PDA

Prikaži potpunu verziju : Alcatel Pixi 7 ??


Danijel068
17.4.2015, 9:30
Imam ovaj tablet (http://www.gsmarena.com/alcatel_pixi_7-6164.php)
http://m.gsmarena.com/alcatel_pixi_7-6164.php
Alcatel Pixi 7, kao sto vidite na specifikaciji za bateriju kapacitet mu je oko: 2840, a ja posle 6 meseci koliko ga imam i dobio vidim da se kapacitet smanjio na 1000 mAh O.o nije mi jasno....... U pitanju je nov uredjaj iz Telekoma...
Tablet ne koristim bas tako non stop ali u suštini ga koristim, i imali kakve veze uopste sto je WI-FI ukljucen non stop citavih 6 meseci na 24/7 :)
Nema neke programe, samo ono fabricko mada i te fabricke dam pogasio i obriso... Problem je sledeci osim kapaciteta bat: u zadnje vreme kad ga punim, puni se do 95% i tako stoji pa da ga ostavim 24 sata stajat ce na 95% ali on pokazuje ikonicu da se ipak puni ali nikako da zavrsi do 100 citavih... Obicno kad restartujem tab onda nastavi da dopuni tih 5%
ps. sada umesto 95% doslo je do 91% i nece gore...

Mario Pavićević
17.4.2015, 13:31
Prvo kako meris i znas da je kapacitet sada 1000MAh?
Da li si radio fabricki reset uredjaja?

Danijel068
17.4.2015, 14:48
Prvo kako meris i znas da je kapacitet sada 1000MAh?
Da li si radio fabricki reset uredjaja?

Evo da ne bude da sam l00d :)
CPU-Z imam vise poverenja nego onaj Battery Doctor koji mi govori da je sve u redu... Pre oko 3 meseca dobro se secam da je tu bilo oko 2500 mAh a gle sada....

ps. ne radim nikakav reset a ni flash, sve je fabricki.. Znam da ako radim neke radnje gubim garanciju tako da ovako i onako nije mi jos u planu da guram ,,ruke,, :)

Znaci, nije mi jasno 6 meseci su rekli da je garancija na bateriju na Alcatel, ali bit ce divno da je baterija programirana da crkne na svakih 6 meseci :eek: mene samo brine zasto u zadnje vreme dopuni do 91-95% i stane i ako ga restart onda nastavi do 100% ali mi onda Battery Doctor upozorava da sam prenapunio bateriju...... :icon_scra

Mario Pavićević
18.4.2015, 5:34
Onda uradi fabricki reset pa vidi kako se tablet ponasa.
Takodje procitaj malo po netu, postoje metodi za kalibraciju baterija, obicno podrazumevaju da tablet napunis do 100%, zatim ga iskljucis, ponovo spojis na punjac i punis iskljucenog, zatim kada se napuni ispraznis potpuno dok se sam ne ugasi pa ponovis proceduru.
Ostale metode zahtevaju da rutujes uredjaj, cime gubis garanciju.

Danijel068
18.4.2015, 14:58
Onda uradi fabricki reset pa vidi kako se tablet ponasa.
Takodje procitaj malo po netu, postoje metodi za kalibraciju baterija, obicno podrazumevaju da tablet napunis do 100%, zatim ga iskljucis, ponovo spojis na punjac i punis iskljucenog, zatim kada se napuni ispraznis potpuno dok se sam ne ugasi pa ponovis proceduru.
Ostale metode zahtevaju da rutujes uredjaj, cime gubis garanciju.

Evo upravo nekako resio problem:

- Odradio FULL Factory Reset
- Preuzeo najnoviji update (firmware 01002) za 4.4.2, i evo ga napuni se do 100% ...Hvala Bogu sada je resen problem, a hvala i Tebi na pomoci...

Da rutovanjem gubim garanciju, ali cak nema flash/rom za ovaj model i da ocu da rutujem :confused: mozda ima, ali svugde trazim pa nigde nista...

dufko
9.5.2015, 19:30
Da rutovanjem gubim garanciju, ali cak nema flash/rom za ovaj model i da ocu da rutujem :confused: mozda ima, ali svugde trazim pa nigde nista...

Može da se rutuje, ja sam mog rutovao ;)