PDA

Prikaži potpunu verziju : Dali sam sprzio Barton 2500+ ?


Mentat
11.12.2005, 17:02
Digao sam magistralu na 200 i napon na 1.75, posle prvog CPU testa u 3dmark 2003
ugaso se :eek:

Probao sam da resetujem bios ali opet nece da se upali. :confused:
U bios-u je bilo namesteno da se ugasi na 85 stepeni.
Pre overklokovanja u bios-u je pokazivalo 50 stepeni procesor.
Imam Asus a7v8x-x.
Dali moze nesto drugo da se pokusa ili da napravim privezak???

Auror
11.12.2005, 17:10
Eh,stvarno steta.Zasto si sam to radio.Zasto nisi kao gospodin coek otisao u neki servis da ti naprave sve kako ti odgovara.Mada sad imas coooool privezak:)

Ogi
11.12.2005, 19:01
Naravno da moze da se uradi, barem moze da se pokusa. 99,9% nisi nista s*****, moras da resetujes BIOS. To uradi uz pomoc dzampera na ploci ili izvadi bateriju.

@Auror Ne znam nikoga ko je nosio komp u servis da mu o/c.

Electric
11.12.2005, 19:48
Jesi li ili nisi resetovao CMOS ? Nisam siguran iz tvog odgovora. Kazes - probao si.
Ako dioda na maticnoj svetli, cuje se biper, vrte se drajvovi, onda je vrlo verovatno da si samo "zaglupio" plocu.
Barton na 200MHz i 1.75V nije mogao tek tako da izgori - to kazem iz iskustva.

Suicide samurai
11.12.2005, 20:58
bolje pogledaj sta je sa plocom - ona nije namenjena FSB-u od 200MHz-a, mozda si nju zeznuo. Na 200Mhz AGP je 80MHz, mozda je i graficka otisla u vecna lovista :(

Oliver
11.12.2005, 21:15
Drži power dugme na kompu 5 sec, nek se ugasi pa upali, pa možda se digne, tvoja ploča je za max 166 Mhz, izvadi ili džamper ili bateriju, vidi u uputstvu...

RED CROSS
11.12.2005, 22:39
Taj sam problem ja imao, i meni je riknula ploca(MSI K7N2Delta).
Proc je cudna li cuda ostao potpuno ispravan i dan danas sluzi dobro(SEMPRON 2400+)

Hector Ruiz
11.12.2005, 23:50
Polako ljudi!!! Ne znam zasto svi odmah savetujete korisnike da vade bateriju ili da dzampuju plocu?!... Ako racunar nece da se podigne,drzis taster za gasenje 5 sekundi. Kad se racunar ugasi, ponovo ga upalis i pritisnes i drzis taster insert sve dok necujes bip iz BIOS-a, tad pritisnes del, udjes u BIOS i postavis nove parametre. Ovo pali u 99% slucajeva a uz to je lakse...PoZZ...

Mentat
11.12.2005, 23:55
U Uputstvu pise:
1. Iskljuciti komp
2. Izvaditi baterijy
3. Staviti Dzampere u 1-2 polozaj i posle 3 sek vratiti u 2-3 polozaj
4. Vratiti Bateriju
5. Ukljuci komp
6. Drzi <del> da se udje u BIOS i da se podesi

Ovo sam sve uradio i dalje je sve isto.

kada pritisnem power dugme cooler na procesoru krene da se vrti i posle sekundu stane a posle toga NISTA
Biper se necuje, ali maticna je citava (svetli zelena dioda na maticnoj i LAN dioda) i nevrte se drajvovi
kao da nisam pritisnuo power dugme

Da dodam da pre ovoga sam probao na FSB 190 MHz i napon 1.65 i radilo je normalno i posle CPU testa u 3D mark 2003

Kada sam napisao "Probao sam da resetujem bios" mislio sam da sam ga resetovao po uputstvu,
ali sve je bilo isto kao pre.

Anak1n
12.12.2005, 0:01
Ma nije nista riknulo...ja sam dizao magistralu na 200 ista ploca isti procesor ali sam mnozilac spustio na 9 e sad ako nisi spustio mnozilac ne znam mozda i jeste djeknulo nesto... :p

Bokile
12.12.2005, 0:10
resetuj bios,ako to ne uspe pozajmi od nekog identican Procesor,
zameni ga i startuj masinu,ploca bi trebalo da se shokira i tu si na dilemi...
Elem,ako se probudi i sve radi ok sa novim procesorom-pokusaj sledece...
Vrati tvoj barton u socket-ako se probudi i sa njim,sve je u redu-ako i dalje cuti uzmi busilicu i probusi procesor na cosku-stavi procesor na privezak:D :D :D
Nadam se da sam bio od neke pomoci...
Pozdrav

Anak1n
12.12.2005, 0:13
Axa samo treba naci bartona :p

Bokile
12.12.2005, 0:29
ako ima nekih problema valja se pomuciti:rolleyes: :rolleyes:
Pozdrav

Suicide samurai
12.12.2005, 0:39
ja bih ti jos jednom preporucio da proveris ispravnost kartica u PCI/AGP slotu (slotovima). Ne prija bas svakoj komponenti PCI magistrala od 40Mhz , tj AGP od 80MHz

Mentat
12.12.2005, 1:05
ja bih ti jos jednom preporucio da proveris ispravnost kartica u PCI/AGP slotu (slotovima). Ne prija bas svakoj komponenti PCI magistrala od 40Mhz , tj AGP od 80MHz
Povadio sam sve komponente iz PCI i AGP slotova i opet nista

Shang Tsung
12.12.2005, 3:41
Barton se radi uz nf7.... sto uze taj krs od asusa :)
procesor je ziv 100%.... neki su mu drzali voltazu na 1,85-1,9 v pa im je radio i na 2,2GHz. Inace bartoni su uglavnom zakljucani bili, mada ima i otkljucanih...
Prvo izvadi kabal od napajanja... i ostavi tako nekoliko sati.... resetuj BIOS i sve to..... gremlini su ti chudo.
Ja sam jedva spasao svoj komp, na kraju ako prijavljuje da kuler na cpu ne radi....skini ga i ocisti.. :)
i promeni drajvere za grafichku..
Ko sto rekoh gremlini....;)

Hector Ruiz
12.12.2005, 13:48
Po svoj prilici ti je procesor otisao u vecna lovista!!!!:( Da bi bio sto posto siguran pozajmi procesor od nekog ortaka. Budi obazriv pri zameni procesora da ne bi kojim slucajem ostetio i ortakov proc. Poseban oprez pri montiranju kulera.AMD Athloni, Semproni za socetA nemaju zastitu preko jezgra pa nestrucnom montazom kulera moze se osteti procesor. Pozz..:cool:

Electric
12.12.2005, 19:24
Jesi li pregledao procesor - vizuelno ? Ja sam nekada davno sprzio jedan Duron i jasno se videlo gde je ostecen. Ja bih pre probao tvoj procesor na neku drugu plocu. Sto se tice tvoje ploce - preporuka je da plocu ostavis bez napona 1-2 minuta - da bi resetovanje bilo uspesno. Jos jedna stvar je moguca - da ti se obrisao BIOS. Tu ti treba pomoc nekoga ko ima odgovarajuci alat - posto BIOS moze ponovo da se snimi. Jos nesto - razmisli dobro ako planiras tudji procesor na tu plocu. Postoji mogucnost da je ipak ploca otisla i da daje prevelike napone. U tom slucaju ce svaki sledeci procesor da rikne. Zato - unimer u ruke ( i pronadji semu na netu ). Najbolje od svega bi bilo da pronadjes profesionalnu i strucnu pomoc.

Anak1n
13.12.2005, 0:54
Da mu se obriso bios... :? kako mislis da se obriso bios...

Sasa
13.12.2005, 2:18
Sasvim je moguce je otisao BIOS na ploci.
Electric se lose izrazio, ne obrise se BIOS ali postane nefunkcionalan, corrupted je engleski izraz.

U svakom slucaju, moras probati CPU na drugoj SocketA ploci, ja verujem da ce raditi. Ako proradi, odnesi plocu kod nekoga ko ima EEPROM programator, zajedno sa USB diskom ili disketom na koje ces snimiti najnoviji BIOS za tu plocu. Cena je 10-20€.

Pozdrav!

JohnnyP
13.12.2005, 4:24
Ne mora da znaci, probaj resetuj bios, ako i dalje ne radi probaj drugi CPU na ploci i sve ce ti se samo kasti

Master Neo
13.12.2005, 12:47
IZVADI I VRATI CMOS!
RADICE TI PROVERENO!

Mentat
14.12.2005, 0:44
Evo resenja riknulo je: NAPAJANJE!!!!!! (neko kinesko).
Evo sta je stvaralo zbrku: napajanje nije skroz crklo pa se cinilo da je citavo (svetlela je led-dioda na maticnoj)
tako da sam mislio da je to uredu.

Hvala na savetima!

Pozdrav! :)