PDA

Prikaži potpunu verziju : Konfiguracija(i5,660)


Stefan Jovicevic
4.7.2014, 8:15
Dogovaram se sa likom da se menjamo,ja njemu bajk on meni racunar.
Specifikacije su sledece:
Matična Ploča: Gigabyte GA-P61-USB3-B3 v1.0
Procesor: Intel Core i5 2500k @ 3.30GHz 3.60GHz (Stock Intel Cooler)
Grafička Kartica: Gigabyte Nvidia GeForce GTX 660 2GB Windforce Edition
RAM: Nanya 8GB (2x4) 1333MHz
Hard Disk (HDD): 500GB HDD Western Digital Cavier Blue 7200RPM 16MB
Kućište: LcPower Pro 925b case + LcPower 600W Power Supply

Sta vi mislite je li dobra kupovina? Ako vam treba jos neka informacija vi napisite.Po slikama racunar je u super stanju,samo mu ne radi prednji USB 2.0,koja ima 2 napred.

Jack™
4.7.2014, 9:52
Ja imam slicnu konfiguraciju i sasvim lepo radi. Za sta god da ti treba posluzice. Ta konfa je nova kostala minimum 65000-75000 neko ce ti preciznije reci ja to odokativno.
Nisam siguran da li je ova maticna najbolji izbor za ovaj procesor ali opet, neko ce ti vec reci konkretnije.

Vlad Cepesh
4.7.2014, 13:13
Kolega forumas iznad je u pravu. Kupio sam slicnu masinu 2011te za oko 65k din i radi dan danas bez stucanja. Bilo problema sa naknadno kupljenim HDD-om i kulerom kome sam izgleda zakacio plasticnu zabicu, pa kupio drugi. Inace nema frke. Jedino sto moze da se kaze da je "losije" jeste ploca. Ta ploca je bazicna, osnovni model. Tvoj CPU moze da trpi odlican OC, tako da ako te to zanima trebace ti bolji kuler i neka ploca sa cipsetom iz Z serije. U suprotom moze da ostane.
Masina ce da radi sve kako treba. Igranje, multimedia, pa cak i ozbiljniji posao. Bice aktuelna vise godina. Narocitu u delu sa procesorom i kolicinom rama.
E sad da li se tebi isplati da menjas, ne znam. Polovna takva masina vredi oko recimo 400-450e. Ti ne znam koliko cenis tvoj motor. To je na tebi da procenis.

Stefan Jovicevic
4.7.2014, 14:27
Taj lik nudi 500 evra,ali posto mu ja nudim bicikl slicne vrednosti,mozda se dogovorimo.A vezano za racunar,on je u stvari "best buy".Inace to za OC,ne znam,ali mozda posle nekog vremena stavim 1 TB harda i mozda neki bolji kuler,inace ovako mi izgleda super,ne bih se zalio.

Joca90
4.7.2014, 14:29
Ssd bi bio idealan upgrade za tu konfiguraciju i napajanje mozda neko malo bolje..

Mataros
4.7.2014, 15:18
Koji je bicikl u pitanju :D ozbiljno pitam!

Vlad Cepesh
5.7.2014, 10:35
Onda uzmi takvu masinu i ne diraj nista oko OC-a. Za menjanje komponenti, ne mora da radis nista osim ako ne primetis da ti stuca nesto.

Stefan Jovicevic
5.7.2014, 14:01
Pa za OC nisam ni planirao,racunar je dovoljno jak da potera sve igre tako da nista necu dirati :)
@ Vlad Cepesh Kako idu igre(ako igras igrice) i programi neki,render na primer i slicno.
Nisam siguran da li sam ovde procitao da je neki lik rekao kako GTX 660 ne moze da tera Watch Dogs na ultra? I ako je tacno ne pogadja me puno,kao prvo imaju i druga podesavanja,a kao drugo ima i puno drugih igara.

mare037
5.7.2014, 14:32
Nisam siguran da li sam ovde procitao da je neki lik rekao kako GTX 660 ne moze da tera Watch Dogs na ultra? I ako je tacno ne pogadja me puno,kao prvo imaju i druga podesavanja,a kao drugo ima i puno drugih igara.

I znatno jače karte od GTX 660 ne mogu da poteraju WD na Ultra, tako da nemoj da se opterećuješ igrom koja je toliko loše optimizovana.

Da li možeš da izvučeš tih ~500€ za biciklu preko oglasa? Jer ukoliko možeš, ja bih ti preporučio da uzmeš novu konfiguraciju (AMD FX-6300, R9 270x/280) za taj iznos.

Stefan Jovicevic
5.7.2014, 15:32
Tesko to,ne moze puno ljudi da priusti takav bicikl,ko zna kada bih prodao bajk,a on ce vremenom gubiti na vrednosti,a meni bi bas godila takva konfiguracija kakvu on ima.Pogodilo mi se tako,pa cemo videti sta ce biti na kraju. :)

mare037
5.7.2014, 15:35
Ako je tako, iskoristi priliku. :)

Stefan Jovicevic
5.7.2014, 15:43
To je stvar taktike ;) Ali realno i5 2500k mi se cini kao veoma dobar procesor,pa jos GPU i ostalo...Nego jel GTX 660 ima opciju snimanja bez Frapsa i ostalih programa,to se zove valjda Shadow play?

Vlad Cepesh
5.7.2014, 23:21
I5 2500k je ekstra procesor. Ne postoji igra koju ne moze da svari u Full-u. Meni uz Radeon 6950 1GB ide sve kako treba osim mozda BF4 i modovanog Skyrim-a. Render radi odlicno. Sveukupno odlican procesor za taj novac.
Sto se tice snimanja bez fraps-a, nemam pojma. Ne snimam se dok igram, a ni ne koristim Nvidia kartice, tako da neka ti neko drugi kaze sa vise iskustva.

Stefan Jovicevic
5.7.2014, 23:25
Saznao sam ima taj Shadowplay,koji ja iskreno i ne bih mozda puno koristio,no dogovorio sam se.Jedino je ostalo da se lepo dogovorimo oko primopredaje :) Hvala vam,nadam se da cu biti zadovoljan.Nego samo nisam cuo za ovu Nanya memoriju,kakva li je?

Vlad Cepesh
6.7.2014, 12:48
Nanya nije previse poznat brend ko nas, ali je u pitanju ogranak firme Qimonda, nemacki proizvodjac. Dobar brend.

Stefan Jovicevic
6.7.2014, 20:53
Ok onda,racunar stize u sredu,sve vam javljam.