PDA

Prikaži potpunu verziju : Od fotografije do razglednice


Simke
11.12.2005, 11:32
Pošto imam sve tehičke uslove, kako bi se moglo reći, fotoaparat, kompjuter, programe, relativno neku količinu znanja odlučio sam da napravim po koju razglednicu koju i pošaljem dragim ljudima. To radim već neko vreme a sad me interesuje da li to radi još ko na forumu, kako i sl. ... uglavnom iskustva i kritike.

Fotku za rad koji ću prikačiti napravio sam u dvorištu autopraonice dok sam čekao, ostalo piše ...

oluja
12.12.2005, 23:08
Radio sam takve stvari pre vise godina dok sam jos slike razvijao u foto laboratoriji... prokletstvo interneta je da sam se ulenjio i sada kad mogu da uradim sa njima sta god hocu posaljem samo najuspeliju fotografiju sa par redova teksta u e-mail poruci... sramota me :o

Dobra ideja ali po meni nedovrsena, filmska traka treba jos neki detalj...

zleetherius
12.12.2005, 23:27
recimo da napravis okvir, kao kod starih slika a traku da izbacis, dodas malo kontraste, ili napravis cno belu sliku :D. i naravno ogrebotine i sl. stvarcice.

holodoc
12.12.2005, 23:38
Kritika na osnovu dvogodišnjeg iskustva koje sam stekao u jednoj (ozbiljnoj) firmi koja se bavi dizajnom i pripremom za štampu, a usput je imala i svoju štampariju.

Najgore je što svi vi znate o kojoj štampariji se radi!

Slika je po meni sasvim okej i ja bih najverovatnije ostavio kompletan deo sa filmskom trakom ali bih pobogu uradio nešto po pitanju te užasne zelene pozadine. Pa gde si baš od svih tekstura našao ovu.

Ja bih ipak najverovatnije gornji i donji deo filma (sa sve onim što sadrži) zasekao nekom krivom linijom tako da podseća malo na zastavu.

Na samom filmu bih dodao belim slovima u Illustratoru neka slova i brojeve tipa Kodak 123456 itd. kako bi film izgledao autentičnije. Kad sam već kod toga. Crnu boju bih zamenio veoma tamnom crvenom kojoj bih dao Multiply efekat sa pozadinom tako da se dobija efekat autentičnosti filma.

A u pozadini bih stavio jedan layer sa cvetom koji si slikao, povećao bih ga namerno negde oko 200% i uradio Desaturaciju (crno bela slika). Smanjio bih transparenciju na jedno 60%.

Može li neko da zamisli kako ovo izgleda.

Delovi koji su pod filmom pod uticajem Multiply efekta se utapaju u tamniju boju filma sa konturama fotografije a ostatak ostaje crno beo.

Komentar.

Simke
13.12.2005, 7:06
Kritika na osnovu dvogodišnjeg iskustva koje sam stekao u jednoj (ozbiljnoj) firmi koja se bavi dizajnom i pripremom za štampu, a usput je imala i svoju štampariju.

Najgore je što svi vi znate o kojoj štampariji se radi!

Slika je po meni sasvim okej i ja bih najverovatnije ostavio kompletan deo sa filmskom trakom ali bih pobogu uradio nešto po pitanju te užasne zelene pozadine. Pa gde si baš od svih tekstura našao ovu.

Ja bih ipak najverovatnije gornji i donji deo filma (sa sve onim što sadrži) zasekao nekom krivom linijom tako da podseća malo na zastavu.

Na samom filmu bih dodao belim slovima u Illustratoru neka slova i brojeve tipa Kodak 123456 itd. kako bi film izgledao autentičnije. Kad sam već kod toga. Crnu boju bih zamenio veoma tamnom crvenom kojoj bih dao Multiply efekat sa pozadinom tako da se dobija efekat autentičnosti filma.

A u pozadini bih stavio jedan layer sa cvetom koji si slikao, povećao bih ga namerno negde oko 200% i uradio Desaturaciju (crno bela slika). Smanjio bih transparenciju na jedno 60%.

Može li neko da zamisli kako ovo izgleda.

Delovi koji su pod filmom pod uticajem Multiply efekta se utapaju u tamniju boju filma sa konturama fotografije a ostatak ostaje crno beo.

Komentar.

Štamparija??? Pojma nemam.

Zelena je jedan od tonova na fotografiji. Navike starih majstora koji su pripremali sliku, fotografiju za prikazivanje su bile da odaberu jedan prihvatljiv ton na radu i da takav paspartu stave. Slažem se da je ta draga zelena daleko od nekog srećnog rešenja ali mi se tada učinila ok, posle nisam hteo da menjam.

Za slova na filmu se takodje slažem. Na sledećem radu izmestio sam sve informacije na crnu podlogu upravo belim slovima.

(200%, multiply,crno belo ...) Zanimljivo, ovo ću probati svakako.

Zahvaljujem se na kritici, komentaru.

Simke
13.12.2005, 7:09
recimo da napravis okvir, kao kod starih slika a traku da izbacis, dodas malo kontraste, ili napravis cno belu sliku :D. i naravno ogrebotine i sl. stvarcice.

Ne razumem kako misliš okvir.

Dopada mi se sugestija za ogrebotine, oštećenja ...

Simke
13.12.2005, 7:19
Radio sam takve stvari pre vise godina dok sam jos slike razvijao u foto laboratoriji... prokletstvo interneta je da sam se ulenjio i sada kad mogu da uradim sa njima sta god hocu posaljem samo najuspeliju fotografiju sa par redova teksta u e-mail poruci... sramota me :o

Dobra ideja ali po meni nedovrsena, filmska traka treba jos neki detalj...
Nekako smo svi zaboravili, opustili se... a mogu se moćne stvari uraditi sa fotografijom.
Zamisli koliko je vremena bilo potrebno jednom majstoru fotografije da dobije neki efekat koji mi dobijamo za par sekundi.
Daleko od toga da je imao ovoliko mogućnosti.
Nije lepo rečeno ali razumeš sigurno.

Dovrši ideju, dodaj detalje.

oluja
13.12.2005, 9:49
Varijacija na temu... PhotoshopCS2

Bansek
13.12.2005, 12:35
Evo, nesto sam se zezao u vojsci....

oluja
13.12.2005, 19:06
Evo, nesto sam se zezao u vojsci....

Ne preteruj. Ako mislis dalje da saljes moraces da budes malo raznovrsniji i recitiji od "zezao".

Simke
13.12.2005, 19:21
@Oluja

Citat meni simpaticnog lika iz firme kad nesto bas jako odobrava:
"Dobar si mali, dobar si!"

Dopada mi se, dobilo je na dinamici, uneo si zivost... snalazis se ti sa tim ps sasvim dobro, nije da nije.
Mozda jedino bez onog: pozdrav od simketa, vec nesto drugo odraditi, dodati.
Pazi sad kad ja skinem pa jos editujem...

Simke
13.12.2005, 19:25
@Bansek

Samo se ti "zezaj" sad ce ovo neprijateljske obavestajne sluzbe da skinu i da vide sa kakvom opasnom masinerijom mi raspolazemo. Otkrivas vojne tajne pod plastom umetnicke fotografije, jel?

oluja
13.12.2005, 19:39
@Oluja

Citat meni simpaticnog lika iz firme kad nesto bas jako odobrava:
"Dobar si mali, dobar si!"

Dopada mi se, dobilo je na dinamici, uneo si zivost... snalazis se ti sa tim ps sasvim dobro, nije da nije.
Mozda jedino bez onog: pozdrav od simketa, vec nesto drugo odraditi, dodati.
Pazi sad kad ja skinem pa jos editujem...

Samo napred,... :)
"Pozdrav od Simketa" je usao namerno da bude malo vise neozbiljna i licna... verovatno bi bila bolja bez toga... i pozadinu sam trebao promenuti... itd...

Bansek
14.12.2005, 0:16
Ne preteruj. Ako mislis dalje da saljes moraces da budes malo raznovrsniji i recitiji od "zezao".
Razumeo, gospodaru!;)

@Bansek
Samo se ti "zezaj" sad ce ovo neprijateljske obavestajne sluzbe da skinu i da vide sa kakvom opasnom masinerijom mi raspolazemo. Otkrivas vojne tajne pod plastom umetnicke fotografije, jel?
:):):)
off-topic: Sve ovo stoji otkriveno jos od bombardovanja, i mozes ga i ti slikati uz pomoc Google earth samo iz malo drugacijeg ugla, a kamo li neko ko ima satelit ili ga je "zakupio" :) Anyway, ajde, sta je na slici? Ionako je u medjuvremenu baceno/prodato u staro gvozdje, jer je "off topic":)

zleetherius
14.12.2005, 1:44
treba mi vasa pomoc. ja sam radio nesto, ali ne znam bas najbolje da uradim ogrebotine na okviru slike. na slici jos i nekako.

evo moj rad:
http://i28.photobucket.com/albums/c237/zleetherius/paris.jpg

evo originala:
http://i28.photobucket.com/albums/c237/zleetherius/parisoriginal.jpg

holodoc
14.12.2005, 2:24
Ako se dobro sećam Eye Candy ili KaiPowerTools (e sad izvini ne mogu ti konkretno reći koja verzija jer sam pre neki dan reinstalirao komp pa ih nemam trenutno instalirane) imaju ugrađen filter gde možeš do mile volje da odrađuješ i praviš stare fotografije. Proveriću koja verzija.

Simke
14.12.2005, 7:29
:):):)
off-topic: Sve ovo stoji otkriveno jos od bombardovanja, i mozes ga i ti slikati uz pomoc Google earth samo iz malo drugacijeg ugla, a kamo li neko ko ima satelit ili ga je "zakupio" :) Anyway, ajde, sta je na slici? Ionako je u medjuvremenu baceno/prodato u staro gvozdje, jer je "off topic":)

Šalio sam se.

Bansek
14.12.2005, 11:46
Šalio sam se.
Od sad kad se salis - obavezno smajli :). Ja kad ne stavim smajli,odmah mi obrisu post:):):)

Simke
14.12.2005, 14:16
Od sad kad se salis - obavezno smajli :). Ja kad ne stavim smajli,odmah mi obrisu post:):):)
RAZUMEM.

[Imzadi]
15.12.2005, 1:37
Kritika na osnovu dvogodišnjeg iskustva koje sam stekao u jednoj (ozbiljnoj) firmi koja se bavi dizajnom i pripremom za štampu, a usput je imala i svoju štampariju.

Najgore je što svi vi znate o kojoj štampariji se radi!

Slika je po meni sasvim okej i ja bih najverovatnije ostavio kompletan deo sa filmskom trakom ali bih pobogu uradio nešto po pitanju te užasne zelene pozadine. Pa gde si baš od svih tekstura našao ovu.

Ja bih ipak najverovatnije gornji i donji deo filma (sa sve onim što sadrži) zasekao nekom krivom linijom tako da podseća malo na zastavu.

Na samom filmu bih dodao belim slovima u Illustratoru neka slova i brojeve tipa Kodak 123456 itd. kako bi film izgledao autentičnije. Kad sam već kod toga. Crnu boju bih zamenio veoma tamnom crvenom kojoj bih dao Multiply efekat sa pozadinom tako da se dobija efekat autentičnosti filma.

A u pozadini bih stavio jedan layer sa cvetom koji si slikao, povećao bih ga namerno negde oko 200% i uradio Desaturaciju (crno bela slika). Smanjio bih transparenciju na jedno 60%.

Može li neko da zamisli kako ovo izgleda.

Delovi koji su pod filmom pod uticajem Multiply efekta se utapaju u tamniju boju filma sa konturama fotografije a ostatak ostaje crno beo.

Komentar.
http://putfile.com/pic.php?pic=12/34717272992.jpg&s=x10
Ne znam da li je to ono sto si predlozio, ali meni se u svakom slucaju dopada.
Pokusala sam da secem sliku onako kako si rekao, ali nije mi se svidelo.
Ovako mi je skroz ok.

Simke
15.12.2005, 8:33
http://putfile.com/pic.php?pic=12/34717272992.jpg&s=x10
Ne znam da li je to ono sto si predlozio, ali meni se u svakom slucaju dopada.
Pokusala sam da secem sliku onako kako si rekao, ali nije mi se svidelo.
Ovako mi je skroz ok.

Ne znam da li je vaspitano da ja dam svoj komentar jer je pitanje upućeno drugom, ali ...

a. bela slova bi trebalo da su sa unutrašnje strane perforacije
b. po meni, fotografija mora da se razlikuje od ostatka filma
c. možda smanjiti providnost podloge jer ne sme da konkuriše fotografiji
d. nekako mi je previše jednolično, umrtvljeno, treba malo živosti uneti

e. razmisli o tome šta je razglednica i prilagodi je nameni uz sve efekte i uz svu slobodu koja ti padne na pamet

cetnik
17.12.2005, 4:33
e cool, nije lose. Imam jedan predlog, recimo filmsku traku pomeri sa centra slike(tako se dobija dinamicnost na slici) ili je mozda nakrivi malo:)

[Imzadi]
18.12.2005, 3:52
Ne znam da li je vaspitano da ja dam svoj komentar jer je pitanje upućeno drugom, ali ...

a. bela slova bi trebalo da su sa unutrašnje strane perforacije
b. po meni, fotografija mora da se razlikuje od ostatka filma
c. možda smanjiti providnost podloge jer ne sme da konkuriše fotografiji
d. nekako mi je previše jednolično, umrtvljeno, treba malo živosti uneti

e. razmisli o tome šta je razglednica i prilagodi je nameni uz sve efekte i uz svu slobodu koja ti padne na pamet
:cool: Ja sam samo pokusala da radim po instrukcijama koje je dao holodoc, (jer se vidi da covek ima iskustva u dizajnu), ali u svakom slucaju hvala na kritikama.
Pokusacu da primenim nesto od ovoga...;)

[Imzadi]
26.2.2006, 2:31
Od kada ništa na ovoj temi, a tema je baš super... Šteta što ovako dobre teme zamiru:(
Evo ja sam napravila ovde par kombinacija na brzinu (čisto da se vidi kako to sve može da izgleda), a ako vam se sviđaju možete pustiti mašti na volju i napraviti od svojih fotografija fenomenalne "razglednice". Zatim nabavite programčić "Memories on TV" i imate odličnu kolekciju svojih fotografija.
Ovo sam radila u Photoshop-u i Ilustrator-u. Naime, sve ove dekoracije su iz Ilustrator-ove biblioteke... U CS2 ima još boljih, pa probajte...:)

kinteC
1.3.2006, 2:44
Imzadi, lepo od tebe sto se cimas :) Lepo je videti da neko ima volje i da se zalaze da napravi nesto lepo...Ako mogu, da ti dam savet, probaj da okrenes neke slike pod nekim uglom, time ces dobiti dinamiku...:)

[Imzadi]
1.3.2006, 4:13
kinteC, lepo od tebe što si jedini dao komentar na ovo moje "cimanje"...:) U pravu si, sigurno bi bilo lepše to što si predložio, ali ipak sam samo to ovako složila da se vidi šta može sve da se uradi sa jednom fotografijom...;) Ovo je malo bezveze i na brzinu je odrađeno, suština je u primenjivanju malih simbola na slici... Mnogo interesantno može da izgleda na ličnoj fotografiji... Mislim, ako već držimo fotografije na računaru i slažemo ih pomoću raznih programčića, zašto ih malo, neobavezno, ne ukrasiti simpatičnim simbolima... :)

Miloš
1.3.2006, 4:21
Evo mojeg remek-dela, iako ne živim u Beogradu.:D

[Imzadi]
1.3.2006, 4:25
Lepo...:) Nekako je sve skladno i nije napadno...Sviđa mi se što si odredio tačno koliko transparencije treba za pozadinu, jer ne deluje ni malo napadno i ne "guši" ovaj original. I ovi okviri su lepo urađeni.

urke
1.3.2006, 9:37
Evo jedne moje „razglednice”. Mada nije namenski pravljeno kao razglednica već kao novogodišnja čestitka za sajt :) I što je najvažnije, moj omiljeni stil - retro.

http://zelenilo-kg.co.yu/stock/sng-most.jpg

Miloš
1.3.2006, 14:24
Lepo...:) Nekako je sve skladno i nije napadno...Sviđa mi se što si odredio tačno koliko transparencije treba za pozadinu, jer ne deluje ni malo napadno i ne "guši" ovaj original. I ovi okviri su lepo urađeni.

He, he, hvala Imzadi :ciao: . Ove slike su napravljene na brzinu u prolazu, tokom jednodnevne posete Beogradu, a ova pozadina je sklepana za 20 minuta u Photoshopu. Šta kažete na moj potpis (Милош)?:D

ennka
3.3.2006, 0:04
Evo jedne moje „razglednice”. Mada nije namenski pravljeno kao razglednica već kao novogodišnja čestitka za sajt :) I što je najvažnije, moj omiljeni stil - retro.

http://zelenilo-kg.co.yu/stock/sng-most.jpg

ova fotka/ razglednica je za sada najbolja :) iako, naravno ne vredjam druge... ;) :aplauz: :aplauz: :aplauz:

fotografija je super za ovakvu namenu, samo si slova mogao malo drugacije da stavis. Ili manji font da sve stane u jedan red (pa po potrebi nakrivis, ili da prate neku drugu putanju.) ili most stavis malo van centra slike, recimo malo dole-levo a text om popunis onaj prazniji deo slike (gornji 'trougao'). font je dobar, (nije bas retro ali ga karakterise 'domaca atmosfera') :D

[Imzadi]
3.3.2006, 2:00
Ova urketova je baš ok, može da je prodaje na novogodišnjem sajmu koliko je lepa:D ... Ja ne bih ništa menjala na njoj, font je na pravom mestu;)

Simke
3.3.2006, 4:02
Svakako je efektna i pomalo slatka...
desna strana je mnogo teža i preti da se sruši na tu stranu... treba podesiti prostu ravnotežu...
bilo bi je zanimljivo uramiti i ekserčić postaviti na ramu tako da slika na zidu stoji ukrivo a da je vizuelno u ravnoteži...
i meni su slova prejaka, treba da su diskretnija u skladu sa slikom...

ali mi se rad dopada, što je mnogo važnije od kritika koje ukazuju kako bi se meni više dopadao...

aerochivija
19.3.2006, 5:00
Drugar nacrta filmsku traku u Corelu, eksportujem je kao bitmapu. Ja davno nekad uslikao nasu "dvadesetdevetku". Toga dana je bilo malo oblacno u Batangi. Original u Photoshopu desaturisem u srno-belu fotku, pa i invertujem, da dobijem negativ u filmskoj traci. Filmski kadar sa negativom malo sredim da bude blago transparentno (ili providno, strani izraz zlouopotrebljavaju politicari:D ). Onda sve ljutito bacim na drveni sto jer sam radio na brzaka sto nikako ne valja iz mnogo razloga, a jedan od njih je i sto ce se naci kriticari koji ce udariti na moju sujetu:n-cc2: .
Kako bilo nije razglednica, ali ne moze da skodi...

[Imzadi]
20.3.2006, 5:20
Uh..polako..nije valjda da si baš toliko sujetan...:)
Pa evo prvih kritika...;)
Odmah na početku (da se sad ne naljutiš), mislim da si ovaj deo koji ti je transparentan trebao da odsečeš da se ne preklapa sa ostalim slikama, ili još bolje, da ostale slike nabacaš preko ove stare fotografije... Stara fotografija, primećujem da je sečena sa strane... Kad tako sečeš fotografiju ( u ovom slučaju mislim da je ipak brisana oštrom gumicom), uvek joj dodaj neki efekat... na tebi je da odlučiš šta će to biti, ali najbolje je da koristiš one koji će celu stvar učiniti realističnom i lepšom... ( možda shadow, bewel efekte itd)...
Sve ostalo je super. Baš mi se dopada zamisao, i izgleda kao neka razglednica, što je i najbitnije...:)
Eh, da...mislim da bi bilo lepo da ti ove dve manje slike budu obe crno bele, jer to je način da istakneš ovu veću... Ili pošto je ova veća negativ i samim tim je crno bela, ostavi ipak ove dve da budu u boji...:D

p.s. ništa strašno, malo ti "čeličim" sujetu... U suštini je super.;)

MiguelDiablo
23.4.2006, 2:13
Dodjite na dizajn zonu !
Pogledajte neke radove i pre cete resiti sve nedoumice sto se tice bilo kog segmenta grafickog dizajna.http://www.dizajnzona.com
Ostavljam vam jedan svoj rad koji nije fotka nego u potpunosti vektorski rad.
Pzdrav svima:alealeee: