PDA

Prikaži potpunu verziju : potrebna pomoc oko maticne ploce (GA-K8N Ultra-9)


sima strahota
4.11.2006, 23:57
planiram da kupim plocu GA-K8NXP-9 ali sam pomalo neodlucan.u principu bitno mi je da je chipset nforce 4 ultra ako neko ima iskustva sa ovom plocom neka mi pomogne u izboru a moze i neki drugi predlog...

inace ploca mi treba za amd 64 athlon 3200+ a grafika je gigabyte 7600gt muvam se po netu vec neko vreme i sto vise trazim vise sam neodlucniji pa bi mi neki savet dobro dosao
GA-K8NXP-9 amd skt939 ili neka druga


pa da imam ceo GB ddr-a pa nebih i to da menjam za plocu bih dao oko 100e pa mislim da na trzistu u ovom trenutku ima mnog boljih ploca sa skt939 nego am2 za tu cifru.(po stabilnosti sistema,overclock,...)
mozda gresim ali konfig necu menjati sledece 2-3 god a do tada ce se pojaviti neki am16 koji nece biti kompatibilan sa sadasnjim am2 stk pa cu opet morati da menjam mobo i procesor tako da mislim da je stk939 malo realnije resenje trenutno bar sto se tice izbora i performansi a naravno i cene.
moj izbor
-GA-K8N Ultra-9
- GA-K8NXP-9
ili neka asus-ova sa takodje chipset-om nforce4 ultra

mad_skillz
5.11.2006, 3:18
vidi da nadjesh DFI nF4 Ultra Infinity

Dusan Despotovic
5.11.2006, 9:21
Si razmisljaao o 5 seriji Nfors cipa?Imas Asus-ovu plocu ASUS M2N-E sa nForce 570 cipom ona ti je oko 95 -100 evra.

marko[ns]
5.11.2006, 12:14
da li imas vec taj 3200+ ili ga jos nisi kupio?ako ga nisi kupio onda kupi 3200+am2
a ne 939 i plocu asus mn2,ako imas 939 onda probaj naci dfi ili asus a8n,mada ni gigabyte nije los

mad_skillz
5.11.2006, 15:02
bilo bi ti bolje da batalish 939 socket i da uzmesh am2 plochu i procesor , osim ako vec nisi kupio..
od jeftinijih imash MSI K9N NEO-F , a od malo skupljih imash ASUS M2N-E i MSI K9N Ultra 2F...prvi ja nf550 chipsetom a drugi sa 570..

NjegovaWisost
5.11.2006, 17:29
bilo bi ti bolje da batalish 939 socket i da uzmesh am2 plochu i procesor , osim ako vec nisi kupio..
od jeftinijih imash MSI K9N NEO-F , a od malo skupljih imash ASUS M2N-E i MSI K9N Ultra 2F...prvi ja nf550 chipsetom a drugi sa 570..
možda čovjek ima dosta starog DDR-а? U tom slučaju s939

sima strahota
5.11.2006, 19:33
pa da imam ceo GB ddr-a pa nebih i to da menjam za plocu bih dao oko 100e pa mislim da na trzistu u ovom trenutku ima mnog boljih ploca sa skt939 nego am2 za tu cifru.(po stabilnosti sistema,overclock,...)
mozda gresim ali konfig necu menjati sledece 2-3 god a do tada ce se pojaviti neki am16 koji nece biti kompatibilan sa sadasnjim am2 stk pa cu opet morati da menjam mobo i procesor tako da mislim da je stk939 malo realnije resenje trenutno bar sto se tice izbora i performansi a naravno i cene.
moj izbor
-GA-K8N Ultra-9
- GA-K8NXP-9
ili neka asus-ova sa takodje chipset-om nforce4 ultra

mad_skillz
5.11.2006, 19:53
ne razumem shto si tako zapeo za gigabyte...

che daboli guz
5.11.2006, 21:38
Ja ti imam tu plocu:GA-K8NXP-9 sa dodatkom ULTRA.Razlika je u tome sto dobijas jednu dodatnu plocicu koja se stavlja blizu CPU-a i koja daje trofaznu struju procesoru.To je jedna od bitnih razlika one manje bitne su da dobijas
pci-wireless karticu pregrst kablova za satu 1 i 2.Sto znaci da na ploci imas po 4 sata 1 i 2.Takodze dolazi i ventilator za chipset ako ti to prija.
Takodze vidi dali dolazi 3ro fazna struja uz onu prvo navedenu ULTRA plocu.
Ako da onda bolje ta.Samo da objasnim u vezi trofazne struje-kartice.Ako se bavis video editom ili 3d-om onda mozes vidjeti po diodama koliko struje dodatno koristi .Prvo sam imao A64 3000+ i tad je gorilo po 2 ipo lampice.
Sad imam A64 X2 2600+ i kad radim u video editu koristi 3 do 4, znaci jaci procesor vise struje -> brze.

sima strahota
5.11.2006, 22:58
Ja ti imam tu plocu:GA-K8NXP-9 sa dodatkom ULTRA.Razlika je u tome sto dobijas jednu dodatnu plocicu koja se stavlja blizu CPU-a i koja daje trofaznu struju procesoru.To je jedna od bitnih razlika one manje bitne su da dobijas
pci-wireless karticu pregrst kablova za satu 1 i 2.Sto znaci da na ploci imas po 4 sata 1 i 2.Takodze dolazi i ventilator za chipset ako ti to prija.
Takodze vidi dali dolazi 3ro fazna struja uz onu prvo navedenu ULTRA plocu.
Ako da onda bolje ta.Samo da objasnim u vezi trofazne struje-kartice.Ako se bavis video editom ili 3d-om onda mozes vidjeti po diodama koliko struje dodatno koristi .Prvo sam imao A64 3000+ i tad je gorilo po 2 ipo lampice.
Sad imam A64 X2 2600+ i kad radim u video editu koristi 3 do 4, znaci jaci procesor vise struje -> brze.



na gigabyte-ovom sajtu pise je dps 6-fazni adapter a ne trofazni i kazi mi da li vredi kupovati tu plocu

che daboli guz
6.11.2006, 17:57
KUPUJ i ne misli dvaput !!!!!!!!!!!!

VojaM
6.11.2006, 19:06
Ja ti imam tu plocu:GA-K8NXP-9 sa dodatkom ULTRA.Razlika je u tome sto dobijas jednu dodatnu plocicu koja se stavlja blizu CPU-a i koja daje trofaznu struju procesoru.Aman, to je "trofazno napajanje", a ne trofazna struja! Ime zaista stvara zabunu, ali se odnosi na to kako je napravljen deo za dodatno filtriranje i generisanje odredjenih napona za napajanje raznih delova ploče. Tj., koliko ima nezavisnih filtersko-stabilizatorskih sekcija (to bi bile te "faze").

che daboli guz
7.11.2006, 16:47
Ups malo sam se z****o u recniku:boodala:(posledica zivota tamo negdje daleko) !
Al hvala bogu i Voji sto nas ima ko isparviti.
Any way ne brini pc ti se nece pretvoriti u rernu...samo ce ti raditi bolje.:opanachke