PDA

Prikaži potpunu verziju : Medieval II Total War


Strane : [1] 2 3 4 5 6 7 8

DukeofSerbia
8.11.2006, 21:32
Поздрављам све чланове форуме Света Компјутера, а пре свега чланове-љубитеље Total War серијала.


Medieval II Total War је изашао!!!


Најишчекиванија стратегија за PC, и једна од уопште најишчекиванијих игара за PC je коначно изашла (сишла у народне масе). Неколико интернет малопродаваца и малопродајних ланаца на Западу су почели да продају игру пре званичног излазка, који је у Европи 10. новембар. На страним форумима већ се јављају људи који су инсталирали игру.

Ако неко примети наредних дана или недеља да у Београду има да се купи оригинал нека ме обавести путем приватне поруке.

Игра ће бити модабилна и то по свој прилици много боље него RTW и експанзије. Још кад би Creative Assembly објавио алатке за модинг, Total War заједница би експлодирала од среће. Доста фајлова је исто као и у RTW-у, али има и доста нових. Такође, Creative Assembly је увео у употребу .xml фајлове. Највећи проблем ће бити израде анимација и скинова. И по свој прилици ће бити 31 слободан слот (један је обавезан за ребеле)!
Морам признати да сам био јако скептичан кад је SEGA купила Creative Assembly, али је изгледа огроман притисак Total War заједнице на форумима уродио плодом.
И једна тужна вест - два главна модера са totalwar.org-a повлаче на одређени (подужи) период. Желим им све најбоље.

Замолио бих чланове форума да од сада остављају поруке на овој теми, а тема која је претходила овој нека оде у заслужену пензију (катанац).

Кад је у питању Србија, молим вас да прво овде остављате поруке. Немојте да отварате теме на страним форумима. Све што вас интересује, слободно ме питајте. Ако сам у могућности, увек ћу радо да одговорим.


Medieval Total Realism
Више наредних дана...

Sarmatian
9.11.2006, 1:43
A koliko ce otprilike kostati oridjinale verzija, ima li ko ideju?

kameni
9.11.2006, 2:13
$45.82
http://cgi.ebay.com/PC-Medieval-II-2-Total-War-Game-BRAND-NEW-UK-Seller_W0QQitemZ290048409263QQihZ019QQcategoryZ110 53QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

DukeofSerbia
9.11.2006, 13:25
OK, народе, знате где треба да постујете. Током дана ћу објанити статус Србије у MTR.

Ко први набави, нека пише... Утисци, идеје, замерке...

huligan
9.11.2006, 15:36
odrigao sam demo,igra je bruka!10 puta je bolja od prvog dela!Jedva cekam punu verziju!

Jim Bravura
9.11.2006, 17:00
Zna li neko "recommended system requirements" ili jos bolje da li je i koliko zahtevnija od R:TW ?

dzambo
9.11.2006, 21:55
A koliko ce otprilike kostati oridjinale verzija, ima li ko ideju?

Sa 256 oko 2dana sa 512 oko dan ipo sa 768 oko dan :D
Moze i brze :a_whistli

4th Dimension
9.11.2006, 22:21
To samo ako ti p2p radi. Preko rapida, MNOGO duže.

Inače koliko je velika igra? 4GB?

SFRJ-Forever [CG]
9.11.2006, 22:43
Igra je velika oko 5.7GB......barem na jednom torrentu. Sreca moja pa sam nasao lika koji ce mi skinuti igru do sjutra:to_care:
Jedini problem je taj sto sjutra mijenjam plocu pa nisam siguran da cu stici da uzmem igru.

DukeofSerbia
9.11.2006, 22:46
Pronađeni su prvi bagovi...:to_care:

http://img509.imageshack.us/img509/9374/4wj0.jpg

nesonjacc
10.11.2006, 3:00
Wow - Gomila mutiranih archera.:rofl:
Jadan onaj kome pripadaju

4th Dimension
10.11.2006, 3:57
Ne jadan onaj kome ne pripadaju. Ja mislim da bi ovi trebali da dobiju "Scare the living shit out of enemy" trait.

dzambo
10.11.2006, 12:13
To samo ako ti p2p radi. Preko rapida, MNOGO duže.

Inače koliko je velika igra? 4GB?

aaaahaaaaa...heheheheehe



Opet su im u milimetar sihronizovani pokreti???

DukeofSerbia
10.11.2006, 22:32
Objavljeno je da izlazi patch day 0. Tako ga nazvali.

Telepatic
10.11.2006, 23:23
Jao boze zbog razlicitog izgleda vojnika,mogu da mislim kolika ce biti zahtevnost.....:a_whistli

cerakcity
11.11.2006, 1:07
Поздрављам све чланове форуме Света Компјутера, а пре свега чланове-љубитеље Total War серијала.


Medieval II Total War је изашао!!!


Најишчекиванија стратегија за PC, и једна од уопште најишчекиванијих игара за PC je коначно изашла (сишла у народне масе). Неколико интернет малопродаваца и малопродајних ланаца на Западу су почели да продају игру пре званичног излазка, који је у Европи 10. новембар. На страним форумима већ се јављају људи који су инсталирали игру.

Ако неко примети наредних дана или недеља да у Београду има да се купи оригинал нека ме обавести путем приватне поруке.

Игра ће бити модабилна и то по свој прилици много боље него RTW и експанзије. Још кад би Creative Assembly објавио алатке за модинг, Total War заједница би експлодирала од среће. Доста фајлова је исто као и у RTW-у, али има и доста нових. Такође, Creative Assembly је увео у употребу .xml фајлове. Највећи проблем ће бити израде анимација и скинова. И по свој прилици ће бити 31 слободан слот (један је обавезан за ребеле)!
Морам признати да сам био јако скептичан кад је SEGA купила Creative Assembly, али је изгледа огроман притисак Total War заједнице на форумима уродио плодом.
И једна тужна вест - два главна модера са totalwar.org-a повлаче на одређени (подужи) период. Желим им све најбоље.

Замолио бих чланове форума да од сада остављају поруке на овој теми, а тема која је претходила овој нека оде у заслужену пензију (катанац).

Кад је у питању Србија, молим вас да прво овде остављате поруке. Немојте да отварате теме на страним форумима. Све што вас интересује, слободно ме питајте. Ако сам у могућности, увек ћу радо да одговорим.


Medieval Total Realism
Више наредних дана...

evo pratmim ovu temu jos od ranije i nikako da odgovorim....prvo zelim da se zahvalim tebi duke za svo zalaganje,pravljenje peceva i modova za sve total war serijale,kao i za aktivno ucesce na total war forumu,bio sam i citao neke postove...kao drugo da kazem da sam veoma veliki miljenik total war serijala,ali ne igram bas dugo kao ti,dovoljan je podatak da sam tek poceo od rome total war-a i veoma mi je drago sto izlazi mendival 2 total war jer nekako najdrazi mi je srednji vek...na svu srecu nabudzio sam komp na dobru masinu i nestrpljivo ocekujem izlazak ovog cuda...voleo bih kad bih imao kesa za original ali videcemo..
kao trece zeleo bih da te pitam o srbiji o mendival-u...citao sam vec nesto pa cisto bih trazio potvrdu...znaci da li ce total war tim praviti srbiju u modu koji ce da izadje ili ces morati ponovo ti ili neko iz blize okoline???eto toliko od mene,tebi svaka cast na trudu i zalaganju na total war forumu kako bi se ukljucila srbija u novom modu i ne samo tebi vec i svim nasim ljudima tamo...ima nas dosta...ZIVEO !!!

4th Dimension
11.11.2006, 1:42
Србије неће бити у оригиналној игри, али не бери бригу, два највећа мод пројекта већ имају у плану да убаце Србију у својим модовима. Војевода ће ти моћи сигурно боље објаснити.

SFRJ-Forever [CG]
11.11.2006, 12:28
Mapa Evrope http://img64.imageshack.us/my.php?image=m2tw2ir0oo1.jpg

nesonjacc
11.11.2006, 12:47
Cime jedan narod zasluzi ovakvu blamazu. :eek: ? I to bash kad je srednji vek u pitanju. BRUKA

kameni
11.11.2006, 12:54
Stigao je i kod nasih prodavaca (2DVD-a):)

DukeofSerbia
11.11.2006, 13:08
Kameni,
je li u pitanju original ili ono drugo. Ako je original, molim te da mi pošalješ na PP, je l' bi da ga kupim.

nesonjacc
Aaa, ne brini. Nismo jedini. Pazi Bukurešt, Budimpešta, Zagreb kao glavni grad Jugoslavije, Helsinki...:rofl:
Mislim Portugal u startu drži Navare.:rofl: :aplauz: :boodala:

kameni
11.11.2006, 13:41
Pirat:D

cerakcity
11.11.2006, 14:27
nesonjacc
Aaa, ne brini. Nismo jedini. Pazi Bukurešt, Budimpešta, Zagreb kao glavni grad Jugoslavije, Helsinki...:rofl:
Mislim Portugal u startu drži Navare.:rofl: :aplauz: :boodala:

koja sramota bre !!! zagreb ladno kao najveci i najstariji grad tog perioda na srednjem i zapadnom balkanu... :rofl: :rofl:

e duke sta je bre ovo???
nadam se da ce biti ispravljeno u novim modovima i pecevima koji ce izlaziti...ovo je bre sramota !!!

da nisu hrvati nesto mutili i lobirali????

cerakcity
11.11.2006, 14:33
Pirat:D

e matori gde ima da se uzme taj pirat???...prvo cu da uzmem njega,a kasnije se nadam da cu imati kesa za original...:aplauz:

Isko
11.11.2006, 15:12
Cekajte znaci li po ovima pricama za 'Medieval II Total War' trebace nekav turbo kompjuter?:confused:
Da li neko zna koji je minimum 'recommended system requirements' za ovu igricu a da ne secka i da je fina grafika?

Telepatic
11.11.2006, 15:22
Cekajte znaci li po ovima pricama za 'Medieval II Total War' trebace nekav turbo kompjuter?:confused:
Da li neko zna koji je minimum 'recommended system requirements' za ovu igricu a da ne secka i da je fina grafika?
i mene ovo zanima...sto se tice Zagreba.......lol:D

Jim Bravura
11.11.2006, 17:07
Cime jedan narod zasluzi ovakvu blamazu. :eek: ? I to bash kad je srednji vek u pitanju. BRUKASta reci :kreza: , odvratna anglosaksonska propaganda jos jednom na delu. Ima da je zaobidjem u sirokom luku.

Djordje81
11.11.2006, 18:34
Neka to što je Zagreb na mapi, nego je smešna ta siva masa pored ljubičaste Vizantije. Srbija je već bila značajna zemlja, kad je Vizantija zauzimala tu teritoriju, a nema je na karti. Ne bi je instalirao ni da mi je daju bespatno

nesonjacc
11.11.2006, 18:36
I iz svega ovoga se moze zakljuciti

1- Razvojni tim je na lakim/teskim drogama - A bice da su teske u pitanju.
2- Razvojni tim je potpuno neobrazovan
3- nastavite vi....... :Freddy:

Djordje81
11.11.2006, 18:41
Kako si izdelili mapu Balkana i Male Azije, verovatno su bili u nekom sumračnom stanju svesti

DukeofSerbia
11.11.2006, 19:25
Molim vas da ne raspravljate o ilegalnom nabavljanju, jer će poruke biti brisane (pravila foruma i dogovor sa moderatorom).

Mapa

Nije problem samo ovde. Pazite Oslo i Riga u ono vreme.:rofl: Kad nabavim, ovde ću vam objasniti kako da promenite imena naselje (to je bilo vrlo lako u RTW-u).:dedica:

P.S.
Zaboravio sam kod kuće otkucani tekst o MTR-u da prebacim na fleš.:boodala: Znači, o tome sutra.

player1
11.11.2006, 19:33
Meni nije toliki problem sto nas nisu ubacili.

Meni je mnogo veci problem sto barem nema provincije koja bi mogla da predstavlja nas (Raska ili tako nesto).

Pa ni jedan od suseda predstavljenih u igri (Madjari, Vizantijci, Turci) nije imao celu kompaktnu "Jugosolvensku" teritoriju pod sobom, da bi takvu provinciju uopste imalo smisla imati u igri.

DukeofSerbia
11.11.2006, 20:32
Samo ti nama posle izbaci Unofficial Bug Fixer i svi ćemo biti srećni, pogotovo stranci.:n_klanja:

player1
12.11.2006, 0:31
Cekaj da nabavim igru... :to_care:

madsrdjan
12.11.2006, 1:11
Igra li je ko ? Zanimaju me utisci. Grafika ko grafika. Nju uvijek mozes peglati, sminkati, dotjerivati, ali ono glavno: Ima li igra dusu? Kakav je AI u bitkama? Je li degenerik kao u RTW ili je izazov?

Corwin
12.11.2006, 3:30
minimum requirements i mene zanimaju, zato ako neko zna neka postuje.

SFRJ-Forever [CG]
12.11.2006, 11:43
:mad: GODDAMIT, ostalo mi je jos 1dan i 15h da se skine ovo cudo:mad:

SK fan
12.11.2006, 12:53
U pvom delu postojala je Srbija bar kao teritoria
ali sada...!!!
pa mogli su da bar jedom prelistaju neku istorisku knjigu:mad:

Prvi deo je prva Total War igra koju sam igrao

Santanista
12.11.2006, 14:38
Neka to što je Zagreb na mapi, nego je smešna ta siva masa pored ljubičaste Vizantije. Srbija je već bila značajna zemlja, kad je Vizantija zauzimala tu teritoriju, a nema je na karti. Ne bi je instalirao ni da mi je daju bespatno

pa bas...:boodala:

p.s.
ali sa ovom poslednjom konstatacijom se ne bih slozio... :dedica:

NjegovaWisost
12.11.2006, 14:42
Meni je prvi dio jedna od najboljih igara ikada. al zbog zagreba sam odlučio da je bojkotujem. ne prodajmo vjeru za večeru.

cerakcity
12.11.2006, 14:48
pa ko zna koje su to mutljavine sve...ja cu da kupim igru i ostaje mi da sto pre cekam mod u kome ce biti ubacena srbija,kad malo prelistaju istoriju...do tada moracu da je igram takvu kakva je...

4th Dimension
12.11.2006, 20:03
Meni je prvi dio jedna od najboljih igara ikada. al zbog zagreba sam odlučio da je bojkotujem. ne prodajmo vjeru za večeru.
У што ће им засметат то што ми бојкотујемо игру када 99% наших игра на пиратима.

SFRJ-Forever [CG]
12.11.2006, 20:09
Sta tripujete bre, zasto ne bi igrali igru zbog glupo postavljenih provincija:boodala:
Fino igrate igru dok ne izadje mod koji sve popravlja i gotovo, potpuno logicno....

Igra se moze kupiti preko Steam-a za 50$

mezzano
12.11.2006, 20:13
У што ће им засметат то што ми бојкотујемо игру када 99% наших игра на пиратима.
Mudro zboris :rofl: mi, u principu, bojkotujemo sve igre.

DukeofSerbia
12.11.2006, 20:33
Medieval Total Realism

Medieval Total Realism је модификација за Medieval II Total War. Сви модинг пројекти се раде бесплатно и потпуно су некомерцијални. Ни један члан тима, па ни ја, неће имати никакву материјалну корист од тога као и код свих модова. Дакле, није у питању само наш пројекат, већ је тако са свим пројектима.

Мод стартује 1066, али тренутно имамо интерну расправу да померимо стар на 1072. То сам ја покренуо да се помери када је објављено да ће бити 31 место за факције.

Мој статус у тиму:
Заменик PR-a (тренутно главни до краја године), Главни за Србију и Балкан (сем Ромејске Империје), можда и за још неке факције (воде се интерни разговори у вези тога) и ако будем имао времена Кодер (вероватноћа врло ниска). После Нове године ћу напустити тим на бар месец и по, због личних обавеза. Само ћу долазити да видим како ствари стоје.

Овде можете да посетите наш подфорум на twcenter.net-у: http://www.twcenter.net/forums/forumdisplay.php?f=225 а овде на totalwar.org-у: http://forums.totalwar.org/vb/forumdisplay.php?f=162 Имате на оба линка тему „Official list of factions and Q&A about them“ где се можете информисати о факцијама. Иначе, званични сајт нам је у изградњи, али Developer форум већ ради, а ја никако да се учланим.

Потврђено је да има 31 место за факције (једно место је обавезно резервисано за ребеле). Коначна листа још није готова.

Као заменик PR-a радо ћу одговарати на питања. Свима нам је циљ да се Србија представи у што бољем светлу. Ако ме питате када ће прва значајнија конверзија изаћи – немам појма, мада на основу интерних разговора, сигуран сам да неће пре лета. Кад кажем прва озбиљнија конверзија, то значи верзија у којој ће бити нове факције (Арагон, Кумани, Грузија и Србија), а одређене из ваниле избачене (Милан, Португал, Тимуриди и Ацтеци) са рескинованим и новим, историјски аутентичним јединицама, новом и много бољом мапом... И да, наша мапа неће имати Нови свет, већ ће ићи на исток. Колико далеко на исток, није решено, али највероварније до модерне источне Индије.

Пре месец и по, тему на twcenter.net-у су нам заспамовали Португалци који су безобразно инстистирали да Португал буде у моду. Тада сам увидео да ипак нисмо најгори... Португалци су тражили да се Србија, Грузија или Шкотска избаце, али лидер и заменик пројекта нису хтели ни да чују. И Чеси су били помало безобразни, али сам их као словенску браћу умирио. Па су нас заспамовали Јермени... Доста Португалаца је било избачено или суспендовано са форума.

DukeofSerbia
12.11.2006, 20:34
Постоји још један мод који ће бити тотална конверзија и базиран на што аутентичнијој реалистичности. У питању је Mediaeval Auctoriso. Када су објавили своју једину мапу, Србија је била на њој. Ја сам их питао пре недељу дана да ли ће Србија и даље бити једна од стартних факција, један члан екипе је откуцао да се воде разговори. То је било пре него што се знало да има 31 место. Да ли ће Србија бити, појма немам, али са 31 местом, ја се надам да хоће.

Србија
Ја сам своје истраживање скоро завршио (90%). О томе каква ће бити Србија, наредних дана. Открићу колико смем и мало више (што би рекли инсајдерске информације). Само укратко:
- Србија неће бити копија Ромејске империје
- Србија ће имати своје аутентичне јединице (14)
- Србија ће имати јединице које ће делити са још неким факцијама (15)
- Србија ће стартовати као Зета и Хум под кнезом (у моду краљем) Михаилом, а наследник ће бити чувени Константин Бодин


P.S.
Је ли вам сад боље?:D

Djordje81
12.11.2006, 20:59
Svaka čast, ali zašto tek od 1066 ili 1072, nevezano sa Srbijom, pre je Vizantija vodila ratove sa Bugarskom i Arabljanima ?

Па су нас заспамовали Јермени
I oni se prave blesavi ili jesu blesavi ? Pola vizantijske aristokratije su bili jermeni

Corwin
12.11.2006, 21:47
Čak i jedna carska loza, i pojedini kasniji carevi.

Sarmatian
13.11.2006, 4:39
A braco napacena, ako vam je najveci problem sto srbija u igri nije dobila adekvatno mesto, onda svako za sebe treba da se zapita oko teskih droga. To je igra. To ljudi igraju da se zabave. A ne da lece komplekse male nacije i hrana malog cara dusana u sebi. Opustite se...

Milan Djurdjevic
13.11.2006, 11:50
Uvek je lepo kada igra ima i istorijsku verodostojnost to mi omogucava da je bolje prihvatim a Total War serijali su najbolje potezne igre ikada.A sto se Srba i Istorije tice studirao sam Istoriju i sto sam procitao ovde vidim da je Vojvoda prilicno upoznat tako da u njega treba imati poverenja.Za izgled Srpskih jedinica postoji i literatura.:tapsh:

Ristić
13.11.2006, 19:03
Jao boze zbog razlicitog izgleda vojnika,mogu da mislim kolika ce biti zahtevnost.....:a_whistli

MINIMUM SYSTEM REQUIREMENTS:
- English version of Microsoft Windows 2000/XP
- Celeron 1.8GHz Pentium 4 (1500MHz) or equivalent AMD processor.
- 512MB RAM
- 8x Speed DVD-ROM drive (1200KB/sec sustained transfer rate) and latest drivers
- 11.0 Gigs of uncompressed free hard disk space
- 100% DirectX 9.0c compatible 16-bit sound card and latest drivers
- 100% Windows 2000/XP compatible mouse, keyboard and latest drivers
- DirectX 9.0c
- 128MB Hardware Accelerated video card with Shader 1 support and the latest drivers.
- Must be 100% DirectX 9.0c compatible.
- Monitor must be able to display 1024x768 resolution or above.
- Multiplayer: Internet (TCP / IP) play supported, internet play requires broadband connection and latest drivers, LAN play requires network card.

Corwin
13.11.2006, 19:17
Pa ja ću ovo moći i da igram!

next
13.11.2006, 20:02
Pa,mislim moci cu i ja da igra....ali da bih se lepse osecao-kupicu jos 512 RAM-a i malo cu klokovati proceser i graficku,pa cemo videti...
Ne sumnjajte u sposobnosti Duke of Serbia,i vise je nego sposoban da napravi mod koji ce dostojno predstaviti nasu SRbiju!!!:dedica:

Milan Djurdjevic
13.11.2006, 22:06
INSTALIRAO SAM IGRU I POCEO DA JE IGRAM I TO JOS NA SOPSTVENI RODJENDAN PA STA CES LEPSE.AKO NEKOG ZANIMAJU UTISCI I INFORMACIJE TU SAM PITAJTE.:ciao:

Corwin
13.11.2006, 22:27
Pa naravno da nas zanimaju! Btw, srećan rođendan!

madsrdjan
13.11.2006, 23:41
INSTALIRAO SAM IGRU I POCEO DA JE IGRAM I TO JOS NA SOPSTVENI RODJENDAN PA STA CES LEPSE.AKO NEKOG ZANIMAJU UTISCI I INFORMACIJE TU SAM PITAJTE.:ciao:
Srecan rodjendan Milane a naravno da nas interesuju utisci. Kakav je AI u bitkama? Izazov ili je degenerik kao u RTW gdje ni jednu jedinu bitku nikada nisam izgubio a u staro Medieval-u eeee...:D

Santanista
14.11.2006, 0:50
pridruzujem se cestitkama :ciao:
kakva je situacija sa jedinicama i njihovim plivanjem? je l' postoji nesto slicno kao BI? i je l' su katolicke drzave zavisne od pape na neki nacin? (tipa krstaski ratovi i tako to...posto mi se cini da sam to negde cuo/nacuo, procitao, etc...)

Apostol
14.11.2006, 0:56
Zagreb? Pa imaju li ti ljudi istorijske atlase!?

Santanista
14.11.2006, 1:06
zagreb, nego sta...:kreza:
meni, uostalom kao i vecini ljudi na ovom forumu, je pomalo cudno zasto je to tako sa zagrebom...ali moram da se slozim sa textom iz nekoliko postova navise.

...To je igra. To ljudi igraju da se zabave. A ne da lece komplekse male nacije i hrana malog cara dusana u sebi. Opustite se...

OK, u svakom od nas cuci mali car dusan, ali fak it...zamenis "zagreb" sa "srbija bre" ili kako god vec hoces i uzivas. samo kad neko provali kako se to menja ;)

Milan Djurdjevic
14.11.2006, 3:03
Moram priznati da sam se prilicno uplasio kada sam morao da za ovu igru izdvoijim nekih 10 GB prostora,ali kada sam usao u meni za grafiku video sam da mi je automatski izabrao skoro najbolje performanse i to sa 6600GT 256 mb i 1 GB ram memorije.Ma kome jos treba tutorijal pomislih ako je veteran jos od Shoguna ali se moja radoznalost u vezi tutorijala isplatila kada sam video odlican uvod i animacije, prosto se uzivis u radnju.Normani nadiru sa severa i u bitci protiv Saksonaca osvajaju Englesku.Poceh da igram i tutorijal kampanje i taman u osvajanju Londona pojavise se prvi bagovi vratih igru na pocetak ali ovaj put izmenivsi podesavanja na medium uglavnom i iskljucih ponesto kao refleksija vode i slicno.Sa tim performansama gotovo da nista nisam ni izgubio od fenomenalne grafike kao da je ostalo isto cak se i travke i cvetici na bojnome polju razlikuju a ljudi su kao zivi kada se sudare u borbi, pogodjeni ponekad prvo padaju na kolena hvataju se za stomak ili se izvrcu na ledja.:nov_mad2:

Milan Djurdjevic
14.11.2006, 3:20
Uticaj Pape u katolickim zemljama je ogroman i stalno vam zadaje neke zadatke.
Vizantije sa kojom ja obicno pocinjem kampanju nema u startnoj postavi a tu su Engleska,Francuska,Sveto rimsko carstvo i mislim Venecija ostale se valjda otkljucavaju.AI nisam uspeo u potpunosti da ispitam jer su moji Normani prilicno jaki, kampanju cu poceti na very hard i bitke na very hard kao u Rimu pa cemo videti dokle cu izdrzati.Kada se izuzmu neke sitnice kao turn a nema godina i pogresno uradjene mape nekih oblasti kao Balkana npr. a mislim da ih ima jos, ma ko jos gleda sitnice to ce na red doci kasnije,mislim da je Sega izbacila odlicnu igru i da ima sansu da postane pravi naslednik Medievel 1 i Rome TW.
Ipak netreba biti razmazeni konzument igara brzo se zasicivati a zatim traziti novu igru vec uzivati u postojecoj koja to i zasluzuje.:tapsh:
PS. Ako sam negde i pogresio izvinite ovo su samo prvi utisci.

Milan Djurdjevic
14.11.2006, 3:29
Ovako osvojih London i zagospodarih njime.

kameni
14.11.2006, 3:39
Kakva je grafika jel mnogo zahtevna?
A muzika?

Corwin
14.11.2006, 4:18
Normani nadiru sa severa i u bitci protiv Saksonaca osvajaju Englesku.
Znači igra počinje 1066, da ne bude dileme.

SFRJ-Forever [CG]
14.11.2006, 9:32
Jos 9h i ja cu moci da igram igru, samo da ne pukne lokal:paranoia:

Milan Djurdjevic
14.11.2006, 11:03
Pokusavao sam poslati neke slike ali mi stalno puca veza.Sto se graficke zahtevnosti tice prijatno sam iznenadjen meni sa 6600 GT 256 gb i ram memorijom od 1 GB radi fenomenalno.Skoro da i nisam spavao.:o
Muzika je super prava srednjevekovna.

phoenix[illusion]
14.11.2006, 13:06
Normani nadiru sa severa i u bitci protiv Saksonaca osvajaju Englesku.
Nego, da li dobijas Viljema, normanskog kralja, kao vodju?

@Corwin
Da, trebala bi da pocinje 1066, po istoriji, ali su zabrljali, pa pocinje 1080. To sam procitao na netu.
Eh sta im je bilo tesko da uzmu knjigu u ruke.

DukeofSerbia
14.11.2006, 13:42
Igra počinje 1080, a tutorijal je vezan za invaziju Normana na Englesku iz 1066. To su dve odvojene stvari i nemaju veze jedna sa drugom. Kao što i u RTW Son's of Mars tutorijal nema veze sa Imperijalnom kampanjom.

I može se odmah igrati sa svim fakcijama. Treba samo da se unese jedna komanda u config fajl. Pogledaću, pa ću otkucati u toku dana. I umesto da vam piše turn, može se namestiti da se prikazuju godine.

Milan Djurdjevic
15.11.2006, 2:55
Igra počinje 1080, a tutorijal je vezan za invaziju Normana na Englesku iz 1066. To su dve odvojene stvari i nemaju veze jedna sa drugom. Kao što i u RTW Son's of Mars tutorijal nema veze sa Imperijalnom kampanjom.

I može se odmah igrati sa svim fakcijama. Treba samo da se unese jedna komanda u config fajl. Pogledaću, pa ću otkucati u toku dana. I umesto da vam piše turn, može se namestiti da se prikazuju godine.


Tacno tako Duke je sve lepo opisao ja sam zavrsio tutorijal koji traje do 1080 i posle toga pocinje kampanja koju igram sa Francuzima.

Nestor
15.11.2006, 5:14
13.11.2006 Napokon sam docekao da uzmem igricu. Cekao sam je celu godinu i napokon docekao. E sad ko ceka taj i doceka, ali ja sam se blago razocarao. Evo cak sam se i ovde registrovao cisto da podelim misljenje. Sto se igre tice mislim da ce najbolje doci onima koji su igrali prvi "Medieval total war" a nekim cudom preskocili "Rome total war", ako takvih ima uopste oni ce biti odusevljeni. Sto se mene tice igru sam doziveo bas kao kad sam igrao "Rome total war" i odusevio se i naravno posle otiso i po "Barbarian invasion" i dobio isto samo sa malo izmenjenim trupama i to je to. E tako sam je doziveo, kao da sam otiso za novi nastavak "Rome total war". Na prvi pogled nema neke revolucionarne promne, osim ovih princeza i kog bese jos i sad posle bitke koju dobijete uzmete zarobljenike koje mozete pustiti, traziti otkup ili pobiti, ima tu i filmcica uspesnih i neuspesnih spijunskih i assasinaton pokusaja ali lepo samo na prvi pogled. Ono sto me najvise razocaralo je mali broj gradova, recimo ima ga Zagrab i kad stanete na njega kaze "Croatian rebels" Sofia "Bulgarian rebls" Bukurest itd... a nigde ni jednog srpskog grada, ni traga od Srbije, nema Dubrovnika nema dosta fakcija, nema ih cuveni Templari "Knights Templar" ali kao Historic battle tu je bitka na Kosovu - naravno u mojim snovima ;-).
Sta znaam, blago razocarenje, igro sam je ceo dan i cak isti cheats iz "Rome total war" i ovde prolaze. Ali naravo da ce mi zaokupiti jedno vreme, nadam se da proteram zimu uz ovo cudo, i cekam i nadam se nekoj dopuni gde ce biti Srbija i jos koja nova zemlja.

101st Airborne
15.11.2006, 16:42
Danas sam je nabavio i neki prvi utisci su da je to nesto unapredjeni Rome, sa promenjenim okruzenjem...i mnogo vecom hardverskom zahtevnoscu. Nisam stigao da igram nesto puno, testirao sam uglavnom kako ce da radi na Radeonu 9250 (treba li uopste spominjati koja podesavanja su mi stavljena) i zakljucak je da manje bitke mogu kako tako da se igraju, ali da je to grehota za ovakvu igru i da se pod hitno nabavi EN 7300...

Sve u svemu, bice zabave, a prava stvar ce biti kad dodje MTR...

kameni
15.11.2006, 17:14
Koliki je potreban slobodan prostor na hardu posto igra dolazi na 2 DVD-a

WU TANG CLAN
15.11.2006, 17:20
10 giga

kameni
15.11.2006, 17:32
:eek: :eek: :eek:

Djordje81
15.11.2006, 17:48
Ne bi bilo loše imati total uninstaler za tako veliku igru

Santanista
15.11.2006, 22:14
Ne bi bilo loše imati total uninstaler za tako veliku igru

ili jos jedan hard :)

SFRJ-Forever [CG]
16.11.2006, 2:18
Evo stigoh do 54 turn-a i mogu vam reci da su se stvari masu zakomplikovale.
Igram Sveto Rimsko carstvo, ratujem sa Milanom, Venecijom, Sicilijom, Danskom, Madjarskom i Rebelima naravno. Stvari su stvarno zeznute, ali cu se ja izvuci:to_care:
Masu problema zadaje inkvizitor, svaki put mi kilne Generala ako je u blizini:mad:
Sto se tice Holy crusades, skoro je nemoguce stici sa vojskom preko Balkana do Srednjeg istoka, a da 70% vojske ne utekne. Plasljivci:boodala:
Mjuza je super, mapa je masu detaljna, grafika je brza, postoje dvije vrste gradova. Fortress i Town, pa sad sta vam vise odgovara.
Odoh da igram....

Aca973
16.11.2006, 13:31
Koliko sam ja uspeo da provalim, kod fortressa nije moguce menjati poreze... Zna li neko kako se koriste i cemu sluze svestenici?

Aca973
16.11.2006, 13:34
Zagreb je stvarno totalna glupost!!! Doduse, malo ih vadi vizantijski grb...

DaAli
16.11.2006, 14:51
Nisam jos igrao igru, a nisam ni neki super patriota, ali mi stvarno smeta ta glupost sa provincijama...Vidio sam mapu i ne kazem ja da je igra losa sto nema Srbiju (cak ni kao provinciju), ali ako imalo pretenduje da ima atribut "istorijske" strateske igre, nije smjela da napravi takvu glupost... :mad: MTW II je vjerovatno dobra igra, ali ne i vrhunska, jer vrhunske igre NEMAJU ovakve propuste...
But what the hell...
Bring it on... ;)
Pozdrav :ciao:

Telepatic
16.11.2006, 14:53
10 gigahttp://www.tolkien.co.yu/images/smiles/dots.gif
http://www.tolkien.co.yu/images/smiles/ludi_lol.gifhttp://www.tolkien.co.yu/images/smiles/ludi_lol.gifhttp://www.tolkien.co.yu/images/smiles/ludi_lol.gif

Grimm_SBL
16.11.2006, 15:49
Mogu komotno da je nazovu:

Rome Total War: Medieval 11 GB Invasion on your HDD

Ghost
16.11.2006, 16:40
Rome Total War: Medieval 11 GB Invasion on your HDD

Gimme a good reason зашто би купио нешто што захтева да побришем пола диска само да би је игро.

И у чему се разликује од првог Medieval?

Telepatic
16.11.2006, 17:03
E pa stvarno.....za*ebali su i "oblivion" i "ghotic 3" i "splinter cell-DA" zajedno(po zahtevnosti)...http://www.tolkien.co.yu/images/smiles/thumbdown.gif

Aca973
16.11.2006, 17:10
E, ljudi, stvarno vredi da zauzme 11 giga!!! Igra je sjajna!!!

Corwin
16.11.2006, 19:03
I može se odmah igrati sa svim fakcijama. Treba samo da se unese jedna komanda u config fajl. Pogledaću, pa ću otkucati u toku dana. I umesto da vam piše turn, može se namestiti da se prikazuju godine.
Što bi sa ovim? Hoću da igram sa Vizantijom!!!

Nestor
16.11.2006, 19:18
Što bi sa ovim? Hoću da igram sa Vizantijom!!!
Pa uradi cheat. idi gde si instalirao igricu pa u folder data pa u world pa maps pa campaign pa imperial_campaign pa descr_strat i tamo prebaci sve ii koje hoces iz unlockable u playable i pokreni igricu.
A ako moze neko da mi kaze sta tacno znaci ono military acsses, uzmem ga od Rusa i kontam da bi trebao da pravim iste one koji i oni mogu ali to nije slucaj. Pa ako ima neko da mi kaze vredi li mi to da uzimam uopste i sta i kako da iskoristim???

player1
16.11.2006, 19:20
Gimme a good reason зашто би купио нешто што захтева да побришем пола диска само да би је игро.

Pa cela poenta toga je da odvrati one koji imaju slab racunar da uopste probaju ovi igru, pa posle da spamuju oficialne forume kako im igra sporo radi. :D

player1
16.11.2006, 19:21
Što bi sa ovim? Hoću da igram sa Vizantijom!!!

Prilicno sam siguran, da i klasican "RTW sistem" takodje radi.
(predjes jednom i otkljucaju se ostali)

Grimm_SBL
16.11.2006, 19:22
Gimme a good reason зашто би купио нешто што захтева да побришем пола диска само да би је игро.

И у чему се разликује од првог Medieval? Nema...

Iako rizikujem da me spale na lomaci, ali igra je samo kopija stupidnog Roma... Skoro sve je isto: Ekonomija, mapa, kretanje trupa, borba... muzika je promenjena, ima ingame animacija na foru Shoguna, zahtevna je (ali nista sto se ne da resiti smanjenjem kvaliteta grafike)...

Ma, rekoh sebi da je necu uzeti i opet sam se slagao...

Ne znam, mozda da nisam igrao ni jednu Total War igru pre, mozda bi mi se svidela...

Stvarno se pitam, sta je na tih 11GB? verovatno animacije i teksture... blago meni...

Sa starim Medievalom deli samo jedno - vremenski period u kom se igra desava...

player1
16.11.2006, 19:28
Verovatno su teksture.
Secam se da je pre par meseci jedan od dizajnera rekao da su sada High teksture 2x gusce od onih u Romu.
Pa sa vidi, 2x2 je 4, a stari Rome je 3CDa, znaci pomnozis sa 4 i eto tebi 2 DVDa.

Ghost
16.11.2006, 20:14
Благо нама...

DukeofSerbia
16.11.2006, 22:28
Kako da otključate fakcije:


Open medieval2.preference.cfg and add this:
Code:


{misc}
unlock_campaign = true

Milan Djurdjevic
16.11.2006, 23:23
Kada se klikne na grb tvoje frakcije moze se videti i koja je godina ali nesto mi se cini da nisu dobro sinhronizovane sa turnovima.Oni indijanci su mi izgledali smesno i nestvarno sve dok nisam proverio da su stvarno onako izgledali i bili naoruzani.I neko je postavio lepo pitanje cemu sluze svestenici sem da pospesuju religiju u tvojim gradovima.

Corwin
17.11.2006, 0:37
@Duke
Hvala! Razbiću ih, ne zvao se ja Vasilije Bugaroubica!

Odigrao sam 30ak krugova sa Englezima pa da dam i ja komentar. Stvarno mnogo liči na RTW, možda i previše. Na mojoj 6600GT djeluju jako slično, ali moguće je da bih itekako primjetio razliku sa nekim monstrumom od grafičke.

AI je čini mi se malo uznapredovao, ali igra malčice hazarderski. Na campaign mapi je i dalje bolji. Ponavlja se stara priča iz RTW - kad ti je najteže dušmani udare! :)

Nisam do kraja skapirao fore za sveštenike i izbor u kardinale, ali bilo bi mi logično da na taj način može da se ostvari orgoman uticaj na papu. NPR, papa umre, a ti imaš 7 od 13 kardinala (a svi znaju da oni biraju papu). Takođe mi nisu jasni ni oni trgovci i kako tačno se uspostavljaju trade routes. Diplomatija je bolja nego što je bila i to je super. To što biraš hoćeš li graditi gradove ili tvrđave mi malo nelogično. Konstantinopolj je bio najveći i najljepši grad na svijetu, ali i najsnažnija tvrđava koja je samo jednom (i to na prevaru) osvojena. Hoću da kažem da ne kapiram razliku, mnogi gradovi su bili i tvrđave. Opet konjica nema realnu vrijednost na bojištu (jedva čekam MTR), ali su barem smanjili upkeep.

noskich
17.11.2006, 7:57
Cao. Ja moram da skrenem paznju na dve stvari.
Prvo, moram da pohvalim Milana Djurdjevica jer mi je ustupio svoj primerak igre iako se pre foruma nismo poznavali (moj primerak nije radio). Stvarno - svaka cast, odusevio si me potpuno.:aplauz:

Drugo - nazalost, stvar se opet ponovila - zbog zastite igre pri instalaciji se javljaju problemi na nekim reader devices - precesljao sam strane forume i stvar se desava velikom broju ljudi (podjednako vazi i za originalne igre i za pirate).:(
U mom prvom pokusaju instalacije pred sam kraj izlazi upozorenje da parametri u jednom malom notepad fajlu nisu ok.
Pri instalaciji Milanove verzije vec na prvom disku se javlja "cyclic redundancy check" pa je nemoguce zavrsiti je.:boodala:
Sudeci po informacijama na stranim forumima ovo se desava na nekim reader devices - uglavnom na DVD-RW. Moj uredjaj je Pioneer DVD-RW 109.
Takodje sam cuo da i u mom okruzenju ima ljudi sa ovim problemom.
Cini se da je jedino resenje da se pozajmi od nekoga obican DVD citac za potrebe instalacije ili neki uredjaj za prenos podataka koji moze da primi 7 GB.:dedica:

choi
17.11.2006, 12:47
Drugo - nazalost, stvar se opet ponovila - zbog zastite igre pri instalaciji se javljaju problemi na nekim reader devices - precesljao sam strane forume i stvar se desava velikom broju ljudi (podjednako vazi i za originalne igre i za pirate).:(
U mom prvom pokusaju instalacije pred sam kraj izlazi upozorenje da parametri u jednom malom notepad fajlu nisu ok.


A da li si probao da napravis image u Neru ili Alcoholu pa sa njega da instaliras.Mozda bi tako radilo.

noskich
17.11.2006, 13:38
A da li si probao da napravis image u Neru ili Alcoholu pa sa njega da instaliras.Mozda bi tako radilo.

Ne, ne radi sto je i logicno. Jedini nacin da radi je da se zaobidje DVD-RW uredjaj koji odbija da procita ili nalazi greske.

Milan Djurdjevic
17.11.2006, 14:36
Bas mi je zao.Probaj da pozajmis neciji DVD RW.

noskich
17.11.2006, 14:43
Bas mi je zao.Probaj da pozajmis neciji DVD RW.

Ma kakvi, hvala tebi mnogo na pomoci. Lepo je upoznati ljude koji hoce da pomognu nepoznatima. Da znas da si me odusevio!:tapsh: :aplauz: :alealeee:

Jim Bravura
17.11.2006, 17:19
Za one koji mozda nisu znali, evo kakva je zapravo bila situacija na podrucju Balkana u vreme kralja Bodina (sto je otprilike period kada pocinje igra). Kakav crni zagreb, Srbija do Jadrana bre :)

Alek
17.11.2006, 19:38
Bravo za mapu! :) Mada mi se igra svidja mnogo, ipak bih voleo da se medieval total realism pojavi sto pre :(
Kako vam radi? Ja imam P4 1.8 768mb rama i 7600gs i sa svime na low-med radi mi pristojno ali nista dok se ne kupi nov komp, staro je ovo mnogo...

Alek
17.11.2006, 22:32
Eh da i jos nesto.. Kako pobogu da istreniram ubice i trgovce da mogu da urade BILO STA, totalno su beskorisni. U rome je palilo da ubijas tudje diplomate i pojacas ubicu ali ovde i njih nemoze da ubije a da ne spominjem generale ili ne daj boze kardinala. Trgovci koliko sam primetio slue da trguju onim resursima na mapi i to je ok, kliknes na resurs i toliko, ali kad dodje protivnicki trgovac skoro uvek mi preuzme resurse jel je iskusniji od mog. Kako da to sprecim? Naravno pokusao sam i ja da preuzimam ali neznam da li treba da spominjem koliko je bilo bezuspesno :(

Zasto mi je papa dao 283 "dinara", da da dobro pise 283!!! za ostvaren krstaski pohod tj osvojen jerusalim?!?!? Malo bezveze jel da..

Pozz

Santanista
17.11.2006, 22:54
Zasto mi je papa dao 283 "dinara", da da dobro pise 283!!! za ostvaren krstaski pohod tj osvojen jerusalim?!?!? Malo bezveze jel da..

283 :D :D je l' u kesu ili preko racuna? :rofl:

Sarmatian
18.11.2006, 6:18
Nema...

Iako rizikujem da me spale na lomaci, ali igra je samo kopija stupidnog Roma... Skoro sve je isto: Ekonomija, mapa, kretanje trupa, borba... muzika je promenjena, ima ingame animacija na foru Shoguna, zahtevna je (ali nista sto se ne da resiti smanjenjem kvaliteta grafike)...

Ma, rekoh sebi da je necu uzeti i opet sam se slagao...

Ne znam, mozda da nisam igrao ni jednu Total War igru pre, mozda bi mi se svidela...

Stvarno se pitam, sta je na tih 11GB? verovatno animacije i teksture... blago meni...

Sa starim Medievalom deli samo jedno - vremenski period u kom se igra desava...

Ja jos uvek nisam nabavio igru ali odigrao sam demo i cini mi se da je ostvaren veliki napredak. Ko je bio u toku, znao je da ce engine biti isti kao u rome-u samo malo nabudzeniji. Posto su u demou bile 2 skriptovane bitke, nisam mogao bas da ocenim AI, ali me je zato odusevilo kako se jedinice bore. Nema vise uber nadrkane teske konjice kojom se setas po mapi, sada moras da napadnes pesadiju s boka, ili da je uhvatis kad nije u zbijenoj formaciji, vojnici ne ginu tako brzo itd, itd...
Kako funkcionise campaign mapa, ne znam, ali i ovo sto su popravili je veliki napredak po meni. Ne mozes vise sa 4 cathatracta da meljes po tabli, vec moras da taktiziras...

Aca973
18.11.2006, 10:17
Izgleda da niko nije ukapirao kako se koriste svestenici? Uopste mi nije jasno sta da radim sa njima. Da li da ih setam, da li da ih drzim u gradu... Imam jos jedno pitanje. Mora li trgovac da ostane na resursu kako bi se odrzala ruta, ili moze da se seta od jednog do drugog resursa?

A sto se tice otkljucavanja ostalih frakcija, odigrajte kratku kampanju sa Engleskom prvi put. Lako se zavrsava. Pokusao sam i sa Sv. Rimskim Carstvom, ali sam vec posle desetak krugova bio u ratu sa svim komsijama...

SFRJ-Forever [CG]
18.11.2006, 11:15
Izgleda da niko nije ukapirao kako se koriste svestenici? Uopste mi nije jasno sta da radim sa njima. Da li da ih setam, da li da ih drzim u gradu... Imam jos jedno pitanje. Mora li trgovac da ostane na resursu kako bi se odrzala ruta, ili moze da se seta od jednog do drugog resursa?

A sto se tice otkljucavanja ostalih frakcija, odigrajte kratku kampanju sa Engleskom prvi put. Lako se zavrsava. Pokusao sam i sa Sv. Rimskim Carstvom, ali sam vec posle desetak krugova bio u ratu sa svim komsijama...

E to se i ja pitam, jednostavno, sta rade ti svestenici?!
Trgovce i assasin-e jednostavno ne mozemo da koristimo jer su im sanse za uspjeh manje od 15%:boodala:

Rimsko carstvo je super, sada sam na 88turnu i vec sam zauzeo citavu Italiju, pola Francuske, Dansku, Balkan i jos malo pa Madjarsku:cool: Bilo je masu zeznuto prvih 50 turnova, ali sam uspeo.

Aca973
18.11.2006, 12:04
Assasini su bas lose uradjeni... Na Rome su mogli da se lepo izvezbaju na diplomatama, a ovde ni sebe ne mogu da ubiju. Samo sam sa jednim uspeo da zakoljem trgovca i napravim stetu u gradu (he, he, ide dobra animacija), ali su ga savatali vec u sledecoj misiji...

Bodin
18.11.2006, 19:19
Za one koji mozda nisu znali, evo kakva je zapravo bila situacija na podrucju Balkana u vreme kralja Bodina (sto je otprilike period kada pocinje igra). Kakav crni zagreb, Srbija do Jadrana bre :)

ЖИВЕО БОДИН

Игрјате (ако већ нисте) Knights of Honour - имате Рашку и игра је много добра, изашла је у исто време када и RTW али се мени дипломатија много више свиђа, док је за борбе RTW први међу стратегијама.

Aca973
18.11.2006, 20:52
Na Knights of Honour je diplomatija fenomenalno uradjena! Steta sto nije slicna na MIITW...

noskich
18.11.2006, 22:21
Evo i ja sam konacno poceo da igram MTW II (treca sreca:D ).
I opet moram da kazem da sam odusevljen ljudima na ovom forumu. Aca973 mi je pozajmio diskove i instalacija je prosla glat :) . Znaci, ipak nije problem do optickih uredjaja vec do diskova. I kao sto je to bio slucaj sa Milanom DJurdjevicem ni Acu nisam poznavao pre, a cak me je on kontaktirao i ponudio pomoc :to_care: :aplauz:
Igra je dobra, unapredjeni Rome, mada bih ja vise voleo da je unapredjeni Medieval I posto je to po meni i najbolji deo ove epopeje. Nekako mi to sarenilo i raznolikost opcija koje u sustini nemaju nikakvu svrhu malo razvodnjava stvari.
Naravno, svakako vredi nabaviti igru, kad je predjem skroz i kad mi dosadi vracam se starom Medievalu koga igram od kad je izasao 2003 do danas :alealeee: :dedica:

kameni
18.11.2006, 23:35
Kakva li nas expanzija ocekuje za 6 meseci opet invazija Mongola ili nesto drugo:confused:

SFRJ-Forever [CG]
19.11.2006, 6:32
Kakva li nas expanzija ocekuje za 6 meseci opet invazija Mongola ili nesto drugo:confused:

Mongoli vrse invaziju na Evropu oko 70-80 turn-a:D

Corwin
20.11.2006, 17:13
Pretpotavljam da postova nema dva dana jer svi neprestano igraju MTW2 :)
U svakom slučaju, da javim da sam provalio za sveštenike - treba ih slati među "nevjernike", čim malo povećaju broj katolika u provinciji i čim se pojavi upražnjeno mjesto među kardinalima izabraće ga. A onda, kad se papa upokoji, među 13 kardinala se bira novi, pri čemu svaki kardinal ima 1 glas. Ako kardinal iz tvoje fakcije bude izabran odnosi sa Papom postaju maksimalno dobri (ne mogu da opišem koliko ovo povoljnosti nosi sa sobom - čim te neko pipne, Papa traži od njega da prestane ili ga ekskomunicira, uvijek odobrava krstaške pohode protiv ekskomuniciranih fakcija itd.). Prema tome, upravo pravim jedno 10-15 sveštenika i šaljem među nevjernike! :)

Još jedna primjedba u vezi AI - čini mi se da se popravio ali ne previše. I dalje važi stara taktika, napadneš pešadijom a odmah zatim masom konjice sa strane ili otpozadi. AI nema strategiju kojom se ovome suprotstavlja. Strijelci mi više i ne trebaju osim za odbranu gradova i tvrđava. Osim ovoga, primjetio sam da pješadija i dalje stoji dok ih Longbowmeni tuširaju strijelama.

Geronimo
20.11.2006, 22:15
Igrao sam ovu igru poslednja 2 dana, i mogu da kazem da je odlicna, nisam mogao da prekinem dok nisam pobedio. Igrao sam s Englezima na medium tezini i izgleda previse lako, negde oko 40 turna me je papa ekskomunicirao pa sam morao sam protiv svih, ali to uopste nije predstavljalo problem jer sam imao dosta zamkova u francuskoj. Jedini problem sam imao kad su poljaci poslali 2 krstaska pohoda na tuluz ali uz odlicne Yeomen archere i placenike nekako sam ga odbranio. Francuzi su ladno pukli odmah na pocetku, Nemci su me iznenada napali i sa njima sam se malo pomucio. Najvecu glavobolju mi je zadao Milano, sto deluje malo nerealno ali s njima sam se natezao pola partije. Inace pobedio sam negde izmedju 90. i 100. turna (uzeo jerusalim)
Taktika iz Roma i ovde pali, stim sto je konjica malo slabija u jurisu (brzo je ubiju spearmeni) i strelci su dosta jaci.
Ko nije probao, neka proba sto pre! Extra igra!

Telepatic
21.11.2006, 9:28
aj kazite minimalnu i pozeljnu konfiguraciju?

Viper
21.11.2006, 10:56
sto se tice minimalne konf., da moze da se igra, mozda mogu da pomognem, tu suvereno vladam :)

PIII 933 MHz
512 SDRAM 133MHz
9250 128/64 :) od juce
i uzasno spori hard na ata 33 kabelu

Radi, borba sa punim jedinicama ide glatko na nekoj srednjoj udaljenosti, strele ne prave problem, radio sam i opsadu i ok je... Kada zumiras previse zasece ali ne mari, nije iskljuceno nista, samo malo spusteno :), namerno nisam ni travu ni efekte ugasio. Doduse sve trupe mi izgledaju isto, tj. nisu razlicito obuceni i sve te pratece dzibrudzibrarije, ali to ti nije ni potrebno za testiranje strategijskih dometa :D.

poz

kameni
21.11.2006, 16:59
Kako se prave krstasi:icon_scra

dragomix
21.11.2006, 21:07
E igrica je malo dosadna. Jeste sve super, grafika za 10, ali istoriska tacnost 0. Rusija? Ko je stavio rusiju u srednji vek i to u 1080 god. Nista igracu je ovako dok nenabavim neki mod sa nama. Mada Vizantija ima 4XS tj SSSS na svojoj zastavi pa cim ih otkljucam isto ko da igram sa Srbijom u ljubicastom :-)

Geronimo
21.11.2006, 21:41
Kako se prave krstasi:icon_scra

Kad papa pozove na krstaski pohod klikni na nekog od tvojih generala (tamo de pisu njegove osobine) i dole ce ti se pojaviti ikona da ti armija postane krstaska. Onda mozes da regrutujes krstaske jedinice kao placenike.
Slazem se u vezi istorijske tacnosti ali nisam vise ocekivao od igre koja je pravljena za siroke narodne mase (komercijala). Kad bi Evropa bila podeljena ko u Europa Universalis 2, e to bi vec bilo nesto!

next
22.11.2006, 1:10
Najbolji moguci razvoj situacija je bio da su upotrebili taj svoj fenomenalni engine,prepisali diplomatiju iz Knights of honour,i naravno sto se tice istorije konsultovali Knights of honour i nista drugo do wikipediu,kreteni....Ljude boli k...za istorijsku tacnost....

noskich
22.11.2006, 1:34
Da, da, medium tezina je prelaka. Jel se secate u Medieval I bilo je realnije sto je postojala mogucnost revival-a frakcija koje su istrebljene i pobune na osvojenim teritorijama. Ovde to nema, pa je malo glupo, mada je i u kecu bilo glupo sto stanovnistvo pocne da se buni tek kad ga potpuno konvertujes u svoju veru (valjda treba obrnuto:icon_scra )...
Isto me ovde nervira sto moras uvek imati generala u gradu da bi bilo sta uradio mada je to realnije. A i ne svidja mi se nacin upgrade-ovanja gradova, bolji je bio u Medieval I.
Ipak je meni I mnogo bolji. :n_klanja: :n_klanja:

dragomix
22.11.2006, 2:12
Jeste kec bolji od dvojke. Dzaba grafika kad nije tu ona atmosfera koja me je ostavljala budnog celu noc. Osecao sam se kao da sam stvarno kralj. Sad imam osecaj da igram neku prosecnu igru. Ni Rome Total War mi se nije nesto preterano svidjao, a i bio je mnogo lak. Neznam zasto su se ponovo vratili na period srednjeg veka. Ako su se vec vratili trebali su samo da naprave upgrade keca. Da na vec postojecu mapu dodaju ono sa marsiranjem vojske (umesto prebacivanja figurica) i dodaju jos koju frakciju, kao naprimer nas, a ne stavljaju Milan koji osvaja pola evrope, a nemci nemogu da se pomere dalje od 3 regiona, dok francuzima ne pada napamet da brane gradove ko da je to jeres. Sve u svemu nevredi igrati Medieval II Total War osim ako neigras sa Vizantijom (zbog vec pomenutog 4S) ili kad izadje mod sa srbijom. Tako barem moze covek da se utripuje da je Stefan Dusan.

noskich
22.11.2006, 16:30
osim ako neigras sa Vizantijom (zbog vec pomenutog 4S) ili kad izadje mod sa srbijom. Tako barem moze covek da se utripuje da je Stefan Dusan.

E, lud si ko struja :D :D :D
Bas si me nasmejao posteno.

Santanista
23.11.2006, 0:41
cim startujem igru izbaci mi sledece:

http://img85.imageshack.us/img85/2047/zastoozastosu9.jpg

zasto, o zasto?! :(
GeForce 4 MX 440...
znaci nema nikakve sanse da igram medieval II sa ovom grafickom???

noskich
23.11.2006, 0:55
cim startujem igru izbaci mi sledece:

http://img85.imageshack.us/img85/2047/zastoozastosu9.jpg

zasto, o zasto?! :(
GeForce 4 MX 440...
znaci nema nikakve sanse da igram medieval II sa ovom grafickom???

Pre nabavke svake igre ili bilo kakvog softvera uvek treba proveriti da li tvoja konfiguracija zadovoljava minimum hardverske zahtevnosti. Sa GF4 MX 440 je apsolutno nemoguce pokrenuti MDTWII. Ja sam je imao do skora i presao sam na Power Color Radeon 9600 Pro 256 MB sto preporucujem i tebi (best buy). Pozz

player1
23.11.2006, 1:08
Mene cudi da ista novo moze da se pokrene sa mx440...

Santanista
23.11.2006, 1:23
poludeo sam danas kad sam instalirao medieval II, a ono nece da radi... :mad:

dragomix
23.11.2006, 2:42
Obrnuo ja sa Engleskom i otvore mi se sve frakcije. Ja brze bolje uzmem Vizantiju i sav srecan krenem kampanju. I onda razocarenje. Ona vizantija je ubedljivo najgora. Sve neki strelasi na konjima i kopljasi koji nemaju pojma. Ovi sa zapada me ubise zivog. Na Medieval I Vizantija je bila najaca. Imali su one sa macem i trouglastim stitom kojima niko nije mogao nista. Cela moja taktika u kecu se zasnivala na njima, a sad ih nema. Inace odusevio sam se u borba kad se zaviori zastava sa 4S i nekim grbom koji je veoma slican nasem. Samo da nisu Ljubicasti nego Crveni extra. Moram da provalim neku novu taktiku, a do tad da se mucim. Inace extra je osecaj kad nema Pape da ti S**E non stop.

Sarmatian
23.11.2006, 3:22
Obrnuo ja sa Engleskom i otvore mi se sve frakcije. Ja brze bolje uzmem Vizantiju i sav srecan krenem kampanju. I onda razocarenje. Ona vizantija je ubedljivo najgora. Sve neki strelasi na konjima i kopljasi koji nemaju pojma. Ovi sa zapada me ubise zivog. Na Medieval I Vizantija je bila najaca. Imali su one sa macem i trouglastim stitom kojima niko nije mogao nista. Cela moja taktika u kecu se zasnivala na njima, a sad ih nema. Inace odusevio sam se u borba kad se zaviori zastava sa 4S i nekim grbom koji je veoma slican nasem. Samo da nisu Ljubicasti nego Crveni extra. Moram da provalim neku novu taktiku, a do tad da se mucim. Inace extra je osecaj kad nema Pape da ti S**E non stop.

Igrao si dosad sa engleskom i vizantijom i zakljucio si da je vizantije ubedljivo najgora? :D

Menjaj taktiku, koristi placenike. Vizantija je bogata, pretpostavljam da ima para za placenike dok ne docekas da sam pravis dobre jedinice...

dragomix
23.11.2006, 10:13
Kad sam video jedinice vizantije ukljucio sam skoro sve frakcije da vidim kakve su njihove jedinice na pocetku, i sve imaju bolje i jeftinije jedinice od Vizantije barem na pocetku. Znaci moram da predjem na taktiku naseg cara u osvajackim pohodima. Ostavi seljake da obradjuji zemlju, a ti lepo unajmi placenike i osvajaj. Probacu.

DukeofSerbia
23.11.2006, 13:47
Obrnuo ja sa Engleskom i otvore mi se sve frakcije.

Zar ja nisam ovde već ostavio kako se otključavaju sve fakcije?:icon_stud

noskich
23.11.2006, 14:35
Cini mi se da je najbolje startovati sa Rusima. Jesu najslabiji u pocetku, ali su potpuno izolovani sto pruza priliku muznjevitog prosirenja i osvajanja rebels teritorija. Sa Vizantijom je dosta tesko igrati. Po default-u ced uvek zaratiti sa Venecijom i Turcima, a vrlo verovatno i sa Madjarima.

Geronimo
23.11.2006, 15:59
Vizantija je u ovoj igri raspad totalni, nemaju nijednu dobru pesadijsku jedinicu na pocetku, cak i strelci su ima krs, a i ne volim konjanike strelce. Nekako sam uspeo da pobedim veneciju ali sad su protiv mene i nemci i madjari, pa verujem da sam prso, ali boricu se do kraja.

degeneracija92
23.11.2006, 16:03
da li znas gde ima da se kupi medieval 2 Total War?

Milan Djurdjevic
23.11.2006, 17:44
Vizantija Francuzi Rusija i Skoti moji favoriti.Svidjaju mi se razlike u naglascima.
Uvek treba igrati na very hard i bitke i kampanju tako da kompjuter nece praviti glupe i nelogicne poteze.Heraldika i svi simboli na vitezovima su fantasticni.
Zanima me samo da li je moguce imenovati naslednika prestola kao u Rimu.

dragomix
23.11.2006, 21:25
Meni se cini da je imenovanje prestolonaslednika nemoguce. Ja sam hteo da postavim za kralja lika koji je ima 7 command zvezdica, ali umesto njego doso neki smokljan koji je samo sedeo u glavnom gradu. Vizantija jeste na pocetku losa, ali im se kasnije popravljaju jedinice. Ja sam potukao madjare i krenuo na veneciju. Sklopio sam neka saveznistva sa katulickim zemljama kao i sa svim muslimanskim dok nenapravim vojsku dovoljno jaku da im se suprotstavi.

Geronimo
24.11.2006, 0:35
hmm u pravu si popravljaju mi se jedinice, evo dobio sam neke lancere koji su sasvim solidna teska konjica (mozda bolja od mailed knightsa al nisam siguran), dok mi pesadiju i strelce sacinjavaju placenici. Uspeo sam da pokorim i madjare, dok su nemci prsli od milana :eek: . Jedan general mi je dobio maksimalan broj zvezdica tako sto je samo sedeo u gradu, u koji je dosao sa 4. Steta sto je covek poginuo u opsadi istog.

dragomix
24.11.2006, 2:16
Mene napali turci i blokirali mi sve luke. U istom trenutku sam usao u ogroman minus (sve mi se zasnivalo na trgovini) pa sam presao na taktiku napusti grad pa ga ponovo zauzmi i sad treba da pocnem osvajacke ratove prema istoku. Ja sam uspeo da napravim solidnu pesadiju sa macevima koji su veoma dobri u borbama, a i oni sa kopljima nisu losi protiv konjice tako da sam balansirao i napravio jednu armiju koju mi niko nije porazio u 10 borbi dosad. Sa njima sam zauzeo i madjare i veneciu, a od nemaca sam napravio rebel faction (ubio sam im kralja).

Milan Djurdjevic
24.11.2006, 17:02
Papa se nesto stalno buni kad ratujem protiv katolika e onda ja lepo uzmem i popljackam njihove gradove i sa istim parama potplatim papu da cuti.:dzavo:

kameni
24.11.2006, 18:59
Jel moguce nekako otkljucati sve jedinice tako da mogu da regrutujem jedinice koje se dobijaju i u zamku i u gradu :icon_scra

DukeofSerbia
24.11.2006, 22:15
Ne može jer su skoro svi fajlovi u pakovima. :icon_stud Dok ne izađe peč i unpacker sa njime, ne može se ništa modovati.

dragomix
26.11.2006, 2:13
Jel vam se dogodilo ovo: Sin hoce da zbaci cala sa vlasti i trazi pomoc od vas, a za uzvrat vasa dva kraljevstva postaju prijateljska? Ja odradio misiju i nista tj. samo mi se poboljsali odnosi sa tim kraljevstvom.

Zasto nema nijedna jedinica sa naznakom SERBIAN. Imaju Bosnian Archer-i i neki Croats Axmen. Jeste da ih batalim ko niko ali ipk ih ima u igrici. Mi smo na daleko bili poznati po snaznoj konjici.

dragomix
26.11.2006, 15:21
Kako da mi umesto turn pisu godine?

Sarmatian
26.11.2006, 19:51
Ne može jer su skoro svi fajlovi u pakovima. :icon_stud Dok ne izađe peč i unpacker sa njime, ne može se ništa modovati.

Znaci rad na MTR jos nije poceo?

Bodin
26.11.2006, 22:33
Poceo sam sa Englezima, odigrao 80 turnova.RTW presao sa svim Italijanima, Grcima i Makedoncima ali samo osnovnu verziju 1.0 (nikako nisam mogao da pacthujem uvek prsne igrica, patch sam skidao sa nekoliko sajtova).Medieval I sa Dancima, Egipcanima i Vizantijom.
Mozda ce moji komentari biti preuranjeni, ali imam iskustva sa TW.
Slozicu se sa NEXTom da su trebali da uzmu diplomatiju iz KOHa (vec sam naveo da je diplomatija ekstra).
Moji komentari:
1) vratili su svestenike i foru sa princezom, sto je dobra stvar po meni
2) ubice mnogo glupe, jedva diplomatu ubijem. Mozda je to tako i bolje, ali onda stvarno gube smisao. Dok ja od njega napravim ubicu umrece
3) do sad mi je upad spijuna u protivnicki grad/tvrdjavu uvek 100% i uvek uspe. Mozda ima veze sa tim sto oni nemaju spijuna u gradu, ali nikako nisam naleteo na njihov grad koji ima spijuna, tako da ne znam kako bi izvodljivo tada bilo. Mislim da je ipak preterano da mogu uci u svaki grad. Nije bilo demokratije u to vreme :)
4) Dobra stvar je (zato sam i napisao da sam igrao samo osnovnu verziju RTW) sto oni sa sobom vuku i opsadno oruzje, i napadaju posle prvog kruga opsade. Takodje mi se svidja i to sto beze od strelaca, ne stoje vise kao u RTW na plazi i cekaju da ih gadjam strelcima, vec beze sa plaze.
5) zahtevnost je neopravdana (bar sto se graficke tice). Na minimum detaljima vidi se cvece!!
6) ispravljena je greska da opsada moze da se razbija vise od jednom (oni mi opsednu grad, ja strelce na zidine i udri, po nekad sam i 3 puta u jednom turnu (pricam o RTW))
7) i dalje losa diplomatija. Zar je toliko tesko napraviti da ako dva puta za****te nekog da taj vise ne zeli dobre odnose sa vama, ili bar da ne prihvata alijansu.
8) istorijski totalno losa igrica. ZAGREB!!!!! Dosta vas je o tome pisalo, tako da nepisem i ja.
9) Do sada nisam stigao da vidim kako izgleda kad se sukobi po 3000 ljudi. Svidja mi se KRV.
10) velika mana - Francuz salje krstase ka Antiochu dolazi iz Pariza u Kan i tu stoji non-stop. Sta bi sa onim "vojska ce dezertirati ukoliko se ne priblizavate gradu" to je poruka koju ja dobijem kad jedan krug ne mrdam "krstase"
11) Po oluji (jaka kisa, grmljavina,munje) moji strelci mnogo neprecizniji(imao sam samo jednu borbu do sada u ovim uslovima), katapulti njegovi sa vatrenim loptama raznose (oko ovog zamka opsada mu traje vec drugi krug, prvi put je katapultima ubio 20 strelaca, sad mi je urnisao 2 jedinice longvowmena). Jak vetar nosi strele, ali zar jaka kisa ne gasi vatru???Mozda je precizniji zbog tog vetra??
12) Prejaki REBELS brodovi.Njihov admiral sa 0 zvezdica i 1 brodom, potopio moja 2 broda (najjednostavnija, ovo se desilo u 5 turnu)

Odoh da nastavim istrazivanje igrice
Sve u svemu, mnogi od vas su razocarani zbog toga sto se od TW mnogo ocekuje.

dragomix
27.11.2006, 2:13
Sve u svemu, mnogi od vas su razocarani zbog toga sto se od TW mnogo ocekuje.

Nismo razocarani. Barem ja nisam. Ova igrica me drzi na kompjuteru non stop vec proteklih 5 dana. Prosto nemogu a da nerazmisljam sta uraditi sledece.

Sto se tice onoga sa vojskom koja stoji igraj na vecem nivou tezine. rebel admiral te je pobedio mozda zato sto je imao stratesku prednost nije sve u brodovima.

4) Dobra stvar je (zato sam i napisao da sam igrao samo osnovnu verziju RTW) sto oni sa sobom vuku i opsadno oruzje, i napadaju posle prvog kruga opsade. Takodje mi se svidja i to sto beze od strelaca, ne stoje vise kao u RTW na plazi i cekaju da ih gadjam strelcima, vec beze sa plaze.

Prevedi molim te ja te nerazumem ko stoji a ko bezi sa plaze.

Nestor
27.11.2006, 6:29
Obrnuo ja sa Engleskom i otvore mi se sve frakcije. Ja brze bolje uzmem Vizantiju i sav srecan krenem kampanju. I onda razocarenje. Ona vizantija je ubedljivo najgora. Sve neki strelasi na konjima i kopljasi koji nemaju pojma. Ovi sa zapada me ubise zivog. Na Medieval I Vizantija je bila najaca. Imali su one sa macem i trouglastim stitom kojima niko nije mogao nista. Cela moja taktika u kecu se zasnivala na njima, a sad ih nema. Inace odusevio sam se u borba kad se zaviori zastava sa 4S i nekim grbom koji je veoma slican nasem. Samo da nisu Ljubicasti nego Crveni extra. Moram da provalim neku novu taktiku, a do tad da se mucim. Inace extra je osecaj kad nema Pape da ti S**E non stop.
Pa ti pored gradova gledaj da imas i zamkove, u njima mozes praviti dosta bolju vojsku pogotovo konjicke jedinice. U gradovima je slabija vojska, tek kad se sve izgradis u gradu imas solidnu pesadiju a u zamkovima cudo.

Nestor
27.11.2006, 6:34
Jel vam se dogodilo ovo: Sin hoce da zbaci cala sa vlasti i trazi pomoc od vas, a za uzvrat vasa dva kraljevstva postaju prijateljska? Ja odradio misiju i nista tj. samo mi se poboljsali odnosi sa tim kraljevstvom.

Zasto nema nijedna jedinica sa naznakom SERBIAN. Imaju Bosnian Archer-i i neki Croats Axmen. Jeste da ih batalim ko niko ali ipk ih ima u igrici. Mi smo na daleko bili poznati po snaznoj konjici.
Ima ali pojavljuje se tek 1300 i neke posle te godine na podrucju balkana, Serbian knights (koji su odlicni po ocenama mozda i najbolji mercenarys) i Serbian hasars, jos ih nisam probao tako da neznam (oni su pesadija)

dragomix
27.11.2006, 11:52
Moram i to da vidim. Sto se tice Vizantije naso sam im jedinicu koja ima bolje ocene od svih drugih koje sam do sad video, a i jeftina je tako da je sa njima lako zauzimati gradove i ostalo.

Bodin
27.11.2006, 13:46
Sto se tice onoga sa vojskom koja stoji igraj na vecem nivou tezine. rebel admiral te je pobedio mozda zato sto je imao stratesku prednost nije sve u brodovima.
Sve mi je podeseno na very hard


Prevedi molim te ja te nerazumem ko stoji a ko bezi sa plaze.

U RTW-u kad mu ostane jedna vojska, ona je na plazi, ja oko plaze postavim strelce i gadjam ga, on ni da mrdne
U MedievalII kada sam probao to njegova vojska je odmah napustila plazu.

Stvar koja me je zacudila u RTW je ta da je na (slagacu), da li na very easy ili normal kompjuter mnogo bolje vodio borbu nego na very hard-u. Taj zakljucak sam doneo na osnovu broja izgubljenih jedinica, broja borbi, i prema njegovoj taktici. Na very hard mi je ivek slao generala u prve redove, dok na iziju ili normalu, cuvao je generala.

Za DUKE-a mozes im predloziti da naprave normalni multiplayer mode. ja imam 10 ortaka koji bi igrali u normalnom modu igricu, ne samo borbe. Zahtevnost je velika zbog borbi, neverujem da im je neki problem da naprave pravi multiplayer. Zamisli da mozes protiv 10 ljudi da igras isto kao protiv kompa. Da li misle da ljudi ne bi zeleli to da igraju ili sta...?

Nestor
27.11.2006, 17:17
Moram i to da vidim. Sto se tice Vizantije naso sam im jedinicu koja ima bolje ocene od svih drugih koje sam do sad video, a i jeftina je tako da je sa njima lako zauzimati gradove i ostalo.

A de de prijatelju reci mi o kojoj se jedinici radi, ajde pogledaj kako se zovu pa reci da ih i ja probam.

Rinswind
27.11.2006, 21:17
Je se meni cini ili svi na ovom forumu igraju sa Vizantijom?:icon_scra

dragomix
27.11.2006, 21:18
U RTW-u kad mu ostane jedna vojska, ona je na plazi, ja oko plaze postavim strelce i gadjam ga, on ni da mrdne


Izvini ali ja neznam o kakvoj vojsci pricas. Ako te nemrzi molim te jasnije objasni, ali nemoj da mi zameris sto te pitam ponovo.

Primetio sam da si za spy-ove:) rekao da nose sa sobom opremu za opsadu? Jel si to mislio?

dragomix
27.11.2006, 21:25
A de de prijatelju reci mi o kojoj se jedinici radi, ajde pogledaj kako se zovu pa reci da ih i ja probam.

Varangian Guard. Atack 20 i Difence 15. Napao me Milan 3 puta sa 3 skoro pune vojske na grad VENECIJU i ja se 3 puta odbranio zahvaljujuci njima. Uvek ginu do zadnjeg, a tamane tudje vojske ko ludi. Oni vitezovi Milanovi padaju ko svece. Prave se u gradu. Jos nisam doveo tvrdjavu do nivoa da vidim tamo najace jedinice. I da svi igramo sa vizantijom. 4S tebra. Ko da su srbi na gey paradi ali dobro, opet ko da su srbi.

dragomix
27.11.2006, 23:45
Imam jedno pitanje u vezi moda. Znam da od onog moda sto pravi Duke on nece imati nikakvu novcanu korist. Da li to znaci da je mod Freewere i da ce moci da se salje postom?

Bodin
28.11.2006, 0:01
Izvini ali ja neznam o kakvoj vojsci pricas. Ako te nemrzi molim te jasnije objasni, ali nemoj da mi zameris sto te pitam ponovo.

on grad, npr, brani sa 10 jedinica (vojski - svaku jedinicu ja posmatram kao vojsku). 1 jedinica mu je uvek na plazi i on tu jedinicu nece mrdati dok god neko ne udje na plazu, cim stanes na njegovu plazu ta jedinica te napada. Sa druge strane, ako postavis strelce oko plaze i gadjas mu tu jedinicu oni nece mrdnuti dok ih ili ne pobijes sve ili ne krocis na plazu. Nadam se da sam uspeo da ti objasnim!:n-cc2:

Primetio sam da si za spy-ove:) rekao da nose sa sobom opremu za opsadu? Jel si to mislio?
:eek: nisam na to mislio. istripovao si me :icon_scra

Bodin
28.11.2006, 0:02
Duke ako nekako mozemo da ti pomognemo, javi. mozda nesto i znam

Milan Djurdjevic
28.11.2006, 0:04
Za DUKE-a mozes im predloziti da naprave normalni multiplayer mode. ja imam 10 ortaka koji bi igrali u normalnom modu igricu, ne samo borbe. Zahtevnost je velika zbog borbi, neverujem da im je neki problem da naprave pravi multiplayer. Zamisli da mozes protiv 10 ljudi da igras isto kao protiv kompa. Da li misle da ljudi ne bi zeleli to da igraju ili sta...?[/QUOTE]


To je nesto idealno zamisli 10 ljudi gde svako vodi svoju drzavu ali mislim da to jos nije izvodljivo.

dragomix
28.11.2006, 2:16
on grad, npr, brani sa 10 jedinica (vojski - svaku jedinicu ja posmatram kao vojsku). 1 jedinica mu je uvek na plazi i on tu jedinicu nece mrdati dok god neko ne udje na plazu, cim stanes na njegovu plazu ta jedinica te napada. Sa druge strane, ako postavis strelce oko plaze i gadjas mu tu jedinicu oni nece mrdnuti dok ih ili ne pobijes sve ili ne krocis na plazu. Nadam se da sam uspeo da ti objasnim!:n-cc2:


:eek: nisam na to mislio. istripovao si me :icon_scra

OK. Mislim da sam sad razumeo. Ako on ima jedinicu i ti tu jedinicu napadas strelama on ce da je pomeri. To jeste poboljsano. A ono o spijunima, mogli su i u Rome TW da otvaraju kapije ako si to mislio, a ja mislim da jesi (opet ako sam nesto pogresno razumeo slobodno me prepravi).

Meni se sve vise cini da ovi sto su pravili igricu nisu uspeli lepo da docaraju atmosferu srednjeg veka. Sve se nesto osecam prazno dok igram. Jeste da igram i da non stop razmisljam sta sledece da uradim (pa cak i u skoli), ali atmosfera u samoj igri nije nesto bolja od RTW. Ustvari ista je. Nadam se da ce Total Realisam mod napraviti bolju atmosferu:) .

Sarmatian
28.11.2006, 2:26
Izvini ali ja neznam o kakvoj vojsci pricas. Ako te nemrzi molim te jasnije objasni, ali nemoj da mi zameris sto te pitam ponovo.

Primetio sam da si za spy-ove:) rekao da nose sa sobom opremu za opsadu? Jel si to mislio?

U ovom slucaju dragomixe, plaza nije ono peskovito/kamenito parce tla koje se dodiruje sa morem, gde se suncas, izlezavas na peskiru i posmatras oskudno obucene zene, vec glavni gradski trg na kome protivnik uvek drzi bar jednu jedinicu kad mu napadnes grad.

I meni je trebalo malo vremena da skontam. Nisi mogao biti malo jasniji bodine?

Bodin
28.11.2006, 9:10
U ovom slucaju dragomixe, plaza nije ono peskovito/kamenito parce tla koje se dodiruje sa morem, gde se suncas, izlezavas na peskiru i posmatras oskudno obucene zene, vec glavni gradski trg na kome protivnik uvek drzi bar jednu jedinicu kad mu napadnes grad.
:aplauz:

Nisi mogao biti malo jasniji bodine?

:n-cc2: Kada sam ja u svoje vreme objasnjavao vojsci sta treba uraditi svi su skapirali, SRBIJA je bila ogromna (pogledaj stranu 6 ovog foruma). :D

Mislio sam da je razumljivo. jbg. Toliko sam razumljivo objasnio da sem mene niko ne kapira o cemu pisem :o

A ono o spijunima, mogli su i u Rome TW da otvaraju kapije ako si to mislio, a ja mislim da jesi (opet ako sam nesto pogresno razumeo slobodno me prepravi). jesam;) ali desi se da taj spijun nekad i pogine prilikom ulaska u grad u RTW, dok mi se to ovde nijednom nije desilo.

dragomix
28.11.2006, 11:35
Pa covece napisi centar grada, ili nesto tako,a ne plaza. Ja mislim neki lik drzi neku vojsku na morskoj plazi, a oni nece da se pomere kad ih gadjas. Sve u svemu taj deo AI-ja je poboljsan i neodnosi se samo na deo gde je jedinica "na plazi" vec i u bilo kojem drugom mestu. Nema vise laganog tamanjenja vojske i onda napad. To kompjuter ovde nedozvoljava. Meni su i spijuni ginuli prilikom ulaska u grad, ali veoma retko.

JEL NEKO USPEO DA PREDjE SA VIZANTIJOM.

Geronimo
28.11.2006, 12:59
Batalio sam Vizantiju ne mogu da izdrzim ceo svet me napao, sto i ne bi bilo toliko strasno da nema MONGOLA, kojih ima ko stoke, i sve jedinice im gadjaju a i znaju da se biju. Mogu da odrzim drzavu na maloj aziji i balkanu (imam jake tvrdjave) Ali ne verujem da cu ikad moci u ofanzivu jer je preostalo jos 100 turnova.
Inace mnooogo je glupo sto 1 turn predstavlja 2 godine, de je tu smisao? Zima je na svake 4 godine? Vojsci treba 4 godine da dodje od Rima do Firence? WTF
Ovo su sigurno uradili da bi ogranicili broj turnova i da bi se brze stiglo do kasnijih tehnologija, ali cemu to? Sve vreme igranja osecam neki pritisak da se sirim brzo jer ce mi isteci vreme :(

Alek
28.11.2006, 13:30
Ja nisam iskreno ni gledao kako idu godine ali kad sam video koliko je proslo, kao i da imam jos oko 70-80 turnova pomislio sam da je to malo vise bezveze?!?!? Covece pa da te ogranice na 200 (ili koliko je vec tacno) turnova, pa to nema smisla?!?!?! Za mongole ti je lek autocombat, mada licno mrzim da ga koristim ali vredi ponekad. Dosuse ja sam im razbucao bar 3 vojske u njihovim pokusajima da mi osvoje grad pa sam sada krenuo da im se naj**em keve :Freddy: tako da sam im uzeo vec par teritorija (sa francuskom igram inace). Sve u svemu super igra ali mi je krivo sto je mali broj turnova i sto nema kampanja multiplayer.

Btw meni su barem 5,6 spijuna izginula pokusavajuci da udju u grad :(

Sarmatian
28.11.2006, 15:01
Batalio sam Vizantiju ne mogu da izdrzim ceo svet me napao, sto i ne bi bilo toliko strasno da nema MONGOLA, kojih ima ko stoke, i sve jedinice im gadjaju a i znaju da se biju. Mogu da odrzim drzavu na maloj aziji i balkanu (imam jake tvrdjave) Ali ne verujem da cu ikad moci u ofanzivu jer je preostalo jos 100 turnova.
Inace mnooogo je glupo sto 1 turn predstavlja 2 godine, de je tu smisao? Zima je na svake 4 godine? Vojsci treba 4 godine da dodje od Rima do Firence? WTF
Ovo su sigurno uradili da bi ogranicili broj turnova i da bi se brze stiglo do kasnijih tehnologija, ali cemu to? Sve vreme igranja osecam neki pritisak da se sirim brzo jer ce mi isteci vreme :(

Zar nije obrnuto? 2 turna - jedna godina?

dragomix
28.11.2006, 20:00
Nije. Tako je bilo u Rome-u. Ovde je sve bezveze. Nekako mi igrica izgleda kao neuspeli(ili pak uspeli) pokusaj osvajanja americkog trzista. Znamo svi zasto (Amerikanci nisu imali drzavu u srednjem veku). I onda se sve zbrza da bi zadnjih 50 turnova ili ti 100 god. covek osvajao AMERIKU. Ako je Medieval TW, sta ce mu amerika. Amerika otkrivena u renesansi ne u srednjem veku. Sve u svemu nadamo se da ce Total realisam mod poboljsati ovu igricu i od nje napraviti ono sto je od pocetka trebala da bude. PUNA PODRSKA TVORCIMA MODA.

Rinswind
28.11.2006, 20:34
Zna li neko kad ce taj mod? I koja je to fora sa VIzantjom i cccc? Kao prvo to tzv. cccc je (koliko ja znam) slovenski simbol koji predstavlja OCILA. ne verujem da je razvojni tim s ovim upoznat, ali ocila su sloveni koristili za paljenje vatre. ocila potsecaju na 2 obrnuta slova c spojena krajevma i nemaju NIKAKVE veze sa VIZANTIJOM?!:n-cc2:

dragomix
28.11.2006, 20:45
Ja koliko znam ti si u pravu. Ali svi znamo sta je Sveti Sava rekao i zasto se taj simbol vezuje za srbstvo i Srbiju. SAMO SLOGA SRBINA SPASAVA

dragomix
28.11.2006, 20:47
Zna li neko kad ce taj mod? I koja je to fora sa VIzantjom i cccc? Kao prvo to tzv. cccc je (koliko ja znam) slovenski simbol koji predstavlja OCILA. ne verujem da je razvojni tim s ovim upoznat, ali ocila su sloveni koristili za paljenje vatre. ocila potsecaju na 2 obrnuta slova c spojena krajevma i nemaju NIKAKVE veze sa VIZANTIJOM?!:n-cc2:

Citaj u prethodnim porukama pise.

Zezam se pise u prethodnim porukama ali cu da te skratim muka(treba da mi zahvalis). Ne pre leta.

Sarmatian
29.11.2006, 0:30
Zna li neko kad ce taj mod? I koja je to fora sa VIzantjom i cccc? Kao prvo to tzv. cccc je (koliko ja znam) slovenski simbol koji predstavlja OCILA. ne verujem da je razvojni tim s ovim upoznat, ali ocila su sloveni koristili za paljenje vatre. ocila potsecaju na 2 obrnuta slova c spojena krajevma i nemaju NIKAKVE veze sa VIZANTIJOM?!:n-cc2:

Mod nece skoro. Sto se tice 4c, preuzeli smo ih iz vizantije posto se oni imali 4 grcka slova beta, koji su znacila nesto basileum basileus basileo bla bla bla, u prevodu kralj kraljeva koji vlada kraljevima. Ne moze se sa sigurnoscu reci sta ta slova znace, ali je sigurno da ne znace samo sloga srbina spasava. Teorija o ocilima je tek posle dodata, posto je tada u evropi bio obicaj da se ne stavljaju slova na grbove, pa je onda receno da to nisu slova nego ocila.

dragomix
29.11.2006, 1:07
Ja znam da ga trenutno na grbu ima samo jedna zemlja. SRBIJA.

dragomix
29.11.2006, 1:55
Upravo sam cuo da Medieval II nece biti igra meseca. Nemogu da verujem. Znam da nije onakva kakvoj mo se svi nadali ali je sigurno bolja od NFS novog. HOCU DA SE BUNIM. DA ULOZIM ZALBU. Necu da NFS bude igra meseca.

Sarmatian
29.11.2006, 3:32
Ja znam da ga trenutno na grbu ima samo jedna zemlja. SRBIJA.

Trenutno da, ali pricali smo o srednjem veku

No, jel raste merchantima skill ako iskoriscavaju resurse ili ako se odbrane od drugih trgovaca?

dragomix
29.11.2006, 3:35
I jedno i drugo mu povecava skill.

Corwin
29.11.2006, 14:46
Evo da se javim sa još par komentara. Prešao sam igru sa Englezima. U početku je bilo mnogo teško ratovati i sa Škotima i sa Francuzima (a prokleti Danci iskoristili situaciju pa mi blokirali luke) dok nisam ukapirao da bez jedne ekskomunikacije neću nikad istri****ti ni Škote ni Francuze. Bila mi je frka jer sam se dobro sjećao šta se u MTW dešavalo kad te papa ekskomunicira, međutim na kraju nije bilo ništa. Morao sam da spustim poreze u dva-tri grada i to je bilo to. Završih sa Škotima, pa Francuzima (akcenat im je fenomenalan, plakao sam od smijeha). Uz malo sreće i papa postade pokojni i vratiše me u stado katoličko. Od momenta kad sam završio sa Škotima i Francuzima igra postaje boza, mislim da nijedan grad nijednom nisam izgubio. Nisam je igrao do kraja (pretpostavljam da se završava 1492), nego osvojih svojih 45 regiona i Jerusalim završih.

Preporučio bih jednu taktiku. Muka sam se namučio dok mog kardinala nisu izabrali za papu. NEMOJTE ovo da radite. Jednostavno ne vrijedi. Papa, ma iz koje fakcije bio, je izuzetno podmitljiv, najlakše je držati jednog diplmatu kod Rima i svaki krug ga plaćati po 500 zlatnika da bi odnosi sa njim bili perfect.
Drugo, ako se ovaj uslov ispuni, papa će svakoj fakciji koja ratuje s tobom prije ili kasnije postaviti zahtjev da prekine ratovanje na određeno vrijeme, a ovi idiotiga neće ispoštovati. Najidealniji potez (ubjedljivo) je da čim ga ekskomuniciraju se zatraži krstaški pohod protiv bilo kojeg grada te fakcije. Rezultat: sve katoličke zemlje mu objavljuju rat koji traje i kad ekskomunikacija prestane.

Što se AI tiče, definitivno je bolji nego u RTW, ali to nisam primjetio dok sam igrao sa Englezima nego u drugoj partiji sa Vizantijom (ni ja je nisam prešao, i trenutno stvari uopšte ne mirišu na dobro - ratujem protiv Venecije, Mađara, Poljaka, Egipćana, Sicilijanaca i Moglola!). Primjetio sam nešto što mi liči na bag. Kod opsade grada, kad su me opsjedale dvije vojske potučem jednu, a druga stoji sa druge strane tvrđave i ne mrda. Uopšte ne pokušava da uđe, iako mi je zid na dva mjesta porušen. Kako igram sa No battle time limit morao sam da pravim ispad iz zamka i da ih otjeram uz prilično velike žrtve.

I još jedna napomena koja se tiče Vizantije - Tačno je da ona kasnije dobija sasvim pristojne jedinice (Varangian Guard, Guard archers, Latikon i Kapa---whatever), ali majčin sine, odakle ti pare i vrijeme da izgradiš tolike građevine!
Još u kampanji sa Englezima koja je lakša 5 puta bilo mi je nemoguće da igram ofanzivno i bilo šta gradim.

Eto, toliko od mene zasad.

Pozdrav

Rinswind
29.11.2006, 17:21
Zasto kazete da Viz. ima bednu vojsku kad na samom pocetku ima konjicu(hors archere) sa attackom 10 i defensom 17 a takodje i ranged attack 9 dok ja kao spanac u castlu u kome samo jos nemam citadelu mogu da pravim neku bedu sa
a:10 i d:16(da ne govorim da uopste nemaju ni l od lukova dok mi generalov bodygard ima a:13 i d: 16 a njegov a:14 i d:18?

Viper
29.11.2006, 18:26
Samo jos da dobro srolas d20 sa kritikal i sve je u najboljem redu :D

BTW
Discworld rules :)

dragomix
29.11.2006, 18:34
I još jedna napomena koja se tiče Vizantije - Tačno je da ona kasnije dobija sasvim pristojne jedinice (Varangian Guard, Guard archers, Latikon i Kapa---whatever), ali majčin sine, odakle ti pare i vrijeme da izgradiš tolike građevine!
Još u kampanji sa Englezima koja je lakša 5 puta bilo mi je nemoguće da igram ofanzivno i bilo šta gradim.

Eto, toliko od mene zasad.

Pozdrav

E pa ima se vremena ako hoces. Ja sam samo budzio jedan grad i jednu tvrdjavu do usijanja. Onda krece zanimljiv deo tj. osvajanja.

Sarmatian
29.11.2006, 20:49
Zasto kazete da Viz. ima bednu vojsku kad na samom pocetku ima konjicu(hors archere) sa attackom 10 i defensom 17 a takodje i ranged attack 9 dok ja kao spanac u castlu u kome samo jos nemam citadelu mogu da pravim neku bedu sa
a:10 i d:16(da ne govorim da uopste nemaju ni l od lukova dok mi generalov bodygard ima a:13 i d: 16 a njegov a:14 i d:18?

Slazem se. I ja sam krenuo sa vizantijom i ima odlicnu vojsku. Horse archeri su jedna od najboljih jedinica. Sa vojskom od 1 generala, 7 HA, 2 spearmena i 2 archera sam pobedio veneciju. Osvojio im 4 grada i unistio 4-5 punih vojski. Na hard/hard tezini...

dragomix
29.11.2006, 22:08
Ja imam drugaciju taktiku, a to je da najvise jedinica bude iz pesadije. Te borbe i zauzimanje gradova si sigurno pobedio, a da se ti direktno nisi borio u tim bitkama. One HA mnogo lako ubija druga konjica i zato su beskorisni. Ja sam Veneciju unistio sa 1 vojskom spearmena, nisu mnogo jaki. Muke mi zadaje Milan koji je vec zauzeo francusku, a sad se okomio na mene. Svaki turn me napadne sa jednom punom vojskom, a ja mu jedva odbijem napad i sve tako u nedogled. Moram da pocnem ponovo pa da stvorim prvo prijateljstva sa hriscanima, da zauzmem muslimanske teritorije pre dolaska mongola, a njima da prepustim nekoliko gradova kad dodju, ali ne bez zesce borbe. E tek onda cu da skrenem svoj pogled na zapad.

Rinswind
29.11.2006, 23:52
Sledece mi nije jasno: kako mogu H dalako ubijaju HA ako niti imaju veci stats ni neki bonus niti druge abilities jer je onda to nelogicnost and/or bag(nisam jos s njima igrao pa ne znam):confused:

Bodin
30.11.2006, 0:37
Hvala Corwinu na korisnim savetima

I mene **** Francuzi i Danci, Skote sam eliminisao (nisam ih dirao dok me odjednom nisu napali i naravno zauzeli mi grad, u tri kruga uzeo sam im 3 grada i zavrsio)
Francuzi su iznenada prekinuli alijansu, i cudi me da ne zele mir i ako im gradovi padaju ko kule od karata.
Pomogao si mi ovim za papu

Nestor
30.11.2006, 1:58
Jel moze neko da mi kaze kako da unistim neki grad, mislim da je u Rome to moglo. Izbrises ga sa mape, nemogu da se setim kako se to radi. I ako iko zna sta znaci military accses, ja kontam da kad uzmem to od nekog saveznika da mogu da pravim iste jedinice kao i on ali jok, ili tu ima neka caka. Ajde pa ko znaodgovor na ova dva pitanja nek pomaze.

dragomix
30.11.2006, 2:28
Jel moze neko da mi kaze kako da unistim neki grad, mislim da je u Rome to moglo. Izbrises ga sa mape, nemogu da se setim kako se to radi. I ako iko zna sta znaci military accses, ja kontam da kad uzmem to od nekog saveznika da mogu da pravim iste jedinice kao i on ali jok, ili tu ima neka caka. Ajde pa ko znaodgovor na ova dva pitanja nek pomaze.


Military accses ti je da mozes nesmetano da prolazis sa vojsko kroz njegove teritorije, a da se on neljuti tj. da nepogorsas odnose sa drzavom kroz koju prolazis. Naravno ako te niko nevidi ti mozes nesmetano da mu prolazis kroz njegove teritorije, ali to je veoma tesko. Na ROME TW nije mogao da se unisti grad a nemoze ni ovde. Samo mozes da pobijes sve u njemu na EXTERMINATE opciju koja se otvori kad osvojis grad.

Viper
30.11.2006, 11:19
@Nestor: Mozes da unistavas odredjene gradjevine... Ako na to mislis.

Klasicno brisanje na mapi, kao sto rece dragomix, nije moguce.

BTW, igram kao Škot, Englezi su svedeni na jednu kontinentalnu teritoriju, i nisam ih unistio zbog pape i njegove politike mira i tolerancije :n-cc2: , Francuzi, koji su mi bili saveznici, su mi u odsudnom trenutku zaboli noz u ledja ali se kasnije ispostavilo da je to samo perorez. U istom krugu kada su mi objavili rat sam im potopio flotu i pokrenuo highland horde iz apsolutno svakog grada Velike Škotske (nekada Velika Britanija prim. aut.). Interesantno je kako kretanje vojske na odredjenoj teritoriji deluje na jadni algoritam AI-a, to mi se vec jednom dogodilo, a ovo je samo potvrdilo pravilo, suvislo je reći da su ljigavi Francuzi vec sledeci krug poslali emisara sa maslinovom grančicom u ustima, a najdraze mi je sto sam uz primirje izvukao i 1250 florina na 16 turnova sto mi je izvuklo puknutu ekonomiju iz čabra u koji sam se zavukao razvojem vojske, imam samo dve tvrdjave i to mi je previše.

Igra za sada obećava.

No, zna li neko kako se general uči noćnom napadu, meni tek jedan zna znanje, i to kako, kada sam se jedared tukao sa smrdljivim Englezčićima njihovo pojačanje u slučaju noćnog napada nije moglo da udje u bitku, a ja sam izgubio daleeeeeeeko manje jedinica nego obično, a taj general, tačnije faction heir, nije ni prineti po skilu mome djenerale maksimusu.

Poz

dragomix
30.11.2006, 11:54
Nesto me zanima. Jel neko otvorio i video tu famoznu AMERIKU.

kameni
30.11.2006, 13:58
Nesto me zanima. Jel neko otvorio i video tu famoznu AMERIKU.
Evo uz pomoc ovog moda moze da se igra sa Aztecima ali i sa svim ostalim nacijama
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=69213

Sarmatian
30.11.2006, 17:36
Ja imam drugaciju taktiku, a to je da najvise jedinica bude iz pesadije. Te borbe i zauzimanje gradova si sigurno pobedio, a da se ti direktno nisi borio u tim bitkama. One HA mnogo lako ubija druga konjica i zato su beskorisni. Ja sam Veneciju unistio sa 1 vojskom spearmena, nisu mnogo jaki. Muke mi zadaje Milan koji je vec zauzeo francusku, a sad se okomio na mene. Svaki turn me napadne sa jednom punom vojskom, a ja mu jedva odbijem napad i sve tako u nedogled. Moram da pocnem ponovo pa da stvorim prvo prijateljstva sa hriscanima, da zauzmem muslimanske teritorije pre dolaska mongola, a njima da prepustim nekoliko gradova kad dodju, ali ne bez zesce borbe. E tek onda cu da skrenem svoj pogled na zapad.

Pa zato ti i nije islo sa vizantijom. Vardaratoi i Vizantine cavalry su dobri strelci i sasvim pristojni u melee-u. Lako okruzis neprijatelja i pocinjes da ga zasipas strelama iz svih pravaca. Kada ga oslabis propisno, napadnes ga sa vise strana konjicom i to je to. Sa jednom vojskom od 8 HA, 2 generala, 2 armenian heavy cavalry i nekoliko foot archera sam unistio 3 pune vojske (2 egipcani, 1 turci) kada je proglasen jihad na carigrad. Ako imas 2-3 HA, tesko druga konjica moze da ih pobedi. Teska konjica je suvisa spora da ih stigne (i ako uspe, dotle je vec izresetana) a laka konjica je cak slabija od Vardataroi-a u melee-u. Jedino me brinu mongoli, s njima ne mogu igrati na taktiku HA jer ce me izresetati dok kazem keks. Ali zato namerno nisam dirao turke, da bi bili tampon zona izmedju mene i mongola.

Sustina je da izvedes neprijatelja na otvoreno polje i da napadas gradove kada u njima ima malo vojske. Ili cekas da se sami predaju.

Pretpostavljam da u srednjoj i kasnijoj fazi igre HA nece biti toliko efikasni zbog boljih oklopa ali dotle cu dobitii adekvatnu pesadiju (varangian guards) i konjicu.

Inace, u HA sam se zaljubio kada sam igra Barbarian invasion sa sarmatianima. Postao sam horda i sa 4 pune vojske HA sam unistio sassanide i pola istocnog rimskog carstva.

Alek
1.12.2006, 14:05
Da li iko igra ovu igru na high podesavanjima??? Ali mislim na svim stavkama na high i naravno unit scale huge, nevolim kada vidim male vojskice :)
Do pre par dana sam igrao sa p4 1.8, 768 rama i 7600gs, ali to je bila stara masina i spora memorija i mogao sam da igram samo sa svime na low pa je i tada seckalo kada su ogromne bitke. Sada igram na athlon64 3200+ giga rama i 7600GT i sve na high ali OPET zasecka kada su velike bitke pa zato pitam cisto da vidim moze li neko da igra a da ne secka uopste :(
Pozz

3EBC
2.12.2006, 12:34
Da li iko igra ovu igru na high podesavanjima??? Ali mislim na svim stavkama na high i naravno unit scale huge, nevolim kada vidim male vojskice :)
Do pre par dana sam igrao sa p4 1.8, 768 rama i 7600gs, ali to je bila stara masina i spora memorija i mogao sam da igram samo sa svime na low pa je i tada seckalo kada su ogromne bitke. Sada igram na athlon64 3200+ giga rama i 7600GT i sve na high ali OPET zasecka kada su velike bitke pa zato pitam cisto da vidim moze li neko da igra a da ne secka uopste :(
Pozz
Može. Stavi sve na high, ali isključi Anti-Aliasing. On mu vuče dosta snage ;)

...........

Alek
2.12.2006, 14:26
Može. Stavi sve na high, ali isključi Anti-Aliasing. On mu vuče dosta snage ;)

...........

Boga mi, tesko... Mislim, ide fino daleko od toga da nesto mnogo secka ali kad krene borba tada hoce jos ako su zgomilane sve jedinice na ekranu tada se bas primecuje. Huge unit scale ga skroz ubije ali bez njega je glupo igrati. Ma necu da se zalim taman posla, fenomenalno izgleda, fino radi , jos da izadje total realism mmmmmmmmm.... Aj poz

madhatterYU
2.12.2006, 15:45
uzmi jos 512 rama, ja imam 1280, jeste da je zbog graficke na low sve sem textura, ali mi igra izgleda dosta dobro optimizovana, posebno za nase uslove (za razliku od nwn2 gde sam izvlacio u zatvorenim delovima nizak frame rate, tako da me je mtw2 iznenadio)

Telepatic
3.12.2006, 15:20
Jel dobar u sustini MII?http://www.tolkien.co.yu/images/smiles/inquisition.gif

Corwin
3.12.2006, 17:33
Sarmatian, tebi svaka čast! Mislio sam da sam iskusan igrač, ali sa Vizantijom ne mogu da se snađem. Trenutno držim Balkan, Malu Aziju, Antiohiju i Damask, što bi bilo sasvim solidno da mi rat nijesu objavili: Rusi, Poljaci, Mađari, Venecijanci, Danci, Englezi, Mongoli i Egipćani, a Sicilijanci upravo primiču neku vojsku mojoj granici. Da stvari budu još smješnije - jedini saveznik mi je Papa! Mislim da mom carstvu prijeti kolaps (haha) iako sam preživio 1204. Po meni je ovo samo još jedan plus za ovu igru.

Sarmatian
3.12.2006, 18:17
Sarmatian, tebi svaka čast! Mislio sam da sam iskusan igrač, ali sa Vizantijom ne mogu da se snađem. Trenutno držim Balkan, Malu Aziju, Antiohiju i Damask, što bi bilo sasvim solidno da mi rat nijesu objavili: Rusi, Poljaci, Mađari, Venecijanci, Danci, Englezi, Mongoli i Egipćani, a Sicilijanci upravo primiču neku vojsku mojoj granici. Da stvari budu još smješnije - jedini saveznik mi je Papa! Mislim da mom carstvu prijeti kolaps (haha) iako sam preživio 1204. Po meni je ovo samo još jedan plus za ovu igru.

Sve je u HA. Naucis da ih koristis kako treba i nema zime. Odigraj BI sa nekom hordom i posle jedne kampanje bices majstor. Doduse, HA pomaze i passive AI bug, posto neprijatelj ponekad okleva sa napadima i ceka da ga izresetas.

Poceo sam da igram sa rusima, stigao do 120 kruga, drzim 30 teritorija i prejak sam, pa sam odlucio da batalim. Sad cu probati sa egiptom. Necu da igram sa katolicima zbog pape i inkvizitora koji su dosadni kao pro.iv, cujem.

Sa vizantijom samo mudro. Udri po veneciji i madjarima, a od turaka se samo brani, njih ce mongoli da rese.

Corwin
3.12.2006, 18:37
Turke sam davno eliminisao, ali pročitaj sa kim sve ratujem! Mongolima sam uništio 8 punih armija, a oni jednostavno neće da nestanu. Ne, nisu mi bitke problem, zapadnjake redvno masakriram, ali brate, mnogo ih je! Kakve su Ruje? I oni imaju neke HA jedinice, ali čini mi se i dobru heavy konjicu.

Sarmatian
4.12.2006, 2:35
Turke sam davno eliminisao, ali pročitaj sa kim sve ratujem! Mongolima sam uništio 8 punih armija, a oni jednostavno neće da nestanu. Ne, nisu mi bitke problem, zapadnjake redvno masakriram, ali brate, mnogo ih je! Kakve su Ruje? I oni imaju neke HA jedinice, ali čini mi se i dobru heavy konjicu.

Ruje su ekstra. Puno rebel provincija okolo koje lako osvajas. Osvojis kiev da odseces poljake, i onda expresno zauzimanje ostalih provincija. Posle 20-ak krugova, drzao sam sve istocno od poljske. Vrlo brzo se moze doci do para (pogotovo ako kontrolises polovinu crnomorske trgovine.

Imaju odlicnu konjicu, kvalitetne lake HA (kazaks), teske HA (dvor) i boyar sons. Oni nisu HA u klasicnom smislu posto koriste kratka koplja. Imaju mali domet ali zato su odlicni protiv dobro oklopljenih jedinica. Jedan salvo da dobro oslabis neprijatelja pred juris i to je to. Pesadija im je losa na pocetku, pogotovo FA. Ja sam je slabo i koristio. Uglavnom konjica + neki spearmeni i to uglavnom da zastitim FA ako ih vodim i da veze tesku pesadiju protivnika dok im konjica ne zadje iza ledja ili ne udari na bok. Svima toplo preporucujem ruse, odlicni su.

Jedno pitanje. Dva puta sam igrao sa istocnim nacijama (rusi i vizantija) i oba puta su mongoli krenuli na malu aziju i bliski istok (tursku i egipat), a ne na rusiju i centralnu evropu. Jel to bila slucajnost ili je skriptovano? Ako je skriptovano, onda su turci u teskoj poziciji, posto su na udaru pune snage mongola svaki put.,,

Corwin
4.12.2006, 14:46
Izgleda da je tako. Ja sam Turke uništio prije pojave Mongola, ali kad sam igrao sa Englezima Turci su nestali oko 20 turnova posle pojave Mongola. Ovo je istorijski prlično tačno jer Turci iako nijesu nestali su se našli u jako teškom položaju kad su se Mongoli pojavili. Pretrpjeli su nekoliko teških poraza gdje im je uništeno zaisa mnogo vojske i zatim su morali da plaćaju danak. Mongoli nikad nisu ratovali sa Vizantijom.

madhatterYU
4.12.2006, 17:09
Izgleda da je tako. Ja sam Turke uništio prije pojave Mongola, ali kad sam igrao sa Englezima Turci su nestali oko 20 turnova posle pojave Mongola. Ovo je istorijski prlično tačno jer Turci iako nijesu nestali su se našli u jako teškom položaju kad su se Mongoli pojavili. Pretrpjeli su nekoliko teških poraza gdje im je uništeno zaisa mnogo vojske i zatim su morali da plaćaju danak. Mongoli nikad nisu ratovali sa Vizantijom.

E sad, nisu direktno sa mongolijom ali jesu sa zlatnom hordom, mada ni vizantija tada nije bila to sto je bila pre, ali jesu ratovali

During the reign of Berke there was also a raid against Thrace. In the winter of 1265 Nogai Khan led a Mongol raid of two tumens (20,000 soldiers)against the territories of Bulgaria and Byzantine Eastern Thrace. In the spring of 1265 he defeated the armies of Michael VIII Palaeologus. After this Thrace was plundered by Nogai's army, and the Byzantine emperor made a alliance with the Golden Horde, giving his daughter Euphrosyne in marriage to Nogai.

dragomix
4.12.2006, 18:39
Izgleda da je tako. Ja sam Turke uništio prije pojave Mongola, ali kad sam igrao sa Englezima Turci su nestali oko 20 turnova posle pojave Mongola. Ovo je istorijski prlično tačno jer Turci iako nijesu nestali su se našli u jako teškom položaju kad su se Mongoli pojavili. Pretrpjeli su nekoliko teških poraza gdje im je uništeno zaisa mnogo vojske i zatim su morali da plaćaju danak. Mongoli nikad nisu ratovali sa Vizantijom.


Ali da mongoli nisu prihvatili Islam sada islama nebi bilo. Nije samo da su turke doveli do poraza vec i sve druge arape, ali onda im se nesto svideo islam i prosirili su ga na pola aziskog kontinenta. Cudna je istorija.

Corwin
4.12.2006, 18:45
E sad, nisu direktno sa mongolijom ali jesu sa zlatnom hordom, mada ni vizantija tada nije bila to sto je bila pre, ali jesu ratovali

During the reign of Berke there was also a raid against Thrace. In the winter of 1265 Nogai Khan led a Mongol raid of two tumens (20,000 soldiers)against the territories of Bulgaria and Byzantine Eastern Thrace. In the spring of 1265 he defeated the armies of Michael VIII Palaeologus. After this Thrace was plundered by Nogai's army, and the Byzantine emperor made a alliance with the Golden Horde, giving his daughter Euphrosyne in marriage to Nogai.
Postoji razlika između raid i war. Tačno je da je Zlatna Horda ovdje opljačkala Trakiju, ali je odmah zatim postala saveznik Vizantije i sredstvo pritiska koje je Mihailo VIII efikasno koristio protiv drugih protivnika. Inače, ovo je bila vanbračna kćerka, a ne član carske porodice.

Sarmatian
4.12.2006, 19:19
Ali da mongoli nisu prihvatili Islam sada islama nebi bilo. Nije samo da su turke doveli do poraza vec i sve druge arape, ali onda im se nesto svideo islam i prosirili su ga na pola aziskog kontinenta. Cudna je istorija.

To nema veze sa vezom. Rimljani su se borili protiv hriscanstva pa su ga na kraju prihvatili, bez obzira sto su hriscani bili najsiromasniji sloj stanovnistva i nisu imali nikakvu politicku moc. Mongoli su bili izuzetno ratnici ali nisu imali kulturu, i sasvim je ocekivano bilo da potpadnu pod uticaj kulturno jacih zemalja...

dragomix
4.12.2006, 19:28
Pa zato sam i napisao: "Cudna je istorija." Nije se to samo mongolima i hriscanima desavalo. Ima tu jos mnogo primera, ali da nediskutujemo. cesto se desava da neko ko je pretio necemu postane njegov najveci sticenik i spasitelj, a moze i obrnuto.:)

madhatterYU
4.12.2006, 21:36
Postoji razlika između raid i war. Tačno je da je Zlatna Horda ovdje opljačkala Trakiju, ali je odmah zatim postala saveznik Vizantije i sredstvo pritiska koje je Mihailo VIII efikasno koristio protiv drugih protivnika. Inače, ovo je bila vanbračna kćerka, a ne član carske porodice.

pa jedna stvar je konstantni element ratova srednjevekovnog perioda, a to je direktna dobit od pljacke, zbog toga su se i te drzave tako lako raspadale i cepkale posle deljenja plena, prosto mongoli nisu videli korist u kampanji ka evropi i stvarno je misterija (ja licno nisam procitao niti jedan potpuno logican razlog, uglavnom ima gomila mini nagadjanja) zasto su stali posle razbijanja madjara. U sustini savezi su i bili ko u total waru, cas ratuju sa tobom, cas ratuju protiv tebe, dark age..

Баш_Челик
5.12.2006, 18:39
Europe, 1400 A.D. - The last crusade, which started 6 years before,
ended in a horrible defeat when the crusaders failed to conquer Nikopolis before being reached by the armies of osmans and serbs. The dream of conquering Jerusalem is forgotten, and European authorities are well aware that over the coming centuries, they will be submerged into defending themselves against the osman forces, which have several outposts in
eastern Europe. The roman-catholic church is in a state of devestating
dispute and intrigue, and uprisings are clearly just around the corner.

Evo sta sam nasao na sajtu za guild2 tacno ili ne ?
Znam da smo bili vazali,ali ne secam se da smo ratovali protiv krstasa i to samo 11 godina posle boja na Kosovu!!!!
Inace MTW2 igram sa Vizantincima i najveci problem mi je kinta, imam samo dva Castla sve ostalo su gradovi.
Kako da unapredim svestenika u Patrijarha??

SFRJ-Forever [CG]
5.12.2006, 19:06
Ne mogu vise, ovaj AI je toliko glup da je to nevjerovatno:mad:

Derem ti ja Spance topovima, okinuh 30% armije i oni dalje stoje u mjestu, pa dovukoh moje strijelce i oni okinuse dodatnih 25%, ubih generala i pokrenuh moje Zweihendler-e i cao, routing units, kraj bitke, moji gubici 5%.

Ima li kakav patch ili nesto slicno da se ''opameti'' ovaj glupavi AI, ne moze se igrati vise ovako, nije zabavno:mad:

Corwin
5.12.2006, 22:26
Nije AI glup, nego si ti prepametan :)
Nemam pojma, i mene je nerviralo što stoje dok ih tuširam strijelama, ali ako imaju i oni strijelce redovno su uzvraćali. Nije mi se desilo da mirno stoje pod artiljerijom.

Sarmatian
5.12.2006, 22:57
Europe, 1400 A.D. - The last crusade, which started 6 years before,
ended in a horrible defeat when the crusaders failed to conquer Nikopolis before being reached by the armies of osmans and serbs. The dream of conquering Jerusalem is forgotten, and European authorities are well aware that over the coming centuries, they will be submerged into defending themselves against the osman forces, which have several outposts in
eastern Europe. The roman-catholic church is in a state of devestating
dispute and intrigue, and uprisings are clearly just around the corner.

Evo sta sam nasao na sajtu za guild2 tacno ili ne ?
Znam da smo bili vazali,ali ne secam se da smo ratovali protiv krstasa i to samo 11 godina posle boja na Kosovu!!!!
Inace MTW2 igram sa Vizantincima i najveci problem mi je kinta, imam samo dva Castla sve ostalo su gradovi.
Kako da unapredim svestenika u Patrijarha??

Apsolutno tacno. I to ne samo da smo ratovali nego smo imali kljucnu ulogu u porazu krstasa. Pravovremeni udar srpske teske konjice na krilo krstasa je odlucio bitku. Dotle su stvari bili prilicno izjednacene, cak su i krstasi bili u prednosti...

Sarmatian
5.12.2006, 22:59
']Ne mogu vise, ovaj AI je toliko glup da je to nevjerovatno:mad:

Derem ti ja Spance topovima, okinuh 30% armije i oni dalje stoje u mjestu, pa dovukoh moje strijelce i oni okinuse dodatnih 25%, ubih generala i pokrenuh moje Zweihendler-e i cao, routing units, kraj bitke, moji gubici 5%.

Ima li kakav patch ili nesto slicno da se ''opameti'' ovaj glupavi AI, ne moze se igrati vise ovako, nije zabavno:mad:

U pripremi je. Trebalo bi to da ispravi.

dragomix
5.12.2006, 23:18
Apsolutno tacno. I to ne samo da smo ratovali nego smo imali kljucnu ulogu u porazu krstasa. Pravovremeni udar srpske teske konjice na krilo krstasa je odlucio bitku. Dotle su stvari bili prilicno izjednacene, cak su i krstasi bili u prednosti...

Nisu svi srbi izasli na Kosovo i to svi dobro znaju. Mnogo pre boja vecina srpskih zemalja su bile vazalske. Gde mogu da nadjem nesto o toj bitci?

madhatterYU
6.12.2006, 2:59
na wikipediji kao i sve, nego s obzirom da su krstasi uradili ono sto su uradili 1204 ovaj potez kod nikopolja nije zacudjuc.

Sarmatian
6.12.2006, 4:13
na wikipediji kao i sve, nego s obzirom da su krstasi uradili ono sto su uradili 1204 ovaj potez kod nikopolja nije zacudjuc.

A i obzirom da su turci bili sila u usponu i da su nas mnogo postenije tretirala nego gos'n katolici sa severa, mislim da je to stefan trebao da uradi i da nije bio vazal.

Za stefana lazarevica samo reci hvale, izvrstan vojskovodja i drzavnik, mnogo veci nego neki izvikani. Steta samo sto je vladao onim sto je ostalo od srbije a ne srbijom

Sarmatian
6.12.2006, 4:37
Nisu svi srbi izasli na Kosovo i to svi dobro znaju. Mnogo pre boja vecina srpskih zemalja su bile vazalske. Gde mogu da nadjem nesto o toj bitci?

Pa bitka na kosovu nije uopste bila odlucujuca, tj. i nasom pobedom bi se tesko promenio tok istorije. Bitka na marici je bila ta gde smo porazeni...

Evo ti link o bici, na engleskom je...
http://www.deremilitari.org/resources/articles/emmert.htm

Milan Djurdjevic
6.12.2006, 11:59
Sto se invazije Mongola tice poznat je njihov upad i u Srbiju 1285 i spaljivanje manastira Zice za vreme vladavine kralja Dragutina koji je jedini od Srpskih vladara u bitkama koristio viteski mac dvorucnjak koji je mislim tezio preko 7kg.
A poznato je i to da je za Turke tacnije za Bajazita ratovao odred najboljih Srpskih vitezova koji je doneo odlucujuce bitke u korist Turaka po svim tadasnjim ratistima od Evrope pa sve do pustinja Male Azije.Turci su ih veoma cenili jer oni nisu koristili tesku oklopnu konjicu kao narodi Evrope i dobro su im koristili.
Nije to bilo iz prevelike ljubavi Srba i Turaka vec obaveza Srbije kao vazalske zemlje.:icon_stud

_Maximus_
6.12.2006, 15:57
Naravno da ces se boriti do poslednje kapi krvi. Jer ne samo sto imas obaveze ako ti je neko vazal vec ti i clanove porodice drze pod nozem u slucaju da se povuces iz bitke ili se ne pokazes dobro.

Sarmatian
6.12.2006, 22:59
Sto se invazije Mongola tice poznat je njihov upad i u Srbiju 1285 i spaljivanje manastira Zice za vreme vladavine kralja Dragutina koji je jedini od Srpskih vladara u bitkama koristio viteski mac dvorucnjak koji je mislim tezio preko 7kg.
A poznato je i to da je za Turke tacnije za Bajazita ratovao odred najboljih Srpskih vitezova koji je doneo odlucujuce bitke u korist Turaka po svim tadasnjim ratistima od Evrope pa sve do pustinja Male Azije.Turci su ih veoma cenili jer oni nisu koristili tesku oklopnu konjicu kao narodi Evrope i dobro su im koristili.
Nije to bilo iz prevelike ljubavi Srba i Turaka vec obaveza Srbije kao vazalske zemlje.:icon_stud

Naravno, ali nije vladala prevelika ljubav izmedju srba i madjara pa ti izadje na isto...

Sarmatian
6.12.2006, 22:59
Naravno da ces se boriti do poslednje kapi krvi. Jer ne samo sto imas obaveze ako ti je neko vazal vec ti i clanove porodice drze pod nozem u slucaju da se povuces iz bitke ili se ne pokazes dobro.

Koga su turci drzali pod nozem?

_Maximus_
6.12.2006, 23:23
Kada je bitka, nju u tvoje ime vodi zapovednik dok si ti u logoru okruzen janicarima i pravilo je vazilo da cija vojska pobegne sa bojnog polja njemu seku glavu. Inace ovo pravilo nije vazilo za Despota Stefana jer je njegova sestra Mara bila udata za Sultana Bajazita. Tako da je on u bici kod Angore vodio svoje oklopnike.

Santanista
7.12.2006, 0:06
hm, da li je bas sve tako sjajno za lazarevica?
mozda izvrstan vojskovodja, ali...?! sa srpski narod lazarevici su najvece "domace" zlo tog doba. ne govorim ovo iz neke srbofilije ili kako vec, nego zato sto je to zaista tako. svako ko nije slusao vesti i emisije sa RTS-a o kosovskim bitkama zna da je recimo vuk brankovic covek koji apsolutno nema nikakve veze sa izdajom kosova i srpstva. nije mi namera da uplicem politiku u ovo, nemojte da se pogresno shvati, ne mislim nista lose...ovo je samo konstatacija na komentare o lazarevicu :)
enivej, htedoh da kazem da mi uvek trazimo nekog krivca, uvek nam je drugi za nesto kriv. evo ti primer uprave i navijaca partizana...sad su njima navijaci krivi sto oni ne igraju dobro?! tako je i kroz istoriju.
vuk brankovic je ostao obelezen zauvek u srpskoj istoriji i sinonim za izdajnika...zasto? zato sto nije placao crkvi porez! postoji pisani dokument o tome koji se cuva u arhivi u carigradu, istambulu, nazovite ga kako hocete. svima sad lepo odgovara da na brankovica svale krivicu i kao resili smo problem i ogradili smo se. bilo je mali milion bitaka, gomila ljudi nije ucestvovala u njima, ali nista...medjutim kad stanes na zulj nekom mocniku, kao sto je bila crkva, i ne povinujes se njenoj volji - ti si propao. eto sta znaci medieval... :icon_stud
a kad su tvrtko i knez lazar podelili teritorije zupana nikole altomanovica posto su ga zajednickim snagama unistili - to istorija ne osudjuje...znaci ajmo srbi, ud'rite po svojima... :boodala:

p.s.
ne zamerite, ali eto da se ubacim makar malo oko istorije :)

Sarmatian
7.12.2006, 0:11
Zar mu se nije sestra zvala Olivera?
No, nebitno, look at these babies...

http://img468.imageshack.us/img468/1397/serbianknights1xx2.jpg

Steta sto im nisu dali bonus protiv krstasa :D

Milan Djurdjevic
7.12.2006, 0:20
Mislim da je tih vazalskih oklopnika Srpskih bilo oko 10 000 naci cu tacnije podatke.A sto se Lazarevica i Brankovica tice te mi podele zvuce kao i Obrenovici ili Karadjordjevici i mnogi drugi kroz nasu Istoriju.Za Santanistu mislim da je uveliko promasio temu i da diskutuje sam sa sobom iskrivljeno i uopsteno.
Ovde smo da govorimo o taktici srednjevekovnih bitaka a prema tome kada u takvu bitku udjes pogotovu protiv stranih zavojevaca i 90% tvojih saboraca tu izgubi zivot a ti se izvuces ziv i zdrav i nastavis da vladas to narod zna da osudi i nazove izdajom i tako nesto neispira ni kasnija Istorija.

dragomix
7.12.2006, 1:53
Zar mu se nije sestra zvala Olivera?
No, nebitno, look at these babies...

http://img468.imageshack.us/img468/1397/serbianknights1xx2.jpg

Steta sto im nisu dali bonus protiv krstasa :D

Kad si ih dobio? Mislim koja godina ili turn? Ja ih cekam evo vec 25 turnova i nikako da se pojave.

Sarmatian
7.12.2006, 3:16
Mislim da je tih vazalskih oklopnika Srpskih bilo oko 10 000 naci cu tacnije podatke.A sto se Lazarevica i Brankovica tice te mi podele zvuce kao i Obrenovici ili Karadjordjevici i mnogi drugi kroz nasu Istoriju.Za Santanistu mislim da je uveliko promasio temu i da diskutuje sam sa sobom iskrivljeno i uopsteno.
Ovde smo da govorimo o taktici srednjevekovnih bitaka a prema tome kada u takvu bitku udjes pogotovu protiv stranih zavojevaca i 90% tvojih saboraca tu izgubi zivot a ti se izvuces ziv i zdrav i nastavis da vladas to narod zna da osudi i nazove izdajom i tako nesto neispira ni kasnija Istorija.

Ako se dobro secam, cini mi se da sam procitao da ih je bilo oko 5000. Zaista zasluzuju ove statove, bili su izuzetno dobro obuceni, sa dobrom opremom i izuzetnom disciplinom i moralom. Jedino ovo "may charge without orders" mi se ne uklapa u ono sto znam o njima...

Pa dobro, lazarevici i brankovici su se na kraju pomirili... Problem je sto mnogi i dalje uce istoriju iz narodnih pesama...

Sarmatian
7.12.2006, 3:19
Kad si ih dobio? Mislim koja godina ili turn? Ja ih cekam evo vec 25 turnova i nikako da se pojave.

Pa pise ti sve na mapi. 150 turn. Pojavljuju se tek u poslednjoj eri (ne znam da li je to high ili late), i vrede svaku paru... Pitajte madjarskog kralja :D :D :D

A usput i da se pohvalim. Ono veliko carstvo sto vidite na istoku mape, to su ruje pod mojim vodjstvom

Dark_Runger
7.12.2006, 12:16
Evo pitanja.Kad je izasao demo pre mesec-dva, skinuo sam, instalirao i nije htelo da radi zato sto imam Athlon 2000+ koji nema SSE2 vec samo SSE.Na forumima su poceli flameovi zbog toga i onda sam izgubio interesovanje za igru i prestao da pratim sta se dalje desavalo.Sad citam ovaj topic i vidim da se niko ne zali za proc i vidim kako neki lik tu igra sa P3 na 933 MHz koji takodje nema SSE2 vec samo SSE.Znaci da su zakrpili da radi na SSE ili sta?Dali bi mi full verzija radila na athlonu?Ajde javite da znam dali cu da igram ili da idem da prijavim ispit pa da pocnem da ucim :kreza:

dragomix
7.12.2006, 15:59
Ja koliko znam radi bez problema, ali kako radi to je problem.

player1
7.12.2006, 16:28
Vec je i drugi demo (tzv. Golde Demo) radio na AthlonXP-u...

Dark_Runger
7.12.2006, 16:56
OK tnx

madsrdjan
7.12.2006, 17:32
Nisam jos probao igru pa mi recite o tom vremenskom ograncenju. Sta je tacno cilj na pocetku i ima li neka opcija, kao u RTW da osvojis 50 (ili vec koliko) teritorija + Rim, tako da sam mogao cijelu mapu osvojiti a Rim ostaviti zadnji. Moze li se u MTWII osvojiti cijela mapa?

Sarmatian
7.12.2006, 17:48
Upravo sam se iskrcao u Ameriku sa, izmedju ostalog, dve jedinice srpskih vitezova :alealeee: . Da donesu kulturu i koncept vitestva varvarima u novom svetu :D
Ima srpski da se govori u americi :dedica:

Sarmatian
7.12.2006, 17:51
Nisam jos probao igru pa mi recite o tom vremenskom ograncenju. Sta je tacno cilj na pocetku i ima li neka opcija, kao u RTW da osvojis 50 (ili vec koliko) teritorija + Rim, tako da sam mogao cijelu mapu osvojiti a Rim ostaviti zadnji. Moze li se u MTWII osvojiti cijela mapa?

Teze nego u Rome-u. Cilj glavne kampanje je da osvojis 45 teritorija ukljucujuci i jednu-dve koje su specificne za svaku fakciju.

Corwin
7.12.2006, 18:37
Upravo sam se iskrcao u Ameriku sa, izmedju ostalog, dve jedinice srpskih vitezova :alealeee: . Da donesu kulturu i koncept vitestva varvarima u novom svetu :D
Ima srpski da se govori u americi :dedica:
Svaka čast. Kako? Kad? 1492? Ja sam pokušavao da prebacim brodovlje ranije, međutim nije bilo šanse.

madsrdjan
7.12.2006, 18:37
Teze nego u Rome-u. Cilj glavne kampanje je da osvojis 45 teritorija ukljucujuci i jednu-dve koje su specificne za svaku fakciju.
OK je to nego pitanje je da li igra ima vremensko ogranicenje ili ne (kao u RTW) i moze li se ikako zaobici to ogranicenje?

Santanista
7.12.2006, 20:11
OK, jeste malo off topic, ali rekoh da mi ne zamerite...
samo sam prokomentarisao to sto toliko hvalite lazarevice :D
p.s.
(samo jos ovo i necu vise)
by the way, lazarevic se pokazao kao odlican borac kad je bio vazal...bio je pohvaljen od strane turaka time koliko se istice u borbi. recimo to je po meni jedna strasna stvar kad ti ratujes na strani nekog ko ti je unistio drzavu.
e sad, brankovic je posle bitke na kosovu nastavio da vlada i odolevao turskim napadima i carkama. znaci ipak se nije povinovao neprijatelju, dok je lazarevic to ucinio. i ko je sad tu izdajnik, a ko lud? :icon_scra "ostace misterija obavijena velom tajni..." ;)
opet kazem, znam da nije tema, ali nekako ste se dotakli ovoga, pa rekoh sebi da se ubacim malo.
a pricu o medieval II (nazalost) ne mogu da pokrenem jer imam shit od graficke :(
some other time...some other game...:opanachke

Sarmatian
7.12.2006, 20:25
Svaka čast. Kako? Kad? 1492? Ja sam pokušavao da prebacim brodovlje ranije, međutim nije bilo šanse.

Moras sacekati event. Kao ono kad se pojavi barut, tako negde oko 170 kruga izbaci da postoji teorije da je zemlja okrugla. Onda mozes praviti Naval dockyard i tu pravis Carrack (ekstra brodovi koji mogu da preplove okean). Mislim da samo sa tim brodovima mozes ici u ameriku. A jos ti se i mapa "prosiri" na zapad, dobijes jos jednu crnu liniju (neistrazeno). Ja sam krenuo iz crnog mora, pa mi je trebalo jedno 25 krugova da stignem do amerike. Samo od gibraltara do amerike ti treba oko 10 krugova posto se brodovi mnogo sporije krecu po okeanu. Mnogo je lakse kad krenes iz zapadne evrope. Zato sam sad poceo da igram sa Moors-ima... Zamislite muslimansku ameriku (strasno, zar ne) :D
Savet, napravite dosta brodova (zbog pirata, neprijatelja i oluja) i povedite gomilu agenata (svestenika, spijuna, trgovaca, ubica).

Sarmatian
7.12.2006, 20:40
OK, jeste malo off topic, ali rekoh da mi ne zamerite...
samo sam prokomentarisao to sto toliko hvalite lazarevice :D
p.s.
(samo jos ovo i necu vise)
by the way, lazarevic se pokazao kao odlican borac kad je bio vazal...bio je pohvaljen od strane turaka time koliko se istice u borbi. recimo to je po meni jedna strasna stvar kad ti ratujes na strani nekog ko ti je unistio drzavu.
e sad, brankovic je posle bitke na kosovu nastavio da vlada i odolevao turskim napadima i carkama. znaci ipak se nije povinovao neprijatelju, dok je lazarevic to ucinio. i ko je sad tu izdajnik, a ko lud? :icon_scra "ostace misterija obavijena velom tajni..." ;)
opet kazem, znam da nije tema, ali nekako ste se dotakli ovoga, pa rekoh sebi da se ubacim malo.
a pricu o medieval II (nazalost) ne mogu da pokrenem jer imam shit od graficke :(
some other time...some other game...:opanachke

Ok, sto da prekidamo tako lep off topic :D

Pa ovako. Stefan je ispravno shvatio da su otomani sila u usponu i da ih nece biti moguce lako zaustaviti. Da se borio protiv Bajazita, od srbije ne bi ostalo nista. Dzaba mu nekoliko hiljada vrhunskih vitezova protiv stotina hiljada.
Kada je bajazit porazen kod angore, iskoristio je to da odbaci tursku vlast i postane madjarski vazal (sto se svodi na isto, zar ne). Medjutim, turci su uspeli da se oporave cak i od takvog teskog poraza koji im je naneo Tamerlan i da malo kasnije opet zagospodare srbijom a i madjarskom.

Sto se brankovica tice, nisam nikad ni rekao da su izdajnici, naprotiv. Trebalo je nekog okriviti za poraz, pa je lakse naci izdajnika nego snositi odgovornost.

I poslednje, turci nisu unistili srbiju. Naprotiv, srbija je bila sasvim lepo razvijena pod turcima. Jos da nismo bili glupi i bunili se kad god bi nas neko nahuskao, jos bi bolje prosli. Ovako smo samo trpili odmazdu kad god bi se taj neko ko nas je nahuskao povukao i ostavio da se sami snalazimo.
Dakle, treba konacno da batalimo ucenje istorije iz narodnih pesama i da turke posmatramo kao "divljake sa istoka". Turci su bili kulturno veoma razvijeni, imali su izuzetno organizovanu drzavu i vojsku.
Gde je sad Duke da me nap.si zbog ovakvih stavova :D ...

Sarmatian
7.12.2006, 20:43
OK je to nego pitanje je da li igra ima vremensko ogranicenje ili ne (kao u RTW) i moze li se ikako zaobici to ogranicenje?

Koliko ja znam, ne moze. Igra traje 225 krugova. Ali mozes modifikovati neke fajlove pa produziti igru na nekih 900 krugova, sto u praksi znaci neograniceno. Kako, ne znam... Pise na stranim forumima

dr.antrax
7.12.2006, 21:11
Upomoc!
Igram igru vec neko vreme i zanima me da li je moguce odabrati ko ce naslediti presto posle smrti vladara(sin, brat, zet).To je u RTW moglo preko porodicnog stabla.
Unapred :n_klanja: :n_klanja: :n_klanja: :tapsh: :tapsh:

Sarmatian
8.12.2006, 0:07
Upomoc!
Igram igru vec neko vreme i zanima me da li je moguce odabrati ko ce naslediti presto posle smrti vladara(sin, brat, zet).To je u RTW moglo preko porodicnog stabla.
Unapred :n_klanja: :n_klanja: :n_klanja: :tapsh: :tapsh:

Ne moze...

Milan Djurdjevic
8.12.2006, 0:38
Izmedju Lazarevica i Brankovica dosta je bilo borbe za vlast u koju su bili umesani
mnogi Madjari,Dubrovcani,Turci.Cak su se i na tom istom Kosovu sukobile pristalice jedne i druge strane ali kada je Despot Stefan bio na kraju svoje vladavine shvatio je da jedino moze da ga zameni i spasi to malo preostale Srbije
Djuradj Brankovic koji je kasnije postao Despot i gospodar grada Smedereva vitez koji je bio dostojan svog predhodnika Despota Stefana Lazarevica.
A za Stefana svaka cast bio je mudar drzavnik,veliki vitez Zmajevog reda,gospodar grada Beograda,grad za koga je ucinio dosta i prvi srpski pesnik lirskih pesama.

Nestor
8.12.2006, 5:08
Jel zna neko da mi kaze kad od prilike izlazi taj cuveni mod sa Srbijom "Medieval:Total Realism - Age of Ambition" i kako cemo to nabaiti, skidati sa neta ili. Bilo koja informacija je dobrodosla jer ama bas nista neznam.

Sarmatian
8.12.2006, 10:30
Potrajace, posto jos nisu poceli da ga rade. Po mojoj (vrlo slobodnoj) proceni imedju 6 meseci i godinu dana.

_Maximus_
8.12.2006, 11:38
Ljudi jel ima nekog da mi kaze kako se igra ponasa na 512 mb ddr1 i 5500fx?

BaJa VuJa
8.12.2006, 15:41
ljudiiii pomagajte,poludjeh,kupio sam je i platio 5eura,KOJA MI GRAFICKA TREBA? JA IMAM 256MBof RAM,Ge Force MX/MX 400,ne razumijem se ja u te graficke,pa mi recite valja li mi ova,ili novu da kupujem(koju?)i koliko kosta????? POMAGAJTEEEEE?????igra mi se STRASHNOO!!!!!!!!:n-cc2:

Nestor
8.12.2006, 16:10
Potrajace, posto jos nisu poceli da ga rade. Po mojoj (vrlo slobodnoj) proceni imedju 6 meseci i godinu dana.

Hvala prijatelju. A sad bi da pitam kako da nateram nekog da postane moj vazal, ostanu bre samo sa jednim gradom i nece da prihvate, a i ako mi uspe sta mi to znaci u igri. Znam sta znaci biti vazal, ali me interesuje sta se onda desava u igri koje vajde imam ja tacno od toga?

kameni
8.12.2006, 16:31
ljudiiii pomagajte,poludjeh,kupio sam je i platio 5eura,KOJA MI GRAFICKA TREBA? JA IMAM 256MBof RAM,Ge Force MX/MX 400,ne razumijem se ja u te graficke,pa mi recite valja li mi ova,ili novu da kupujem(koju?)i koliko kosta????? POMAGAJTEEEEE?????igra mi se STRASHNOO!!!!!!!!:n-cc2:
Graficka 6600GT+1GB RAM:D :dzavo:

Jim Bravura
8.12.2006, 16:42
ljudiiii pomagajte,poludjeh,kupio sam je i platio 5eura,KOJA MI GRAFICKA TREBA? JA IMAM 256MBof RAM,Ge Force MX/MX 400,ne razumijem se ja u te graficke,pa mi recite valja li mi ova,ili novu da kupujem(koju?)i koliko kosta????? POMAGAJTEEEEE?????igra mi se STRASHNOO!!!Nece moci druze sa tim kompjuterom. Bolje igraj Shoguna ili prvi Medieval, neces pogresiti - obe su sjajne.

BaJa VuJa
8.12.2006, 16:46
igro sam ja prvi medieval,no mi recite mogu li ikako sa ovim???? ako ne mogu koju graficku da kupim i koliko kosta-otprilike.:( :(

player1
8.12.2006, 16:50
Sa tim mozes da probas Rome Total War nekako, ali Medieval2 nikako...