PDA

Prikaži potpunu verziju : Desktop kuciste, koje?


Yugo-55
31.10.2006, 0:25
Zdravo ljudi.
Kao sto naslov kaze hocu da kupim desktop kuciste vodoravno jer zelim da kompjuter stavim u dnevni boravak pa mi ovo sto sad imam ne odgovara i ne uklapa se nikako. Pare nisu problem ali komponente koje hocu da smjestim u to kuciste jesu.
Ploca:
Asus A8N32 SLI Deluxe nForce4 s939
Procesor:
AMD Athlon 64 X2 3800+ Dual-Core
Memorija:
Corsair TWINX 2084-3500 LLPRO
Graficka:
ASUS EN6600GT/SILENCER/HTD/256MB GF6600GT PCIe
HDD:
WD Raptor 74GB/WD740ADFD/10.000rpm/16MB/2.99ms/S-ATA
Maxtor 120 GB
Opticki uredjaji:
Asus DRW-1608P2 Black
Napajanje:
PHANTOM 350PEC 350W FANLESS PSU
Hldnjak za cpu:
Scythe Ninja sa ventilatorom Scythe S-FLEX 120mm (800 RPM-uljani

Sve ovo je stavljeno u sledece kuciste:
Thermaltake Shark black-va7000bwa
koje je veliko i prostrano i sve fino stane u njega.


Ja prednost dajem CoolerMaster kucistima ali naravno ako vi imate neko bolje resenje samo recite zato sam i tu.
Mislim da konfiguraciju nece biti problem smjestiti u neko vertikalno kuciste ali hladnjak od procesora oce, pa ako ne moze ono da stane vi predlozite drugo.

Unaprijed se izvinjavam radi duzeg posta i takodje unaprijed se zahvaljujem.

Nicolas
31.10.2006, 1:49
Ako volis CM onda pogledaj njihov Cavalier, imaju horizontalno postavljen model. Stalo bi sve unutra.

Yugo-55
31.10.2006, 11:31
Da gledao sam interesantno. Da li si ti imao neko iskustvo sa tim kucistem?
Treba mi neko ko vec ima tako nesto i da mi kaze kako se to pokazalo?
Hvla na odgovoru..

Nicolas
31.10.2006, 20:35
Nemam iskustva s njim, mada sam pikirao vertikalni Cavalier 3 i izmaltretirao sam ljude u dve prodavnice junacki dok sam ga zagledao. Pogledaj malo na netu, ima detaljnih opisa, ukucaj samo Cavalier3 i naici ces na neki detaljniji opis. A kuciste je po meni naj spoj elegancije i kvaliteta, a i cena mu je realna. Ima fino hladjenje, kvalitet izrade, nema srafova, lepo organizovan prostor unutra etc.

Yugo-55
1.11.2006, 14:04
Da znam ali meni treba horizontalno kuciste a ne vertikalno. Vertikalno vec ima onaj Thermaltake i imam CoolerMaster WaveMaster . Razmisljao sam i o Antec P180 ali nigdje da ga nadjem , znas li ti mozda dje ima.

Hard2geT
1.11.2006, 14:06
Mislim da "Thermaltake" ima interesantu seriju horizontalnih kućišta. Po meni je za dobro kućište najbitnija zapremina istog i raspored ventilatora u njemu. A mislim da tebi i estetika treba da bude značajan faktor.

fragman
1.11.2006, 14:41
Bolje uzmi neko Thermaltake kuciste, kvalitetnije je od cooler master-a mnogo.

Garson
1.11.2006, 19:07
Bolje uzmi neko Thermaltake kuciste, kvalitetnije je od cooler master-a mnogo.
A po cemu to?

Nicolas
1.11.2006, 20:27
Da znam ali meni treba horizontalno kuciste a ne vertikalno. Vertikalno vec ima onaj Thermaltake i imam CoolerMaster WaveMaster . Razmisljao sam i o Antec P180 ali nigdje da ga nadjem , znas li ti mozda dje ima.
Da ali to je isto *ranje drugo pakovanje. Samo je drugacije okrenuto, svi delovi su identicni, isti kvalitet izrade i ostalo! Ne bih ti preporucio da mene nije odusevilo, po mom ukusu za te pare nema bolje, samo sto sam ja zacrtao uspavno dok tebi treba polozeno.
A za Antec ne znam, bilo je par modela ranije po prodavnicama ali u poslednje vreme nigde nisam naisao na Antec, sto ne mora da znaci da ga nema uopste;)

Yugo-55
2.11.2006, 9:50
Pa sto se kvaliteta tice kad bi gledao izmedju thermtake i coolermaster izabrao bih coolermastera. Kao sto sam napisao gore imam ona dva kucista i po pitanju izrade coolermaster mi se mnogo vise svidja ali u kenkretnom primjeru generalno je bolje odradjen thermaltake , mislim , ventilacija , velicina kucista, sistem za montazu i demontazu i takve stvari.
Ali ja bi najradije uzeo Antec-a i to bas p180 pa ako neko, bilo ko zna dje ima neka mi javi na pm.
Hvala svima.

mad_skillz
2.11.2006, 10:19
Bolje uzmi neko Thermaltake kuciste, kvalitetnije je od cooler master-a mnogo.
thermaltake se radi kao i chieftec pa me i ne odushevljava neshto..ne znam otkud ti ovo?? ...

fragman
2.11.2006, 13:44
thermaltake se radi kao i chieftec pa me i ne odushevljava neshto..ne znam otkud ti ovo?? ...
Zato sto imam thermaltake kandalf (koji je u rangu sa cooler masterovim stacherom) i 2x ima bolje hladjenje + bolji dizajn. Jeste da nisu to oborena desktop kucista ali moze da mu posluzi moja informacija koja je bolja firma. Za mene je thermaltake po tome bolji... Uostalom o ukusima se ne raspravlja.

Yugo-55
2.11.2006, 13:54
Tacno o ukusima se ne raspravalja. I mislim da smo zaobisli malo temu. alealeee:

Interesuje me gdje moze da se nadje ovo Antec-ovo kuciste p180. Ne znam da li je na ovom forumu dozvoljeno davati odgovore na ovakva pitanja ali ako nije onda mi Vi koji znate posaljite odgovor na pm.
Hvala .

fragman
2.11.2006, 14:25
Pogledaj mozda ovde mozes da nabavis www.racunari.net (ne smem ime firme da kazem da ne bi ispala reklama).

Yugo-55
2.11.2006, 19:49
Ok. Zahvaljujem svima.
Pozdrav.