PDA

Prikaži potpunu verziju : Javascript kako da uradim replace ili brisanje dela html koda web stranice ? Pomoć ?


Aleksandar//
3.11.2014, 21:59
Ja sam pokušao da sastavim javascript (greasemonkey jer kod firefoksa ne postoji opcija učitavanja js-a kao kod Opere ) i došao sam do ovoga:

// ==UserScript==
// @name Test 2
// @namespace Test 2
// @description Test 2
// @version 1
// @grant none
// @run-at document-start
// ==/UserScript==
function addGlobalStyle(css) {
var head, style;
head = document.getElementsByTagName('head')[0];
if (!head) { return; }
style = document.createElement('style');
style.type = 'text/css';
style.innerHTML = css;
head.appendChild(style);
}

addGlobalStyle("body { display: none; }");
window.onload = function(') {
document.body.innerHTML = document.body.innerHTML.replace('','');
document.body.style.display = "block";
};To radi (na svim statičkim sajtovima), ali kada hoću da otvorim ( i da primenim ) na nekoj dinamičnoj stranici gde se stalno primaju novi podaci sa spuštanjem žleba ( kao facebook) onda ova moja skripta onemogućuje rad kao na slici

https://dl.dropboxusercontent.com/u/49674974/primer.png

Kao što se vidi kada spustim onaj žleb na dno ono belo tako i stoji i ne prima podatke čim uključim tu skriptu .

Jel ima programera na forumu da pogledaju šta sam u kodu pisao i zbog čega taj kod ometa rad browsera na facebook-u ? Šta treba da se ispravi ?

Treba mi jer mi se pojavljuju neki css s linkovima i reklamama koji na sajtu ne postoje pa da se taj deo koda obriše da ne smeta ?

Hvala . :)

water wizard
3.11.2014, 22:10
zato što funkcija window.onload radi samo kada se učitava stranica prvi put a posle šta se dodaje koristi druge metode
Koristi neki adblocker ako ti smetaju reklame...

Aleksandar//
3.11.2014, 23:52
Dobro, ali zašto dolazi do blokade facebook-a ? ...

Aleksandar//
8.11.2014, 20:22
Uredu, znači neće niko da odgovori . :)

water wizard
8.11.2014, 20:41
pa polako mora da naiđe neko ko to zna ima vremena da objašnjava i rešava i to free

Teva
10.11.2014, 11:21
Vrlo jednostavno, tvoja userskripta koju si dodao u operi poremeti rad klijentskog dela web aplikacije :)

Za razliku od pre 10 godina, danas su ti većina "sajtova" zapravo aplikacije, kao i sam fejsbuk. I veći deo dolazi sa masivnim klijentskim delom, odnosno javaskriptom koji se izvršava kod tebe na računaru a ne na serveru (pogledaj detalje klijent-server arhitektura koje se koriste na webu ). Među hrpom tih js poziva je i tvoja skripta koja radi nešto, šta god da radi.

Konkretno mislim da si uspeo nekako da overrajduješ window.onload koji je treba da se izvrši i da pripremi teren za učitavanje sadržaja.

Pogledaj ovaj link
http://www.htmlgoodies.com/beyond/javascript/article.php/3724571/Using-Multiple-JavaScript-Onload-Functions.htm

Aleksandar//
10.11.2014, 22:21
Znači window.onload funkcija odgovorna za to što se facebook blokira ili šta ?

Teva
11.11.2014, 11:17
Pa probaj. Imaš u linku objašnjeno šta treba da uradiš da vidiš jel do toga :)