija razlika je u RDR-u, ali i u mnogim drugim igrama.

I da se razumemo, imao sam sve konzole ove generacije, sa Sony-em sam odrastao (uz Nintendo i Segu) i nemam nikakav pristrastan stav, pogotovu ne kad je Sony u pitanju. Ali prosto moram da priznam da je PS3 bio veliki promasaj i da ne mogu da prezalim dan kad sam prodao PS2 da bi kupio PS3. Najgora je stvar sto PS2 i dalje izgleda primamljivije od PS3, cak i posle vise od 6 godina od kako je izasao na trziste. I mislim da je Sony-u pun pogodak kad bi dozvolili svima da igraju Play Station igre preko nekog cloud servisa, mozda uz obaveznu kupovinu Dual Shock kontrolera.

CTOJAH
12.10.2012, 16:16
... I mislim da je Sony-u pun pogodak kad bi dozvolili svima da igraju Play Station igre preko nekog cloud servisa, mozda uz obaveznu kupovinu Dual Shock kontrolera.

Ovo mi deluje potpuno nelogicno !
Znaci prvo neko mora da napravi igru specijalno za PS, pa onda da tu igru instalira na PS server, onda da preko Cloud servisa omoguci igranje iste na obican PC ?!
Nije li jednostavnije i bogami daleko jeftinije da u samom pocetku napravi igru direkno za PC ?
Sta bi meni, kao krajnjem korisniku (gameru) znacilo da doticnu igru koju igram preko Cloud servisa, pokrece neki PS engine ? Sto se mene tice moze biti i ZX Spectrum kao server za igre, bitna je sama igra - dali radi na mom PC-ju ili ne.
Sva ova skalamucija sa Cloud-om je u sustini smanjenje troskova za pakovanje i fizickog nosioca igre, a samim tim i uvecanje profita za SONY (u ovom slucaju)
Jedino mi logicno izgleda ako objave stare exclusive sa PS3 (jer PSX i PS2 su vec veoma dobro emulirani), pa tako recimo dam im pare da odigram Tekken 6 ili Marvel vs Capcom 3 na mom "obicnom" PC kompatibilcu. Dok za neku novu konzolu (PS4) je potpuno nelogicno da se koristi Cloud ko sto sam gore pomenuo.

dragomix
12.10.2012, 16:23
Ovo mi deluje potpuno nelogicno !
Znaci prvo neko mora da napravi igru specijalno za PS, pa onda da tu igru instalira na PS server, onda da preko Cloud servisa omoguci igranje iste na obican PC ?!
Nije li jednostavnije i bogami daleko jeftinije da u samom pocetku napravi igru direkno za PC ?
Sta bi meni, kao krajnjem korisniku (gameru) znacilo da doticnu igru koju igram preko Cloud servisa, pokrece neki PS engine ? Sto se mene tice moze biti i ZX Spectrum kao server za igre, bitna je sama igra - dali radi na mom PC-ju ili ne.
Sva ova skalamucija sa Cloud-om je u sustini smanjenje troskova za pakovanje i fizickog nosioca igre, a samim tim i uvecanje profita za SONY (u ovom slucaju)
Jedino mi logicno izgleda ako objave stare exclusive sa PS3 (jer PSX i PS2 su vec veoma dobro emulirani), pa tako recimo dam im pare da odigram Tekken 6 ili Marvel vs Capcom 3 na mom "obicnom" PC kompatibilcu. Dok za neku novu konzolu (PS4) je potpuno nelogicno da se koristi Cloud ko sto sam gore pomenuo.

Nije im cilj samo PC, cilj im je i mobilna sfera, tableti i telefoni. Sve platforme. Tako platis igru lupam 60$ i igras je gde hoces, kad hoces (pod uslovom da imas internet sto na zapadu nije problem) i kako hoces. Mislim da ce za pocetak dati te stare PS3 igre i to samo demo tih igara, kasnije ce verovatno prodavati cele igre. Verujem da ce sve PS3 igre biti dostupne (mislim ove sto je Sony finansirao) kad se pojavi PS4 (za nekih 2-3 godine).

Potpuno je logicno. Vec postoji PS mobile store u kom mogu da se kupuju PS1 igre i igraju na Sony-jevim mobilnim telefonima. Play Station brand se siri i poprima nove dimenzije, sto je vrlo pametno, a ne glupo.

munchmallow
13.10.2012, 22:59
Ima li neko informaciju stižu li novi superslim modeli PS3 u prodavnicama i kada?

Mac4LiF
25.10.2012, 19:30
Ima li kakvih vijesti ili infoa , da li je izdata ili zavrsena igra koju rade momci sto su napravili ICO & SotC ?

Ps.Nisam zalazio u ovaj podforum par godina(@ Ocelot).

zdravkelja
25.10.2012, 20:17
Nista se ne zna o igri. Na E3 su rekli da se i dalje radi na njoj posto je masa ljudi vec pocela da sahranjuje projekat.

orange47
25.10.2012, 21:58
otkriveni lv0 kljucevi:
http://games.slashdot.org/story/12/10/23/220216/ps3-encryption-keys-leaked

DragonSlayer
31.10.2012, 19:18
Instaliran CFW4.30 i sve šljaka jako lepo ....

JAZO
1.11.2012, 17:24
http://www.vg247.com/2012/11/01/ps4_details_playstation_4/ zanimljivo

zdravkelja
1.11.2012, 20:03
Znaci kraj 2013.
1080p60 games in 3D zvuci obecavajuce.

pokies
5.11.2012, 20:01
znači nova konzola će se zvati Orbis.
ima objašnjenje zašto izbegavaju naziv ps4 - u Aziji postoji sujeverje od broja 4 jer zvuči slično kao reč smrt.

Drago mi je da će se pojaviti sledeće godine, jer konzole su postale usko grlo u razvoju industrije igara. Npr, RDR ima sjajnu grafiku ali nervira dok jašeš prerijom kako se okolina s vremena na vreme naglo pojavljuje, jer konzola ne stiže sve to da učita, tj. draw distance problematika....

dragomix
5.11.2012, 22:41
znači nova konzola će se zvati Orbis.
ima objašnjenje zašto izbegavaju naziv ps4 - u Aziji postoji sujeverje od broja 4 jer zvuči slično kao reč smrt.

Drago mi je da će se pojaviti sledeće godine, jer konzole su postale usko grlo u razvoju industrije igara. Npr, RDR ima sjajnu grafiku ali nervira dok jašeš prerijom kako se okolina s vremena na vreme naglo pojavljuje, jer konzola ne stiže sve to da učita, tj. draw distance problematika....

To je cist problem sa PS3 i nedostatkom rama. Kad istu igru igras na kutiji, tih problema nema. Al si naso igru, izasla u najboljim godinama ove generacije. Ja licno ne vidim neki veci napredak u grafici od onoga sto danas ima PC. Dakle ostaju isti engini i slicne igre, samo grafika u 1080p kao na PC-u! Mislim da su to pokazale i demonstracije UE4 engina, i novog Cry engina!

pokies
9.11.2012, 11:31
a da li draw distance problema ima u igri uncharted1-3?
igrao sam samo demoe 1 i 2, i čini se da je tu sve ok?

btw, možda nije do memorije, možda jer je čita sa diska a instalacija na hdd je jako mala. pitanje je da li u digitalnoj verziji RDR problem postoji

dragomix
9.11.2012, 11:55
a da li draw distance problema ima u igri uncharted1-3?
igrao sam samo demoe 1 i 2, i čini se da je tu sve ok?

btw, možda nije do memorije, možda jer je čita sa diska a instalacija na hdd je jako mala. pitanje je da li u digitalnoj verziji RDR problem postoji

Jok, igrao sam digitalnu verziju, problem je u RAM-u! Generalno sve igre imaju dosta bolji draw distance u svojim Xbox 360 verzijama zato sto developeri mogu da iskoriste vise rama za grafiku, dok je na PS3 taj ram zacrtan na 256! Rage je npr. imao ogroman problem, u jednom trenutku su hteli da batale uopste da prave igru za PS3. Nadaleko je poznat problem koji ima Skyrim!

Inace RDR radi u nizoj rezoluciji na PS3 u odnosu na Xbox 360! Kazem ti nije dobro poredjenje, nisi nasa dobru igru na osnovu koje bi hteo poboljsanje u novoj generaciji konzola iz prostog razloga sto ta igra izgleda impresivno i po danasnjim PC standardima na kutiji!

pokies
11.11.2012, 14:10
upoređujem demo nba 2k13 za ps3 i nba 2k13 igru za pc
dosta igrivije deluje na konzoli....
iako na pc imam high FPS izmeren (48 frejma)

dragomix
11.11.2012, 23:09
upoređujem demo nba 2k13 za ps3 i nba 2k13 igru za pc
dosta igrivije deluje na konzoli....
iako na pc imam high FPS izmeren (48 frejma)

Fluidniji gameplay ne dolazi samo od broja FPS-ova koje neka igra ima, nego i koliki je taj FPS. Nekad je bolje imati 30 FPS-ova nego 48 kao sto napisa, jer izgleda prirodnije. Vecina od tih 48 framova ulazi u drugi frame, dolazi do zamaranja ociju itd. Svi nasi monitori vecinom prikazuju po 60fps-ova, sve iznad ne valja, sve ispod ne valja. Najbolje bi bilo da je zakucano na 60 ili 30!

Druga stvar su kontrole. Bitan je lag koji input ima. Generalno je taj lag veci kod PC-a iz dobro poznatih razloga, igra ne komunicira direktno sa kontrolerom vec preko drivera, a kad jos u racunicu ubacis program kao npr. X360CE lag postaje jos veci.

Svakako je faktor i subjektivnost, nekome je prosto lepse da igra na konzoli!

Ja sam licno probao fifu na kutiji i PC-u, menjao na svom monitoru u hodu izmedju PC-a i konzole, PC je izgledao neuporedivo bolje, a i osecaj je bio neuporedivo bolji i fluidniji kako ti kazes!

Stef
12.11.2012, 19:34
Da li da uzmem slim ili obican PS 3?

Crusader88
12.11.2012, 22:27
mislis slim ili superslim. Obican fat se odavno ne proizvodi, a ako ga kupujes polovnog YLOD-ovace za max 6 meseci. Tako da ti lepo kupi ili slim ili superslim.

Stef
12.11.2012, 22:41
A koja je razlika sem velicine izmedju slim i superslim?

altafir
13.11.2012, 0:05

Pa nema razlike osim tezini i velicini,igre naravno izgledaju isto.

dragomix
13.11.2012, 0:32

Ovaj bi trebao malo manje da se greje i da konacno unisti svaku mogucnost YLOD-a!

donmarko
14.11.2012, 16:41
Posto imam problem sa hdmi ili sa tv (zvuk se gubi na randoom na nekoliko sekundi ) interesuje me da li mogu povezati na ps3 samo sa hdmi video, a audio sam hteo povezati sa ovim kablom:

http://www.dvd.co.uk/buy/catel-00001059/cables-to-go-1m-velocity-toslink-optical-digital-cable.htm

Da li je ovaj kabal sa linka za ps3 posto sam hteo da ga kupim?
Hvala unapred.

Emonac
15.11.2012, 17:36
Posto imam problem sa hdmi ili sa tv (zvuk se gubi na randoom na nekoliko sekundi ) interesuje me da li mogu povezati na ps3 samo sa hdmi video, a audio sam hteo povezati sa ovim kablom:

http://www.dvd.co.uk/buy/catel-00001059/cables-to-go-1m-velocity-toslink-optical-digital-cable.htm

Da li je ovaj kabal sa linka za ps3 posto sam hteo da ga kupim?
Hvala unapred.

Može. Samo proveri, da li ti aparat, na kog češ povezati svij PS3 sa tim kabelom, ima odgovarajuči connector. Možda bi ipak prvo proverio podešenja na PS3? Znam, da sam i sam neko vreme imao problema prilikom igranja nekih igara, pa je zvuk mutio. Dok nisam sredio na PS3 pod opcijom Sounds

donmarko
15.11.2012, 17:46
Ok hvala meni bi samo koristio taj kabal za zvuk direktno u tv a hdmi za video. Ne planiram nikakve zvucnike nego samo preko tva-zvuk.
Mislim da je to ovo sto se podesavanja tice http://manuals.playstation.net/document/en/ps3/current/settings/audiomulti.html
Znaci ovaj kabal je za ps3 ?.

munchmallow
3.12.2012, 14:19
Može li neko navesti iskustva sa modelom superslim u odnosu na prethodni model?

darkez
9.12.2012, 14:00
Video povezi sa hdmi, a audio povezi sa kablom sa 3 pina koji si dobio sa ps3... To podesis kada pokrenes sony u podesavanjima... Jeste bolji zvuk sa optickim kablom, ali tesko koji uredjaj ima ulaz. Povezi sa ovim kablom sto sam ti rekao nece faliti nista... :ciao:

Ocelot
11.1.2013, 20:41
Drug je dobio PS3 60GB na poklon koji ne radi baš najbolje. Apdejtovan je na zadnju verziju, ali kad uđem na PS Store, ekran se zacrni i tako ostaje sve dok ga ne restartujem. Šta bi moglo da bude? Takođe, izgleda da mu je i laser crko. Koliko košta zamena?

orange47
11.1.2013, 21:15
ne bi ja tu ni menjao laser, ne isplati se. ionako mozes preko multiman-a da igras igre sa hard diska. a trebalo bi da uradis proveru fajlsistema iz recovery menija prvo.
ili jos bolje, stavi neki novi, veci, disk. ali prethodno backup-uj sve sto treba, jer se menjanjem diska gube svi podaci sa starog (ps3 *sve* enkriptuje na internom hdd-u u nekom nepoznatom fajlsistemu)

NIDZA bOj
12.1.2013, 10:10
od 30 do 40 e ti je laser.
Al opet, pametnije je mnogo da odradi ovo sto je orange napisao za te pare.
Posto je najnoviji fw, bice spustanja itd. da ne pisem ovde, a cene se krecu od 35 do 50 e.

Ocelot
12.1.2013, 13:17
Bolje je da zameni laser, u suprotnom, ja ću biti taj koji će morati da uči kako se to radi i da me zove na svaka 2 dana. Što se HDD-a tiče, nema ništa vredno čuvanja na njemu, tako da može da se ubaci novi disk, i sve će se lepo instalirati, je l' tako?

NIDZA bOj
14.1.2013, 10:02
Tako je.. Nisam obratio paznju na ovih 60gb, mislio sam da ima veci.
Onda se vise isplati da ubacis novi hard unutra i uzivajte.
A sto se tice onog kako ce da ubaci, lepo pookazi mu jednom nije tezak postupak, ili snimi kako se radi i resen posao.

DragonSlayer
14.1.2013, 11:06
Neće sve igre da rade sa HDDa.

Dosta igara traži da original disk bude u drajvu.

Laser je skuplji, nije 30 evra.

orange47
14.1.2013, 11:41
Neće sve igre da rade sa HDDa.

Dosta igara traži da original disk bude u drajvu.

Laser je skuplji, nije 30 evra.

da, traze mnoge original u drajvu. ali ne cita se mnogo. mozda bi bilo dovoljno jednostavno ciscenje sociva, jer kod svih tih optickih uredjaja prasina predstavlja najveci problem (sem temperature i sl). a sa pojavom novog 'homebrew softwera' za PS3, mozda nece biti neophodan blu ray uopste.
inace, ostaje problem YLOD-a za te stare verzije, pa mu obezbedi dobro hladjenje.

Aibo
15.1.2013, 19:39
PlayStation 4 could be revealed in May, Sony bigwig teases (http://crave.cnet.co.uk/gamesgear/playstation-4-could-be-revealed-in-may-sony-bigwig-teases-50010161/)

Evo i potvrde da će PS4 biti najavljen ove godine (od strane potpresednika za home entertainment u Soniju). Pitanje je izgleda samo da li će to biti na E3 ili malo ranije u maju.

Rade
15.1.2013, 20:26
Kolika bi trebala biti cena PS4 kad izađe?

Aibo
15.1.2013, 23:20
Teško je to reći pre zvanične najave i viđenja o čemu se uopšte radi. Verovatno negde oko 400€ u normalnom svetu.

zdravkelja
15.1.2013, 23:43
Vecina se slaze da ce tesko biti preko 400$. Eventualno 450$ za neki sa dodatnim kontrolerom igrama i sl.

U februaru najverovatnije 3rd party studijima predstavljaju konzolu. Za javnost kazu moguce na GDC da ce da pomenu nesto i onda kasnije predstavljanje konzole. Full predstavljanje i igre koje stizu na E3. I krajem godine da se pusti u prodaju.

dex3108
16.1.2013, 1:19
Studiji vec imaju konzolu odavno ako je predstavljanje najavljeno uskoro :D Bilo da su 1st ili 3rd party.

dragomix
16.1.2013, 1:38
Studiji vec imaju konzolu odavno ako je predstavljanje najavljeno uskoro :D Bilo da su 1st ili 3rd party.

Dev kitovi se vrzmaju okolo vec vise od godinu dana. Potrebno je vreme da studiji naprave igre koje ce izaci pri lansiranju konzole.

Ja licno ocekujem cenu od nekih 450$ (odmah konvertuj to u evre, jer takav je zivot, dakle 450 evra), hardver ce biti A10 + neka grafika iz HD7xxx serije. U poslednji cas je Sony presao na A10 prema glasinama. Bice izmedju 4-6GB rama, ne verujem da ce biti vise od toga. Nece imati nikakvu kompatibilnost sa PS3, vec ce se igre sa PS3 igrati preko Gaikai-a, ali bice dostupne svima, ne samo onima koji kupe PS4.

zdravkelja
16.1.2013, 10:26
Jooj, sa tim Gaikaijem koliko si smorio, to niko ziv ne zna kako ce da izgleda :)

Studiji imaju devkitove, ali trebalo bi u februaru da im predstave konacnu specifikaciju. Za PS se trenutno pominje 2-4GB GDDR5. 4 verovatno jer je 2 malo. Grafika HD7xxx, mozda uleti 8xxx, ali tesko. Za xbox gotovo sigurno predvidjaju 8xxx. Videcemo koliko je sve istinito i izvodljivo :)

dragomix
16.1.2013, 10:58
Pa moram da smorim sa Gaikaijem, kad se to dogodi i kad budem u pravu mogu da likujem kako sam jedini predvideo nesto sto je tako ocigledno. ;)

Pratim sve vesti vezano za konzole i glasina je bilo mnogo, ali uvek ima onih "tajnih" izvora koji imaju direktan kontakt sa konzolama, a oni su rekli sledecu stvar:

Prvo je M$ isao na soluciju Intel + nVidia u ranoj fazi razvoja konzole, sa nekih 8GB ddr3. Onda je Sony poceo da salje samo graficku karticu koja je bila drugacija od ovih koje mi kupujemo po radnjama, a za procesor su "preporucili" koriscenje A serije AMD-a. M$ kada je video da specifikacije koje oni imaju skuplje, a opet ne tako dobre, presao na istu soluciju da koristi AMD grafiku. Obe konzole za sad imaju HD7xxx seriju grafickih (misli se na arhitekturu, naravno) i iskreno ne verujem da ce se to promeniti. Mozda ti graficki procesori dobiju neka poboljsanja HD8xxx serije, ali nista drugo. Sto se procesora tice, za M$ spominje nekih 8 jezgara, ali mislim da je to nerealno, mada opet vrlo moguce ako budu radili ove za*****cije sa sobom za igranje i kinectom 2.0. Sony je gotovo zasigurno bukirao A10. Znajuci kakve performanse donosi A10 i sta sve moze da radi uparen sa nekom osrednjom grafikom, izgleda da ce Sony napraviti dosta balansiraniji sistem od konkurencije, ujedno jak, a i jeftin u isto vreme (ako su istinita ova predvidjanja, konzola nece kostati vise od 400 evra).

JAZO
17.1.2013, 1:41
http://www.ign.com/videos/2013/01/16/splinter-cell-blacklists-release-date-hints-at-next-gen-timing?utm_campaign=ign+main+twitter&utm_source=twitter&utm_medium=social

dragomix
17.1.2013, 2:18
Al su ovi sa IGN-a neki mnogo glupi ljudi (aj da ne budem toliko grub, neobavesteni), to je strasno. Kao da pojma nemaju niocemu. Retko ko ima pojma tamo o bilo cemu drugom sem svojim reonima i onda im padnu ovako glupe ideje da svoje neobavestene misli podele sa ostatkom sveta. Strasno koliko gluposti moze covek da se naslusa u jednom videu!

dragomix
17.1.2013, 23:01
AMD tuzio bivse rukovodioce koji su presli u nVidiu za prodavanje tajni i tehnologije toj kompaniji o "next gen" konzolama. Dakle AMD ce sigurno snabdevati grafike za sve tri konzole, pa i PS4. E sad bitno je sta je to toliko tajno u tim cipovima da je nVidia bila spremna da plati!?

zdravkelja
18.1.2013, 19:34
Orbis unmasked

http://www.eurogamer.net/articles/df-hardware-orbis-unmasked-what-to-expect-from-next-gen-console

Uglavnom potvrda onoga sto se pricalo poslednjih 10-15 dana. Osam Jaguar 1.6GHz jezgara, 4GB GDDR5 (512 za OS), GPU se bazira Pitcairnu 7970M 1.84TF i posebna Compute sekcija za proracune fizike i sl. Znaci konzola ce biti na ovom nivou otprilike. Uskoro informacije za Xbox.

dragomix
18.1.2013, 20:17
Compute sekcija za proracune fizike i sl. Znaci konzola ce biti na ovom nivou otprilike.

Ovo je izgleda ta tehnologija zbog koje AMD tuzi svoje bivse zaposlene, izgleda ce AMD izaci sa nekom svojom verzijom physx-a, a onda nVidia nema ni jednog keca u rukavu. Bilo kako bilo, izgleda cu sacekati HD9xxx seriju grafickih za svoj upgrade sistema, iako sam mislio da idem na HD8xxx.

Tesko da ce taj cip dostizati 1.87TF, zapamtite u konzolama obicno idu oslabljene komponente zbog ogromne kolicine toplote koju generisu takve komponente u PC-u. Nesto mora da se makne. Baz zbog toga mislim da ce biti blize 1TF kao sto sam predvideo!

Ima da ispadne na kraju da Wii U jos ima i jak procesor sa vecim clock speed-om! :kreza:

Edit: I opet kao sto sam predvideo, igre se nece bitnije promeniti u buducnosti, samo ce biti dodate HD texture i Full HD rezolucija. Rekoh ja davno to. PC je vec odavno u nex gen.

zdravkelja
18.1.2013, 20:24
Oslabljeni 7970M, spreman za Orbis, ima 1.84TF...

dragomix
18.1.2013, 20:36
Aj i nek ima toliko teoretske moci, opet kazem da nista spektakularno nisu konzole jace od Wii U-a recimo, igre ce ostati iste sa HD texturama i Full HD rezolucijom. Nije da sam razocaran, nego samo pisem vec ko zna koji put ovo isto. Ocekivali ste azdaje, dobili ste misica od kog vecina nas vec ima bolje PC-eve.

Sad cu odmah da ti kazem jos par stvari, novi Xbox dolazi uz neku verziju Win8, Microsoft ce predstaviti i svoj dodatak uz novi xbox koji ce biti neka vrsta gaming tableta (slicna nVidia shield-u). Gaikai (znam dosadan sam) ce biti dostupan za sve platforme. Xbox ce imati Kinect 2.0 i onu gaming sobu kao dodatke. Sony pravi novi move. PC uzima sve veci deo trzista jer su nove konzole vec poprilicno u zaostatku za PC-em, a i igre ce biti lakse praviti za PC pa portovati na konzole zbog slicnosti hardvera.

zdravkelja
18.1.2013, 20:51
Ne znam ko je bas azdaje ocekivao, ali ovo sto cemo izgleda da dobijemo je odlicno. 10 puta brza konzola od PS3, svakako nije za bacanje. A ne samo sto je brza, nego ce i efikasnije sve da odradjuje. 1080p i 60fps, tesko da smo mogli nesto bolje da dobijemo za cenu do 400-450 evra. A ima toliko drugih stvari pored HD textura... Jos dodaj posebne kontrolere koje ce obe kompanije sigurno ubaciti. Sony u poslednje vreme experimentise sa biometrijskim senzorima, ekranom, touchpadom poput Vite, nesto od toga ce zavrsiti na novom gamepadu.

Mislim da Xbox nece od pocetka imati tu foru sa projektorom, nego godinu,dve,tri kasnije, kao dodatni hardware.

dragomix
18.1.2013, 21:04
10x? Jel si siguran da je 10x? Pre ce biti oko 5-6x, ako ne i manje. Koliko se secam, PS3 u zvanicnim specifikacijama, moze da dostigne 1TF. Ne pricam samo o grafickoj. E sad, svi znamo da AMD nije bas najbolji za FPU-ovima, to samo moze da znaci da procesor nece mnogo doprineti grafickoj u nekim proracunima.

Nisam ni rekao da su sistemi losi, ali secam se rasprava sa nekima ovde (i ti si se malo zaletao) na Wii U temi o tome kako je Wii U preslab i kako je u pitanju novi Wii. Ne, Wii U ce moci sve sto i Orbis/Durango samo u 720p, cak sta vise mislim da trenutno Wii U ima jaci procesor iako se radi samo o trojezgralnom procesoru sa otprilike slicnim taktom (ili malo nizim). Za poredjenje, Wii je bio otprilike 20-25x slabiji od Xbox-a 360 i PS3, sad govorimo o cifri koja jedva prelazi 3x jaci hardver konkurencije.

Zaboravio sam da napomenem jos jednu stvar, Dual Shock kontroler ide u penziju, Sony ce verovatno ici na nesto slicno Xbox 360 kontroleru.

zdravkelja
18.1.2013, 21:36
10x? Jel si siguran da je 10x? Pre ce biti oko 5-6x, ako ne i manje. Koliko se secam, PS3 u zvanicnim specifikacijama, moze da dostigne 1TF. Ne pricam samo o grafickoj. E sad, svi znamo da AMD nije bas najbolji za FPU-ovima, to samo moze da znaci da procesor nece mnogo doprineti grafickoj u nekim proracunima.

1.8TF cak sam vidjao negde. S tim sto je PS3 jedna jako specificna masina. Snaga PS3 u realnom radu se moze smatrati oko 200-300 gigaflopsa. Dalje, nije sve u megaflopsima nego i u tome koliko ce efikasno neke radnje da se obavljaju. Bice to i vise nego solidan skok.

Zaboravio sam da napomenem jos jednu stvar, Dual Shock kontroler ide u penziju, Sony ce verovatno ici na nesto slicno Xbox 360 kontroleru.

Vrlo izvesno da DS ide, ali sumnjam da ce biti slicno xboxu. Poziciju dpada i analoga nece zameniti, identitet mora da se sacuva. Ocekujem nesto slicno DSu, ali unapredjeno + neki senzori, tracking i sl.

Ne, Wii U ce moci sve sto i Orbis/Durango samo u 720p, cak sta vise mislim da trenutno Wii U ima jaci procesor iako se radi samo o trojezgralnom procesoru sa otprilike slicnim taktom (ili malo nizim).

Na ovo nemam komentar :odoK:

dragomix
18.1.2013, 22:00
Citam komentare po ovim ostalim forumima sto se bave tehnikom, velika vecina se slaze u potpunosti sa ovim sto pricam. Prosto, skok nije ni izbliza onakav kakav su ljudi ocekivali, pa cak i velika vecina sa ovog foruma. Pricao sam da spustite loptu, i dalje su ljudi pisali HD8980 u Durangu, Orbis dobija HD7970. Ispade da jeste HD7970, ali sa ovo M na kraju. To M znaci da nije GPU ni za u kupus.

Durga stvar koja je vrlo bitna, a i pise u tekstu, AMD nema zavidan single threaded performance. Ja sam jedva sa 4.2GHz na Atlonu II 750K, sa najnovijom AMD arhitekturom prisao blizu i3 na 3.2GHz u ovom polju. To znaci da procesor koji radi na 1.6GHz nije ni za u kupus, to je previse slabo. AMD fan sam na neku ruku, ali cinjenice su cinjenice. Jos kad se u corbu ubaci da to nije pravi osmojezgralni procesor, vec da se FPU jedinice dele kao i L2, dobija se sasvim drugacija slika. Sa druge strane, Wii U ima jedan od najefikasnijih procesora, koji je po single threaded performansama daleko iznad onih u Xbox-u 360 i PS3, a za ovaj procesor moze slobodno da se kaze da je slabiji. Wii U ima nekih 600 GFLOPS-a u GPU-u, a znamo da je otprilike potrebno oko 2x jaci hardver za pokretanje iste igre na istim detaljima u 1080p u odnosu na 720p. Kad tu dodamo i da ce Orbis i Durango igrati na kartu 1080p@60fps, onda je slika sasvim jasna. Ne mora niko da mi veruje, ali do sad sam retko sta pogresio, Wii U ce moci bukvalno sve sto i Orbis i Durango samo u 720p @ 30fps.

Ja mislim da je M$ u ogromnom problemu, u ovoj generaciji su poslednji, a sledecu zapocinju bez jakih developer studija koje imaju Nintendo i Sony. Mislim da ce ispasti iz trke.

Ocelot
18.1.2013, 23:04
A ja mislim da je ovo tema o PS3, ne mesto za glasine.

batakpudla
18.1.2013, 23:12
Као и до сад, конзоле ће продавати игре а не хардвер. Што се мене лично тиче, ако бих којим чудом одлучио да купим конзолу следеће генерације, Сони конкретно, то би пре свега зависило од ексклузива, а не од џиџа-биџа ала Move или нешто слично.

JAZO
18.1.2013, 23:40
PC uzima sve veci deo trzista jer su nove konzole vec poprilicno u zaostatku za PC-em, a i igre ce biti lakse praviti za PC pa portovati na konzole zbog slicnosti hardvera.
Apsolutno se ne slazem jer i kako sad stvari stoje opet su konzole jace(prodaja)
onda to i vuce da se igre prave prvo na konzolama(vecina slucajeva,ima izuzetaka)pa tek onda portuju.I ubijedjen sam da ce nastaviti tako kad izadje next gen.A sa ovom pricom o next gen poslednjih 2 ipo godine siguran sam da ce konzole dobiti jos vise igraca.

dragomix
19.1.2013, 0:47
A sta ti to govori da je konzolno trziste u porastu? Broj prodatih konzola? On je manji nego prosle generacije! Broj prodatih igara? I on je manji nego prosle generacije. Broj studija koji opstaju na trzistu? I on je manji (dosta manji) nego prosle generacije.

Dok recimo PS3 i Xbox 360 cekaju jednu exkluzivu u 2013. godini, PC ceka 50! Ogroman rast (to svi priznaju) PC trzista se moze videti ne samo po broju igara koje dolaze na PC, vec i po broju clanaka po novinama koji opisuju PC igre itd. Po prvi put posle ko zna koliko godina imali smo cak 3 igre, PC exkluzive, koje su nominovane za igru godine u casopisu kakav je recimo IGN, koji je fokusiran najvise na US trziste.

Zasto mislim da ce igre biti razvijane na PC-u, a kasnije portovane na konzole? Razlog je prost, prvi put imamo x86 konzole u vecini. Radi se o istoj arhitekturi, na kojoj se programira isto kao i za PC. Bukvalno bi igre koje se razvijaju za ove sisteme, bez ikakvog portovanja, mogle da rade i na PC-u jer se radi o istom kodu. Onda je lakse napraviti superiornu verziju igre, i onda samo izgasiti neke efekte/smanjiti rezoluciju i portovati te igre na konzole.

Volim konzole, imao sam sve konzole ove i prosle generacije, igram se na konzolama jos od NES-a, ali cinjenice su takve da ce konzolno trziste polako propasti. Neko ko voli da igra na ultra high detaljima i superiornim podesavanjima + mogucnoscu da igra razne modove kao i igra besplatno online ce u sledecem periodu uzeti PC (ako ga vec nije uzeo). Casual publika ce ili ici na jeftiniju konzolu (Wii U) ili ici na konzole sadasnje generacije. Casual publika je najvaznija za bilo koju konzolu, Wii je to pokazao i dokazao. Sve konzole ce vremenom gravitirati ka tom trzistu, kao sto Apple gravitira ka istom trzistu veoma uspesno.

JAZO
19.1.2013, 12:11
za igre izdate na sve 3 gaming platforme ubijedljivo konzole imaju prodatih kopija,kolko sam vidio zadnih par mjeseci je porastao broj prodatih PS3.Slazem se sa tobom u svemu ali ipak sam ubijedjen da ce po prodaji igara i main platformi za igre biti ponovo next gen konzole,jer ipak za igracku publiku njima je to dovoljno....

nexexcalibur
19.1.2013, 14:01
Samo se tesite da ce kod nas cena biti ispod 500 jura...Na evropsku cenu od 450 evra, kod nas ide na 600 evra...

Takoreci ste zaboravili da ubacite zemlju dembeliju u jednacinu :D

Belfegor
20.1.2013, 13:17
Ako neko zna kako da resi pass za fifu 13 online u srbiji...neka mi se javi.

XACAH
21.1.2013, 20:57
Zdravo svima,

Nikada nisam posedovao PS, pa me interesuje koliko se zrtvuje kupovinom modela od 12Gb?

PS3 bih uzeo deci pre svega, mada bih se i ja igrao, kupovao bi originale njima, tipa Ratchet & Clank, Little Big Planet, Rayman Origins, FIFA, NBA, Virtua Tennis, a meni samo treba GT5 i mozda nesto za mrsavljenje uz MOVE.

Ne znam da li bi ove gore pobrojane igre mogle da se instaliraju na HDDu tj. koliko je sve sporije ako nema mesta ne HDDu.

Hvala svima na informacijama

dragomix
21.1.2013, 22:16
PS3 ne moze cele igre da instalira na HDD, da bi to mogao moras da ga hakujes. Obicno se radi o nekom delu igre koji se instalira da bi mogao da igras igru, ali koliko znam ni za jednu igru instalacija nije potrebna. U principu ne zrtvujes nista.

orange47
22.1.2013, 9:10
PS3 ne moze cele igre da instalira na HDD, da bi to mogao moras da ga hakujes. Obicno se radi o nekom delu igre koji se instalira da bi mogao da igras igru, ali koliko znam ni za jednu igru instalacija nije potrebna. U principu ne zrtvujes nista.

kolko sam shvatio moze da instalira bar neke igre sa PSN-a kompletne. a da nije to 120Gb? 12Gb je bas malo danas.

DragonSlayer
22.1.2013, 9:58
Ne bacaj pare na 12 GB....

12GB je napravljen za "njihova" tržišta i da forsiraju svoj CLOUD ....

Neke igre po pokretanju traže i po par GB da instaliraju dodatno na HDD, pored onoga na BRDisku ... tako da ne želiš to da radiš ..

Kupi sa hardom ko čovek, bar 320 ... a obzirom na razliku između 320 i 500 ..... sve ti jasno ...

Gde planiraš da kupuješ, prodavnice, ili mađarija?

goranmax
26.1.2013, 21:38
Nesto mi se vrzma po glavi kupovina PS3-ke a nasao sam na jednom sajtu po prilicno povoljnim cenama (navodno ih nabavljaju iz Madjarske, bez cipova i daju neku svoju garanciju) pa me zanima:

ima li neko iskustva sa njima ili bi to bila kupovina macke u dzaku pa da trazim na drugoj strani?
posto od igara (original) planiram da odigram samo RDR, Uncharted, Journey, Last of Us (mozda GTAV ako ne dodje skoro na PC) i mozda jos neku u buducnosti koja se verzija najvise isplati - trenutno razmisljam o ovoj Sony PS3 SuperSlim 500GB?

zdravkelja
27.1.2013, 0:03
Ako ti odgovara cena, mislim da je taj SuperSlim ok. Ako ne planiras PS plus da koristis i ne planiras da kupujes igre preko PSNa, radice posao i verzija sa manjim HDDom.
Ja sam isto na slicnu foru kupio PS3 Slim i evo 3-4 godine lepo radi. Ti koji odatle dovoze se dosta trude da ne naprave los utisak, nece te zeznuti sigurno. To se brzo procuje, propao bi im biznis.

nexexcalibur
1.2.2013, 0:18
http://kapitiseniornet.files.wordpress.com/2012/02/and-so-it-begins1.jpg?w=358&h=312

d-3GMHIgR-U

goranmax
1.2.2013, 0:38
That R* bastards!

zdravkelja
1.2.2013, 13:44
http://www.abload.de/img/playstationmeeting2010qkht.gif

Trebalo bi da PS4 bude predstavljen. Pozvali su investitore, a i WSJ kaze da njihovi izvori ukazuju na predstavljanje nove konzole. Sada cekamo :)

Hype train :D

http://i279.photobucket.com/albums/kk154/Helmsly2010/hypetrain.gif

PapaStalin
4.2.2013, 14:48
zdravo

da li mozete da mi pomognete sa savetom kako da od ps3 napravim media/entertainment centar. nisam bas poznavalac neki, pa ne zamerite na glupim pitanjima...

problem koji imam je sto ps3 ne prepoznaje titlove (uglavnom skidam filmove sa zaliva). zatim, cudno se ponasa njegov defoult browser, nema podesavanja kvaliteta videa na youtube, neki cak poprilicno seckaju itd.

osim ovoga, hteo bih da uredjaj povezem ili sa racunarom, ili externim hardom, na koji bih snimao filmove, slike, stagod

ako mozete bar da me uputite gde bih o ovome mogao vise da saznam

p.s. da li je na ps3 moguce instalirati neki OS i dobiti poboljsanje mogucnosti, podrsku za vise formata filmova itd?

hvala

koojot
4.2.2013, 22:13
Sto se tice povezivanja PS3 sa Pc-om najboje je da instaliras na PC-u ps3mediaserver (http://www.ps3mediaserver.org/) i on ce sluziti kao sto ime kaze kao server za filmove, slike i muziku. Takodje ce pomoci i oko prevoda ( skoro svi prevodi do sad su radil kod mene ). Sto se tice podesavanja ja sam meni odavno to povezo tako da se nesecam sta treba da se radi ali nacices upustva na netu ( mnogo ljudi koristi ps3mediaserver).

HDD da se poveze sa PS3 takodje moze ali mora da ti bude formatiran u FAT32 sto znaci da nemogu filmovi veci od 4gb.

Ako imas custom firmware onda mozes da instaliras multiMAN i preko eksternog hdd radice ti svi prevodi.

Ali moj savet ti je svakok da probas ps3mediaserver pre svega.

PapaStalin
5.2.2013, 16:21
@koojot

sta to prakticno znaci kada je racunar media server?

da li tada on preuzima opterecenje pustanja videa, a ps3 samo signal preusmeri na TV? da li u tom slucaju mogu da funkcionisu svi formati koji se obicno kace na piratski zaliv, i da li se onda i titlovi prikazuju, ako sve ide preko racunara?

meni na racunaru vlc player bukvalno sve filmove pusti, a titlove biram na desno dugme, pa na video opcije. da li to moze ovako preko media servera?

hvala

koojot
5.2.2013, 16:59
Otprilike tako racunar salje stream do ps3 on pusta na tv, sto znaci da pc trpi skoro svo opterecenje. Ovi formati su radil kod mene .avi .mp4 .mkv .iso .mpg.
Sto se tice problema koje sam ja imao otprilike to su ovi, .mkv pusti svoj interni prevod umesto mog eksternog (i ako su istog naziva i prevod i film).
Zatim secka mi film sa prevodom zato sto mi je slab racunar ( imas opciju da izabers film pod vise kodeka 4-5 tako da ako ti ne radi pod jednim mozes prosto da izabers da pusti film sa dugim kodekom)

PapaStalin
6.2.2013, 9:32
hvala

nista onda, meni mediaplayer ne odgovara jer imam bas slab racunar na selu. a ps3 je tamo. Nemam ideju sta sad da radim. Meni bi u stvari najvise odgovaralo da nekako na ps3 instaliram VLC player, kako bih mogao da manipulisem titlovima i da pusta sve formate. Ali ne znam kako?

To mi je zbog caleta jer on ne zna engleski, a posto je operisao kuk, sad se tesko krece. Pa hocu da mu obezbedim neku zanimaciju.

Gledam, sad se na mnogo mesta prodaju neki uredjaji koji rade na androidu, a koji televizoru daju tzv. smart funkcije. Ali mi je greota da bacam 100 eur na to, pored ispravnog ps3.

Ne mogu da verujem da posle toliko godina od izlaska ps3 nema nekog juzer frendli resenja?

DragonSlayer
6.2.2013, 12:36
Ja ovu kombinaciju ne koristim, jer mi titlovi suviše sitni.
Kako da povećavm titlove, i da više ne kopiram stalno na fleške šta hoću da gledam ... ?

koojot
6.2.2013, 14:00
@PapaStalin

Onda ti je najboje resenje da instaliras custom firmware i posle program multiMAN koji ce pustati sa sonijevog hdd-a ili eksternog hdd-a. Ali to je softmod ili ckarck ili kako vec da se zove i bolje da das nekom ko to radi nego da se ti zezas ako nisi to radio. Multiman pusta sve filmove bez problema sa prevodom.

Moj racunar je takodje veoma star ali pusta vecinu filmova sa prevodom preko mediaservera, uglavnom filmovi koji seckaju na racunaru seckaju preko media servera.

Linux
athlon 3000+
2.5 Gb ram

@DragonSlayer
Probaj ovaj link (http://www.ps3mediaserver.org/forum/viewtopic.php?f=6&t=2842), ovog je isto zeza sitan prevod.

nexexcalibur
8.2.2013, 18:41
Sony's aiming for a 40,000 yen ($428) price tag, that probably still translates to €425/£399, knowing Europe's luck.

I znajuci Srbiju, to ce ici do 500 jura

Source (http://www.gamesindustry.biz/articles/2013-02-07-playstation-4-to-be-priced-at-USD399)

nexexcalibur
14.2.2013, 23:45
http://img.gawkerassets.com/img/18enam1jlakm2jpg/xlarge.jpg

Sony cuti... (http://kotaku.com/5984353/this-is-a-real-prototype-ps4-controller?utm_campaign=Socialflow_Kotaku_Facebook&utm_source=Kotaku_Facebook&utm_medium=Socialflow)

tiho86
15.2.2013, 1:08
Ovo je moguce da je real deal.Sony je upravio uradio ono sto je falilo kontroleru a to je da je malo "gabaritniji" i na oko deluje da je udoban

dragomix
15.2.2013, 9:08
Ovo je moguce da je real deal.Sony je upravio uradio ono sto je falilo kontroleru a to je da je malo "gabaritniji" i na oko deluje da je udoban

I dodao mu totalno nepotrebni move senzor! Potvrdjeno da ce svaki PS4 biti sposoban za ove Move gluposti!

Bas cudno, Nintendo je na neku ruku odbacio motion kontrole, a u isto vreme konkurencija svoja resenja na tu temu stavlja odmah u kutiju sa konzolom.

zdravkelja
15.2.2013, 10:11
Pa i rekli su da ce verovatno uz svaki PS4 ici novi EyeToy sa dve kamere ili kako god ce da se zove.

Taj gamepad verovatno nije finalni dizajn, ali pokazuje u kom ce smeru ici.

dex3108
15.2.2013, 10:20
Ajde barem je dev kit za PS4 ljepsi od dev kit-a za PS3 XD

dex3108
15.2.2013, 17:15
https://securecdn.disqus.com/uploads/mediaembed/images/434/1840/original.jpg

dragomix
16.2.2013, 1:27
Zasto li svi zaobilaze ovu vest:

http://www.ign.com/articles/2013/02/15/sony-patents-tablet-controller-called-eyepad

http://oyster.ignimgs.com/wordpress/stg.ign.com/2013/02/eyePad.jpg

Hmmmm... kao da sam ovo vec negde video!? :paranoia:

Ocelot
16.2.2013, 2:34
Zato što je to samo prijavljeni patent koji sigurno neće da se realizuje u roku od 2 meseca.

Emix
16.2.2013, 12:28
http://i.imgur.com/JdxYIyV.gif

:rofl::rofl::rofl:

nexexcalibur
16.2.2013, 13:10
Backwards compability ce biti odradjen preko Gaikai servisa, znaci streamingom :obama_not_bad:

PlayStation 4 will stream PS3 games (http://www.theverge.com/2013/2/15/3993970/playstation-4-will-stream-ps3-games-reports-wsj)

dragomix
19.2.2013, 11:38
Samo da javim da sam bio u pravu za gaikai! :D

Ocelot
19.2.2013, 11:56
Odavno se pretpostavljalo da će se Gaikai koristiti za emuliranje PS3 igara, ali sa PS4. PC nigde nije spomenut.

dex3108
19.2.2013, 12:02
Samo se postavlja pitanje kako ce to izvesti. Sigurno cece drzati hiljade PS3 konzola koje vrte igre :D, a PC tesko da moze vrtiti emulator za PS3. Bas me zanima rjesenje koje ce primjenit i da li su igraci spremni za cloud gaming.

dragomix
19.2.2013, 12:11
Na telefonu sam, mrzi me da kacim, ali izašla je izjava jednog od čelnih ljudi Sony-a da je integracija gaikaia sa non sony hardverom ključ next gen-a, i da Sony sanja o budućnosti gde će igračima trebati samo kontroler i tv da igraju igre! :D

JAZO
19.2.2013, 12:17
a nama brzi net koji nemamo,bas ne bih volio to da pocne dokle se nasa infrastruktura ne bude poboljsala .

CTOJAH
19.2.2013, 16:35
a nama brzi net koji nemamo,bas ne bih volio to da pocne dokle se nasa infrastruktura ne bude poboljsala .

Moj net je 50Mbita/sec. (Veles,Makedonija - Blizoo provajder) sto je pretpostavljam bolji/brzi nego americki.
Bas me interesuje kako je u Srbiji/Hrvatskoj/BiH/Crnoj Gori/Sloveniji ? - To jest kod tebe ?

nexexcalibur
19.2.2013, 17:23
Jako sebicno...
Moj net je 50Mbita/sec. (Veles,Makedonija - Blizoo provajder) sto je pretpostavljam bolji/brzi nego americki.
Bas me interesuje kako je u Srbiji/Hrvatskoj/BiH/Crnoj Gori/Sloveniji ? - To jest kod tebe ?Definitivno je iznad proseka (ne americkog posto oni i tako imaju ocajne brzine, vec na svetskom nivou)...

Generalno, u proseku najbolje brzine imaju u Aziji, Japan, Juzna Koreja, Tajvan...sve preko 30mbps...
Posle njih idu Rumunija i Bugarska koje su vecinu novca od EU ulozile u razvitak interneta, evo na sta to lici (http://image1.masterfile.com/em_w/04/80/67/400-04806735w.jpg)...i oni imaju oko 25mbps u proseku...
Srbija ima oko 6mbps, ostali u okruzenju imaju manje, osim tvoje makedonije koja ima oko 9mbps...

Problem kod nas je monopol, vecina ima samo jednu mogucnost, jednog provajdera, jer jelte niko ne zeli da se bori za korisnike, svako drzi svoj kraj i derimo...
Btw, paket 40/2 kod nas je oko 35 eura...100/4 je oko 60 eura

JAZO
19.2.2013, 18:47
pa moj problem a i svih u cg bi mogao pisati do sjutra ali ja ne bih mogao igrati trenutno igru nijednu da izadje preko gaikai

nexexcalibur
19.2.2013, 20:20
pa moj problem a i svih u cg bi mogao pisati do sjutra ali ja ne bih mogao igrati trenutno igru nijednu da izadje preko gaikai

Pa sta ce ti kad imas ps3 :D

JAZO
19.2.2013, 20:34
Pa sta ce ti kad imas ps3 :D

Pa dobro mozda mi je bolje igrati na pc kad vec imam bolji nego konzola a i jeftiniji je

Poslato sa Samsung S3

dex3108
19.2.2013, 20:55
Sutra bi mogao biti najavljen PlayStation Cloud

http://whois.domaintools.com/playstation-cloud.org
http://whois.domaintools.com/ps-cloud.net
http://whois.domaintools.com/playstation-cloud.com

I novi video

AKi7qlDdXxs

nikolapfc89
20.2.2013, 10:36
Kad je danas prezentacija/konferencija?

dex3108
20.2.2013, 10:44
Tacno u ponoc.

http://farm9.staticflickr.com/8521/8491767200_380c0a7a66_o.png

dex3108
20.2.2013, 19:01
Mogla bi se otkljucati PS4 tema :D

nexexcalibur
20.2.2013, 20:26
http://farm9.staticflickr.com/8376/8493030820_8c104fae46_o.png

Witcher 3

uros@3D
20.2.2013, 21:53
Goddamn fakultet, tacno cu zaspati do ponoci :kreza: Nadam se da cete kaciti klipane sa yt :D

zdravkelja
20.2.2013, 22:42
NeoGAF je pao, to je to :D U 23:00 pocinje preshow na GameTrailersu, posle toga... :)

Sun Tzu
20.2.2013, 22:53
https://us.playstation.com/meeting2013/
Tu valjda ide stream?

nexexcalibur
20.2.2013, 22:56
https://us.playstation.com/meeting2013/

ili direktno http://www.ustream.tv/PlayStation

GT ima preshow od 23h http://www.gametrailers.com/netstorage/psmeeting/live.html

tiho86
20.2.2013, 22:57
Ima i na IGN-u..odlicna muzicka podloga upravo ide

nexexcalibur
20.2.2013, 22:59
Ima i na IGN-u..odlicna muzicka podloga upravo ide

Primetio sam i za Destiny kad su radili stream, fantasticna muzika

http://www.ign.com/articles/2013/02/14/watch-the-220-playstation-event-on-ign

XACAH
25.2.2013, 9:23
Nikako da uzmem deci konzolu i sad kad sam se konačno odlučio čujem najave o PS4. da li će cene Ps3 drastično pasti i da li se uopšte isplati Ps3 za 200 ako će ps4 biti 400 sa move kontrolerima?

voodoo_
25.2.2013, 9:40
Teško da će tek tako da obore cenu drastično, PS4 nema kompatibilnost unazad, igre će i dalje izlaziti paralelno za PS3, ne očekuj neko značajno pojeftinjenje u sledećih godinu i više.

DragonSlayer
25.2.2013, 9:45
Kupi odmah, i obrati pažnju da na novim možeš samo originale da igraš ...

JJ92
27.2.2013, 22:13
Mene interesuje ima li naznaka da će PS3 znatno pojeftiniti kada Četvorka izađe?(izvinjavam se ako je pomenuto negdje,nisam pročitala čitavu temu -.-)

Asmodeus
27.2.2013, 22:27
@Flamingos:
Kupi PS3 i uplati PSN plus uslugu (50e godisnje). Drugar koji ima ps3 kaze da mu je to bila najpametnija odluka koju je uradio, toliko besplatnih igara je dobio na PSN plus pretplati, sve downloadabilnih AAA naslova, jer Sony tokom godine daje besplatne igre za pretplatnike, koje samo treba da preuzmes jednom i ostaju zauvek u tvojoj biblioteci. Igre kao sto su Crysis, Dead Space, Batman AA i AC, Assassins Creed i slicno.
Ja se razmisljam da uzmem trojku i uplatim PSN plus, verujem da ce ove godine biti brdo promo akcija gde ces dobijati besplatne igre i igre na ogromnim popustima, evo microsoft je vec poceo sa promocijom, sto je i bilo ocekivano pred izlazak novih konzola.
@Jazo:
Sve sam se pitao, sto prozivate Dragomix-a dok nisam procitao njegov praise Nintendove nove konzole :D Sad mi je sve jasno. Opravdava covek svoju kupovinu Wii U-a kao jedinu ispravnu, dok mnogi sajtovi koji pratim cak ni ne obracaju paznju na Nintendovu novu konzolu, za koju mislim da ce ostati na margini medju hard core igracima po pitanju naslova. Za mene, Wii-u kao i Wii (i recimo Gitara za Guitar Hero i Rock Band) su dobra zaj*bancija ako imas ekipu koja je raspolozena da se igra vikendom kod tebe na gajbi, da mlatarate palicama uz pivo, kokice. A pricati da je PC + Wii U bolja kombinacija od PC + PS4 i od strane nekoga ko igra prave igre, a ne casual igrice je smesno.

JAZO
27.2.2013, 22:52
Sve sam se pitao, sto prozivate Dragomix-a dok nisam procitao njegov praise Nintendove nove konzole :D Sad mi je sve jasno. Opravdava covek svoju kupovinu Wii U-a kao jedinu ispravnu, dok mnogi sajtovi koji pratim cak ni ne obracaju paznju na Nintendovu novu konzolu, za koju mislim da ce ostati na margini medju hard core igracima po pitanju naslova. Za mene, Wii-u kao i Wii (i recimo Gitara za Guitar Hero i Rock Band) su dobra zaj*bancija ako imas ekipu koja je raspolozena da se igra vikendom kod tebe na gajbi, da mlatarate palicama uz pivo, kokice. A pricati da je PC + Wii U bolja kombinacija od PC + PS4 i od strane nekoga ko igra prave igre, a ne casual igrice je smesno.
Ma nije samo zbog toga nego zbog nebuloznih postova

flamingos
27.2.2013, 23:26
LEpo si mi rekao,sa tim psnom,bas u ovom trenutku nude GOW HD,i to besplatno sa PSN+ nalogom. :n_klanja:

Tako da si me lepo naterao na razmisljanje tenks :) A moze n pm,oko psn storea,neke pojedinosti,da ne bih ovu temu bezveze 'zatrpavao'.

Mene doduse bas zanima kako ce sony resiti tj dizajnirati sistem hladjenja na konzoli,i potencijalne ylodove i koji bese eror imao prethodni.

nexexcalibur
27.2.2013, 23:51
PS+ je odlicna stvar, nisam se interesovao do sad, ali skoro sam saznao i mislim da je odlicna stvar i da se definitivno isplati vise od suparnickog xbl-a...

Mislim da cak bi cak i steam mogao nesto slicno da uvede

flamingos
27.2.2013, 23:57
St da ti daje igre za dz a? :D,pa daju i oni,hit naslove za dz,pa posle uz popust trajno da je dobijes :D

JAZO
28.2.2013, 0:02
PS+ je odlicna stvar, nisam se interesovao do sad, ali skoro sam saznao i mislim da je odlicna stvar i da se definitivno isplati vise od suparnickog xbl-a...

zaprepastio si se kakve igre daju besplatno,ako platis tih 14 e ili kolko 3 mjeseca,ja sam se ogrebao za vise od 10 igara i to odlicnih koji sada kostaju na disku 20-30 e

Asmodeus
28.2.2013, 0:25

XBL ti naplacuje da se igras online i koristis media servise. Shame on you M$! Tako mi bar kaze ovaj drugar, posto je razmisljao i xbox da uzme, ali je odustao.
Ja xbox nikad ne bih uzeo na duze od par meseci, kupio bih ga mozda da izigram njihove ekskluzive (pitanje je i da li je vredan toga uopste) i prodao za 50-60 jeftinije i nakon toga kupio ps3 za stalno. :)

@Flamingos:
Inace, ne znam detalje oko store-a, ali znam da ima puno AAA naslova za download. Pored toga postoje sajtovi za trgovinu polovnim i novim PS3 igrama kod nas po mnogo povoljnijoj ceni, ako ti bas nesto zatreba. Mogu detaljnije da e raspitam kod drugara pa cu ti javiti. Pored toga, na PSN-u imas sve HD remakes odlicnih igara sa dvojke (odmah da se ogradim od debakla oko Silent Hill 2 i 3, to ne racunam u remake :)) i gomilu igara sa PS keca koje mozes da igras.
S obzirom da sada imas da kupis nov PS3 sa garancijom sa hardom od 320GB za 230 eura, mislim da je tvoja odluka "a no brainer", ili "nema sta da razmisljas" :)

batakpudla
28.2.2013, 1:04
Убацио си ми ровца са овим ПС+ и ево већ неких сат времена проучавам ту понуду. Први пут кад сам чуо да је у питању сервис који се плаћа, нисам се ни интересовао, а сад ми све више изгледа као одлична ствар.

Asmodeus
28.2.2013, 1:19
^:)
Samo znam da na osnovu onoga sto mi je drugar pricao, on je bas zadovoljan PSN+ servisom. Besplatne igre, cesti popusti kako AAA igara tako i HD rimejka najvecih hitova sa PS2, dodatne usluge, igre sa PS1... Znam da sam ga pitao ima li kakve probleme u konekciji, kvalitetu usluga. Kaze da nije imao problema do sad, inace igra online multiplayer ali ne preterano. Pored toga ima i jak PC rig na kome igra igre koje nema na konzoli, avanture, RPG-ove, pojedine pucacie i sl... Hocu reci, nije PS3 fanboj. :)

flamingos
28.2.2013, 1:25
Au...mirise mi da cemo morati da oformimo grupu sony psn potrosaci Srbije :D.

Mene jedino tu brine,ono sa hakovanjem naloga..nije malo tih 50e dati da ti neko posle obere celo drvo da se tako izrazim.

Hm,a koji je najvisi kapacitet harda kao storidza za igre podran od sony-ja,ili bolje reci od ploce?

Asmodeus
28.2.2013, 1:32
Koliko kapiram, treba ti 2.5" HDD, i to odredjeni modeli koji fit-uju u PS3 kuciste.
Mada, modovanjem su likovi kacili i eksterne hardove od 1TB.
Ovaj je navodno trenutno najveci, bez da ga seckas/modujes da bi usao u kuciste komotno. :)
http://www.amazon.com/gp/product/B003D18DM0/?tag=ps3sp-20
Edit:
Nemoj da brines za hack. On ga koristi vec dve godine, promenio je lozinku kad je doslo do onog velikog upada od strane hakera, nikakvih problema nije imao.
Edit2:
Bas smo diskutovali o PS4, o tome ako PS4 izvede ove PSN features kako treba, sa instant download-om, isprobavanjem igara preko stream-a, mogucnoscu da igras igre dok se jos uvek downloaduju (pretpostavljam da ti strimuju igru preko gaikai servisa, pa ti posle prebace sejvove i ostale stvari da ti budu dostupne u igri kad je skines lokalno), strimovanjem gomile PS3, 2 i 1 naslova, da ce imati vise uspeha od novog Xbox-a... Mada, Sony uvek mnogo obecava na pocetku svake generacije...

zdravkelja
28.2.2013, 14:17
2TB moze PS3 da podrzi.

Plus je jedan od najboljih dealova ikada, koristim ga od prvog dana kada je uveden :) I samo sam taj prvi put platio punu cenu od 40 funti. Uvek u periodu avgust septembar daju popust, poslednji put sam platio 27 funti za celu godinu.

dex3108
1.3.2013, 19:36
B4XZRe7abTs

altafir
2.3.2013, 3:32
Svi koji razmisljate da uzmete PS+ mogu da kazem da je to odlicna stvar,pogoto ako ste neko ko ne igra igre po njihovom izlasku nego ima strpljenja.Ja sam uplatio 12 meseci pred kraj decembra,i odigrao sam Batman AC,Buletstorm.LBP 2,Motor Storm Apocalyps,F1 race stars,a jos nisam ni poceo Bioshok 2,Infamous 2,A sestog marta se dobija i Mas Efect 3 i Joe Danger 2,Dead or Alive 5.Znaci svakog petog sestog u mesecu po tri PS3 igre i jos dve za PS vitu.A nekad i u toku meseca iznenade sa nekom igrom kao sada sa GOW. Sto se tice PS1 i PS2 igara njih nema u PS+ barem trenutno.

DragonSlayer
2.3.2013, 9:25
I samo da dodam, za one koji se jos premisljaju, isplati se kupovina veceg HDDa, moj je 750GB, ali nije neophodan, jer kad jednom kupite ili skinete ihgru za DZ sa PSNPlus, ona je zauvek vasa, cak i kad je obrisete. Jer ostaje u vasoj download listi, i kasnije mozete da je skinete OPET, za dzabaka, cak i ako je vise nema u ponudi na naslovnoj strani. :) ;) ;)

Alcatel OT995 ICS - Android - TapaTalk2

uros@3D
2.3.2013, 9:51
A ukoliko napr. nemas mesta na HDD da je skines jel' mozes da je vezes za svoj profil bez skidanja? Govorim za PSN+ free igre.

zdravkelja
2.3.2013, 10:19
Moze, pocnes download i prekines.
Bile su ranije PS1 igre na plusu, ali po anketama to nije bilo tako popularno tako da se dobijaju PSN igre umesto njih. Od PS2 igara je Max Payne bio.

batakpudla
2.3.2013, 10:22
jer ostaje u vasoj download listi, i kasnije mozete da je skinete opet, za dzabaka, cak i ako je vise nema u ponudi na naslovnoj strani. :) ;) ;)

Е ово ме занима на шта нисам добио конкретан одговор на другом форуму. Значи ја попуним капацитет харда и не могу више да скидам нове бесплатне игре, могу без проблема да избришем ово што сам скинуо са харда и моћи ћу у било које доба опет за џ да их скинем? (наравно док ми траје ПС+)

Ocelot
2.3.2013, 10:52
Da bih povezao PS3 sa monitorom preko HDMI, treba mi adapter za DVI. E sad, kako da povežem slušalice ili zvučnike?

zdravkelja
2.3.2013, 11:01
Е ово ме занима на шта нисам добио конкретан одговор на другом форуму. Значи ја попуним капацитет харда и не могу више да скидам нове бесплатне игре, могу без проблема да избришем ово што сам скинуо са харда и моћи ћу у било које доба опет за џ да их скинем? (наравно док ми траје ПС+)

Da. Isto kao i za sve sto uzmes na PSNu.

batakpudla
2.3.2013, 11:08
Da bih povezao PS3 sa monitorom preko HDMI, treba mi adapter za DVI. E sad, kako da povežem slušalice ili zvučnike?

Другар је идентичну ситуацију решио тако што је повезао ПС3 и комп ОВИМ (http://img.dxcdn.com/productimages/sku_82088_1.jpg) каблом.

Ocelot
2.3.2013, 11:18
A, gde ubodem činčeve? I on je povezao monitor preko DVI?

Nije bitno. Treba mi samo nastavak za kablove, da ubodem slušalice, je l' tako?

batakpudla
2.3.2013, 11:47
Не знам тачно јер нисам својим очима видео, aли сам се сад чуо са њим. Он је рекао да је повезао ПС3 и комп преко ХДМИ кабла јер има ХДМИ излаз на монитору, а од мене је узео управо овај кабл који му је решио проблем звука тако што је чинчеве набио у вуфер. Пошто су различитих боја, он је убадао док није нашао прави.

Aibo
2.3.2013, 12:07
Ne može to tek tako ovim kablom. Ako mu HDMI ide u monitor, činčevi su za AV izlaz na konzoli i to je to. I zvuk i slika opet završe u monitoru. Odatle dalje može da prosledi zvuk samo ako ima audio izlaz na samom monitoru (kao što ga ja imam na BenQ G2420HD).

Druga varijanta sa ovim kablom, može lepo da se iseče crveni i beli kabal i nastavi na kakav god hoćete audio konektor (na HDMI izlazu ostane samo žuti tj. video). 5 min posla, ne treba čak ni lemilica, samo nož i izolir traka.

@ Ocelot
Pošto ti treba DVI a ne HDMI, mislim da bi mogao upotrebiš HDMI to DVI konvertor za sliku a za zvuk prosto upotrebi poseban stereo činč (samo bela i crvena). To je klasična stereo postavka u kojoj zvuk i slika idu svaki svojim putem. Ima i gotovih kablova koji na jednom kraju imaju činč a n drugom 3,5 mm za slušalice. Sve i da ih ne nađeš, nož i izolirka, 5 min... :)

Ocelot
2.3.2013, 12:34
Evo šta sam ja našao.

http://qisahn.com/blog/2010/03/how-to-connect-headphones-to-your-ps3-qisahns-how-tos/

Aibo
2.3.2013, 12:51
Evo već gotova stvar: link (http://www.winwin.rs/adapter-3-5mm-zenski-na-2x-cinc-muski-hama-43254.html) i link2 (http://www.emmi.rs/kablovi-adapter-35mm-(%C5%BEenski)-na-2x-%C4%8Din%C4%8D-(mu%C5%A1ki)-hama-432.11.html?productId=23083)

branko999999999
2.3.2013, 19:44

http://www.goblin.si/dodatna-oprema/adapter-2xrca-zenski-na-3.5mm-jack-zenski

Elvir
2.3.2013, 21:40

Kao prvo moras znati da li taj monitor ima HDCP podrsku na DVI.U suprotnom dobices samo crnu sliku.;) Ako ima tu opciju uzimas ovaj kabal :

http://www.jdaudioonline.com.au/images/kimber/HDMI-DVI-D_cable.jpg

Za zvuk se moras alternativno snaci. :)

batakpudla
4.3.2013, 11:30
ne može to tek tako ovim kablom. Ako mu hdmi ide u monitor, činčevi su za av izlaz na konzoli i to je to. I zvuk i slika opet završe u monitoru. Odatle dalje može da prosledi zvuk samo ako ima audio izlaz na samom monitoru (kao što ga ja imam na benq g2420hd).

Druga varijanta sa ovim kablom, može lepo da se iseče crveni i beli kabal i nastavi na kakav god hoćete audio konektor (na hdmi izlazu ostane samo žuti tj. Video). 5 min posla, ne treba čak ni lemilica, samo nož i izolir traka.

Ја заиста појма немам, знам да је он нешто муљао око тога, позвао сам га да видим како је решио и рече ми онако како сам написао. Он има тако и слику и звук.

batakpudla
5.3.2013, 0:28
Извињавам се за дупли пост али ево скоро цео дан нико ништа не написа. Имам питање што се тиче ПС+. Уплатио бих преко свог УК налога ову варијанту од 90 дана. А 90% ћу са ортаком након тога да узмем заједнички од годину дана. Колико сам схватио тада ћемо морати да имамо заједнички налог за скидање, а игре ћемо покретати преко својих УК налога. Занима ме да ли да у старту правим зајднички налог, или могу без последица да активирам ПС+ са мог, а за пар месеци са заједничког УК налога, а да ми све игре остану?

zdravkelja
5.3.2013, 8:51
Dok igre mozes da igras na drugim nalozima, pretplatu ne mozes tako da produzis. Pretplata je za vezana za nalog, napravi odmah novi.

pokies
5.3.2013, 17:45
nadam se da the last of us i gta5 neće izaći i u verziji za ps4, to bi obezvredilo ps3 konzolu

M.C.
5.3.2013, 17:54
Bez uvrede, ali ništa gluplje nisam pročitao ovog meseca. U tvoju odbranu, tek je peti. :D

NjegovaWisost
6.3.2013, 14:38
nadam se da the last of us i gta5 neće izaći i u verziji za ps4, to bi obezvredilo ps3 konzolu

Neko postaje sujetan jer konta da više neće imati naj konzolu današnjice :D

GTA V se upravo i odlaže zbog PS4, i vjerovatno će bolje izgledati, imati ljepše teksture i sl.

pokies
7.3.2013, 11:42
mislim da je bolje da sony obezbedi dostojanstveni kraj ps3 konzole, tako što bi naslove kao što the last of us i gta5 ostavio eksluzivno za ps3, ili u najgorem slučaju da izgledaju isto i na ps4....
u protivnom, biće to naprasni kraj ps3 jer ne vidim zašto bih igrao slabiju i ružniju verziju igre ako mi ps4 pruža bolje iskustvo....
ako je razlog novac, tj ako je ps4 too rich for my blood, onda je nehumano da sony tako raslojava igrače, gde bi siromašni ostali privrženi ps3 verzijama, a bogati ps4 verzijama istih igara....to me je uvek nerviralo kod pc igara...
lepo neka krenu od 2014 sa novim naslovima za ps4, taman dok mi iživimo ove poslednje velike igre za ps3, da puste da ps3 ode u istoriju u velikom stilu....

dex3108
7.3.2013, 11:52
Fino je dan zapoceti smjehom :D Hvala ti zbog toga :D

orange47
7.3.2013, 11:55
jel moze neko da napise temperature iz multiman-a za CPU i GPU?
meni su na slim-u u idle preko 60 stepeni, pa se razmisljam dal menjati pastu?

Real Warrior
27.3.2013, 13:12
E ovako ljudi imam veliki problem na soniu kada udjem napr. u fifu 13 i kada udjem u mec sveee je usporeno ko usporeni snimak i onda kada udjem u meni playstationa 3 pa ono quit game da izadjem iz igre sve pocrni i nenormalo se cuje kao mesalica i onda moram da ga ugasim znaci sve je ok dok ne udjem u igru HITNA POMOC :confused::confused:

Real Warrior
27.3.2013, 13:20
E ovako ljudi imam veliki problem na soniu kada udjem napr. u fifu 13 i kada udjem u mec sveee je usporeno ko usporeni snimak i onda kada udjem u meni playstationa 3 pa ono quit game da izadjem iz igre sve pocrni i nenormalo se cuje kao mesalica i onda moram da ga ugasim znaci sve je ok dok ne udjem u igru HITNA POMOC :confused::confused::confused:

water wizard
27.3.2013, 13:21
jel ti tako i ostale igre rade ili samo ta fifa?..
il ti je pun soni sa prašinom, ili ne valja disk...

Real Warrior
27.3.2013, 13:28
Danas sam nosio na ciscenje i opet ista stvar ne samo fifa...

mare037
27.3.2013, 14:35
Koji je model PS3, i da li se to dešava i sa ubačenim diskom ili samo pokretanjem igre sa HDD-a?

Real Warrior
27.3.2013, 15:07
Fat...da i sa ubacenim diskom

mare037
27.3.2013, 15:21
Ne bih da te ubedačim, ali izgleda da se konzoli sprema YLOD (Yelow Light Of Death). Iako ne trepti ni crveno ni žuto svetlo, ubrzani rad ventilatora i veća buka, zamrzavanje i teško učitavanje su rani simptomi. Nastaje pregrevanjem procesora koji se delimično odlemio sa ploče. Da li je promenjena i termalna pasta kada si nosio konzolu na čisćenje?

orange47
27.3.2013, 16:45
ovde ima par saveta oko ylod-a:
http://community.us.playstation.com/t5/PlayStation-General/Guide-How-to-prevent-YLOD-Overheating/td-p/5520532
negde sam procitao da jednostavno izdizanje ps3 na vece nogice dosta pomogne.
ja bih drzao ps3 sto krace ukljucen i gledao da temperatura okoline bude sto niza.

e, da imao sam slican problem i resio ga popravkom fajlsistema:
http://community.us.playstation.com/t5/PlayStation-Home-Support/Restoring-your-PS3-File-System-Database-Helps-to-Maintain-PS3/td-p/37322987

pokies
31.3.2013, 13:38
E ovako ljudi imam veliki problem na soniu kada udjem napr. u fifu 13 i kada udjem u mec sveee je usporeno ko usporeni snimak i onda kada udjem u meni playstationa 3 pa ono quit game da izadjem iz igre sve pocrni i nenormalo se cuje kao mesalica i onda moram da ga ugasim znaci sve je ok dok ne udjem u igru HITNA POMOC :confused::confused:

disk je možda loš, a ako zeza i sa drugim diskovima onda je čitač problem...

probaj demo kako radi, možeš igrati digitalne verzije igara, skroz nečujno

dex3108
28.4.2013, 9:54
5912Znot5Lo

Aibo
28.4.2013, 18:38
QD se i dalje oslanja na "interaktivni film sa jakom pričom" fazon. Kao ideja mi ne zvuči dobro ali su atmosfera i natprirodna radnja baš kao u Fahrenheit-u, koji mi je svojevremeno mnogo lepo legao. Potrudiću se da odigram ovo.

Inače, uprkos mnogim impresivnim grafičkim rešenjima, jasno su vidljive prosečne teksture, senke niske rezolucije, ne tako impresivna mimika likova (što je prava šteta sa obzirom na glumicu koja daje život glavnom liku). Tj. koliko god ovo dobro da izgleda, nekako mi više nije impresivno kao Heavy Rain svojevremeno... Ne mogu da se otmem razmišljanju kako bi moglo da izgleda na next gen.

dragomix
28.4.2013, 19:24
Heavy Rain je svojevremeno uz MGS4 bio razlog zbog kog sam nabavio PS3 i ni jednog trenutka mi nije bilo zao. Iako se radi o igri u kojoj igrac najmanje igra bilo sta, atmosfera i likovi su maestralni, a retko ko bi mogao da predvidi onakav kraj... Jedino sto bi bila mana Heavy Rain-a je previse malo vremena provedeno sa likovima, mnogo bih voleo da naprave igru u kojoj je glavni junak FBI agent iz Heavy Rain-a, mnogo su mi se dopale njegove deonice. naravno i Fahrenheit je jedna fantasticna igra o kojoj mogu da imam samo reci hvale.

Kad sam sve ovo napisao, nisam za sad impresioniran onim sto sam video o Beyond TS. Da sve to izgleda lepo, imaju fantasticnu glumacku ekipu, ali ne izaziva ni izbliza WOW efekat kao Heavy Rain. Ne znam zasto. Jednog dana kad budem ponovo vlasnik PS3 ili kad budem imao pristup igri preko Gaikai-a sigurno cu je odigrati, ali trenutno nisam nesto nahajpovan zbog igre.

dex3108
28.4.2013, 19:52
Mislim da ovo vise vrijedi odgledati nego odigrati :D Gluma odlicna, uglovi kamere dobri, atmosfera odlicna ali dzaba sve kada se igra svodi na QTE momente.

Marezz
1.5.2013, 16:09
Jel se zna mozda da li ce ukinuti online podrsku ili uopsteno podrsku za PS3 kada PS4 bude izasao?

BrutaLiS
1.5.2013, 16:29
Heavy Rain je svojevremeno uz MGS4 bio razlog zbog kog sam nabavio PS3 i ni jednog trenutka mi nije bilo zao. Iako se radi o igri u kojoj igrac najmanje igra bilo sta, atmosfera i likovi su maestralni, a retko ko bi mogao da predvidi onakav kraj... Jedino sto bi bila mana Heavy Rain-a je previse malo vremena provedeno sa likovima, mnogo bih voleo da naprave igru u kojoj je glavni junak FBI agent iz Heavy Rain-a, mnogo su mi se dopale njegove deonice. naravno i Fahrenheit je jedna fantasticna igra o kojoj mogu da imam samo reci hvale.

Ne znam kako bih okarakterisao Heavy Rain, to nije igra, to je mnogo vise od igre. Jednostavno maestralno:n_klanja::n_klanja::n_klanja:

Ne bih da te ubedačim, ali izgleda da se konzoli sprema YLOD (Yelow Light Of Death). Iako ne trepti ni crveno ni žuto svetlo, ubrzani rad ventilatora i veća buka, zamrzavanje i teško učitavanje su rani simptomi. Nastaje pregrevanjem procesora koji se delimično odlemio sa ploče. Da li je promenjena i termalna pasta kada si nosio konzolu na čisćenje?

Ja nisam nista radio oko konzole. Kupljena je za NG 2009 godine, znaci sad ima oko 4 godine, u pitanju je debeljko 80gb. Nije ciscen, nije nista menjano, a radi kao i prvog dana, nista ne zamrzava ili se tesko ucitava, ali bolje preventivno da odradim neko ciscenje. Jel to mogu sam ili moram odneti u neki servis?

DragonSlayer
1.5.2013, 17:03
Te od 80 GB su dobre serije. Ne moraš ništa da radiš, ali i možeš...

Ako nisi nikada radio, bolje poveri nekom sa iskustvom.

pasta, i izduvavanje prašine na kompresor, da sve bude "ko novo" ...

BrutaLiS
1.5.2013, 17:58
Mozda da malo usisam 'spolja', tamo gde je vent? Mada ne treba skroz prislanjati usisivac da ne bi kuler izgoreo kad se zavrti.

altafir
4.5.2013, 2:57
Jel se zna mozda da li ce ukinuti online podrsku ili uopsteno podrsku za PS3 kada PS4 bude izasao?

Najavili su on line podrsku za PS3 do 2015.

Aibo
15.5.2013, 18:32
Gran Turismo 6 officially announced (http://www.el33tonline.com/spotlight/2013/05/15/gran-turismo-6-officially-announced-at-15-year-anniversary-event/)

7 novih staza, 1200 auta, nov fizički endžin, prerađen grafički endžin... izlazi na PS3 tokom praznične sezone 2013.

5-LILLcpO88

Ocelot
15.5.2013, 19:03
Taman da se podnovim sa jedan dobar volan, izigram GT5, i onda uzmem GT6 "Complete Edition".

uros@3D
15.5.2013, 19:21
Cek, cek znaci izlazi na PS3?

Mislio sam da spremaju taj GT6 za PS4... :icon_scra

DragonSlayer
15.5.2013, 19:35
Svaka konzola je imala po 2 komada ...

PS1 = GT1 i GT2

PS2 = GT3 i GT4

PS3 = GT5 i sada GT6 .....

Bili bi idioti kada bi samo za PS4 pravili, za tek potencijalne kupce, a da ispuste da naprave za platformu koja je već prodata u desetine miliona primeraka....

dex3108
18.5.2013, 10:47
Juce mi kolega prebacio debeljucu 40GB (jedan od prvih modela). Polako igram RDR i mogu reci da je igra zaista odlicna na svakom polju.

pmale
23.5.2013, 13:37
Pozdrav konzolaši, drug ima problem u vezi PS3. Zamolio me je da se raspitam na koji način može da poveća kapacitet konzole, jer je sa kupljenom dobio svega 12gb? Problem u kapacitetu je zbog online kupovine mortal kombata i nedovoljnog prostora da instalira na postojeći HDD. Kako da reši problem, postoji neki eksterni hdd ili tako nešto :kreza: ?

DragonSlayer
23.5.2013, 13:55
Pa šta je gledao kad je kupovao?

Sad će morati da dokupljuje HDD od 2.5 inča, i fioku/kavez za HDD, on je oko 15 evra, a HDD kako mu volja, zavisi od veličine...

pmale
23.5.2013, 14:14
Pa šta je gledao kad je kupovao?

Sad će morati da dokupljuje HDD od 2.5 inča, i fioku/kavez za HDD, on je oko 15 evra, a HDD kako mu volja, zavisi od veličine...

Koji HDD , jel misliš na "običan" koji ide u PC ? Da li je potrebno otvarati konzolu da bi se ugradio (pitam zbog garancije) ?

DragonSlayer
23.5.2013, 16:29
"Običan" 2.5 inča SATA, npr

http://emmi.rs/hdd-hdd-sata2-500gb-wd-blue-25-wd5000lpvt.11.html?productId=23934

mada preporučujem BLACK zbog 5 godina garancije.

Ovo će mu trebati:

http://www.jbhifionline.com.au/rkt/MEDIUM//44/51/4451815.jpg

I ovako se to radi, ne utiče na garanciju.

opnTG7GWOuE

517Ic4pPAMo

Ako treba, javi mi se na PM da mu dam broj čoveka koji ima ove fioke ....

pokies
25.5.2013, 18:00
koliko loše radi rdr na ps3 - pop-in graphics, fps low na momente....
ne smem ni da pomislim na šta će da liči gta5....
ne znam kako ps3 igrači mogu tolerisati pop-in

DragonSlayer
25.5.2013, 18:50
Nisam primetio ništa takvo ... možda se konzola pregreva?

zdravkelja
25.5.2013, 20:17
Relativno skoro sam presao RDR, nisam primetio takve probleme.

dex3108
25.5.2013, 21:27
Stvarno moram odati priznanje Naughty Dog studiju na kolicini detalja u Uncharted 1. A posto su mi rekli da je U2 jos bolji kao i U3 na tom polju moram ih pohvaliti. Svakako preporuka za svakoga ko je u mogucnosti da odigra Uncharted serijal.

RDR meni radi bez problema, eventualno se desi da se pojedine teksture ucitavaju naknadno ali jako rijetko. Cak i FPS ne varira pretjerano. Takodje fantasticna igra sa pojeinim momentima koji vam oduzimaju dah. Ne smijem ni zamisliti kako bi PC verzija izgledala.

orange47
25.5.2013, 21:49
Nisam primetio ništa takvo ... možda se konzola pregreva?

mozda treba da popravi fajlsistem.

pokies
25.5.2013, 23:20
da, bradonje iz naughty dog-a su zakon, igrao sam samo uncharted 1 i igra radi bez greške, nema bagova, nema pada u fps-u, nema draw distance problema (znam da nije open world) niti bagova... skroz stabilan proizvod u pogledu izvedbe

pokies
25.5.2013, 23:57
pogledajte kako iskaču teksture u starijoj gta igri, ako ovako nešto postoji u gta5 onda bolje da ga nisu ni pravili

http://youtu.be/M-5CkLiC2zA?t=1m16s

DragonSlayer
26.5.2013, 9:11
Ko te plaća da toliko hejtuješ PS3 ?

dex3108
26.5.2013, 20:19
Predjoh Uncharted 1 i zaista jako dobra igra. Likovi simpaticni i imaju ono nesto, lokacija iako je na skoro samo jednom mjestu je raznovrsna, graficki izuzetno lijepa igra, a zvucna podloga fantasticna. Prica je zanimljiva i poprilicno drzi paznju narocito pred kraj. Jedina veca mana je previse napucavanja koje smori nakon odredjenog vremena.

JAZO
26.5.2013, 20:20
Predjoh Uncharted 1 i zaista jako dobra igra. Likovi simpaticni i imaju ono nesto, lokacija iako je na skoro samo jednom mjestu je raznovrsna, graficki izuzetno lijepa igra, a zvucna podloga fantasticna. Prica je zanimljiva i poprilicno drzi paznju narocito pred kraj. Jedina veca mana je previse napucavanja koje smori nakon odredjenog vremena.
Cekaj da vidis Uncharted 2

zdravkelja
26.5.2013, 21:10
Yup, U2 jos bolji i lepsi, ali ima i vise napucavanja. To je po meni i jedina mana igre, jesto dobro odradjeno, ali previse pucanja ima.

The mighty Boo
28.5.2013, 20:55
Zna li neko koja je najjeftinija cena za koju moze da se nabavi PS3 u okruzenju? Tipa Madjarska, Hrvatska?

batakpudla
29.5.2013, 21:58
215-230e

JAZO
3.6.2013, 12:01
Beyond:Two souls izlazi 11.10 kod nas

Endless
4.6.2013, 21:08
Jel funkcionišu ps3 emulatori ? ili je to neka patka ?
Da znam dal da se patim i skidam...

DragonSlayer
4.6.2013, 21:51
ne, ne cimaj se džabe

pokies
6.6.2013, 20:48
skinuo sam nekoliko digitalnih verzija ps3 igara i sad razmišljam kad sve to izigram mogu da prodam ps3 sa tim igrama a da obrišem svoj user nalog na njemu.
plus mogu da odvojeno prodam taj user nalog (tj user name i šifru) i da neko downloaduje za džabe igre koje sam ja kupio (jer sony dopušta po dva puta download)
e sad me tu interesuje da li taj kome prodam nalog može da vidi i broj moje kreditne kartice?

Ocelot
9.6.2013, 17:18
Ko ima PS Home, moći će, između ostalog, da dobije i PS+ na mesec dana. Samo treba danas da se registrujete u Virtual PlayStation E3 Booth.

http://blog.us.playstation.com/2013/06/05/take-a-virtual-tour-of-playstations-e3-booth-in-ps-home/

Asmodeus
10.6.2013, 17:47
Ovaj PS+ mu dodje dobar skoro kao steam.
http://blog.us.playstation.com/2013/06/10/playstation-plus-e3-2013-sale-free-machinarium-uncharted-3-xcom-more/

dex3108
17.6.2013, 12:29
Kada PS+ bude na popustu? Ako bude uopste :D

zdravkelja
17.6.2013, 12:34
U avgustu verovatno.

knezevicaca
17.6.2013, 15:16
Kada bi moglo da se ocekuje pojeftinjenje konzole? Znam da ce PS4 postati aktuelan,ali i PS3 sa gomilom igrica koje su do sada izasle za njega ce mi pruziti dosta zabave u narednih par godina.

JAZO
17.6.2013, 15:19
Pricalo se o tome vec.Ja mislim da se nece mnogo mijenjati cijena jer ionako je vec niska

NjegovaWisost
17.6.2013, 15:46
Kada bi moglo da se ocekuje pojeftinjenje konzole? Znam da ce PS4 postati aktuelan,ali i PS3 sa gomilom igrica koje su do sada izasle za njega ce mi pruziti dosta zabave u narednih par godina.

Kud ćeš manje od 210 evra... PA i play station 2 ako ga gdje zaostalog ima je 150...

knezevicaca
17.6.2013, 15:59
Ovo mi je trenutno primamljiva ponuda
http://www.dodaj.rs/f/42/pu/3NKEof9z/ps3.png
Cena je u CHF sto je oko 230-240E.Ne znam ni sam gde cu ga jeftinije :D A inace bez igrica ima i jeftinije.

NjegovaWisost
17.6.2013, 16:25
Cena je u CHF sto je oko 230-240E.Ne znam ni sam gde cu ga jeftinije :D A inace bez igrica ima i jeftinije.[/QUOTE]

PA eto... Mada bih ipak odavde kupio kod nas za 230 evra verziju od 320gb zbog garancije.....

mare037
19.6.2013, 3:26
PlayStation na svom Twitter profilu objavio da uskoro stiže novi PS3 Firmware Update 4.45

http://oyster.ignimgs.com/wordpress/stg.ign.com/2013/06/firmware.jpg

koojot
23.6.2013, 18:43
Imam jedno pitanje ali pre toga kako stvari stoje. PS3 mi je CFW 3.41 Hermes, i hocu da ga updateujem na trenutni OFW. Da bih mogao da idem naprimer na PSN. Ono sto hocu da uradim jeste da skroz ocisitm system od homebrew-a, zbog Banovanja sa PSN-a. E sad moje pitanje je na koji nacin to da uradim.

nacin 1
- Settings > System Settings > Format Utility > Format Hard Disk
Da bih ocistio system od homebrew, igirca i slicnih stvari koje su na hdd-u.
- Settings -> System Update
Ovo treba da instalira novi OFW preko starog 3.41 CFW.

nacin 2
Udjem u Recovery Menu > Restore PS3 System
Ovako ce obrisati sve sa HDD i vratiti stari 3.41 OFW (bar mislim da tako treba da bude)
Nako toga samo uradim System Update da dodjem na trenutni OFW

nacin 3
skoro isti kao i predhodni samo uradjeno iz XMB
Udjem u XMB > Settings > System Settings > Restore PS3™ System
pa nankon toga smo odradim Settings -> System Update

Najlakse cini mi se nacin jedan. Takodje dali nesto propustam ili je ovo dovoljno.

DragonSlayer
23.6.2013, 21:35
Prodaj tu čipovanu, jer je na ceni, i za vrlo malo dodatih para kupiš glanc novu superslim sa 500 GB hardom ... ako već hoćeš OFW ...

koojot
23.6.2013, 22:08
Svidja mi se i ta ideja. Koliko mislis da se krecu polovne ps3 slim konzole. Ove nove super slim koliko vidim se krecu od 250 do 350 kako gde.

DragonSlayer
24.6.2013, 13:15
Moj prijatelj je prodao FAT80GB modovanu, za 180 evra, a kupio običan SLIM 3004 koji ne može da se moduje sa 320GB hardom za 160 evra .... ;) ;) takodje polovna, ali sigurno mladja od njegove bar 2 godine, 4x veći HDD, i ostalo 20 evra.

Pa sad vidi ...

NjegovaWisost
24.6.2013, 18:11
Prodaj za 200 ovu, i kupi novu za 220...

Lampard
25.6.2013, 9:37
da li se mogu igrati ps3 igre na PC ? i ako moze, da li moze neko tutorial d apostavi, unapred hvala.

altafir
25.6.2013, 11:59
da li se mogu igrati ps3 igre na PC ? i ako moze, da li moze neko tutorial d apostavi, unapred hvala.

Nije moguce. Mozda za 10 15 godina.

doctor
25.6.2013, 18:14
Ako mi verujete sinoć sam sanjao neke lude snove... I sanjao sam upravo PS3 emulator, kao neki klinac igra neku igru sa PS3 a ja se čudim kako je to izašlo a ja nisam znao. Beše lep san :(

NjegovaWisost
25.6.2013, 19:25
Nije moguce. Mozda za 10 15 godina.

Možda ni tad :kreza:

orange47
27.6.2013, 8:22

cuo sam da ce moci preko gaikai.

dragomix
27.6.2013, 9:03
Ako mi verujete sinoć sam sanjao neke lude snove... I sanjao sam upravo PS3 emulator, kao neki klinac igra neku igru sa PS3 a ja se čudim kako je to izašlo a ja nisam znao. Beše lep san :(

Postoji PS3 emulator, samo je u stvarno pocetnoj fazi i trenutno renderuje samo kocke. Jos nije pustena ni jedna igra preko njega.

Nije nesto specijalno, ali i to je pocetak.

altafir
27.6.2013, 12:54
cuo sam da ce moci preko gaikai.

Da a taj gaikai ce moci samo preko PS4

dex3108
27.6.2013, 13:23
Gaikai servis je planiran da se pokrece sa sto je moguce vise uredjaja (PS3, PS4, PS Vita pa cak i mobilne platforme i PC). Sada je samo pitanje kada ce zazivjeti na tim platformama.

player1
27.6.2013, 14:06
U teriji da. Ali posto ga je Sony kupio, mogu da ga zakljucaju na primer na samo Sony uredadje, i time dizu cenu tih platformi.

E sad realno, glavni problem celog sistema je lag.

Sa druge strane:

1) Lag je manje uocljiv ako se koristi gamepad umesto misa i tastatuje.

2) Sistem je sjajan za brzi demo neke igre koju je korisnik mozda oce da kupi. Npr. slicno kao sto je Onlive imao demo-e od 60min.

dex3108
27.6.2013, 14:14
Sony bi imao koristi i od prosirivanja platformi na kojima je Gaikai dostupan. Takodje mislim da ce Gaikai pretplata vaziti na bilo kojem uredjaju koji je podrzan. Sto veci broj uredjaja bolje za korisnika :D

irreal
27.6.2013, 20:12
E sad realno, glavni problem celog sistema je lag.

Delimicno nije tacno.

1) Lag je manje uocljiv ako se koristi gamepad umesto misa i tastatuje.

Potpuno pogresno!

Dokle god imaju dovoljno servera i bandwidth-a sa njihove strane i ti imas dovoljno dobru internet konekciju (a kolko ja znam, cak i nekih 5-6 megabita po sekundi je sasvim dovoljno) lag nije nikakav problem.
Igrao sam na gaikai servisu dok je bio dostupan i nikakvog laga nije bilo. tada sam imao konekciju od 9 megabita, cini mi se.

drugi komentar je tek apsurdan ? lag je lag, ako ga ima primecivaces ga podjednako bez obzira da li koristis mis i tastaturu ili kontroler, on ce se videti.

da, slazem se, lakse je mis brzo cimati levo desno i videti kako slika kasni, ali to ne znaci da neces videti istu kolicinu laga kada stisnes, npr, dugme za skok na gamepadu i space na tastaturi.

mozda ces na kontroleru manje drndati analogni stick nego sto bi drndao misa u igri, ali ako drndas podjendako podjednako ces i osecati lag.

u svakom slucaju, ta druga poenta je dzaba jer laga nema :)

dragomix
27.6.2013, 22:44
dex zauzeo moj stav da ce gaikai biti dostupan i preko PC-a. E sad, moguce da ce biti dostupan samo ljudima koji imaju PSN account, to bi bio neki nacin da te nateraju da imas barem jedan uredjaj iz PS univerzuma, ali mislim da nema nikakve barijere da dozvole igranje igara i preko PC-a (pa cak i tableta), naravno uz novcanu nadoknadu za PS+.

Sto se tice samog gaikai-a, nije bilo lag-a dok je bio dostupan, barem ne onog primetnog. Veliki problem je kvalitet prikaza koji je ocajan, ali sta da se radi.

player1
27.6.2013, 23:09
Dokle god imaju dovoljno servera i bandwidth-a sa njihove strane i ti imas dovoljno dobru internet konekciju (a kolko ja znam, cak i nekih 5-6 megabita po sekundi je sasvim dovoljno) lag nije nikakav problem.

Igrao sam na gaikai servisu dok je bio dostupan i nikakvog laga nije bilo. tada sam imao konekciju od 9 megabita, cini mi se.

Moje iskustvo i sa Onlive-om i sa Gaikaiem je bas bilo suprotno. I to sve sa dobrim bandwithom. (10MB/s).

Sve u svemu, uopste nije problem u kolicini protoka, frame ratu i slicno, nego u lagu zbog udaljenosti servera (Onlive serveri u Engleskoj, Gaikai jos dalje), zbog cega input preko misa neprijatno stuca (nema sanse da se igra shooter na misu kako dolikuje), jer previse vremena treba podacima do dodju od servera do klijenta.

drugi komentar je tek apsurdan ? lag je lag, ako ga ima primecivaces ga podjednako bez obzira da li koristis mis i tastaturu ili kontroler, on ce se videti.

da, slazem se, lakse je mis brzo cimati levo desno i videti kako slika kasni, ali to ne znaci da neces videti istu kolicinu laga kada stisnes, npr, dugme za skok na gamepadu i space na tastaturi.

U pitanju je "input" lag, koji je manje primetan ako se koristi kontroler, jer je isti "grublji" sistem kontole, tako da je tolerancija na lag veca. Mis je mnogo "finiji" tako da i najmanji lag dosta smeta.

Sve u svemu, ovo nije samo moj utisak, mozes da pogledas na netu review-e za npr. Onlive, gde su mnogu zakljucili istu stvar.

altafir
28.6.2013, 3:09
Gaikai i ako bude dostupan na PC-iju,na njemu se sigurno nece moci igrati ekskluzive bilo za PS3 ili PS4.

zdravkelja
28.6.2013, 10:23
Mislim da ce to jedino biti moguce ako imas PS3, PS4 ili Vitu, ne vidim drugi scenario. Prodali su ti uredjaj, ti sad igraj gde hoces.

Acid
29.6.2013, 8:20
Da ne otvaram novu temu da pitam ovde.
Koliko bih mogao da izvučem za YLODovanu PS3 fat 40gb?
Tačna oznaka je CECHG04

irreal
29.6.2013, 13:56
YLODovanu PS3 fat 40gb?

hmmm.. ostalo mi pola sendvica od dorucka jutros ?

Acid
29.6.2013, 14:47
hmmm.. ostalo mi pola sendvica od dorucka jutros ?
Šta nije jasno? Napisao sam da ima YLOD kvar i da me zanima cena ako bi je takvu prodavao?

irreal
29.6.2013, 16:39
a ja sam ti rekao da pokvarena ps3 konzola najstarija, fat edicija sa najmanjim hard diskom kosta neznatno vise od sendvica za dorucak :)

DragonSlayer
29.6.2013, 18:12
20 evra, i ti da platiš slanje ... :D

Acid
29.6.2013, 18:52
Onda znači bolje da je opravim pa koliko izdrži dok ne uzmem ps4:D

mare037
30.6.2013, 13:29
Sony izbacio PS3 4.46 firmware update (PS3 4.46 firmware update), sa upustvom za konzole gde je 4.45 verzija pravila probleme.

Dobri_isak
2.7.2013, 18:22
Ljudi, ako sada kupim nov PS3 da li cu moci da ga soft-modujem?

Izvinjavam se na glupom pitanju!

Hvala

Sent from my iPad using Tapatalk HD

DragonSlayer
2.7.2013, 18:26
nećeš moći

Dobri_isak
2.7.2013, 18:27
Znaci sta, moram da ga nosim negde da to urade hardverski ili kako? Jel' to ima veze sa verzijom os-a sa kojom stize?

Sent from my iPad using Tapatalk HD

irreal
3.7.2013, 0:36
Ne, ako sada kupis novi slim ili super slim neces moci - tacka.

ni ti sam, ni oni hardverski ni nista.

ne znam ubuduce kako ce biti, ali sada trenutno ne moze ni na jedan nacin da se zbudzi.

orange47
3.7.2013, 0:36
moras da kupujes originale za te novije ps3. i ubuduce ce biti tako.

Duci0167
8.7.2013, 18:59
Dobio sam juce PS3 fat 120GB (prva konzola ikada) ... Kada ga ukljucim posle 20 sekundi kuler pocne da vileni kao fen za kosu a posle 10 tak minuta igranja kao mlazni motor. Razumem da kuler ne moze da se ne cuje ali ovo je preteralo svaku meru.
Siguran sam da se pricalo o tome ali vec sam jednom sve procitao u ovoj temi kada sam trebao da odlucim da li ps3 ili xbox pa nisam obracao paznju na jacinu kulera.
na YT vidim da ista situacija u naslovu sadrzi HEPL pa mislim da nije normalno.
Konzola je ociscena od prasine. Da li moze biti do paste ili jednostavno je kuler gotov?

orange47
8.7.2013, 20:19
ne valja sto se toliko cuje. mislim da bi trebalo (strucno) zameniti pastu a mozda i kuler (ili bar podmazati). proveri da li ima *puno* slobodnog prostora sa svih strana. neki na internetu je napravio velike 'nogice' i to mu navodno resilo takav problem.
ja sam ps3 stavio na metalnu podlogu, valjda pomaze. imas i one hladnjake za laptop-ove, neki ih koriste za ps3.
inace mozes u multimanu da vidis temperaturu CPU+GPU (ako si ga instalirao).

Duci0167
8.7.2013, 21:31
ne valja sto se toliko cuje. mislim da bi trebalo (strucno) zameniti pastu a mozda i kuler (ili bar podmazati). proveri da li ima *puno* slobodnog prostora sa svih strana. neki na internetu je napravio velike 'nogice' i to mu navodno resilo takav problem.
ja sam ps3 stavio na metalnu podlogu, valjda pomaze. imas i one hladnjake za laptop-ove, neki ih koriste za ps3.
inace mozes u multimanu da vidis temperaturu CPU+GPU (ako si ga instalirao).

PS3 sam stavio na niski stočić i oko njega nema nista,osim mene (naravno). Decko od koga sam kupio doci ce da zameni pastu pa cemo videti sta dalje. Ne znam sta bi mogao da uradim da eliminisem buku. Ne moze igra da se piči koliko je bucna konzola.
Gde bi mogao da nadjem uopste kuler i koliko kosta (ako dodje do toga)?
Sve je slicno kada ode pasta ili kuler na PC-u samo sto se ne gasi.
A toliko sam se obradova sto sam pod stare dane mogao sebi da priustim konzolu. Mrzi mene da idem da probam,magarac.

orange47
8.7.2013, 22:40
to je specifican kuler, ne znam gde se moze naci, mozda u nekom servisu, ili bolje na ebay i sl.

Duci0167
9.7.2013, 16:11
Znaci 20-30 sekundi kad se upali kuler se jedva cuje a posle ludilo. Prodavac me ubedjuje da je to normalno,drugovi koji imaju 2 konzole(isto fat) se smeju. Igrali smo na njihovim i milina!
Videcu da vratim konzolu ako menjanje paste ne sredi situaciju..

Lampard
10.7.2013, 12:38
za koliko moze da se nadje sada PS3? Ne razumem se nista u vezi ovih konzola, imao sam samo ps2 koji sam upalio 2 puta. Pa ako neko moze malo da me uputi kako sve to funkcionise, i u cene sto je jos bitnije :D
Pozdrav.

orange47
10.7.2013, 12:44
pogledaj na kupujemprodajem. moze da se desi da su neki polovni skuplji od novih zbog 'hakovanja'.

Lampard
10.7.2013, 18:10
nasao sam par komada, ali svaki ps3 je 12gb, sad ja nista ne znam o tome, pa jel to ocajno ili je dosta? i ako kupim cipovan soni, da li mogu da igram igrice online ? :confused:

orange47
10.7.2013, 19:36
nasao sam par komada, ali svaki ps3 je 12gb, sad ja nista ne znam o tome, pa jel to ocajno ili je dosta? i ako kupim cipovan soni, da li mogu da igram igrice online ? :confused:

to je jako malo, ali mozes relativno lako da zamenis disk. samo vidi koliko kostaju 2,5'' diskovi. no mislim da ti od 12Gb spadaju u grupu novijih, koji se ne mogu 'otkljucati'.
ima ovde spisak modela sa karakteristikama:
http://www.ps3devwiki.com/wiki/SKU_Models
da nisi mislio 120Gb?

Duci0167
10.7.2013, 20:32
Ja mislim da ne postoji od 12 gb bez obzira koji je model.
Koliko moze da kosta menjanje paste na ps3 ako se radi u servisu? Kasno mi sada da zove pa ako neko zna.
Ne bi sam to radio i otvarao konzolu.