PDA

Prikaži potpunu verziju : Gaming komp za oko 800 evra (92k dinara)


Palitreks
8.5.2014, 12:31
Pozdrav ljudi, rešio sam da se častim jednom zveri od kompjutera, čitao sam malo teme ovde ali imam neke nedoumice pa sam otvorio novu temu.

Kompjuter će mi služiti sa igranje najnovijih igara, za Photoshop, Illustrator i amatersku obradu muzike.
Znam da je SSD obavezan u slučaju PS-a i Ill-a ali ću njega naknadno ubaciti.
Overklok neću raditi, SLI mi neće trebati.

Dakle, sklopio sam konfiguraciju u radnji na E, pa recite da li valja.

Procesor: Intel i5-4440 (video sam ovde da je to najbolja solucija za ove namene i pare)
Matična: ovde imam dileme. Da li Gigabyte G1.Sniper B5 ili Gigabyte GA-H87-D3H ili Gigabyte GA-B85-HD3?
Vidjao sam i MSI gaming matične, ali nekako sam alergičan na MSI i pre bih ciljao na Gigabyte.
HDD: 1TB WD Green
RAM: 2x4GB 1600MHz Kingston HyperX CL9 KHX1600C9D3X2K2/8GX
Optički uredjaj: DVD-RW Samsung
Grafička kartica: Gigabyte GTX760 OC 2GB
Zvučna kartica: Asus Xonar DG. Ovo je diskutabilno, sada imam Xonar DS i služi svrsi, ali me zanima da li ove ploče mogu da daju pristojan zvuk sa integrisanim zvučnim karticama? Možda mi zvučna i neće trebati u tom slučaju.
Napajanje: Chieftec 650W CTG-650C, modular
Kućište: Fractal Design Core 3000 (svidja mi se što je tako obično i služi svrsi)

Cena: 96.000 dinara (ako izbacim zvučnu, 93.000)

Dakle, dilema je oko izbora matičnih i njihovih integrisanih zvučnih kartica u poredjenju sa nekom Asus varijantom. Zanima me takodje da li su napajanje i kućište dobro.
Imao sam problem sa jednim kompom, kad sam ugradio Xonar DS u njega, slušalice na front panelu su imale jako neprijatno pištanje i pucketanje u pozadini.
Negde sam pročitao da je to do kućišta, stvara se neka interferencija, pa ne bih voleo da mi se to dešava.

Kako vam se čini konfiguracija i da li biste menjali išta?

Vlad Cepesh
8.5.2014, 12:47
U principu si sam sve sastavio kako treba. Moze neko da ti kaze, e uzmi ovo, mesto onog, tipa thermaltake mesto chieftec-a, ili Radeon R9 270X mesto GeForce 760, ali to je stvar ukusa, ne previse boljih performansi.
Od ploca, da biram uzeo bih GA-H87-D3H. Ali to je subjektivno iskreno. Sve tri ploce su ok, i radice ti dobar posao sa procesorom.
Sto se tice Zvucne, uvek neintegrisana. Integrisane zvucne kartice u 99% slucajeva rade losije od neintegrisanih. Ima retkih modela koji su bazirani na recimo Creative zvucnim karticama. Tako da uzmi Asus Xonar.
I za kraj, SSD nije neophodan, ali je pozeljan za imati. Moze sasvim fino da se radi i sa obicnim HDD-om. Nekom znaci mnogo tih nekoliko sekundi brzeg ucitavanja, nekom je svejedno. Subjektivn stvar.

Palitreks
8.5.2014, 12:55
@Vlad Cepesh
Nekako više preferiram GeForce grafičke i Gigabyte proizvodjača.
Bitno mi je da mi je matična dobra, a razmišljao sam izmedju H87 i B85, Sniper mi čisto zapao za oko zbog cene :D
Neka bude H87.
Napajanje, smatram da je Chieftec sasvim ok, još je modularno a to mi se svidja.
A SSD mi nije presudan, no eto, voleo bih da ga imam.

Znači, Xonar DG it is. Taman mu je cena opala za jedno 500 dinara :)

Hvala puno Vlad :alealeee:

Picard
8.5.2014, 13:09
Koji su zvučnici?
Ploča može neka jeftinija, zvučna ... Ne bi bilo loše da se pružiš za D1/DX.

JeSuis
8.5.2014, 13:10
Ne bih bas rekao da je SSD "obavezan" za PS i AI... Pozeljan da ali obavezan nikako :)

Sto se konfe tice, odlicna je, i sto kaze Zdravko Colic:"ja tu nista ne bih menjao"... Sto se ploce tice, uzmi jeftiniju od ove dve Gigabyte i nisi pogresio...

Palitreks
8.5.2014, 13:10
Imam Technics pojačalo i Thunder zvučnike. Za moju sobu, sa Xonar DS-om imam savršen zvuk.
Nisam neki audiofil i ne tražim savršenstva, ovo mi je predobro.

Palitreks
8.5.2014, 13:14
@JeSuis

Jao, pogrešnu reč iskoristih. Hteo sam reći poželjan, a ne obavezan :facepalm

demaksi
8.5.2014, 14:43
Imai nekih R9 280X koje bi tu stale...

Palitreks
8.5.2014, 14:55
Bogme, 9000 dinara je skuplja Gigabyte R9 280X, ne uklapa mi se u cenu, a i nije nešto puno jača od 760-ke.

demaksi
8.5.2014, 15:02
Zapravo je kao GTX 770, ali ima i Mantle, a uz neke modele i 3 igre gratis.

http://www.techpowerup.com/reviews/Gigabyte/R9_280X_OC/26.html

darko31
8.5.2014, 22:01
Ako ćeš ići na G1.Sniper, onda ti neće trebati zvučna kartica. G1.Sniper ima odličnu integrisanu zvučnu.

Što se tiče HDD-a, ako ti ne smeta nešto glasniji HDD-ovi (ima i tihih), pogledaj neki 7200RPM HDD, WD Green su obično na 5400 pa imaju nešto manje performanse. Sve ostalo je odlično.

Palitreks
9.5.2014, 16:41
@darko31

Idem ipak na H87 ploču i Xonar DG zvučnu. Nekako sam navikao na Xonar, pa ću da ga uzmem :)
A što se tiče hard diska, konkretno je u pitanju HDD SATA3 1TB WD Green WD10PURX, 64MB,
i u opisu piše da je broj obrtaja u minuti 7200.

Vlad Cepesh
9.5.2014, 20:40
U sustini Western Digital HDD-ovi te serije koju hoces da uzmes izmedju 5400 i 7200rpm. Zvanicne specifikacije:
http://www.wdc.com/global/products/specs/?driveID=1369&language=1
Stvar je u tome sto je taj HDD namenjen skladistenju podataka i manjoj potrosnji, tako da nije najbolje resenje za OS i programe. Taj hard disk u opisu stoji da je namenjen sigurnosnim sistemima:)
Sam opis sa sajta - "IntelliPower - A fine-tuned balance of spin speed, transfer rate and caching algorithms designed to deliver both significant power savings and solid performance."

darko31
9.5.2014, 20:50
Sasvim dobar izbor što se tiče ploče i zvučne.

Eh, WD i njegove boje. Mora da je greška na sajtu prodavnica, kao što reče Vlada, to je WD Purple namenjen za snimanje video materijala sa sigurnosnih kamera (iskreno nisam ni znao da imaju tako nešto u ponudi). U svakom slučaju, čini se da bi trebao da bude nešto pouzdaniji (i 3 godine garancija) ali je i nešto skuplji.

OWERKLOKER
10.5.2014, 0:52
Najbolje je ne uzimati hardove koji su namenjeni za video nadzor npr.
Oni jesu pouzdani ali kada naidju na gresku samo je preskoci (ne pokusavaju popravku) i moze doci do eventualnog gubljenja podataka. I u slucaju da dodje do situacije gde je potrebno izvuci podatke moze biti problema.
Moj predlog bi bio WD Black (pouzdan i 5 godina garancije).

Vlad Cepesh
10.5.2014, 1:34
WD Black je mozda najbolji HDD na trzistu kod nas, ali i skup. Mada, ako bi uzimao SSD u skorije vreme, mislim da bi obican WD Green bio dobar kao skladiste. Dosta je tih.