PDA

Prikaži potpunu verziju : SMART Failure


EyeFast
28.10.2006, 23:35
HDD izbacuje sledecu poruku:"
Smart Failure Predicted on Primary Master:Maxtor 6y080l0
WARNING! Immeditely backup your data and replace your hard disk drive.
A failure may be imminent

Znam sta znaci to u prevodu , nego da li neko ima iskustva sa takvim problemom, tj. sta da radim servis ili samo format??? Hvala unapred:dedica:

paterfamilias
29.10.2006, 0:49
To znači da je moguće otkazivanje hard diska,da hitno treba prebaciti podatke sa njega i kupiti novi hard disk.

EyeFast
29.10.2006, 16:13
Pa znam sta to znaci, nego da li da ga nosim u servis ili ce se moji problemi resiti samo ako ga formatiram, naravno to mogu odmah, ali ostaje pitanje ponavljanja istog problema sto dovodi sve u "vrzino kolo". :eek:

Chivan
29.10.2006, 18:59
Pa znam sta to znaci, nego da li da ga nosim u servis ili ce se moji problemi resiti samo ako ga formatiram, naravno to mogu odmah, ali ostaje pitanje ponavljanja istog problema sto dovodi sve u "vrzino kolo". :eek:
Format ti neće rešiti problem. A u servisu ne verujem da će išta pametno moći da urade. Problem je što ne možeš sigurno da znaš koliko mu je "ostalo". On može još mesecima da ti radi bez problema.

sokratbg
29.10.2006, 19:02
1.u servis nema svrhe da ga nosis nista ne mogu da urade
2.ako imas garnciju nosi ga na reklamaciju

3.skini POWERMAX i uradi Low Level format (Full)
ako se problem javi ponovo mozes da se pozdravis sa diskom

Beagle
29.10.2006, 21:54
bekapuj HDD. Jel to win poruka? ili koristis neki program za monitoring? ako je odgovor pod dva, onda mozda se ne desi nista. meni je HDD HEALTH tvrdio da ce HDD da mi rikne jos pre dve godine, a radi bombona, ali bekap nije na odmet.

EyeFast
30.10.2006, 17:20
To je poruka koje se dobije kada pocinje da se dize windows, pa ima i f1 za dalje. Nista, formatiracu hard pa cemo videti kako ce da se ponasa kasnije, pa mozda i svi nesto naucimo iz toga, pozdrav svima.:dedica:

paterfamilias
30.10.2006, 21:41
To je poruka koje se dobije kada pocinje da se dize windows, pa ima i f1 za dalje. Nista, formatiracu hard pa cemo videti kako ce da se ponasa kasnije, pa mozda i svi nesto naucimo iz toga, pozdrav svima.:dedica:
To je poruka BIOS-a i nema veze sa windowsom već sa hardverom.Uglavnom hard diskovi za koje se pomišlja na low-level formatiranje i nisu više za korišćenje već za otpad.
Nije mnogo verovatno,ali dešava se da je problem u matičnoj ploči koja pogrešno detektuje loš SMART status,možda usled nekog oštećenja zbog nekog manjeg strujnog udara koji nije bio dovoljno jak da dođe do potpunog otkazivanja,odnosno zbog otkazivanja ide kontrolera.Možda bi trebalo proveriti i ide kabal.Ali po svemu sudeći hard disk je zreo za đubre i treba kupiti novi,džaba zamajavanje sa low-level formatiranjem.

PDarko
30.10.2006, 22:08
Preporučujem ti da posetiš Wikipediju (http://en.wikipedia.org/wiki/Self-Monitoring,_Analysis,_and_Reporting_Technology).

EyeFast
9.11.2006, 19:02
Probao sam da ga formatiram, tj. formatirao sam ga i probao ga na mom racunaru (jer je HD ustvari od mog druga) i on je super radio, i pisao i brisao i rezao sam sa njega i znaci normalno se ponasao. Elem, odnesem mu hard kod njega prikacim i opet isto. Vratim ga kd mene skinem moj pa prikacim njegov i on radi!!!!! Sto na dovodi do kvara ili maticne ploce ili kabla. Odnese covek posle ceo komp u servis i problem je, u kako oni kazu, maticnoj ploci koja je po njihovim recima crkla. Ali takodje mu kazu da mu je i hard los pa i njega da menja, ali Srecko nije sisao vesla(moje pravo ime je Srecko) pa kazem ortaku da on ipak ne zeli da menja hard, i da ce da ga koristi dok mu ne "crkne". "Kao ne radi ti hard mi cemo da ga bacimo nekom za 30 evrica umesto tebe" Eto sada smo svi ponesto naucili. Pozdrav svima!!:dedica:

M I B
11.11.2006, 3:52
HDD ti otkazuje!!!
Menjaj to :dedica: