PDA

Prikaži potpunu verziju : Divx - kvalitet slike na TV-u i monitoru.


Nicolas
4.11.2006, 2:24
Mene buni sledece-> kako to da mi je slika pojedinih DivX filmova boljeg kvaliteta kada je pustam sa Sony dvd-a na Sony tv od 72cm nego na racunaru na rez od 1280x1024? Bistrija je.

sasha vukelic
4.11.2006, 3:21
tv-ovi od 72 cm obicno prikazuju 512x512 pixela.
to sto se ona cini bistrija je prividno - npr probaj prikazati desktop na njemu i neces moci procitati nijedno slovo.

a zasto se ona svima nama cini bolja na tv-u, postoji nekoliko razloga:
-dot pitch je puno veci na tv-u, dok je na monitoru znatno manji - tako da na monitoru vidimo sve moguce greske, artefakte i sl.
-tv obicno gledamo iz vece daljine - probaj se pribliziti na oko 1m i vidjeces da je slika basss mutna
-ako na compu koristis tft onda ti je na tv-u slika jos dodatno bolja, jer je crt bolji u svakom pogledu of tft-a, sto se tice prikaza slike, boja, itd.

ima jos razloga, al se ne mogu sjetiti

Nicolas
4.11.2006, 3:32
Na crt-u sam, ali i tv gledam sa nekih max 2m. Svasta mi je palo na pamet, da je do DVD-a i do TV-a, ali ne znam zbog cega. DVD ima neku opciju za progresive scan ali nije ukljucena. Verovatno zato sto sam i blizu monitora.

sasha vukelic
4.11.2006, 3:37
ja dvd-ove ne gledam na tv-u (iako imam dvd player) jer se u nekim momentima moze primjetiti (ali bas malo) da je doslo do gubitka na sitnim detaljima.

JovanK
4.11.2006, 3:48
ja dvd-ove ne gledam na tv-u (iako imam dvd player) jer se u nekim momentima moze primjetiti (ali bas malo) da je doslo do gubitka na sitnim detaljima.

Pa ako se priblizis TV-u onda se moraki vedjeti te sitne deformacija, ali ne bih ni ja gledao na tv-u da imam monitor od recimo 21". Jos da je LCD.

sasha vukelic
4.11.2006, 3:58
ako neko od vas ima crt (na lcd-u nema smisla), probajte ovo:
promjenite rezoluciju u 640x480 i pustite film, sigurno cete odmah primjetiti da je slika "bolja", kao sto je bolja na tv-u.

Nicolas
4.11.2006, 4:16
Da da, procitao sam, bas si gore u jednom postu to naveo. Ja cu prvi sledeci film tako gledati;)