PDA

Prikaži potpunu verziju : Pracenje statistike za produkt?


clzola
4.9.2014, 13:43
Potrebno mi je neko open source resenje za pracenje produkta.

Umjesto sto bih ja osmislio citav sistem za pracenje instalacija, aktivacija, aktivnih korisnika, brisanja i ostalih informacija interesuje me da li postoje neka gotova resenja. Zajedno sa nekim grafovima i generisanje reporta.

Hvala unaprijed! :D

ColdBoot
4.9.2014, 14:29
Ne kapiram nešto, automatska evidencija instalacija, aktivacija...itd, ili bi se radilo ručno? Ako radiš manuelno, dobar je LibreCalc.:D

clzola
4.9.2014, 14:55
Mislio sam, imam produkt neki i u njemu implementiram funkcije koje meni na php server javljaju da je instalirano, aktivirano , izbrisano - takve stvari.
A onda ja imam taj php server sa mysql bazom i neke stranice vec gotove da pratim statistiku i tabele.

Produkt ce da se distribuira preko interneta a ja zelim da vodim evidenciju na kolilo racunara je on instaliran.

ColdBoot
4.9.2014, 19:26
Ne znam da li ima neki takav skript ali po ovom što si napisao, možda bi mogao da iskoristiš neki user activation skriptu za svoje potrebe a pravljenje izveštaja iz baze je, skoro pa, trivijalan zadatak.

Ali, pošto se očito radi o komercijalnom proizvodu, što ne bi pribegao profesionalnom rešenju koje je u stanju mnogo više za relativno male pare?

Recimo, https://wyday.com/