PDA

Prikaži potpunu verziju : Skype (Problem)


NEBOJŠA
23.9.2014, 15:13
Pozdrav svima treba mi pomoć (digao sam sistem) i sve je ok ali kada skinem Skype i hoću da ga instaliram ista krene ali ubrzo prijavi fatal error GetlocalProcessorInformation (KERNEL32.dll). Malo sam cunjao po netu i video da se još neki ljudi žale na isti problem o čemu se radi i šta da uradim?! Unapred Hvala!

cane.prebranac
23.9.2014, 15:16
Koji sistem si podigao? Verovatno XP SP2.

NEBOJŠA
23.9.2014, 19:49
Koji sistem si podigao? Verovatno XP SP2.

da,tako je,taj je bio i pre bilo je sve ok :ciao:

DeCoy
23.9.2014, 20:11
Skype više nije podržan na SP2, moraš staviti Service Pack 3, a i tad je pitanje da li će ti raditi video pozivi.

NEBOJŠA
24.9.2014, 0:15
upravo instaliram SP 3 da li je potrebno da deinstaliram SP 2

Sass Drake
24.9.2014, 0:26
upravo instaliram SP 3 da li je potrebno da deinstaliram SP 2

Nije.

NEBOJŠA
24.9.2014, 13:33
instalirao sam SP3 radi skype,hvala svima na pomoci,problem resen! :alealeee::ciao:

Prief Lirator
24.9.2014, 19:33
Imam i ja pitanje.
Od skoro, poslije jednog apdejta, ne rade video pozivi, odnosno kamera na laptopu nije prepoznata.
Šta bi mogao biti problem?
Apdejt na najnoviju verziju je bio obavezan, odnosno Skype nije radio bez toga.
Pitam za komšinicu, ja ne koristim Skype pa nemam pojma u čemu je štos.

DeCoy
24.9.2014, 20:32
Procesor podržava SSE2 instrukcije? Nema više video poziva bez toga.

Prief Lirator
24.9.2014, 21:00
Čini mi se da je u pitanju AMD C-50 (http://products.amd.com/pages/notebookapudetail.aspx?id=4&f1=&f2=&f3=&f4=&f5=&f6=&&AspxAutoDetectCookieSupport=1), a on bi trebao da podržava SSE2.

zakzizu
25.9.2014, 22:38
Evo i ja da se priključim, imao sam neku verziju skajpa 5.10 čini mi se i kad pokrenem skajp neće da me prijavi kao traži opet šifru. kucam neće i tako 10 puta. Reko možda je problem do nove verzije, skinem poslednju verziju, pokrenem instalaciju i onda 20 min mi instalira i ne završi instalaciju nikako. Jel potrebno više vremena za instalaciju ili...

NEBOJŠA
28.9.2014, 17:33
e opet ja sad mi radi sve ok osim video poruka,video pozivi rade normalno instalirani je najnoviji flash player i skype 6,2 pokazuje ikonicu ali je nedostupno,da li mozda znas sta je u pitanju? pozz

NEBOJŠA
28.9.2014, 20:19
Otkrio sam ne moze na WXP mora da bude W7 ili vise

Nestor
28.11.2014, 19:45
Meni ne radi mikrovon kad ukljucim slusalice napred, cujem ali mene ne cuju a kad ubacim pozadi onda i cujem i mene cuju ali ne cujem youtube, muziku itd. Nesto negde me zeza i treba mi pomoc oko namestanja

water wizard
1.12.2014, 10:02
TREba da podesiš audio out u skype ili u control panel

šćepan
4.12.2014, 19:04
pozdrav svima
naime: kako da podesim da svi vide koliko broj kontakata imam? možda zvuči čudno ali bitno mi je to.

išao sam na podešavanja u okviru skypa i postavio da kontakte vide - "contact only", tj svi kojima sam i ja u kontakt listi. ali nikakve promjene se ne dese. kada pitam ljude da provjere na view profil, opet ne mogu da vide, nego samo osnovne podatke skype ime, trenutno vrijeme, mjesto boravka i sl.
išao sam i na skype stranicu u tamo kroz svoj nalog pokušao da vidim postoji li kakva opcija, ali nisam ništa našao.

zna li neko šta je razlog?
hvala ljudi...

Dimo
4.12.2014, 19:53
Koliko se sjećam, to se ne gleda u tvom profilu, već desni klik na tvoje ime u listi kontakata, pa onda View Contacts.

šćepan
4.12.2014, 20:58
vjerovatno nisam bio dovoljno jasan...

ovo želim da postavim da svi vide, dakle koliki broj kontakata ja imam.
kažem opet da sam u svojim podešavanjim postavio da to bude javno za sve, ali opet niko ništa ne vidi.

http://www.dodaj.rs/f/13/h9/1OfZRypy/new-picture9.png

Suad Novic
17.12.2014, 12:41
Skype više nije podržan na SP2, moraš staviti Service Pack 3, a i tad je pitanje da li će ti raditi video pozivi.
Ja vozim XP SP3 i video pozivi rade, zasad.

jovaš
23.1.2015, 9:45
Meni niko ne čuje na mic a ja druge čujem.
Probao slušalice na drugom računaru sve super radi.
Čini mi se da su poodešavanja u skype-u za zvuk ok.
Imam win xp SP3 (na drugom računaru ne ovom iz profila) i neki Athlon 3000, 2 gb rama.
Probao sam s reinstalacijom drajvera i reinstalacijom skajpa, neće.

saravalovinovacki
23.1.2015, 11:39
Da li si pogledao u podešavanjima da li ti je podešen pravi izlaz za mic.
Ako imaš audio manager u treju (dole desno na taskbaru pored sata), proveri da li ti je mikrofon prepoznat (u većini slučajeva roze konektor i da li je on na "mic in", zatim pogledaj da nije podešen na "mute"

Podešavanja u Skype-u
Klikni na Tools, zatim Options i sa leve strane ćeš videti listu mogućnosti za podešavanja. Izaberi Audio Settings. Pored mikrofona ćeš videti kućicu u kojoj treba da je naveden uređaj. Ako ne piše ništa znači da ti računar ne prepoznaje mikrofon. Pod normalnim uslovima u baru ispod toga na svaki šum trepereće zelene lampice.
Imaš uvek mogućnost da pozoveš Echo Call testing service. javiće ti se ljupki ženski glas automata. Posle zvučnog signala možeš nešto reći u mikrofon i posle deset sekundi čuti (ili ne) ono što si rekao.

Nadam se da sam bar malo pomogao, ako sam nešto propustio, pitaj.

jovaš
23.1.2015, 12:14
Prepoznat je mikrofon u audio manager-u.
U rozi je konektor i nije na mute.
U Skype podešavanjima ga ima pod stavkom za mikorfon (realtek hd audio 0) ali prilkom glasa ili šuma ništa se ne mijenja, ne trepti zelena boja.
Pokušao sam i eho test sound, ali ne odazivam se :)

Laskaris
23.1.2015, 12:25
U podesavanja zvuka idi i proveri jacinu zvuka na mikrofonu, ako su dva prepoznata (skoro sve kamerice sad imaju svoj mikrofon) proveri koji je aktivan.

jovaš
23.1.2015, 12:38
A nemam ja kameru.
Ima ta stavka i pojačana je za MIC.
Prošli put sam to riješio reinstalacijom, a sad mi se to ne radi.

saravalovinovacki
23.1.2015, 14:38
Da li si pokušao u device manageru da deinstaliraš drajver samo za mikrofon dok su slušalice uključene i ponovo da ga instaliraš. Posle restartuj računar pa proveri. Možda se samo "zaglupio"

jovaš
24.1.2015, 11:44
Riješio!
Neko je podešavanje bilo u audio options, ne u skajpu ni realtek hd audio options.
Fala svima!

Sass Drake
20.2.2015, 21:32
NIje problem, ali da ne otvaram novu temu...
Vidim da Skype traži računare u lokalnoj mreži koji takođe imaju pokrenut Skajp pa me interesuje da li to znači da se komunikacija između klijenata obavlja bez posredovanja Skajpovih servera tj. direktno kroz LAN?

_Nikola_
5.12.2015, 1:27
Да ли се некоме у скорије време десило нешто овако? Скинуо последњу верзију и не могу даље од овог.

http://www.upslike.net/imgdb/Bbb-8936bc.png

water wizard
5.12.2015, 1:35
probaj par puta da restartuješ skype možda zakači vezu..

_Nikola_
5.12.2015, 13:31
Људи да вам бацим објашњење које је било прилично једноставно. Извалио сам шифру за налог на мајкрософту па је то решило проблем. Хвала у сваком случају. :)

laki1991
10.1.2017, 22:19
Da ne otvaram novu temu.

Ne znam da li je ovo "bag" na Skajpu. Sestra me pozove sa telefona , ona mene vidi ja nju ne. Pozove me sa laptopa , isti problem. Pozove me sa tableta , isti problem.
Ja probam nju da pozovem , i bude obrnuto ja nju vidim ali ona mene ne.
Znaci ko god da zove taj ne moze biti vidjen. Probao sam i sa drugima , isti problem. Da li jos neko ima isti problem ?

Aibo
10.1.2017, 23:59
Skype je svakom novom verzijom sve puniji bagova. Koristim ga svakodnevno za posao i pucao je po šavovima pa je kompaniji za koju radim preporučeno da se svi korisnici vrate na Skype 7.20 ili stariji. Ja sam lično na 7.25 i tu mi radi relativno OK, sve iznad toga ima najegzotičnije moguće bagove, a neki od njih su npr:

- Video učitava beskonačno
- Zoveš nekoga, zvoni regularno, ali on uopšte ne vidi taj poziv.
- Poziv se uspostavi ali Skype nastavi da zvoni i na kraju automatski prekine sa porukom "no answer" iako je već sve bilo uspostavljeno.
- Kada zovem sa telefona na kompjuter, tamo vide poziv ali ne mogu da ga prihvate jer klik na dugme za prihvatanje poziva ne radi apsolutno ništa.
- itd.

A pre 2-3 god sam sa Androida zvao na razne kompjutere i razgovarao na svim mogućim kombinacijama koje danas češće ne rade nego što rade. Šta god da su radili bolje da ništa nisu dirali. Prosto ne mogu da verujem kako i zašto Microsoft uništava ovaj program tim trulim i neproverenim apdejtovima, koji usput ne donose ništa zaista vidno novo i bolje.

bachi
11.1.2017, 9:37
Meni se Skype smučio više i obrisao sam pre par meseci nalog, jer je postalo besmisleno držati ga na mobilnom telefonu.

Jedino što mogu da te utešim jeste da nisi jedini (https://www.reddit.com/r/skype/comments/5n80r1/skype_only_caller_can_see_video_xpost_rtechsupport/) sa tim problemom. Pa eto da ne obijaš glavu da je nešto do tebe.

water wizard
12.1.2017, 5:42
Ja sam vratio na staru verziju jer nije hteo da se uloguje, još ja stalno login-logout, imam 100 accounta :D i stavim stariju verziju hop odma se ulogova.
7.2 kod mene na androidu a i na kompjuteru sa zadnjom verzijom tačno nisam video kad sam zvao video a mene su videli. A i to sa tim M$ nalogom mnogo komplikuje i ne radi baš dobro. A kad zaglavi da zvoni samo restart applikacije ili telefona pomaže

Laskaris
12.1.2017, 10:22
Skype za Android ponekad zna da se sa apdejtom potripuje ali retko. Ne dopada mi se novi nacin logovanja na desktopu ali sta je tu je. Skype mi inace radi sasvim dobro i na veoma matorim konfiguracijama (win7 instaliran). Redovno apdejtovan.

amdx2
29.1.2017, 19:50
Da ne bih otvarao novu temu, pitacu ovde.

Napravio sam dva skype naloga, jedan sa gmail adresom, a drugi sa brojem telefona, i svaki put kada treba ponovo da udjem na skype profil dobijem ovu poruku:

https://usnimi.me/slike/2017/01/29/Capture.jpg



Da ne bude zabune, drugi sam napravio jer sam mislio da nesto nije u redu sa prvim, potreban mi je samo jedan nalog.
Da li neko zna zasto se ovo stalno pojavljuje? Da li je mozda potrebna neka druga email adresa, npr. live, outlook?

Sass Drake
29.1.2017, 23:12
Mislim da samo treba da potvrdiš da nisi bot tako što ćeš se ulogovati na accounts.live.com iz browsera.

amdx2
29.1.2017, 23:35
Pa tamo jedino mogu sa nekim outlook nalogom.

Sass Drake
30.1.2017, 0:37
Pa tamo jedino mogu sa nekim outlook nalogom.

Jesi li probao sa emailom i lozinkom za Skype?

amdx2
30.1.2017, 1:23
Nisam ni pomislio da bih mogao da se ulogujem sa gmail adresom, ali uspelo je :) Skype (ponovo) radi.

Hvala :)

C64freak
30.1.2017, 1:55
Ma Skype je jedno djubre od kada ih je microsoft kupio, mozes misliti pre nekog vremena dobijem update...ok ajde da ga instaliramo kad karabanana :) kaze nesto tipa couldnt load windows installer LOL keve ti? :kreza:
Ajde reko mozda glitch desava se, uradim uninstall skinem instalaciju regularno kad ono prc isto,nista odem help\support i pustim onog majmuna iz microsofta da mi ceprka po kompu i resi problem kad posle 15-20minuta tip se izvinjava i kaze da ne zna u cemu je problem :boodala::kreza:

Sad pre neki dan drug da me troluje i instalira mi tj update_uje IE cisto da mi zivac digne posto zna da mrzim pishljivi IE kao ono skype proradi :D

Koristim vec neko vreme tj par meseci hangouts i prilicno sam zadovoljan da kucnem u drvo,skype je obrisan :D

amdx2
2.2.2017, 19:32
Ma upropastili su Skype...

Sass Drake
7.3.2017, 15:58
Da li sam jedini koji ima problem sa logovanjem na Skype, a da logovanje na web.skype.com radi bez problema?

water wizard
7.3.2017, 17:30
nisi, za mobilni skini stariju app

Sass Drake
7.3.2017, 21:01
nisi, za mobilni skini stariju app

Meni se problem ispoljavao sa Win32 verzijom.

water wizard
7.3.2017, 21:09
na windowsu mi je 7.32.0.104 dok radi ne popravljam ništa :o

Aibo
7.3.2017, 22:57
Da li sam jedini koji ima problem sa logovanjem na Skype, a da logovanje na web.skype.com radi bez problema?
Da li si probao da reinstaliraš ili promeniš verziju? Ako si na najnovijoj probaj 7.25 pa vidi da li će da proradi.

Sass Drake
8.3.2017, 16:10
Da li si probao da reinstaliraš ili promeniš verziju? Ako si na najnovijoj probaj 7.25 pa vidi da li će da proradi.

Riješili su problem relativno brzo problem sa serverima, pa sad radi OK.

NjegovaWisost
9.3.2017, 17:00
Masovno se dešavaju problemi ko ima Win 7 i Win 8. Ništa ne pomaže, ni instalacija redst. 2015, niti bilo šta, tjeraju ljude na windows 10. Problem je sa verzijom 7.33, instalirajte neku raniju i isključite update.

7.31 i radi sve. Bagra majkrosoftska...

bachi
9.3.2017, 21:48
Teraju ljude da obrišu Skype, mene su naterali pre više od pola godine i nisam se pokajao.

Hebiga, sve što mi je trebalo jeste da Skype zvoni na mom Android telefonu i da ne bude težak 300 kila na desktop računaru (odnosno da bude kao što je bio do verzije 5), ali izgleda da sam mnogo tražio. :(

water wizard
9.3.2017, 21:52
stavljaju one debilne stickere

NjegovaWisost
9.3.2017, 23:18
Teraju ljude da obrišu Skype, mene su naterali pre više od pola godine i nisam se pokajao.

Hebiga, sve što mi je trebalo jeste da Skype zvoni na mom Android telefonu i da ne bude težak 300 kila na desktop računaru (odnosno da bude kao što je bio do verzije 5), ali izgleda da sam mnogo tražio. :(

Takođe :( NEma teorije da isključim zvonjavu na telefonu na iOS. Jedina aplikacija koja ne sluša Applovo turn off background.

Ali koja je alternativa za desktop? Nekako mi viber i whats upp imaju lošiju sliku i zvuk :O

bachi
10.3.2017, 9:39
Imamo suprotan problem. :D Ti bi da ti Skype ne zvoni kada to želiš, a ja bih da mi zvoni kada me neko pozove na Skype.

Držim dva telefona u rukama, oba nakačena na isti WiFi, zovem sa tog telefona sebe na Skype i moj telefon ne zvoni. Sledeći put kao zvoni, treći put ne zvoni.

Onda zovem sa svog telefona na taj, isti slučaj.

A za svo to vreme poruke normalno stižu, kao i info o propuštenom pozivu (!!!!) dakle chat radi, ali Skype jednostavno neće da zvoni. To sam rešavao tako što sam držao bajate verzije Skypea koje su savršeno radile, a onda je MS odlučio da ih ubije.

Alternativa mi je Viber, audio chat je sasvim zadovoljavajući, dosta su napredovali u poslednje vreme, video chat su isto poboljšali, ali realo ne može da prismrdi Skypeovom, ali kako video chat i ne koristim, nije mi problem.

NjegovaWisost
10.3.2017, 13:19
А који ти је телефон?

Не знам, нени ништа ама баш ништа по квалитету не може да приђе скајпу, а жестоко користим и вајбер и вотс ап и скајп...

NjegovaWisost
18.3.2017, 16:46
There was a problem signing in to Skype as you may have an Internet Explorer plugin or ad blocking software blocking access. Check your Internet Explorer settings and try again later

Ovo mi se pojavilo, reinstall ne pomaže, ne znam šta drugo da radim -_- Win 10 64bit.

Resetovao sam i IE opcije.

water wizard
18.3.2017, 18:19
stavi stariju verzoju skype ja i nemam ie tj imam ie9, neće da mi se instalira noviji lol nije da ja neću :D
ah sad vidim win10 good luck

NjegovaWisost
18.3.2017, 18:26
stavi stariju verzoju skype ja i nemam ie tj imam ie9, neće da mi se instalira noviji lol nije da ja neću :d
ah sad vidim win10 good luck

Неће ни старија :( Пробаћу сјутра реинстал система ако ништа не нађем. Скајп ми је јако јако битан. Иксључио сам firewall, деактивирао defender. Nista. Nemam antimaler program.

https://i.imgur.com/uh2vBQj.jpg

Ne mogu da dođem u situaciju da se izlogujem, ništa :(

edit2: izgled da je do win firewalla problem, iako sam ga dodao u exception :O Videću šta dalje kad nađem rešenje proslediću ovde... Uspeo sam da se ulogujem, nakon što sam isklučio sve firewallove, ali sada neće da se konektuje online....

edit: Ono po netu vam neće pomoći- Idite na windows firewall with advanced security, i reset svega na default (dakle nije mi pomoglo petljanje po opcijama :O) i proradilo je... Svašta :D

C64freak
19.3.2017, 19:31
Sto bre ne odes na skype live chat support i das im remote da ti to rese?

Pinstripe
19.3.2017, 20:04
Mene muči na web skype što neće da mi se loguje sa nalogom koji imam desetak godina a do relativno skoro je sve normalno radilo.

NjegovaWisost
19.3.2017, 22:06
Sto bre ne odes na skype live chat support i das im remote da ti to rese?

Nisam ni znao da to ima. Al resio sam. Gremlini u win 10

cimi23
13.8.2017, 19:40
Skype mi izbacuje can't connect, probala sam starije verzije, hoce da se uloguje preko browsera ali preko aplikacije za desktop nece. Ako neko zna da mi pomogne, vec sam flipnula od skajpa :eek: Inace je u pitanju windows 10.

C64freak
13.8.2017, 20:28
Desktop verzije su ubagovane u PM pogotovu win10 verzija, jesi probala Skype Chrome extenziju? Ona bi trebalo fino da radi mada ne sumljam da ce i nju da upropaste

cimi23
13.8.2017, 20:44
nisam probala, probacu sad hvala :D Nece da mi otvori ni internet explorer ni edge nista nece :n-cc2:

Mogu li da ocekujem da to na chrome radi isto kao i obicni skype ?

C64freak
14.8.2017, 2:03
Dok sam koristio Skype nisam primetio razliku izmedju Chrome i desktop verzije za UI,pozive i poruke osim sto je trosio znatno manje memorije od desktop varijante

P.S. zaobidji edge i exploer jer su smece, Chrome vrhunski radi plus sto imas sihronizaciju svega (search,bookmarks etc) sa telefonom,topla preporuka za Chrome

Malik Tintilinic
14.8.2017, 9:52
Meni Skype radi normalno uprkos najavama i mailovima da, od 1.7. nece da mi radi ni na cemu, iz ovog ili onog razloga.

Suad Novic
14.8.2017, 18:43
Postoji li neka alternativa za Scype? Ja se kao spremam da koristim Viber.

water wizard
14.8.2017, 20:41
i meni ističe danas pretplata pa ćemo da vidimo, još poskupeli pola dolara

C64freak
15.8.2017, 0:27
Ja sam odavno presao sa skajpa na Viber ,svaka preporuka

cimi23
15.8.2017, 18:08
Moze li neko da mi objasni zasto ne mogu da primam video pozive skype preko ekstenzije u browseru? Skinula sam ovu ekstenziju za pozive i opet nece :confused: Ako neko zna kako to da podesim, Skype mi dodje glave.

C64freak
16.8.2017, 4:50
Eh onda je i njega upropastio shitcorsoft :kreza: ,nema podesavanja koliko se secam...Jbg ne gine ti da predjes na alternativu jer sa svime na sta je svoje pogane sape stavio shitcrosoft to je upropasceno, samo problemi

jonathan
16.8.2017, 5:29
Migracija se desila u vidu: mirc/msn/skype/viber.

Ne znam ni jednu osobu da vise koristi skype osim starijih korisnika. Ja sam svoje roditelje davno prebacio na viber i koriste ga svakodnevno bez problema tako da je moj savjet da sa svojim kontaktima predjete na viber.

Ima i mobilna i desktop verzija. Ja koristim obe u isto vrijeme. Desktop verzija je nesto i stabilnija.

bajaga93
28.8.2017, 19:39
Imam problem. Na jednom Skype nalogu imam dva accounta. Ista mejl adresa, razlicite sifre. Kada me ljudi traze, izadju im ponudjena oba accounta, a ja drugi uopste ne koristim. Kako da uklonim taj drugi?

C64freak
28.8.2017, 19:51
Kako mozes imati dve sifre na istom nalogu?
Verovatno si pobrkao i imas regularan Skype nalog + mikrosoft sa kojim takodje mozes da se logujes na Skype,mozes da uradis link oba naloga

bajaga93
28.8.2017, 21:41
Ne, ako ukucas moj mejl na Skajp pretrazi, ponudi ti dva moja naloga.

Aibo
1.9.2017, 12:49
Da potvrdim da mi Skype evo nekih nedelju dana radi bez problema od kada sam prešao na Win 10. Evo samo da podsetim šta mi se sve dešavalo na Win 7 redovno, makar svaki drugi-treći dan:

Skype mi ima najegzotičnije moguće bagove, a neki od njih su npr:

- Video učitava beskonačno
- Zoveš nekoga, zvoni regularno, ali on uopšte ne vidi taj poziv.
- Poziv se uspostavi ali Skype nastavi da zvoni i na kraju automatski prekine sa porukom "no answer" iako je već sve bilo uspostavljeno.
- Kada zovem sa telefona na kompjuter, tamo vide poziv ali ne mogu da ga prihvate jer klik na dugme za prihvatanje poziva ne radi apsolutno ništa.
- itd.

C64freak
2.9.2017, 18:56
Pa kad su ga ogulili da izgleda ko app spocetka devedesetih :D Desktop verziju su ubijali planski, secam se zadnji put kad mi je bio Skype instaliran trosio je rama ko Crysis na maxu znaci komp mi je bas bas kovao kad je pokrenut, doduse tad sam imao mrtvi win10 instaliran.

Trip ove bagove sto si napisao sam imao na oba i regularni desktop i preview, al dobro za one kojima je i dalje potreban Skype chrome verzija i dalje radi perfektno

Aibo
2.9.2017, 21:04
Ja o punoj desktop verziji pričam, ona mi radi lepše na win 10 trenutno. Onu app varijantu sa win store nisam ni probao. Znam da su sve te apps brzinski sklepane.

Neutrino
2.9.2017, 22:22
Skype web verzija (web.skype.com) funkcioniše sasvim korektno. Ne sećam se kad sam poslednji put instalirao bilo kakav Skype app na desktopu.

Aibo
2.9.2017, 23:41
Nju sam koristio u slučajevima nužde i radi OK ali nema baš sve funkcionalnosti kao na desktopu pa mi je desktop app glavni a ovaj web je tu u Chrome-u ako zatreba.

C64freak
3.9.2017, 17:21
Pa ima najbitnije poziv\poruka ,ostale skype funkcije su bezkorisne

Suad Novic
9.6.2018, 11:04
Imam Skype 7.36.0.101.0
Ne mogu da instaliram Skype 7.41.0.101
Tokom pokušaja izbaci mi ove stvari

https://i.imgur.com/Eq2MkpO.png

https://i.imgur.com/8atHhNm.png

Još uvek imam XP, da nije do toga? Može li se nešto učiniti?

DeCoy
9.6.2018, 12:57
Može, da instaliraš makar sedmicu...

7.36 je poslednja verzija koju XP podržava.

sasa022
10.6.2018, 6:02
www.skype.com/en/get-skype/

Za XP skidas

SkypeSetupFullXp.exe ( 7.36.0.150 )

Suad Novic
10.6.2018, 8:14
www.skype.com/en/get-skype/

Za XP skidas

SkypeSetupFullXp.exe ( 7.36.0.150 )

To sam valjda i skinuo, ne vidim nigde verziju.

bachi
10.6.2018, 10:19
Suade, skupljaj lovu da nadogradiš komp na kome će da radi Windows 7/8, uskoro nećeš moći više ni browser da instaliraš na njemu, dosta anti virusa odavno neće da radi na XPu, Malwarebytes isto, vreme je da penzionišeš mučenika.

water wizard
10.6.2018, 10:39
može i nešto polovno za 50e

bachi
10.6.2018, 12:02
Nek napiše postojeću konfiguraciju, vrlo je moguće da bi kupovinom polovne ram memorije mogao da opušteno fura sedmicu.

Suad Novic
10.6.2018, 18:07
Nek napiše postojeću konfiguraciju, vrlo je moguće da bi kupovinom polovne ram memorije mogao da opušteno fura sedmicu.

Dogradio sam RAM na 3 GB, Windows 7 Upgrade Advisor kaže da može, nego sam navikao na XP, baš mi je žao da ga napustim.

bachi
10.6.2018, 18:45
Svakoj lepoj priči dođe kraj.

DeCoy
10.6.2018, 20:58
Razlika između XP-a i sedmice u interfejsu je minimalna, navići ćeš se za nedelju-dve.

sasa022
10.6.2018, 22:36
https://download.skype.com/1de55ae8023424270d5c382554da5584/SkypeSetupFullXp.exe

Inace prelazak sa XP-a na 7 uopste nije drasticna promena.
Prelazak na Win 10 je "trauma" :paranoia:

ladjar
22.7.2018, 18:18
Molim za pomoc, na WINDOWsu 10 ppreuzeo sam najnovju verziju 8.25 kako je i trazio i od tada je dosta promenjen izgled ali mi od tada ne stizu obavestenja da me je neko zvao/ na ikonici/ skype i obavestenje da se neko ukljucio na mrezu/ u desnom/ uglu ekranam sve sam pokusao ali nista, sta bi moglo biti, hvala ko zna odgovor

jonathan
6.4.2019, 17:51
Da ne otvaram novu temu.

Kada idem "quite skype", skype.exe zaglavi i konzistentno trosi 25% CPU resursa i tako stoji "vjecno" dok ne "ubijem" proces:

https://i.ibb.co/SPsVxs0/image.png

Mozda jednom u 100 puta se zatvori normalno ali vecinom zaglavi. Ima li neko rjesenje?

Win10

water wizard
6.4.2019, 22:27
ima negde na internetu rešenje sećam se da se i meni to dešavalo nešto vezano za IE

Suad Novic
8.8.2019, 16:28
Do 100 đavola, Skype 7.30.0.101 mi je izgleda totalno riknuo. Danima ne registruje da je neki od mojih kontakata online. A zadnju XP verziju 7.36.0.150
odbija da instalira. Ima li neka pogodna alternativa za njega? Molim na PM, da ne bude off topic.
P.S. Pročitah da je Microsoft ukinuo Skype 7 od septembra 2018. Jedino rešenje, (ako i to nije zastarelo) je da se koristi Skype for Web on Windows XP and Windows Vista
http://www.skaip.org/skype-for-web-on-windows-xp-and-windows-vista
kako, nemam pojma. Ne kontam uopšte ovo... prečica na šta i odakle?

Download web.skype.com.lnk or create a new shortcut on desktop by pointing to the following path:
"%ProgramFiles%\Google\Chrome\Application\chrome.ex e" -user-agent="Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/73.0.3683.103 Safari/537.36" https://web.skype.com/

water wizard
8.8.2019, 18:02
viber i bolji i jeftiniji

Suad Novic
8.8.2019, 18:44
Ima Boga, uspeh nekako, RADI ovo. Dakle, samo se napravi prečica na desku sa gornjim unosom, i radi u Hromu. Ovo sa Viberom... neko bi trebao da me uhvati za ručicu, pa korak po korak.