PDA

Prikaži potpunu verziju : Virus u kompajliranom programu


ilija_iksi
2.5.2014, 22:35
Skinuo sam IDE wxDevC++ da isprobam, i silno sam se obradovao kad sam video OpenGL template. Na prvi pogled, program iscrtava obojeni trougao, ali kad ga kompajliram, Avira dize uzbunu. Da li bi neko bio ljubazan da proanalizira kod i da potrazi bilo kakve maliciozne detalje? Ako ima bezbedno okruzenje moze i da ga kompajlira i vidi da li ce njegov antivirus da reaguje. Takodje, ako bi neko mogao kompajliran fajl umesto mene da posalje na VirusTotal i da mi linkuje rezultate, bio bih mu zahvalan, jer meni antivirus ne da (Blocked Access to Malicious file i te gluposti).

Andross
2.5.2014, 23:29
Nema ti ovo virusa, klasican false positive. Osim ako kompajler magicno doda maliciozni kod mada sumnjam.

ilija_iksi
2.5.2014, 23:37
Hvala! Jednostavno sam previse paranoican kad su u pitanju virusi. (Kaspersky me je istraumirao kad sam bio mali, nikad necu da zaboravim onaj zvuk za virus alert :()

Sass Drake
3.5.2014, 1:20
Možeš li da kompajlirani program okačiš na VirusTotal i ovdje postaviš link?

ilija_iksi
4.5.2014, 17:17
Fajl nisam uspeo da stavim na VirusTotal, ali sam ga poslao Aviri preko samog antivirusa i oni su potvrdili da je lazna uzbuna, i da ce je ukloniti u jednom od sledecih apdejtova. Znaci, problem resen. Hvala vam svima.

Geomaster
12.5.2014, 23:45
Osim ako kompajler magicno doda maliciozni kod mada sumnjam.
Offtopic, ali evo nečeg zanimljivog baš o takvim situacijama (http://cm.bell-labs.com/who/ken/trust.html).