PDA

Prikaži potpunu verziju : Windows CE - Ubuntu Remote Desktop


Dejan777
16.12.2014, 8:17
Pozdrav, imam problem koji vec neko vreme ne mogu da resim. Dakle, imamo nekoliko racunara (computer master starih prenosnih terminala) na kojima je instaliran Windows CE 5. Sistem ne mogu da im promenim, a treba da svaki da povezem sa RDP na jedan racunar na kom je Ubuntu 12.04.

I ne mogu nikako, svaki put RPD program kad se nakacim na taj Ubuntu prikazuje samo crnu pozadinu, nema desktopa nema nicega. Onda na jedan racunar podignem Windows 7, samo u control panelu na toj sedmici otkacim dozvoli remote, i sa svakog tog terminala sa Windows CE, nakacim se bez problema na sedmicu, sve radi, a na ubuntu nema sanse. Server na tom ubuntu-u radi, jer sam se povezao na njega i sa drugog ubuntu-a i sa jedne sedmice, ali Windows CE nikako, znaci samo crna pozadina. Probao sam sa drugim RDP programom ali nista, a jos neki tesko mi je da nadjem jer je star sistem. Da li se neko mozda sreo sa takvim problemom, i da li imate mozda neki predlog kako bi to moglo da proradi? Stvarno mi je i hitno i bitno, tako da sam zahvalan unapred na svakom savetu.

vlados83
16.12.2014, 11:55
Da li si pokušao sa VNC protokolom?
Koliko vidim dostaje je zastupljen za WIN CE.
Neke od mogućnosti www.br-automation.com (https://www.br-automation.com/it/download/industrial-pcs-and-panels/panel-pc-300/windows-ce-50/vnc-viewer-wince-5060/)
http://efonvnc.sourceforge.net/

Dejan777
16.12.2014, 12:28
Nisam, sad cu da pokusam, pa javim rezultate :) Hvala

Dejan777
16.12.2014, 15:10
Ne vredi, ne mogu da napravim VNC. :/ probao sam oba ova sto si ti okacio da instaliram i ne mogu, tj ovaj sa prvog linka se instalira ali ne moze da se pokrene. A ovaj internet explorer na njemu je uzasan, dok sam skinuo trebalo mi sat vremena, sve neki problemi sa sertifikatima u exploreru, morao sam tako jer naravno, ovaj windows ne prepoznaje usb flash da bih prebacio program.

Ima na samom windowsu jedan VNC client program, ali kad pokusam da se konektujem na Linux nista se ne desava, niti izbaci gresku niti bilo sta. Pokrenuo sam na tom Linuxu, tight VNC server, omogucio desktop sharing ali nista. Hvala u svakom slucaju

vlados83
16.12.2014, 16:05
Ima na samom windowsu jedan VNC client program, ali kad pokusam da se konektujem na Linux nista se ne desava, niti izbaci gresku niti bilo sta. Pokrenuo sam na tom Linuxu, tight VNC server, omogucio desktop sharing ali nista. Hvala u svakom slucaju
Sam Ubuntu 12.04 ima svoj VNC server, vino,Aplikacije>Interet>Desktop Sharing.

Dejan777
16.12.2014, 16:12
Znam, tu sam i ukljucio da je dozvoljeno sharovanje. A kad hocu da se konektujem sa windows 7 vnc (hteo da testiram) na ovaj linux, VNC viewer na sedmici kaze da masina na koju hocu da se konektujem odbija konekciju. A dozvolio sam port 5901 u linuxu, instalirao vnc server, napravio usera, dozvolio sherovanje itd. Pratio nekoliko uputstava. Ne znam vise sta cu

vlados83
16.12.2014, 16:44
Znam, tu sam i ukljucio da je dozvoljeno sharovanje. A kad hocu da se konektujem sa windows 7 vnc (hteo da testiram) na ovaj linux, VNC viewer na sedmici kaze da masina na koju hocu da se konektujem odbija konekciju. A dozvolio sam port 5901 u linuxu, instalirao vnc server, napravio usera, dozvolio sherovanje itd. Pratio nekoliko uputstava. Ne znam vise sta cu
Kad otvoriš vnc server program na Ubuntu da li si čekirao ovo gore kao na slici i postavio neku lozinku?
http://screencloud.net/v/iP7M
-----------------
Što se tiće WINCE , skineš program sa drugog računara i podjeliš na mreži . Otvoriš explorer i kucaš IP adresu računara na kome dijeliš fajl :) \\192.168.xxx.xxx

Dejan777
17.12.2014, 12:10
Jesam, to je prvo sto sam uradio :) Otkacio to i dodelio pass, ali ne mogu da pristupim

Aha, moracu da delim na mrezi, ja prvo skinem na drugom racunaru program pa ga upload na sendpace jer nekim cudom sendspace otvara i onda skinem na WINCE.