PDA

Prikaži potpunu verziju : Win XP problem sa instalacijom


Otherside
19.4.2014, 23:04
Pozdrav,
Imam svoj laptop na kojem je WIN 7 i imam Acer Aspire One, na kojem je linux ubuntu. Ja treba da na taj ace aspire one instaliram win XP, imam CD sa kojeg sam sistem insalirao bar na 5 drugih računara i CD je ok. Od CD-a sam napravio ISO, preko RUFUS-a ga napravio da bude bootabilan i kada sam pokrenuo instalaciju aspire one je bootovao sistem sa USB-a i izbacio mi poruku da ne može da pronadje EUAL i poruku press F3 to restart. Šta da radim pomozite molim vas hitno je.
:nov_explo

EDIT: Vidjeo sam na Acerovom sajtu da imaju driveri i za Win7 pa ako može uputstvo za bilo koji od ta dva OS-a ali navodno je za 7 za#ebancija.

Marko93
19.4.2014, 23:54
Mogu ja da ti posaljem kompletno detaljno uputstvo za download i instalaciju Windows 8.1.. Ako oces salji mi pm..

A jel iso za Win7 vec imas il sta?

Otherside
19.4.2014, 23:57
Komplikovana situacija ni na jednom racunaru mi ne radi CD rom. Uspjeo sam danas kod sestre da napravim ISO od tog instalacionog CD-a od XP-a ali nisam tamo cekirao da bude bootabilan ( kontam da nema veze ako sam dosao do EULA ) a sad probavam win7 po OVOM (http://www.ic.ims.hr/win7/install-win7-from-usb.html) uputstvu. ISO od Win7 nemam.
Nije mi bitno koji je OS bitno je samo da imaju svi driveri i da se ne moram mnogo cimati sa instalacijom, i da jako je bitno da do ujutro bude gotovo :(

Marko93
20.4.2014, 0:15
Poslao sam ti sve linkove i program za prebacivanje na USB koji ce sve da uradi za tebe.. ovo uputstvo tvoje je haos komplikovano, mislim nisam ga ni citao ali svakako je komplikovanije od programa za koji ti treba samo next next da klikces..

Otherside
20.4.2014, 15:16
Instalirao sam Win7 bilo je nevjerovatno lagano, samo par komandi u CMD-u. E sad ono sto me zeza je aktiviranje, preskocio sam opciju da ga aktiviram i sad ne znam kad ce da opet trazi. Izabrao sam Home varijantu. U biosu laptopa sam ugasio AHCI da li mi trebaju posebni drajveri da to aktiviram?

Na drugom laptopu je isto win7 sve je ok za sada ali mi zvuk djeluje nekako ne prirodno mnogo je tih i sve sam pokusao, drajveri su naravno ok da li je jos neko imao ovakav problem? A na aspire one kad enablijem AHCI onda sistem nece da se digne i izbacuje ekran smrti. Za sada mi je prioritet da rijesim zvuk. Moze li mi neko pomoci oko toga ko je imao slican problem?

Marko93
20.4.2014, 19:22
:facepalm AHCI treba da bude ukljucen.. A da ti ne bi izbacivao BSOD pre ukljucivanja moras da podesis nesto u registry-ju.. A ako instaliras nov sistem ne moras nista, samo prvo ukljuci AHCI i pokreni instalaciju i bice sve ok..