PDA

Prikaži potpunu verziju : Problem sa ISO fajlom


škot
27.2.2015, 10:27
Upravo pravim Win7 butabilni USB u Rufusu, za kolegu koji ima netbook. Prije toga, tražio je da mu na isti stik (USB 3.0) instaliram DriverSolution Pack 13, ali mu u Rufusu prijavljuje: "This version of Rufus supports bootable ISOs based on bootmgr/WinPE, isolinux or EFI. This ISO doesn't appear to use either..." Isto upozorenje izbacuju i drugi programi (Win7 usb/dvd download tool, WintoFlash, UNetbootin). Šta je u pitanju?

LoneWolf
27.2.2015, 11:28
Driver solution pack instaliraj nakon što instaliraš Windows. Nemoj oba odjednom, jer ne možeš dva ISO fajla da butuješ sa istog usb stika istovremeno. Prvo Win, pa onda taj DSP 13.

škot
27.2.2015, 14:27
Pogrešno si me razumio. Nisam htio obe instalacije istovremeno. Drugar je puno tehnološki nepismen, a takvi mijenjaju želje iz minuta u minut. Prvo htio da mu dignem sistem i onda drajver preko DSP-a, ja imao na cd-u. Donesem kod njega i tek onda vidim netbook i nema optičku jedinicu, on rekao da ima (grrrr). Onda se vratim kući, on u međuvremenu odluči da mu napravim Win7 butabilni stik (opet grrrr) što sam i učinio u Rufusu za par minuta, a DSP 13 ISO prije toga nije htio da se instalira. Koji god DSP ISO fajl da sam skinuo... :D ups, kupio, nije htio da se instalira na usb. Dakle, ziher je ISO fajl čudan, jer nije htio ni u drugim navedenim programima. Hvala na trudu, Vuče!

LoneWolf
27.2.2015, 18:33
Probaj prvo Windows da instaliraš sa stika, pa kasnije prekopiraj iso sa DSP 13 na taj isti stik, instaliraj Magic ISO ili neki drugi program za mountovanje ISO fajlova pa mountzj DSP i instaliraj ga na svjež sistem. Najmanje komplikovano rješenje, ili mu samo instaliraj Win a DSP mu skini s neta na netbook

škot
28.2.2015, 1:44
Probaj prvo Windows da instaliraš sa stika, pa kasnije prekopiraj iso sa DSP 13 na taj isti stik, instaliraj Magic ISO ili neki drugi program za mountovanje ISO fajlova pa mountzj DSP i instaliraj ga na svjež sistem. Najmanje komplikovano rješenje, ili mu samo instaliraj Win a DSP mu skini s neta na netbook

Na kraju agonije, ne valja iso fajl. Skinuo sa nekog lijevog foruma i sve ok. Dakle, torrenti DSP-a ne valjaju, dajdža Putin se might be rasrdio :dzavo: