PDA

Prikaži potpunu verziju : Football Manager 2015


DeCoy
7.10.2014, 21:05
Igra je poodavno najavljena za novembar, a večeras u 21:30 će na Twitchu biti uživo predstavljanje noviteta u 2015-ici.

http://www.twitch.tv/footballmanagerofficial

DeCoy
7.10.2014, 23:53
Tačan datum izlaska je 7. novembar. Evo Majls će da vam kaže šta je novo...

LIPhF0_S0pQ

Lepo izgleda match engine :D

DeCoy
17.10.2014, 21:04
Univerzalno za FM, članak iz Mirror-a (mada je samo za Engleze):

http://www.mirror.co.uk/sport/football/news/football-manager-wonderkids-now-4455687

Dzajo5
23.10.2014, 18:39
Izašla i public beta. Ko je kupio može da se igra. :ciao:

Nestor
24.10.2014, 15:53
Football Manager 2015 Beta Gameplay (https://www.youtube.com/watch?v=qerH1sRIWh8)

Sarmatian
3.11.2014, 19:19
Za 25 jura (http://www.instant-gaming.com/en/470-buy-key-steam-football-manager-2015/?igr=289098&utm_source=www.allkeyshop.com&utm_medium=referral&utm_campaign=allkeyshop), ko zeli.

Odlicna ponuda, obzirom da izlazi za 4 dana.

vazquez
5.11.2014, 2:51
Konacno se pojavio i demo..

liverpool
5.11.2014, 12:45
A sad ako pocnem demo sa nekim klubom jel ja mogu da nastavim posle u full igri? :)

Dzajo5
5.11.2014, 12:50
Trebalo bi da moze. beta moze sigurno, demo verovatno da.

DeCoy
5.11.2014, 12:58
Može naravno. Demo može samo jednu poslusezonu.

liverpool
5.11.2014, 13:00
Može naravno. Demo može samo jednu poslusezonu.
aha,a razlika je samo u tome sto mozes jednu polusezonu? :)

Dzajo5
5.11.2014, 13:18
U principu da.

Milos_Bor
11.11.2014, 23:53
Da li moze da se kupi original i da se instalira na 2,3 racunara?

DeCoy
11.11.2014, 23:58
Original se vezuje za jedan Steam nalog, možeš ti tom nalogu da pristupaš sa deset računara i da igru instaliraš na isto toliko, ali samo jedan može da je igra u isto vreme. Ako se dogovorite, pa podelite vreme za igranje nije problem, ali ne može istovremeno.

Milos_Bor
12.11.2014, 0:50
Ma koj crni dogovor,to kad krene da se igra,ne staje se danima :)

vertigo
12.11.2014, 2:31
Čitam na Steamu komentare igrača i uglavnom su vrlo negativni. Izgleda da će opet da se čekaju pečevi da se ispegla igra. :mad:

Dzajo5
12.11.2014, 7:33
Ako svi stavite steam na offline, mozete i u isto vreme da igrate. Ne mozete samo biti online na vise od jednok kompu u isto vreme.

@Vertigo: Mnogo bolji fm od 14, naravno moze to i bolji, ali generalno vidi se poboljsanje u odnosu na prethodni.

Bajica
12.11.2014, 13:44
Juce me zove ortak kaze ne moze da startuje igru, pise mu da mora opet da je pazari... Igru je kupio u GamePlanet-u za 45 dolara. Igrao ukupno 35 sati i danas mu na Steam-u pise da kupi... Ne znam u cemu je fora. Slali smo mejlove Steam-u, GameTap-u... Jedino sto su ovi iz GameTap-a odgovorili da se javimo SEGI :) Jel ima neko neki savet sta raditi?

Dzajo5
12.11.2014, 17:07
Juce me zove ortak kaze ne moze da startuje igru, pise mu da mora opet da je pazari... Igru je kupio u GamePlanet-u za 45 dolara. Igrao ukupno 35 sati i danas mu na Steam-u pise da kupi... Ne znam u cemu je fora. Slali smo mejlove Steam-u, GameTap-u... Jedino sto su ovi iz GameTap-a odgovorili da se javimo SEGI :) Jel ima neko neki savet sta raditi?

Jel imao pristup Beti? Ako je imao pristup Beti, trebalo je da dobije dodatni kod(na dan izlaska full igre) koji opet aktivira preko Steam-a i nastavlja da igra(beta se apdejtuje i postane full).
Ako je dobio samo full kod, neka se žali najpre tamo gde je kupio, moraju mu rešiti problem.
Inače, beta je valjda juče deaktivirana.

miloshbg
15.11.2014, 12:41
Jel ima neko problem sa nenormalnom kolicinom primljenih golova? Konkretno, igram sa Parmom, pocetak druge sezone imam prilicno dobar tim i verujem da lagano mogu da se izborim za euro kup ali problem je u tome sto na primer igram na strani protiv katanije koja je jedva ostala u ligi i tim joj je isto jadan kao i prosle sezone, vodim sa 2:0, posed lopte debelo na mojoj strani ali oni eto iz 7 suteva u poslednjih 30 minuta utakmice mi daju 7 golova... o.O
U trenutku sam popizdeo i ALT + F4 je odradio svoje. Od tog trenutka nemam volje da palim igricu i sto je jos gore gomilu puta mi se desavalo da me tako nakantaju u zadnjih 20ak minuta.

tref
21.11.2014, 0:41
Da li su logo packovi iz starijih serijala fm 13, 14, kompatibilni sa novom verzijom?

Dzajo5
21.11.2014, 8:21
Vecina ce raditi. to zavisi od id kluba, koji se menja samo u slucaju promena u samom klubu.

Nikola Lavrnja
21.11.2014, 18:29
Odigrah samo 2 prijateljska meca, ali ovo mirise na najbolji ME ikada :) Prvo, igraci vise ne deluju onako neverovatno glupo kao ranije, garantujem da ne mogu sa ranijih menadzera da nadjem 2 utakmice u sezoni gde je napravljeno manje gluposti, nego sto sam video na ova 2 meca, ranije od 5 golova najmanje 3 budu debilna, sada od 14 (9 palo na mecu sa mladim timom) max 2 ne delovase nesto preterano realno.

Ono sto mi se najvise svidelo jeste sto su izbacili gluposti koje nikako nisi mogao da sprecis kod igraca, blentav sut iz loseg ugla umesto centarsuta/pasa i blentav sut sa 20-25m preko gola po sredini. Cak 3 puta mi se desilo u ta 2 meca da ocekujem sut i likovi posalju 2 odlicna centarsuta i Azar 1 pefektan pas na ivicu peterca za Kostu, kad se samo setim koliko me je to izludjivalo u prethodnim verzijama.
Sto se tice suta, mnogo vise ciljaju uglove, mnogo je vise suteva u okvir nego van, ali zato i vise odbrana golmana, a ne ko ranije od 20 suteva 15 ode van gola, 4 odbrani golman i 1 bude gol (i to max). Kosta mi dao 1 prelep gol sa 18m, namestio se i naciljao donji ugao, nista prejako, ali izuetno precizno.

2 meca, 2 gola posle kornera, lose markiranje prve stative od strane kompa, ali videcemo kad jos malo nastavim sa igram, opet mi to nesto deluje sumnjivo (a to je poslednje sto me izludjuje iz prethodnih verzija, ostalo su sredili)

Takodje, ranije kad igrac vidi prazan gol jer je golman izleteo uvek hvata loptu iz prve, sto je dovodilo do nestvarnih situacija da neki lik iz 4. lige daje gol sa 40m okrenut ledjima sutem iz prve. Sad mi se desil oda Stekelenburg izvodi slobodnjak sa 40m od svog gola, Fabregas spusti glavom Kosti koji npravi 2-3 koraka sa loptom i onda sutne i to bas deluje realno, uopste nije bio neki projektil, lopta je i odskakala pre ulaska u gol, ali sjajan spin, a ne neka ludnica od suta. Malo me brine sto sam u 2 odigrana meca video 1 gol sa 60m, nadam se da nece biti precesti.

Interface za sada deluje katastrofa, ali tako je uvek kod promene, videcu kad se naviknem kako ce mi delovati. Player search sam trazio preko 5 min, a i ortak je imao potpuno isti problem :D

Ovaj default skin je bez premca najruzniji u istoriji. Ivanovic opet ima odvratne ocene, ukljucujuci crossing 9, stvarno su nenormalni sa tim. Matic isto trebalo da bude bolji

Dzajo5
21.11.2014, 20:34
ME je dobar, ali jos uvek ima nedostataka, ali u poredjenju sa proslim ovo je super.
Inace, probaj da igras drugu islandsku ili wels pa da vidis retose na delu. :D

Meni je interfejs odlican, lakse se koristi od proslog, ali ja sam vec stigao da se naviknem.

Nikola Lavrnja
22.11.2014, 0:50
Bitno je da su izbacili sistemski. Znaci, dovedes boljeg/pametnijeg igraca pa ti se nece desavati gluposti.

Ja jednostavno nisam mogao da verujem da sam vezao 2 meca i da me ne iznervira nijedna situacija na terenu, ne pamtim kada mi se to desilo :D

kuureee
23.11.2014, 1:07
Instalirao i ,,cackao,, nekih sat vremena ,takodje odigrao jednu tekmu.

Utisak ,ovo uopste nije lose.
Malo cu sacekati sa ozbiljnijom igrom jer sobzirom da su obacili i prosili dosta toga ,nekako ovo sve zahteva maksimalnu posvecenos u svakoj sekundi igre.

Jedno pitanje ,koliko vi cekirate nacija na pocetku igre ,ja oduvek sve?

Sarmatian
24.11.2014, 0:43
Nazalost, iako sam vrlo cesto ja taj koji objasnjava drugima da nije problem u FM-u vec u njihovoj taktici, ovaj put zaista moram da priznam da je igra prakticno neigriva zbog bagova ili propusta u Match Engine-u.

1) Ofanzivni vezni i napadaci apsolutno ne rade nista u odbrani ako su stavljeni na Attack. Ko hoce da oni pomazu u odbrani, mora da koristi Support. To naravno pravi gomilu problema zato sto se neke postavke drasticno menjaju. Ceo koncept napada/odbrane/kontranapade je potpuno poremecen zbog toga.

2) Bekovi jako lose cuvaju igrace i jako se lose pozicioniraju generalno sto samo pojacava sledeci problemi...

3) Centarsutevi su suvise efikasni i generalno ih ima gomila po mecu, pogotovo ako se usudis da igras bez ML/R.

4) Prekidi su suvise opasni. To je nesto sto se moze reci da je pratilo svaki FM u nekoj meri ali mislim da je sada najizrazenije. Auti su katastrofa pogotovo - tim se ocajno postavlja da brani aut. Jos ako protivnik ima nekog sa odlicnin Long Throws + Long Flat Bullet Throw, mozes biti siguran da ce svaki aut biti odlicna sansa.


Zaista zacudjujuce kako je ME los ove godine. Savetujem svima da ne kupuju igru i da sacekaju eventualni patch. Ko se zahebao kao ja, sta da vam kazem... Pamet u glavu sledeci put.

Dzajo5
24.11.2014, 7:28
Ja sam to pricao prosle godine, ove sam zadovoljan.

Sarmatian
24.11.2014, 9:25
Nisam igrao proslogodisnju verziju, ali ovo je katastrofa.

Nikola Lavrnja
25.11.2014, 17:30
Ne pomaze Kosta majko, ni Tibo sa izvora belgijskoga

http://www.dodaj.rs/f/3C/bq/3nD7MtLg/wh-che.png
http://www.dodaj.rs/f/2x/NO/2fHGJ1mb/spo-che.png
http://www.dodaj.rs/f/11/Jd/43ynx39k/lei-che.png
http://www.dodaj.rs/f/1n/53/1GznX2NU/eve-che.png

http://www.dodaj.rs/f/B/AG/2FFgeI4C/che-swa.png

http://www.dodaj.rs/f/3e/Mk/403E2mqB/bas-che.png

Od 17 odigranih meceva do sada, 10 se zavrsilo pobedom, 2 sam zasluzeno izgubio/remizirao (kako me je odrao Hull na celu sa Ben Arfom, ono je bio sou), a ostalih 5 sam ovako gubio bodove. Statistiku sa meceva koje sam dobio bolje da ne stavljam, havarija odnos u sutevima, a najcesce minimalne pobede. Iskljuceni su mi sutevi iz daljine, odnosno ukljucujem work ball into box, pa ih bude max 6-7 po mecu

miloshbg
25.11.2014, 22:46
Imas problema sa taktikom, mada da se ne lazemo, ovogodisnji fm je haos... Mada kako vreme prolazi meni sve bolje ide... Izvalio sam jednu taktiku sa jednim spicem i sa svim klubovima sad furam samo nju, sa dva spica sam katastrofa!

Sass Drake
30.11.2014, 21:54
Patch 15.1.4 MEv1538

PERFORMANCE


Optimised save game speeds
Fixed game launch issues linked to local user permissions
Fixed rare crash on continue



MATCH ENGINE


Improved defensive reactions to crosses and corners
Tweaked wide defending of wingers
Improved goalkeeper reaction times after an initial save
Various other goalkeeper improvements
Fixed further instances of own goals being awarded incorrectly
Fixed further instances of players not being given offside when collecting rebounds
Fixed rare instances of U18 teams starting match with only a goalkeeper, resulting in high scorelines
Fixed problem where AI teams would sub many of their players off the pitch without replacements, resulting in high scorelines



DATA & COMPETITIONS


Fixed Greek Superleague scheduling
Martin Ødegaard added to new games
Added licensed kits for MLS expansion teams



USER INTERFACE


Added player Role & Duty to pitch on tactics screen

wolfmanport
2.12.2014, 14:36
Ovaj FM je odlican u odnosu na ranije verzije. Prvi put da sam ja zadovoljan. Jedino interfejs trazi malo navikavanja

Sass Drake
10.12.2014, 18:33
Patch 15.2.0

http://www.fmscout.com/a-fm15-update-15.2.0.html

STABILITY & PERFORMANCE

Fixed rare crash when continuing edited save game
Fixed rare crash during processing
Fixed rare crash when reading inbox news item


MATCH ENGINE

Improved marking at lower levels
Fine-tuned keeper positioning when an attacker is in a shooting position
Improved use of passes for players to run onto
Fixed some instances of poor goalkeeper reaction times
Fixed goalkeepers not getting back to their own goal quick enough after passing outside their area
Tweaked goalkeepers ability to turn shots behind rather than back into play
Improved movement of attackers from crossed free kicks


COMPETITIONS

Fixed players staying on international duty for too long
Fixed Mexican Cup Opening Stage win counting as two cup wins
Adjusted fixture scheduling when using the 'Use Saturday and Wednesday Matchdays' Preference
Fixed issue where the User would not be asked to set the length of pre-season training
Improved selection of teams promoted to Italian Serie C
Updated registration rules for the Asian Confederation Cup
Updated disciplinary rules for the Brazilian State Championships


TRANSFERS & CONTRACTS

Increased number of transfers from abroad for some nations in Eastern Europe
Fixed issue where the user was forced to offer a new contract when purchasing a percentage of an agent owned player already at their club
Fixed issue where the user could not respond to an agents negotiation for an agent owned player
Fixed rare issue where a future transfer incorrectly got the transfer date 1/1/1900
Fixed MLS teams signing too many Goalkeepers
Improved MLS squad building
Improved MLS AI decisions in Expansion draft
Improved MLS AI trade negotiation
Fixed MLS Re-Entry Draft 2 pick duplication


PLAYER HAPPINESS

Fixed David Villa and Frank Lampard being unhappy as soon as they join up with NYCFC
Fixed rare examples of unhappiness chats going straight to blank screens
Ensured promises made to players when convincing them to join your club are displayed
Reduced chance of tutoring agreements breaking down leading to disliked person chats
Ensured promise to ‘Win Silverware’ lasts long enough to be upheld for cup wins
Fixed club underachieving chats happening to often to individual players


FINANCE

Fixed wage budget slider being blocked by Premier League FFP rules when adding money into transfer funds
Fixed inactive clubs being over valued
Adjusted wages club can offer after promotion


PROGRESSION

Fixed overuse of ‘Eneko’ and ‘Osia’ as first and second names for Spanish newgens and fixed names in existing saves
Fixed coaching badges being forgotten whilst being learnt


MEDIA

Fixed rare problem where inbox news items no longer appeared
Fixed instances of code in news item
Fixed rare case of sacking news item not being displayed
Fixed instances of deadline day repeating
Fixed instances of subscriptions being reset
Fixed competition win news item referencing wrong competition
Fixed news item offering user option to discipline AI player
Fixed instances of winter break questions being asked incorrectly
Fixed instances of incorrect news items regarding Nations League


USER INTERFACE

Can now assign players outside the match squad any starting 11 position or spot on the substitutes bench via their Pkd menu on the Tactics Overview
Fixed issue where User would be stuck on the MLS Draft Combine screen


EDITOR (STANDALONE)

Fixed allowing User to choose file save location
Fixed files can be extracted in to the game from chosen save location
Fixed various save corruption and ‘disappearing’ fmf file issues
Fixed nations failing basic rules verification with no edits made
Further error message improvements
Fixed Future Fee incorrectly added in to edited loan
Fixed Kit Selection panel now displaying
Fixed edited prize money being paid out correctly
Fixed some registration dates not being extracted correctly
Fixed some edited competitions not being scheduled correctly
Fixed Add Language to Local Region


EDITOR (IN-GAME)

Fixed crash on ‘Trained in Nation’
Fixed User can now edit Match Fitness and Condition on Player Profile screen
Fixed editing language proficiency
Fixed editing International retirement

Resig
17.2.2015, 0:32
Приметио сам да ми се играч продао сам од себе, иако је имао важећи уговор још 3 сезоне.
Конкретно, Лука Јовић ми је отишао из Звезде за 600 000 у Олимпијакос, без икаквог мог прихваћања или одбијања
Да ли неко зна зашто се то десило?

jozef
17.2.2015, 0:41
Proveri u staff responsibilities. Verovatno ti je asistent odradio transfer. Terza & co i u FMu rade po svome 💰

Miloš987
17.2.2015, 0:49
To je zato sto mu nisi na vreme ponudio profesionalni ugovor, ako je u pitanju prva sezona. Na pocetku on ima onaj youth ugovor.

DeCoy
17.2.2015, 1:53
Uprava već nekoliko verzija unazad može bez tvog odobrenja da prodaje igrače ako im se učini da je ponuda suviše dobra za odbiti.

Resig
17.2.2015, 12:20
Биће да је због тога што је имао тај уговор као млади играч, прва је сезона.
А јел може да се деси да се сами играчи продају, ако клуб рецимо нема пара, или да оду као слободни играчи уколико им се не исплаћују плате, пошто видим да ми сада излазе обавештења као који играч може следећи да оде због великог дуга клуба?

Хвала на одговорима

DeCoy
25.2.2015, 17:39
Izašao patch sa zimskim transferima 15.3.0

http://www.footballmanager.com/news/fm15-v1530-available-download

DeCoy
25.2.2015, 22:12
A bogami patch je doneo i "nove" animacije u ME :kreza:

http://3.bp.blogspot.com/-EyaEMhSHmKU/VO4dX0rI3dI/AAAAAAAAgYw/SUG-2lMxbcc/s1600/%D0%A1%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D0%BE%D0%BA%2B%D1%8D%D0%B A%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B0%2B2015-02-25%2B%D0%B2%2B21.03.34_result.png

NaraYan
7.3.2015, 11:23
Nekako mi čudno da se, generalno, ovako malo piše o FM 15... jel to još nema narodnjak pa ovakva situacija? :)

I pitanje za one koji igraju - kakva je situacija sa našom reprezentacijom i jesu li nam dobro ocenili igrače?

Dzajo5
7.3.2015, 17:59
Sto se tice ocena nasih igraca, mislim da je to maksimalno profesionalno odradjeno sa nase strane. Bilo je diskusije da li povecati(cak i smanjiti) ocene, ali ovako je odluceno.

nikollla
8.3.2015, 14:49
Ja probao i šta znam, nije više to to. Pretpostavljam da nije do igrice nego je do mene, ne privlači me više da igram FM kao pre 5-10 godina recimo. Em mi je dosadno, em mi smetaju ovi sada neki nerealni rezultati i dešavanja, em me smara ova briga o svemu i svačemu.

Mislim da je igrica sve u svemu dobro odrađena i ko voli može da proba. Menadžera nisam igrao bar poslednjih 5 godina i baš sam imao želju da probam ovaj nastavak, nažalost više me ne privlači :(

Jacob
9.3.2015, 22:24
Ja probao i šta znam, nije više to to. Pretpostavljam da nije do igrice nego je do mene, ne privlači me više da igram FM kao pre 5-10 godina recimo. Em mi je dosadno, em mi smetaju ovi sada neki nerealni rezultati i dešavanja, em me smara ova briga o svemu i svačemu.

Mislim da je igrica sve u svemu dobro odrađena i ko voli može da proba. Menadžera nisam igrao bar poslednjih 5 godina i baš sam imao želju da probam ovaj nastavak, nažalost više me ne privlači :(

Ybg odraslo se. I ja isto ne igram FM od FM 12.

Mnogo su ga zakomplikovali, treba mi cceo dan za jedva pola sezone, nema se vise vremena za to.

Razmisljam da opet upalim 01/02 jeste da nema opcije kao noviji ali si mogao sezonu da zavrsis za par sati.

DeCoy
9.3.2015, 22:30
Meni je u svakom menadžeru od CM4 pa na ovamo trebalo bar 2-3 nedelje po 3-4 sata dnevno za jednu sezonu.

nikollla
10.3.2015, 0:05
Ma nije to, ja sam sezonu igrao po 3,4,5 meseca, ja sam to dugo voleo da igram jednostavno dosadan mi je sad. Nemam vremena da igram igrice kao pre 10 godina to sigurno ali opet mogao bih sigurno da odvojim malo za to da me zanima. Evo MK sad kad izađe sigurno ću ga malo po malo igrati što sam, što sa društvom.

Makelele
16.6.2015, 23:37
Da li je moguće da je iz godine u godinu sve manje diskusija o FM-u? Samo tri strane o najboljem menadžeru do sada?

Mare13
17.6.2015, 10:49
Po cemu najbolji?

Na njihovom forumu ima puno diskusije o menadzeru i to je vecina ljudi sto se zali. I ja sam imao raspravu sa njima tamo, doduse na losem Engleskom :D ali nisam mogao da verujem kako se prave ludi.

Sutevi su uradjeni blago receno, uzasno. Dobri igraci promasuju sa pola metra, imam 30 suteva redovno, od toga 17 u gol, oni jedva pogode ili i golman sa 10 reflexima odbrani lagano.

O brzini igraca da ne pricam, postavio sam im i snimak na youtube kako igrac koji nema ocenu vecu od 11, tackling 8, marking 6, tako nesto, uglavnom regen je iz very low reputation tima, Lucas Moura ne moze da predje celu utakmicu. Ovaj ga markira kao lud. U mnogim situacijama trci brze od Lucasa Moure i to sam imao na snimku i dodje njihov moderator mi napise, nista od ovoga sto si napisao nije istina. A jos sam im i video dokaz postavio.

Igram fm od championship managera 99/2000 i ovaj nije ni izbliza najbolji. Lljudi pobedjuju i onda im je dobar, nasi talenti napravljeni previse dobro i zadovoljni su a kad pogledas suteve, golove, brzinu igraca i razmisljanje nije ni u top5 managera. Pokazao bih ti diskusiju sa njima sve sam napisao i dostavio dokaze a oni demantuju i brane igru, ali ne verujem da bih smeo ovde link od njihovog communitija da stavim.

Od 2012 nisu napravili zglavan manager. Kad bih znao xml napravio bih sebi flat dizajn neki skin kao u 2015 i igrao bih fm 2012 jos 10 godina. Iovako sam napravio u editoru 100 i nesto talenata prepisao im ocene iz 2015 i razvijaju se kako treba , svezija je igra, samo me zastarelost interfejsa muci, a taj fm je mnogo bolji od bilo kojeg posle njega.

Vlad Cepesh
17.6.2015, 15:59
Kada sam probao prvi put Football Manager, mislio sma da igram simulaciju obdanista. Razmazena derista koja se bune na svaku sitnicu, traze sve i svasta, moral opada na niske vrednosti bez obzira na rezultate i slicno. Probao sam igru pre nekog vremena, i to su sredili. Svedeno je na razumnu meru. Ali match engine je katastrofa, blago receno. Vaterpolo rezutati. Igram sa sociedadom i svaki drugi vikend odigram tekmu preko 5+ golova, a onda sledecu se mucim iz 20 suteva u kupu da zabodem gol, i ako igram u skoro najjacem sastavu. Jednostavno su unazadaili igru. Odigram nekada Classic mod, uz kafu i to da ubijem vreme i to je sve. Ne zadrzava me igra kao ranije sto je cinila do 12tice.

Makelele
17.6.2015, 16:22
Slažem se da ME nije savršen, ali je po meni najbolji do sada, napredovao je u odnosu na 14, 13 (značajno), a i na 12 u koji se većina kune i koji sam i sam najviše igrao. Na 12-ici je, pre svega sve izgledalo mnogo ružnije, većina poteza i kretnji kod igrača nije odražavalo stvarnost, na svakom meču igrači su pravili poteze koji se kose sa zakonima fizike i logike, šutirali iz očiglednih pozicija za centaršut itd, što je sada značajno smanjeno. U FM 15 primećujem da je akcenat na centaršutevima i da tako pada najviše golova, nekima to smeta, meni ne, a u svakom slučaju je mnogo bolje od tri gola iz kornera po meču i štopera najboljih strelaca lige sa FM 12.
Što se tiče težine igre, lakši je od 14, 13, ali iste težine, ako ne i teži od 12-ice.
Što se vaterpolo rezultata tiče, primetio sam da se neki žale, ali sam u dve sezone imao mozda 3,4 takva meča. Tako da kod mene to nije problem.
Nema nekih revolucionarnih promena, ali postoji napredak u odnosu na starije verzije. FM 12 sam onda igrao mnogo više nego sada 15, pa opet sada ne bih mogao da se vratim na 12. Uglavnom, sve i da je FM 12 bila bolja verzija, ne vidim razlog za ovako malo postova o igri na forumu, u poređenju sa ostalim FM-ovima..

miloshbg
17.6.2015, 19:18
I moj utisak je da FM sve gori i gori...

Sarmatian
18.6.2015, 8:40
Sve komplikovaniji i komplikovaniji pre bi se reklo.

I ja ga igram sve manje, jako puno vremena se mora trositi.

Mare13
18.6.2015, 10:11
Svakako da lepse izgleda i ima napretka u odnosu na 2012, ali i sto ovi ljudi kazu zakomplikovali su ga previse, mnogo vremena oduzima.

Ja sam i to prihvatio, 3 dana sam podesavao sa Romom sve od taktike do treninga/trenera pre nego sto sam uopste i krenuo sezonu. Iako igram dobro, tacnije pobedjujem, nije to to.

Recimo Doumbia, sve ocene ima za odlicnog napadaca, kompletan je, 17 finishing itd. I eto prakticno mi je beskoristan. Znaci apsolutno ne vidim svrhu napadaca u ovom FM-u. Sve pozicije napadaca sa njim sam probao i nema sanse, mozda je dao 2-3 gola na 30-tak utakmica. A zato Ljorente u Juveu 20+ komada a ne moze da se pomeri u stvarnosti. Tevez je dao 10. :icon_scra

Sve to izgleda lepse, fluidnije i ostalo ali toliko pokusavaju da se priblize nekoj stvarnosti da je ustvari rezultat suprotan, nema puno logike i dodira sa stvarnim fudbalom.

Sto je najgore, ne vidim uopste da prihvataju kritike i zele da poslusaju igrace da napreduje igra, imaju nekoliko moderatora koji samo napisu "to ti je do taktike" ili "idi procitaj uputsvo kako se igra" . Igram fm igre vise od pola svog zivota i stvarno me to sve nervira. :n-cc2:

liverpool
19.6.2015, 20:52
Kako mogu da se dodaju pare za transfere?Moze u editoru? :)

Vlad Cepesh
20.6.2015, 0:15
Imas opcije In-Game Editora gde to mozes da menjas, a mozes i iz editora pre pocetka igre. Imas i opcije FMRTE, koji je poseban program za real-time editovanje.

liverpool
20.6.2015, 13:54
Imas opcije In-Game Editora gde to mozes da menjas, a mozes i iz editora pre pocetka igre. Imas i opcije FMRTE, koji je poseban program za real-time editovanje.

Ne mogu da nadjem nikako u editoru opciju za menjanje.Moze malo bolje objasnjenje? :)

Dzajo5
20.6.2015, 14:08
Ne mogu da nadjem nikako u editoru opciju za menjanje.Moze malo bolje objasnjenje? :)

Upali editor, loaduj željenu bazu, u klubovima pronađi željeni klub i tamo postoji opcija.

liverpool
20.6.2015, 15:13
Upali editor, loaduj željenu bazu, u klubovima pronađi željeni klub i tamo postoji opcija.

Nasao,hvala! :)

Makelele
29.6.2015, 20:48
http://i.imgur.com/DoGHEP1.png?1

Došlo vreme da Sale okači kopačke o klin... ali koju mu funkciju u klubu dodeliti? Staff attributes su mu prilično slabi, postoji li način da se za kratko vreme značajno poboljšaju? Jer sa ovakvim atributima mogao bih mu ponuditi samo da bude skaut, a pitanje je da li će to uopšte prihvatiti.

Kidja
29.6.2015, 21:09
Ja bi da igram jos malo...


Skaut dapace.

DeCoy
3.8.2015, 15:50
Lik "odigrao" 1000 sezona u FM15, naravno u vacation modu :)

https://www.reddit.com/r/footballmanagergames/comments/3fioa1/the_millenial_sim_is_here_1000_years_of_simming/

Most Successful Club: Sheffield United (2752.5 pts) (Honorable Mention: Burnley - 2749.5pts)

Most Consistent Club: Burnley (982 PL seasons) (Honorable Mention: Arsenal - 905 PL Seasons)

Highest PTS/Seasons Ratio: Stoke City (3.407) (Honorable Mention: Sheffield United - 3.114)

Worst FA Cup Final Record: Cardiff City (0-12) (Honorable Mention: Forest Green - 0-10)

Best PL Season Sheffield United - 101 pts

Debeli
3.8.2015, 23:13
Pogresno je izracunat prosecan broj gledalaca u CL. Verovatno zbog prevelikog broja sezona.

Kidja
1.9.2015, 11:34
Ljudi kako u editoru mogu da promenim broj stranih igraca u JSL? Oci su mi ispale ne mogu da se snadjem u ovom editoru.

Mare13
3.9.2015, 15:35
Ja sam dosta davno to resavao tako sto stavim da su Brazil, Argentina i jos neke zemlje iz kojih redovno kupujem igrace - clanice evropske unije u editoru. I onda koju god ligu da igras mozes da dovodis strance bez problema

JAZO
18.9.2015, 18:45
Ima li dje dobro uradjena crnogorska liga?

DeCoy
18.9.2015, 18:57
http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=341675784

chef
20.10.2015, 18:33
Pozdrav svima. Jedno pitanje. Da li moze da radi na cpu 1.8Ghz, 1.75Gb RAM i Nvidia GF 6200 i kako bi to uopste izgledalo? Naravno bez gledanja tekmi u 3d.

Dzajo5
20.10.2015, 18:51
Premalo rama, mozda ce i da radi ali presporo.

Nikola Lavrnja
20.10.2015, 20:44
Trebalo bi da radi

chef
21.10.2015, 21:39
E pozdrav ljudi. Instalirao sam, sve je proslo ok. Kad je pokrenem izbaci "Тhe application failed to initialize properly (0x000001d). Click on OK to terminate the application. Sta mu fali?