PDA

Prikaži potpunu verziju : Kupovina, dilema.


Smrtonosna Šorka
12.5.2014, 15:54
Poštovani forumaši,

Planiram da kupim novi kompjuter ali neku sirotinjsku varijantu gledam da što manje para dam, a da dobijem što više :D, to jeste teško, ali eto čitao sam i vaš forum i neke strane forume, gledao ona razna cpu poređenja itd. ne bi li se odlučio za nešto. Gledajući po ovim našim prodavnicama, izabrao sam 3 primerka koja mi se čine da za te pare ne može bolje.

To su:
1.http://www.cbt.rs/racunari/it-sekundarna_racunar_eliteii-24696
2.http://www.emmi.rs/emmi-konfiguracije-altos-ranger.11.html?productId=36931
3.http://www.tehnomanija.rs/desktop-racunari/msg-pc-konfiguracija-pc-tehno-all.html

Razlog kupovine je pa da mogu normalno da koristim internet, i eventualno da odigram neku igricu, neke starije, i recimo dotu 2, jer sam već skoro 10 godina fan Dota War3 mape :D, pa eto da probam i to novo. Sadašnji komp je star 10 godina to je celeron 2ghz, sa 1GB rama, (u originalu nekad davno bilo 256), HDD je samo 40 gb, a grafička je ati radeon 9600, (u originalu bila Gforce mx 440 64 mb,haha). I tako ''nabudžen'' teško se nosi sa današnjim internetom, mogu više tabova da otvorim nekog foruma, ali ostalo zahtevnije stranice već kreće da koči, pretraživač da baguje, pa piše ono ''not responding'' standardno.

Tako da slobodno iskomentarišite ove moje izabrane, ako neko ima neki bolji da doda, ili slično. Po nekom mom shvatanju br. 2 je najbolji, ali br. 3 je ako ništa haswell, novija arhitektura, i nije po ovim testovima ništa puno slabiji, pa u budućnosti ako bih kupovao neki drugi CPU onda kontam da je bolje da uzmem noviji socket.

P.S. Probao sam na emmi da sastavim sam svoje nešto i da prođem još jeftinije (15-20k), ali nisam siguran da li se zaista tako više isplati. I da, onaj konfigurator na emmi nema HDD opciju? Pa onda kada kliknem korpu, on me upozori da nisam stavio HDD, pa ne mogu da sastavim, ili sam ja ćorav?

Mataros
12.5.2014, 16:05
Sva tri pc imaju integrisanu graficku koja bi trebalo da ti bude dobra za ono sto trazis, a kasnije bi mogao da uzmes neku graficku polovnu za 40e i da budes miran. Moj izbor bi bio 3 pc jer sam ja razmisljao o kupovini tog procesora i odlican je za te pare a i socket 1150 na koji ces moci da stavis svaki noviji i3,5,7, a ako bi sklapao preporucio bih ti neki apu.

Flavio
12.5.2014, 17:22
Cenim da je ipak pametnije uzeti u startu i neku upotrebljiviju grafiku od Intel HD.
Mislim na AMD APU :D

Smrtonosna Šorka
12.5.2014, 17:57
A ne znam ljudi skeptičan sam u vezi tih APU, baš sam sada gledao A4 6300, 3.7ghz, i na game debate ispade celeron g1820 26% bolji, a i na cpu world je bolji u mnogo čemu, na strani Apu-a samo viši radni takt?
Cena Celerona je 3800 dinara, a ovaj je 4900... :/

water wizard
12.5.2014, 18:09
trebaće ti neka grafička za te intel konfe ako ćeš igrice

demaksi
12.5.2014, 19:03
Ukoliko ne nameravaš da dodaješ zasebnu grafiku, onda bolje za 200€ da sklopiš nešto sa A6 APU-om. Poređenja sa tih sajtova nisu neki realni pokazatelj razlika u svakodnevnom korišćenju, naročito u kućnim uslovima. Za ono što si ti naveo svaki današnji CPU u ovom cenovnom rangu će te pristojno služiti, ali integrisane grafike su već neka druga priča.

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/amd-richland-intel-haswell-gpu_5.html#sect0

Smrtonosna Šorka
12.5.2014, 19:35
Pa u suštini nije mi komp za igrice, samo dota 2 ako može, eventualno neke starije, pošto je za mene igranje sa ovim mojim završilo negde 2006/07 :D, poslednji je bio Oblivion i Medieval 2 Total war, sve to naravno na low, medium plafon.
Ali uglavnom da mogu normalno da koristim net, naravno gledao bih da kupim grafičku kasnije nekad, pa mi se čini da bi bolje bilo da imam ove intel haswell celerone, nego APU, jer G1820 stvarno spada među najjeftinije na netu, a bolji je ili malo lošiji od mnogih skupljih. Čak sam razmišljao i o pentium g3220 ali on je 5600 din. a samo malo bolji od g1820, čini se da nije vredno...

Rockstar
12.5.2014, 19:40
Celeron је прилично добра куповина, али и он је у рангу са старим E8400 Core2Duo моделима (нешто је ипак бољи). Тек од i3 модела са HyperThreading-ом креће прави осећај модерног хардвера. Ја бих такође ишао на Интела, скупљао новце за графичку, па полако.. За годину, две можеш и процесор да промениш итд..

Flavio
12.5.2014, 21:49
Ako bi u neko skorije vreme dodao i grafu onda idi na Intel.
U suprotnom, APU.

U tim Kelerabama je Intel HD 2000, ipak mnogo slabija od APU grafi.

Послато са LG-P970

Smrtonosna Šorka
12.5.2014, 22:28
Znači ovaj neki zonfa: http://prntscr.com/3ilzgd
To me čak izađe i jeftinije od one opcije br.3 iako sam se trudio da bude što sličnija, razlika je u hardu, ovde sam stavio 500gb.
Samo mene interesuje da li moj dvd rw, ovaj ovde: http://prntscr.com/3in76n, može da se na tu matičnu konektuje, ili je možda prestar. Pošto ako i to trebam kupiti onda ta konfiguracija izlazi kao i ona sa tehnom. pa onda i nemam uštede, mogu slobodno kupiti tu gotovu.

water wizard
12.5.2014, 22:35
pa da nema na novim matičnim PATA priključak za stare ATA diskove i CD

OWERKLOKER
12.5.2014, 22:39
Definitivno Intel pa posle dodavanje grafike.

Flavio
12.5.2014, 22:53
Samo mene interesuje da li moj dvd rw, ovaj ovde: http://prntscr.com/3in76n, može da se na tu matičnu konektuje
Ne može.
Ploča ima samo S-ata portove a tvoj DVD je za P-ATA :(


Ako ideš na gotovu konfu msm da ćeš dobiti (još) lošije napajanje od ovog koje si izabrao gore ... Plus ćeš biti prinuđen da za svako čišćenje, upgrade, ... komp nosiš/šalješ prodavcu, zbog garancije :rolleyes:

Smrtonosna Šorka
12.5.2014, 23:17
Hvala vam ljudi na savetima, uff znači mora i to novo, a i pretpostavljao sam neki takav scenario. :( Doduše nije to nešto preskupo najjeftinije je 1900 din., a upravo tog ima ovaj sa tehnoman.
Flavio, što misliš da je loše napajanje, upravo sam njega i ubacio sa tim kućištem (iako bih voleo da mi ostane moje, lepši bi mi bio osećaj :D), jer sam ovde na forumu video da ga članovi u tim najjeftinijim konfiguracijama preporučuju, a i kontam 550w nije malo, pa ovaj moj ima 300w i eto deset godina nikad mu ništa, a nijednom ga nisam čistio.
I nisam razumeo to za gotovu konfiguraciju, i garanciju, ako ja poželim da kupim novi procesor ili grafičku onda pretpostavljam da ti delovi imaju svoju garanciju, nezavisno od onog što je prvobitno kupljeno.

Rockstar
12.5.2014, 23:25
hvala vam ljudi na savetima, uff znači mora i to novo, a i pretpostavljao sam neki takav scenario. :( doduše nije to nešto preskupo najjeftinije je 1900 din., a upravo tog ima ovaj sa tehnoman.
Flavio, što misliš da je loše napajanje, upravo sam njega i ubacio sa tim kućištem (iako bih voleo da mi ostane moje, lepši bi mi bio osećaj :d), jer sam ovde na forumu video da ga članovi u tim najjeftinijim konfiguracijama preporučuju, a i kontam 550w nije malo, pa ovaj moj ima 300w i eto deset godina nikad mu ništa, a nijednom ga nisam čistio.
I nisam razumeo to za gotovu konfiguraciju, i garanciju, ako ja poželim da kupim novi procesor ili grafičku onda pretpostavljam da ti delovi imaju svoju garanciju, nezavisno od onog što je prvobitno kupljeno.


Укратко - о квалитету напајања не можеш судити по ватажи, ако ништа друго - можеш по цени. Постоји разлог зашто нека напајања од 500 w коштају 1900 а нека 10 000. Скупља су обично много квалитетнија и дуготрајнија. Даље, готова конфигурација има гаранцију на склоп (обично две године) док када склапаш свака компонента има свој гарантни рок (најчешће три године). Пријатељски савет - скупи ти још мало пара. Видим да овде склапаш за 19 000. Појачај то још мало, вредеће.

Vlad Cepesh
13.5.2014, 10:17
Da li ti je tih 22-3 hiljade maksimum koji mozes da izdvojis ili mozes koji dinar vise? Postoji mogucnost da se za oko 25-26k sastavi masina bazirana na nekom AMD A8 procesoru, sa kojim bi imao i vise nego sto ti treba, i bio miran makar 3-4 godine za te neke osnovne potrebe, net, mulitimedija i lagani gaming. I na svaku od tih predlozenih masina, valjalo bi dodati neku makar najjeftiniju graficku, ako mislis da igras bilo sta zahtevnije od flash igara i zume.

demaksi
13.5.2014, 12:58
Za ono što je naveo i više nego dovoljan je A8, a čak i spomenuti A6 pokriva sledeće i bez kupovine dodatne grafike:
Pa u suštini nije mi komp za igrice, samo dota 2 ako može, eventualno neke starije, pošto je za mene igranje sa ovim mojim završilo negde 2006/07 :D, poslednji je bio Oblivion i Medieval 2 Total war, sve to naravno na low, medium plafon.
YPYwnxj07o8
Uzimanje Celerona ili Pentiuma zbog surfovanja internetom i nije neka investicija, a definitivno ti uz njih treba dodatna grafika.
Nisi naveo monitor koji koristiš?

Flavio
13.5.2014, 13:10
Uzimanje Celerona ili Pentiuma zbog surfovanja internetom i nije neka investicija, a definitivno ti uz njih treba dodatna grafika.
Zato sam mu odmah i predlozio radije APU da uzme :)

Smrtonosna Šorka
13.5.2014, 16:41
@Vlad Da to je neki maksimum novca, znam da za 3-4-5 hiljada gore se dobija nešto mnogo bolje, burazer mi je kupio za 26-7k Athlon X4 740, gotova konfa je bila dobio je i neku grafiku msm radeon 6450. Nije bog zna šta, ali opet je jače od ovoga što ja nišanim.
Ali nisam ja gamer, niti sam klinac, a ni ne zarađujem radom na kompu, pa da sada tražim nešto sa I3 ili FX, slažem se sa Rockstar da tek tada kreće prava stvar, ali eto meni to trenutno nije potrebno.
@Demaksi kada bih išao na Intel pa makar i taj low budget celeron, vrv bih u nekih par meseci i kupio grafičku, naravno ako bih poželeo da se malo više igram. :D I da monitor je stari naravno Samsung Syncmaster 753s :)
U suštini ljudi pa napisao sam ja koristim Celeron koji je sa početka 2000-ih, možete misliti kolika bi meni promena bila, bilo šta novo, kao svemirski brod. Eee pa gasim XPu sve one animacije pa izgleda kao 98 da bi još bolje radilo hahaha.

Flavio
15.5.2014, 22:27
kada bih išao na Intel pa makar i taj low budget celeron, vrv bih u nekih par meseci i kupio grafičku, naravno ako bih poželeo da se malo više igram. :D I da monitor je stari naravno Samsung Syncmaster 753s :)
Onda uzmi Intel based mašinu i :cool:
Dok ne promeniš monitor :kreza: vozi XP.
Win 7 i 8 izgledaju grozno na 10x7 rez :Freddy:

Smrtonosna Šorka
17.5.2014, 18:10
Dobro, neka tako bude, iako sam dosta počeo i o apu da razmišljam, tačnije A4 6300, čisto zbog toga što kažu da ima bolji GPU od celerona haswella, ali opet msm da sa 1150 socket ću imati više potencijala za budženje, pa neće valjda ni ti I3, procesori biti dugo 100ak evra... ako krajem godine/početkom sledeće padnu eto prilike.

Picard
17.5.2014, 18:20
Biće uvek ~100e, osim polovnih po oglasima.

Vlad Cepesh
17.5.2014, 18:55
Stoji da Socket 1150 ima vise mesta za budzenje (I3 i I5 procesori), ali kao sto rece Picard, nece I3 padati ispod 100e. Nazalost takva je politika godinama Intela, da samo radi refresh modela, malo bolje performanse, vece oznake i ista cena. Moze mu se, nema nekog preteranog pritiska od konkurencije.

Mataros
17.5.2014, 19:18
Da cene ne padaju mozes videti i na vladovom primeru, njegov i5 je istih cena kao i najnoviji cak i skuplji od vecine. Ali je u svakom slucaju 1150 mnogo mnogo isplatljiviji socket od bilo kog amd.

Smrtonosna Šorka
17.5.2014, 19:34
Ok, znači polovnjake gledati, problem je samo što je ovo nov socket, ovi i3 su iz prošle godine, tako da ih po oglasima i nema nešto, ali dobro vremenom će ih biti...
Samo još jedna stvar, od ove dve ploče koju izabrati:
1. MB LGA1150 H81 MSI H81M-P33, PCIe/DDR3/SATA3/GLAN/7.1
2. MB LGA1150 H81 ASRock H81M-VG4, PCIe/DDR3/SATA3/GLAN/7.1

..ili je svejedno.

Mataros
17.5.2014, 19:39
Ja sam vise za Asrock jer mi je msi graficka brzo crkla, ali ti je u sustini sve jedno jer nisu neke

Flavio
17.5.2014, 19:46
Ako ti treba/znači DVI izlaz i 6 umesto 4 USB ulaza na I/O portu, uzmi MSI.
U suprotnom, uzmi onu koju jeftinije nađeš. Msm da su obe isto s****e drugo pakovanje :D

Picard
17.5.2014, 19:51
Ploča bez DVI izlaza u 2014. godini?

Smrtonosna Šorka
17.5.2014, 20:19
Uff da, čoveče dobro gledate hvala, ja to nisam ni primetio :D MSI pa da krećem sa naručivanjem, zahvaljujem svima.

Flavio
17.5.2014, 22:39
Ploča bez DVI izlaza u 2014. godini?

Dodaće kasnije grafu u slot tako da ...

Послато са LG-P970

Smrtonosna Šorka
4.6.2014, 21:58
Eeeee, ljudi evo opet mene ( malo sam dosadan :D), nisam kupio onu konfu još uvek, al sam malo, baš malo digao budžet i onda dolazim do ove dve konfe, http://prntscr.com/3pogs1, i ako se malo više pružim ova; http://prntscr.com/3pohjy

Ali vidite da ova sa A8 ima najjeftiniju ploču, i koja nema usb3 niti sata 3, a ova u konfi sa A6 ima skuplju i bolju (valjda). Takođe, A8 ima Tdp 100w, pošto se baš ne razumem da li to znači da će da se greje dosta ili šta...

Druga stvar koja me malo brine je ovaj rhino, gledam po netu ima ljudi da kažu da je napravljeno kućište od lima, malo debljeg od limenke, i da je napajanje dosta bučno (kao nepodnošljivo) mada je i ovo moje ko da sam u silosu :), kada je tišina u sobi, bukvalno osećam one promene frekvencije (zavijanje), ali opet šljaka 10 godina lol, drugi opet kažu da je sasvim korektno i kućište i napajanje za te pare.

Tako da tu nisam pametan, ne znam šta, da probam da ostavim moje staro kućište, i kupim lc 420w napajanje, ili da dam šansu ovom Rhinu, pa valjda taj raidmax je ozbiljna firma nije ono što nazivaju kinezom kao onaj spire i slično.

Vlad Cepesh
5.6.2014, 7:39
Raidmax je ozbiljna kompanija. E problem je sto na njihovom sajtu uopste nema medju proizvodima Rhino kucista...
E sad ima 2 stvari koje mogu tu da se dese, prva jeste da je to neki stariji proizvod, koji se vise ne proizvodi. Druga jeste da opet neki nasi prodavci stavljaju nalepnicu kompanije na neko kinesko kuciste. A i iskreno, kuciste+napajanje od 550W za 2500 din je previse niska cena.
Moj savet ti je da se drzis LC Power. 420W je dovoljno za masinu.
Sto ce tise Asus ploce, ako ti ne treba ekstreni HDD ili mozda interni SSD, potrebe za Sata 3 i USB 3 ne postoje. U suprotnom uzmi malo skuplju plocu.
A8 i njegov TDP od 100W znaci zaista da se se greje vise, ali to je neka normalna vrednost. Izmedju 60-100W je neki standard za vecinu procesora. Tako da to nemoj da te brine previse.

Smrtonosna Šorka
5.6.2014, 14:21
Hvala Vlad, i čini mi se da će tako biti bolje sa lc power napajanjem i mojim starim kućištem, ako se već gleda kakve su stranice (mada ne kontam što je to bitno), e pa moje kao da su stranice od veš mašine, ili šporeta, dakle teško je.

Da li znaš, možda, jel bitno što je iz 2003 godine, tačnije 12. mesec 2003. je kupljen komp, da li je to sve kompatibilno, za današnje komponente, da li će moći sve lepo da se namesti. Meni ovo što vidim iznutra, a gledajuće na yt kako ljudi sklapaju, ne čini se ništa drugačije, moja ploča nije ništa manja niti veća od sadašnjih.
Jedina problematika kućišta je što nema usb portove napred :( pa me uvek nervira zavlačenje iza da uključim nešto (iako sam kupio kabl da ne moram baš uvek), doduše ovo moje ipak ima ostavljen prostor za jedan USB, slušalice i još nešto napred na maski.

Evo i dimenzije 20x45x43 tako nekako. :D
Možda je glupo što to pitam, ali otkud znam, dosta je vremena prošlo...

Picard
5.6.2014, 14:25
Opušteno, 99% neće biti problema sa ubacivanjem novih komponenata.:)
Rhino napajanje je bolje izbeći, em zbog sumnjivog porekla (Raidmax/CWT?), em zato što se mnogi žale na buku.

Smrtonosna Šorka
5.6.2014, 19:59
OK, verovatno sledeće nedelje naručujem pa polako, eto za sada je dilema samo A6 ili A8, odlučiću na kraju, a do tada ću ostale stvari da pokupujem :) I da, možda nema potreba za usb3 i sata3, ali izgleda da je to standard, pa ko zna možda je bolje za budućnost uzeti Gigabajtovu ploču nego tu Asus, koja btw na newegg ima samo 3 jajeta :D

Edit ipak 4 ima, ali samo 3 reviews...:D

Vlad Cepesh
6.6.2014, 4:59
Ako mozes sebi da priustis uzmi A8. A8 procesori imaju 4, dok A6 2 jezgra. To znaci da ces duze vremena biti miran sa kompom.

Smrtonosna Šorka
6.6.2014, 15:43
To stoji, ali i 3k dinara je razlika, a za moje potrebe msm da je ovaj A6 pun pogodak. Zanimljivo mi da je A6 malo bolji od A8 5600k u single core performansama, a iGPU su tu negde malo bolja je ova u A8.
Bilo kako bilo hvala svima, pa kada kupim nešto od ova dva, ne sumnjam da ću imati još pitanja, u vezi ko zna čega sve :)

Picard
6.6.2014, 16:38
U 25k mogu da se uklope Celeron G1820 i neka polovna grafa, razmisli i o toj varijanti.

Smrtonosna Šorka
6.6.2014, 17:10
Da, vidim da je moguće G1820 i NOVA grafička za 24-25k. Ali to su koliko vidim u radnji na E, najjeftinije; 6450, gt610 u raznim varijantama, pa onda tek možda malo bolja 6570, koja je 5400 din, i to je maks, sve preko toga bi bilo probijanje budžeta, a nešto sumnjam da je celeron+bilo koja od ovih jeftinih, bolje od a6 6400k ili a8 5600k koji me izađu i jeftinije.
A pratim forum i koliko vidim tek prava grafička od tih jeftinijih je r7 250 1gb ddr5, a to je 8-9k.
Polovne ne bih, nema garancije, mačke u džaku neću. :)

Picard
6.6.2014, 17:24
Mislio sam na polovnu sa garancijom, nove nisu vredne razmatranja.
Inače, 6570 jeste bolja od tih u jeftinijim APU-ima.

Smrtonosna Šorka
6.6.2014, 18:51
Pa ne znam stvarno gde da gledam polovne, a sa garancijom.
Izbor je loš poprilično po ovim opštepoznatim sajtovima, jedino ovako nešto; http://www.kupindo.com/Graficke-kartice/19610277_Gigabyte-ATI-Radeon-HD-5770-1GB-GDDR5
http://www.kupindo.com/Graficke-kartice/19100737_MSI-5750HD-1-GB-DDR5

Mada stvarno ne znam koliko je to bolje od eto npr. nove 6570. Lepo je to sve, ali ovako za multimediju i lagani gejming za manje pare daju a6 i a8 više. Barem ja tako to vidim :)

water wizard
6.6.2014, 18:55
ne moraš odmah da kupuješ grafičku, skupi još malo pare pa kupi neku novu bolju i igraj ko čovek
mada ni te 5750 i 5770 nisu loše i ja imam sličnu nvidiju isto godište i igram dosta igra u fullHD, jedino za ove zahtevnije smanjim detalje
jedino što ova 5770 ima referentno hlađenje mislim da to mnogo zuji to ventilatorče

Smrtonosna Šorka
6.6.2014, 20:41
@Water wizard
TO i jeste bio neki plan, (na prvoj strani videćeš), da idem na taj g1820 i onda kasnije kupim diskretnu, ali kada sam razmislio shvatio sam da nema smisla, jer za solidnu grafičku treba oko 10 hiljada dinara, to mi ispada onda ko pola konfiguracije :/. Dalje, nezaposlen sam, živim u malom mestu, teško do posla doći, tako da ko zna kada bih ja skupio za takvu grafičku, plus vrv bi trebalo i neko kvalitetnije napajanje.
Ako bi nekim slučajem našao posao u većem gradu, ili otišao u isti da ga tražim, nemam potrebe da budžim računar jer mi ostaje da zjapi kući, mojima ukućanima ne znači ništa, osim internet da normalno koriste.
Ne igram igrice, zanima me samo dota 2, a od 2007. bukvalno ništa nisam igrao, tako da iz tog perioda 07-11, ako mogu nešto lagano da odigram super, pre svega msm na Far Cry 2, jer sam voleo keca, Mafia 2, takođe zbog prethodne, Skyrim isto, možda da probam Assassins prvi, drugi deo, Crysis 1, NFS neki deo posle Carbona, eto toliko, BF serijal me ne interesuje...

Eto, malo duže pojašnjenje zašto ići na APU. :D
Opcije i cena: A6 6400k APU oko 22 hiljade, A8 5600k 25k.
Celeron bez grafičke sa svojim igpu verovatno ne bi ni dotu 2 terao, a opcija sa njim i dodatnom nekom jeftinom, jedino sa 6570, to je oko 25k.

Vlad Cepesh
7.6.2014, 3:31
A8 APU ce tu da ti radi posao kako treba onda. Em ce da traje, em ces moci da igras novije igre na low-medium podesavanjima u 1280x720 rezoluciji bez frke. Kasnije ako bude srece, moci ces da dodas graficku. A ako ne, sluzice te dosta dugo, godinama cak, za neke osnovne stvari.

Smrtonosna Šorka
29.6.2014, 21:40
Evo malo da osvežim temu i da pitam opet ponešto :D
Posle dosta smaranja razmišljanja, put me u jednom trenu naveo na taj APU, međutim skupooo, A8 je oko 9k i ne mrda dole, iako je to Trinity, i ima još dve verzije nakon njega, nije mi jasno ali dobro...
I ništa videh ja da je moj stari i prvi pik, G1820 smešno nisko pao, na 3450 dinara, i naručih ga...U međuvremenu mi stiglo i lc 420w napajanje i HDD Toshiba 500gb.
Dakle samo ostala ploča i ram, e kod ploče me zanima šta da uzmem.
Da li...
ASRock H81M-HDS.
Gigabyte GA-H81M-DS2
Gigabyte GA-H81M-S1
To je sve do 5 hiljada, možda bih mogao i nešto preko. Nemam pojma msm da Asrock najviše nudi tu, ali opet čitao sam neke komentare na newegg, imali su ljudi problema.

E da, svestan sam da sa njim tj. sa integralnom nema igranja ali dobro neka sad gotovo je, biće dobar za multimediju i internet, a ako treba igranje videh neke gddr5 polovnjake za 30-40 evra.

Vlad Cepesh
30.6.2014, 10:42
Idi onda na Gigabyte ako si sumnjicav. Moze i neki Asus. Nema nekih preteranih razlika u plocama tih klasa. Generalno su sve slicne, sa razlikom u kolicini i tipu prikljucava. Vidi sta ti treba, pa onda se odluci sta ces uzeti.

Smrtonosna Šorka
30.6.2014, 15:44
Naručih: Asus H81M-C, nadam se da će biti ok, i da je ASUS i dalje dobar brend, u suštini ispade da cela porudžbina ista ko i pre 11 godina, opet celery i opet Asus ploča :D.
Stvarno su sve slične, tek sa drugim čipsetom (b85) dobija se nešto malo više stvarčica.

Smrtonosna Šorka
5.7.2014, 19:59
Evo da se pohvalim, sastavljeno sve i ne mogu da se načudim koliko je sve tiho, brzo, sve radi istog sekunda, dobro moj entuzijazam je prevelik zbog starosti prethodne, ali kontate šta hoću da kažem :D
Cpu je hladan mota se oko 30ak, do 40c, sve je ubačeno jedino mi na starom kućištu ostalo nepovezana jedna diodica zelena ona je 3 pin a to na ploči nema tako da ne svetli mi da radi, ali svetli crvena koja je valjda hard, pa po tome vidim da radi uopšte. :)
Hvala svima koji su su učestvovali u temi...a i jedan uvaženi član foruma je i sastavljao sa mnom.

blast beat
5.7.2014, 22:58
Već sam hteo napisati da ništa tu ne bi bilo bez moje magične ruke i mog fleša. :D I ja sam oduševljen kako radi (iako je win na njemu), toliko da ću morati i ja da radim neki upgrade svog kompa.

Smrtonosna Šorka
5.7.2014, 23:51
hahahah lepo sam ti rekao šta možeš da kupiš za svoj socket, a možeš i sve novo pa jbg. odluči se :D

blast beat
6.7.2014, 18:50
Kad ja stavim nov CPU, ima mašina da poleti. :D

Smrtonosna Šorka
22.2.2017, 19:31
Dižem ovu svoju temu iz mrtvih da se posavetujem.
Opet bih neku jeftinu konfu samo ovaj put nešto moćniju. Zaključio sam da umesto kupovine haswell i5 ili trojke, meni je mnogo bolje da prodam svoj MB, CPU, RAM, i ako bog da uhvatim za to nekih 9 hiljada..
I kupim onda recimo:
G4560 8k
MB: MSI MB - SOCKET 1151 - B150M BAZOOKA; 10,740.00 din
Neki ram: Recimo 8gb 7.000 dinara.

Dakle nekih 25k minus prodaja moga, mi donosi recimo 130ak evra troška? Jel ovo dobra zamisao? Ili još bolje umesto ove ploče koja je skupa ali lepa i ima 4 slota za ram, stavim lepo MB LGA1151 H110M Asus H110M-K VGA CPU, za 7 hiljada, pa mi samim tim trošak/doplata ispada oko 100 evra.

Vlad Cepesh
22.2.2017, 22:21
Ako hoces 4 slota za DDR4 nema tu neke jeftinije ploce previse. Svakako da ti je G4560 odlicno resenje za CPU. Zadrzi tu plocu za sada, pa ako ti zavali za neki SSD, ili graficku, idi ne neku jeftiniju slobodno.

ukimafija
24.2.2017, 9:45
Za tu cenu nesto preko 10 000 din imas vise varijanti B250 ploca, koje su novije, sve imaju M.2 podrsku, neke novije kontrolere, bolji su izbor...Taj procesor je dobar izbor