PDA

Prikaži potpunu verziju : IE Extension


clzola
19.8.2014, 13:51
Zelim da napisem ekstenziju za Internet Explorer (Koliko god to cudno izgledalo). Nasao sam ovaj tutorial: http://www.codeproject.com/Articles/19971/How-to-attach-to-Browser-Helper-Object-BHO-with-C

I ispratio sam ga do kraja. Odradio sam Build .DLL-a i registrovao sve u registre. Kada sam pokrenuo IE, on je nasao moju ekstenziju i ponudio je da li hocu da je upalim. I to sam uradio. U listu addon ona stoji. Moj kod se malcice razlikuje od onog u tutorijalu.


publicvoid OnDocumentComplete(object pDisp, refobject URL)
{
_htmlDocument = (HTMLDocument)_webBrowser.Document;
System.Windows.Forms.MessageBox.Show("Hello World");
}
Koliko sam ja ukapira, svaki put kada se neka stranica ucita trebalo bi da iskoci prozorcic koji kaze HelloWorld. Medjutim to se ne desava. Da li neko zna o cemu se radi i je li imao iskustva u pisanju adona za IE.
Koristim IE 11, C# i .NET 4.0. Bitno je da naucim da je pisem pa cu posle lako napravati da radi na nize verzije.

water wizard
19.8.2014, 13:53
proveri kad se pali taj događaj onDocumentComplete

clzola
19.8.2014, 14:01
Dalje sto mi se desilo, izbrisao sam kod iz onDocumentComplete funkcije i odradio compile DLL-a, i sad kad pokrenem IE on nesto pokusava da uradi i onda se ugasi (crash) bez ikakve poruke 0.o

EDIT:
Source code je u prilogu.
Ono sto se desava, ja je registrujem sa

regasm /codebase IEMyPlugin.dll


i on registruje. Ja upalim IE i on mi kaze imam novu ekstenziju - Kliknem "Enable" i posle tega pocne da se vrti onaj kursor kao wait neki i onda sve zablokira i moram da ga gasim iz TaskManager-a. Dva puta je uspijeli da mi se pojavi HelloWorld prozorcic koji ocekujem i odmah posle toga je zablokirao. Desava se da se i sam ugasi posto ga pokrenem. Cim obrisem registre koje sam kreirao sa `regasm` tj obrisem vezu sa mojom ekstenzijum, IE pocne normalno da se ponasa, vrati se u normalu.