PDA

Prikaži potpunu verziju : Mozilla Firefox 2.0


pmiloica
27.10.2006, 19:25
Ne radi mi vertical mouse scroll samo u FireFox-u, u ostalim windows programima mis odlicno radi, pa molim vas pomagajte?!

VojaM
28.10.2006, 12:58
Ne radi mi vertical mouse scroll samo u FireFox-u, u ostalim windows programima mis odlicno radi, pa molim vas pomagajte?!Sačekaj da se pojavi prava verzija za koji dan, pa ako ne radi ni tu, pitaj opet.

bojongo
28.10.2006, 14:17
Idi na Firefox Tools-Options-Advanced-General-Browsing i stikliraj sve tri kockice. Press OK, pa restartuj Firefox. Trebalo bi da sad radi.

ZoNi
28.10.2006, 14:23
Sačekaj da se pojavi prava verzija za koji dan, pa ako ne radi ni tu, pitaj opet.
u kom smislu prava? FF 2.0 je izasao zvanicno pre par dana!

pmiloica
28.10.2006, 15:56
Ma podesio sam opcije, ne pomaze. Najgore sto scrolling radi u IE-u 7. I ja sam mislio da je ovo zvanicni Mozilla Firefox 2.0 Final..ali ako VojaM tako kaze, sacekacu.
I jos nesto, kad otvorim bookmarks sa leve strane, neke stranice mi se otvaraju u tom prozoru umjesto bookmarks-a, a neke normalno u glavnom prozoru. Da li je to neki bug mozda?

holodoc
13.11.2006, 1:02
Jedna primedba koja me stavrno iritira u vezi "dvojke". Od kako sam je instalirao svaki bogovetni put kad se konektujem na net počinje da mi skida neke ogromne pakete sa "sb.google.com".

Razumem da se radi o nekim antiphishing definicijama ali ovo polako počinje da iritira :) Zna li neko da li ovo može da se isključi pošto sam tražio po opcijama da se ovo isključi ali nisam uspeo da nađem.

Garson
13.11.2006, 1:27
Jedna primedba koja me stavrno iritira u vezi "dvojke". Od kako sam je instalirao svaki bogovetni put kad se konektujem na net počinje da mi skida neke ogromne pakete sa "sb.google.com".

Razumem da se radi o nekim antiphishing definicijama ali ovo polako počinje da iritira :) Zna li neko da li ovo može da se isključi pošto sam tražio po opcijama da se ovo isključi ali nisam uspeo da nađem.
Meni se to ne deshava.Ne verujem da je to default ponashanje FF 2.0.
Kod mene je sve u automatic updates decekirano, mozda je do toga.

holodoc
14.11.2006, 2:28
Ma jok! Sve sam živo pokušao ali i dalje posle kačenja na net imam proces koji skida megabajte i megabajte sa "sb.google.com" i to sa neke adrese koja počinje na 72. Nisam pametan osim da vratim stari Firefox a da ovaj "vrnem" u kutiju pošto kad malo bolje pogledam nova verzija nije baš donela ništa novo osim malkice šminke. Ne kažem zbog toga da je loša "dvojka" već jednostavno da je u pitanju samo šminka i par nepotrebnih stvari :)

Garson
14.11.2006, 2:32
Onda je neshto drugo u pitanju.Ne verujem da je do FF-a.
Nije bash samo shminka u pitanju, endzin je noviji (bolji), bolji pop-up blocker, antiphishing zashtita...
Ionako je stari FF bio ekstra, teshko se shta vishe moglo poboljshati.

holodoc
14.11.2006, 4:14
Vraćam se ja starom Firefox-u v1.5.0.7 :)

Malopre sam ga instalirao i nema više gugle-dudle zaje6ancije :dzavo:
Neznam šta se desilo ali imam iste exstensione instalirane kao što sam imao na "dvojci" i sa starijom verzijom je sve ok. Stvarno neznam šta je u pitanju ali Outpost je non-stop prijavljivao nenormalno velik broj otvorenih portova i stalno je skidao to đubre sa neta. Pre neko veče sam ostavio računar da vidim da li će da se zasiti a on nije stao ni posle 5MB!

Da situacija bude gora počeo sam da se razočaravam u "dvojku" jer nije uspela da "sažvaće" neke sajtove kako bog zapoveda što su starije verzije radile odlično.

Evo ajde Garsone, ili bilo ko ko ima Firefox v2.0, neka baci pogled na ovu adresu http://www.trans-as.co.yu/ i neka mi kaže da li su tabele razvučene preko desne ivice. Izgleda kao da se novi engine poprilično često zatutubani sa tabelama i da ne može da ih izrenda kako treba. Da napomenem da ovo na starijim verzijama izgleda dobro a renda ga čak i Opera kako treba.

U svakom slučaju ostaću ja još malo na starijim verzijama Firefox-a mada to ne znači da ću da ga zabatalim zbog par sitnica (doduše ovo što sam naveo može da zasmeta). Jednostavno ću još malo da sačekam sledeći build.

SirDuck
14.11.2006, 10:58
Evo holodoc :
4315

Meni nista ne smeta u novoj mozzili, osim mozda ovog ispravljanja gresaka pri kucanju, ali ti je korisno za engleske izraze, kad za nesto nisi siguran.

Chivan
14.11.2006, 11:11
Razumem da se radi o nekim antiphishing definicijama ali ovo polako počinje da iritira :) Zna li neko da li ovo može da se isključi pošto sam tražio po opcijama da se ovo isključi ali nisam uspeo da nađem.
Jeste, antiphishing definicije. Zaštita od phishinga se isključuje u opcijama, stavka Security, opcija Tell me if the site I'm visiting is a suspected forgery. Ali, ti si već deinstalirao 2.0. :)

milke
15.11.2006, 20:56
thx, i mene je toliko mučilo to downloadovanje da sam prestao da uključujem FF :) iritirajuće

holodoc
16.11.2006, 0:10
Jeste, antiphishing definicije. Zaštita od phishinga se isključuje u opcijama, stavka Security, opcija Tell me if the site I'm visiting is a suspected forgery. Ali, ti si već deinstalirao 2.0. :)
Ne da bude problem! Instalirao ponovo i isključio dotičnu opciju a pravo je čudo kako neka tako važna opcija može da ima neko tako besmisleno ime. Iskreno sam je video ali sam pomislio da se konekcija sa serverom ostvaruje tek po "pristizanju" pretnje.

@Chivan
Hvala. Imaš rep od mene :dzavo:

dbaja
16.11.2006, 0:27
Vraćam se ja starom Firefox-u v1.5.0.7 :)...

...ili bilo ko ko ima Firefox v2.0, neka baci pogled na ovu adresu http://www.trans-as.co.yu/ i neka mi kaže da li su tabele razvučene preko desne ivice. Izgleda kao da se novi engine poprilično često zatutubani sa tabelama i da ne može da ih izrenda kako treba. Da napomenem da ovo na starijim verzijama izgleda dobro a renda ga čak i Opera kako treba.


Holodoc, evo ti tog sajta kod mene sa FF 2.0.
Sve je u najboljem redu. Da li si pri deinstalaciji uklonio sve repove starog Firefox-a?

holodoc
16.11.2006, 1:08
Holodoc, evo ti tog sajta kod mene sa FF 2.0.
Sve je u najboljem redu. Da li si pri deinstalaciji uklonio sve repove starog Firefox-a?
Nisam bio svestan da moram bilo šta da uklanjam prilikom instalacije "dvojke" :) Jel to negde naznačeno pošto nisam navikao do sada na iznenađenja kod Firefox-a i njegovih instalacija. U svakom slučaju probaću mada je koliko sam uspeo da provalim ovaj sajt rađen kao neka vrsta Joomla hibrida pa ne čudi :)

pmiloica
24.11.2006, 19:07
Citiram Inquirer :
"However, the attacks are likely to worry Firefox users more because its Password Manager automatically enters any saved passwords and user-ids into forms, whereas IE can't fill in the saved information automatically.

According to Chapin, Firefox and IE users need to be aware that their information can be stolen in this way when visiting bogs and forum Web sites even at trusted addresses. "


Sta vi mislite o ovome?!

Garson
24.11.2006, 19:13
Citiram Inquirer :
"However, the attacks are likely to worry Firefox users more because its Password Manager automatically enters any saved passwords and user-ids into forms, whereas IE can't fill in the saved information automatically.

According to Chapin, Firefox and IE users need to be aware that their information can be stolen in this way when visiting bogs and forum Web sites even at trusted addresses. "


Sta vi mislite o ovome?!
Mislim da ne treba pamtiti user/pass mada iako se to radi, ne vidim veci problem u tome, jer ako ce neko da vidi moj user/pass na forumu SK-a neka, to i nije neka shteta.

pmiloica
24.11.2006, 19:57
Da, ali user/pass pristupu adsl servisima recimo?

Garson
24.11.2006, 20:35
Da, ali user/pass pristupu adsl servisima recimo?
Cemu? To ne unosish u browser koliko ja znam.

pmiloica
27.11.2006, 13:36
Kod nas u Srpskoj unosis. Mislio sam na provjeru potrosnje, pristup parametrima i sl. a sta je sad ovo :

Zadnji put kada se pojavila vijest o propustima u Firefox-u, sve se neslavno završilo kada su hakeri koji su navodno uspjeli razbiti Firefox izjavili kako je sve to bila samo šala.

Sada su se opet pojavile slične vijesti, ali su u pitanju i Internet Explorer i Firefox, koji su ranjivi zbog načina memorisanja šifri. Propust je nazvan Reverese Cross Site Request ranjivost (RCSR-Obrnuti unakrsni zahtjev Internet stranice). Radi se o tome da se posebna lažna login stranica koja sakriva MySpace sadržaj postavi na drugu Internet stranicu. Problem je što Firefox u tom slučaju automatski unosi memorisane podatke, koji se tako otkriju napadaču.

Iako se isti princip može upotri****ti i protiv IE, Firefox mu je podložniji zbog njegovog načina rada sa memorisanim šiframa. Zasada za ovaj problem nije izdata nikakva zakrpa od strane Mozilla-e.

Garson
27.11.2006, 19:34
Kod nas u Srpskoj unosis. Mislio sam na provjeru potrosnje, pristup parametrima i sl. a sta je sad ovo :
Jel' vi to imate posebnu verziju FF-a za Srpsku?
Shalu na stranu, te shifre ne treba memorisati kad te FF pita da li da je zapamti.Stavish Never for this site i to je to.

Che_
23.12.2006, 3:13
Jel zna neko kako da ukljucim da mi prikazuje trenutnu brzinu brzinu konekcije, kao kod opere?

Garson
23.12.2006, 3:17
Jel zna neko kako da ukljucim da mi prikazuje trenutnu brzinu brzinu konekcije, kao kod opere?
Naravno.
Extended Statusbar (7KB) (https://addons.mozilla.org/firefox/1433/)

Chivan
24.12.2006, 17:43
Naravno. Extended Statusbar (7KB) (https://addons.mozilla.org/firefox/1433/) Skinuo sam ga... Nije loš, samo mu nedostaje mogućnost podešavanja (recimo, da izaberem šta će se prikazivati, a šta ne). I pomalo je bagovit. :D Evo šta mi se desilo prilikom uploada slike od 1,3 MB na Yahoo Mail:

Garson
24.12.2006, 17:56
Skinuo sam ga... Nije loš, samo mu nedostaje mogućnost podešavanja (recimo, da izaberem šta će se prikazivati, a šta ne). I pomalo je bagovit. :D Evo šta mi se desilo prilikom uploada slike od 1,3 MB na Yahoo Mail:
To mu se uvek deshava prilikom upload-a, u principu sve velicine su pomnozene sa 1000.Umesto MB pishe GB i sl.
Mada ja retko upload-ujem pa mi i ne smeta.;)

Cvrcak
3.1.2007, 1:35
Ja imam malo drugačiji problem od kad koristim FF 2.
Kad god surfujem netom preko mozile, i probam da, recimo, otvorim običnu sliku sa desktopa korsiteci ACDSee, obavezno zakoči i to po desetak sekundi.
Jel zna neko kako bi to moglo da se reši!? Inače to se ne dešava sa IE (p4 2,4GHz, 512MB, HDD 120GB 7200)

exciter
3.1.2007, 3:26
Evo jos jednog problema sa ff 2.0. Od kako sam instalirao ff 2.0 kad sam na netu i kad je firefox ukljucen opterecuje procesor od 80-90%. Nije mi jasno zasto. Inace sam na dial-up-u.

Dimo
3.1.2007, 15:53
Evo jos jednog problema sa ff 2.0. Od kako sam instalirao ff 2.0 kad sam na netu i kad je firefox ukljucen opterecuje procesor od 80-90%. Nije mi jasno zasto. Inace sam na dial-up-u.
Moguce da se problem pojavljuje usled mnostva otvorenih tabova,i ranije je taj problem bio poznat.To sto koristis dial up ne pomaze ni malo...

DeCoy
3.1.2007, 16:54
Moguce da se problem pojavljuje usled mnostva otvorenih tabova,i ranije je taj problem bio poznat.To sto koristis dial up ne pomaze ni malo...

Ma nema to veze...otvorim ja i po 40 tabova,a ni zauzece procesora ni memorije nije preterano veliko...a isto koristim dial-up

exciter
4.1.2007, 3:13
Nije do tabova. Trenutno mi je otvoreno samo tri a procesor radi na 90%. Ranije otvorim i po 20 tabova pa samo zauzme memoriju. Probao sam da preinstaliram program ali ni to ne pomaze.

dbaja
4.1.2007, 13:04
Ja bih ti rekao da to nema apsolutno nikakve veze sa samim Firefox-om.
Ali pre toga, deinstaliraj program, zatim obriši SVAKI folder koji je on napravio u C:\Documents and Settings\... (profili, plugin-i, cache...). Tek nakon toga ponovo instaliraj Firefox-a.
A ako se to ponovi, bolje sumnjaj na raznorazne parazite, ubeđen sam da je to jedini razlog tvojih problema. Jedini problem koji sam ja uočio sa Firefox-om jeste u otvaranju nekih PDF fajlova, gde se FF poprilično zaglupi (ali samo nekih PDFova) - zašto - nemam pojma.

exciter
4.1.2007, 16:44
Upravo sam instalirao verziju 2.0.0.1 ali ista stvar. Probacu da obrisem sve pa ponovo da instaliram program.

Predrag Stankovic
5.1.2007, 12:49
Evo holodoc :
4315

Meni nista ne smeta u novoj mozzili, osim mozda ovog ispravljanja gresaka pri kucanju, ali ti je korisno za engleske izraze, kad za nesto nisi siguran.

Auuuuuu:D , sta ti je bre sve onu u System Tray-u, koliko samo programa, verovatno imas preko 50 procesa, i veoma jaku masinu pa ne obracas paznju na to, toliki broj programa bi trebalo da uspori i jacu masinu:dedica:

Cvrcak
7.1.2007, 2:35
Još dve stvari u vezi sa FF.

Kada dl neke stvari, ako sam fajl već skinuo i greškom hoću opet, FF mi ne prijavi da je taj fajl već skinut nego ga skida opet, samo mu na ime doda još (2) ili (n)!!! Jel zna neko kako se ovo ispravlja?

Primetio sam da na nekim sajtovima na kojima recimo, ispod slike stoji mali komentar (mouse over), to FF ne prikazuje!? Ili je to samo kod mene slučaj!???

Chivan
8.1.2007, 0:50
Kada dl neke stvari, ako sam fajl već skinuo i greškom hoću opet, FF mi ne prijavi da je taj fajl već skinut nego ga skida opet, samo mu na ime doda još (2) ili (n)!!! Jel zna neko kako se ovo ispravlja?Nikako, pošto to nije greška.
Primetio sam da na nekim sajtovima na kojima recimo, ispod slike stoji mali komentar (mouse over), to FF ne prikazuje!? Ili je to samo kod mene slučaj!???Hmm, ni ovo nije greška. FF se pridržava HTML specifikacije koja kaže da ALT tag ne treba da se pojavi kada se drži miš iznad njega, već je to samo alternativni tekst koji stoji umesto slike. Za pojavljivanje teksta se koristi tag TITLE. E sad, to što se u Internet Exploreru pojavljuje je greška, ali greška koja svima koristi i koja navodi HTML programere i dizajnere da i dalje greše i pogrešno koriste ALT tag.

Uglavnom, da skratim dugu priču. :) Uzmi i instaliraj ekstenziju Popup ALT Attribute u Firefoxu i biće onako kako si navikao da bude. :)

exciter
8.1.2007, 2:53
Ja bih ti rekao da to nema apsolutno nikakve veze sa samim Firefox-om.
Ali pre toga, deinstaliraj program, zatim obriši SVAKI folder koji je on napravio u C:\Documents and Settings\... (profili, plugin-i, cache...). Tek nakon toga ponovo instaliraj Firefox-a.
A ako se to ponovi, bolje sumnjaj na raznorazne parazite, ubeđen sam da je to jedini razlog tvojih problema. Jedini problem koji sam ja uočio sa Firefox-om jeste u otvaranju nekih PDF fajlova, gde se FF poprilično zaglupi (ali samo nekih PDFova) - zašto - nemam pojma.
Deinstalirao sam program obrisao sve sto sam mogao da nadjem vezano za njega , deinstalirao sve pluginove, ponovo instalirao verziju 2.0.0.1 i opet ista stvar. Sto se tice parazita koristim avast, imam spybot, adaware, Steganos AntiSpyware i jos neke programe da ih ne navodim sve. Nijedan nista ne prijavljuje. Na kraju cu da vratim verziju 1.5.0.8.

exciter
18.1.2007, 1:17
Na kraju se moj problem resio sam od sebe. Jos neko vreme je radio na 100% i od pre neki dan se sve vratilo u normalu. Kako i zasto ne znam a nije ni bitno, bitno da radi kako treba. A sad jos jedno pitanje: od kako sam instalirao verziju 2.0 nece da se startuje program kada ga pritisnem taster na tastaturi za browser? Da li to moze negde da se podesi?

virgo387
18.2.2007, 1:35
Ma jok! Sve sam živo pokušao ali i dalje posle kačenja na net imam proces koji skida megabajte i megabajte sa "sb.google.com" i to sa neke adrese koja počinje na 72. Nisam pametan osim da vratim stari Firefox a da ovaj "vrnem" u kutiju pošto kad malo bolje pogledam nova verzija nije baš donela ništa novo osim malkice šminke. Ne kažem zbog toga da je loša "dvojka" već jednostavno da je u pitanju samo šminka i par nepotrebnih stvari :)
Ma blokiraj je u ZA ako ga koristis, i nema problema:alealeee:

Predrag Stankovic
19.2.2007, 1:34
Da ne otvaram novu temu chim ste ovu digli iz groba, pitanje: kako instalirane teme za firefox mogu da se prebace na drugi kompjuter gde je takodje instaliran firefox? i da li sa nekog sajta mogu da se skinu teme za offline instalaciju? Poz.

smeker
20.2.2007, 0:27
e ovako imam problem instalirao sam ponovo dvojku i kada ukucam adresu addons.mozzila.org nece da udje stano pise stoped.ako vec neznate odgovor na ovo pitanje onda mi recite kako da postavim operu za default browser?????????pomoc

Garson
20.2.2007, 3:21
Da ne otvaram novu temu chim ste ovu digli iz groba, pitanje: kako instalirane teme za firefox mogu da se prebace na drugi kompjuter gde je takodje instaliran firefox? i da li sa nekog sajta mogu da se skinu teme za offline instalaciju? Poz.
Teme i ekstenzije za offline instalaciju skidash za Mozilla sajta, ali umesto na Install now, desni klik i Save Link As...
Da bi se ekstenzije instalirale offline potreban je plug in, MR Tech Local Install (https://addons.mozilla.org/firefox/421/). Sa njim se lako instaliraju ekstenzije i teme offline.

Nergal
20.2.2007, 14:08
Da li neko zna gde Firefox 2.0 snima podatke o bookmarkovanim sajtovima? Hteo bih to da backupujem jer ih stvarno imam mnogo a gde ću posle ponovo da ih tražim (u slučaju neke reinstalacije, formatiranja HDD-a, migracije na novi sistem).

A M G
20.2.2007, 18:27
Da li neko zna gde Firefox 2.0 snima podatke o bookmarkovanim sajtovima? Hteo bih to da backupujem jer ih stvarno imam mnogo a gde ću posle ponovo da ih tražim (u slučaju neke reinstalacije, formatiranja HDD-a, migracije na novi sistem).

A sto jednostavno ne exportujes bookmarkove u jedan .HTML fajl? To radis tako sto ides na file>export u Bookmark options. Posle isto tako mozes za tili cas da ih vratis, preko opcije import.

dbaja
20.2.2007, 18:42
Da li neko zna gde Firefox 2.0 snima podatke o bookmarkovanim sajtovima? Hteo bih to da backupujem jer ih stvarno imam mnogo a gde ću posle ponovo da ih tražim (u slučaju neke reinstalacije, formatiranja HDD-a, migracije na novi sistem).

Znam ja;)
Pronadji fajl pod imenom bookmarks.html koji se nalazi u folderu:
c:\Documents and Settings\USER\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\XXXXXXXX.default

Ovo USER i XXXXXXXX razliciti su od racunara do racunara. Dovoljno je da sacuvas taj fajl i da ga kasnije vratis u isti folder.

Marko 0401
20.2.2007, 19:21
Ma AMG je vec rijesio taj problem,mnogo jednostavnije resenje.
Mislili su ovi iz Firefoxa na sve :) .

Covenant
20.2.2007, 19:22
Bookmarks-Manage Bookmarks-File-Export pa ih snimis gde hoces po zelji

Kada hoces da ih ucitas u sveze instalirani FF samo

Bookmarks-Manage Bookmarks-File-Import i ucitas gde si snimio:opanachke

DeCoy
20.2.2007, 20:09
Da li neko zna gde Firefox 2.0 snima podatke o bookmarkovanim sajtovima? Hteo bih to da backupujem jer ih stvarno imam mnogo a gde ću posle ponovo da ih tražim (u slučaju neke reinstalacije, formatiranja HDD-a, migracije na novi sistem).

A imas i programcic MozBackUp koji radi i sa Firefox-om i sa Thunderbird-om;)

Evo linka: http://mozbackup.jasnapaka.com/

A nabitnije je da je naravno free

Nergal
20.2.2007, 21:05
Koja lavina odgovora! Osećam se ko poslednji glupan kome sve treba da se crta :boodala: .

Hvala svima na informacijama. :ciao:

smeker
20.2.2007, 22:31
jel moguce da niko nezna odgovor na moje pitanje???????'''':( :( :(

Nergal
20.2.2007, 23:11
e ovako imam problem instalirao sam ponovo dvojku i kada ukucam adresu addons.mozzila.org nece da udje stano pise stoped.ako vec neznate odgovor na ovo pitanje onda mi recite kako da postavim operu za default browser?????????pomoc

Ne znam odgovor na prvo, ali drugo je lako: Tools->Preferences->Advanced->Programs(opcija sa leve strane) i tu štikliraš "Check if Opera is default browser on startup". Onda restartuješ Operu i biće ti ponuđeno da je postaviš kao Default browser. :)

Predrag Stankovic
21.2.2007, 13:08
Teme i ekstenzije za offline instalaciju skidash za Mozilla sajta, ali umesto na Install now, desni klik i Save Link As...
Da bi se ekstenzije instalirale offline potreban je plug in, MR Tech Local Install (https://addons.mozilla.org/firefox/421/). Sa njim se lako instaliraju ekstenzije i teme offline.
@Garson imas rep. point od mene, na ovaj nacin sam naskidao tone tema i extenzija sa kompa na kome je adsl konekcija, i preneo ih kod mene.

Evo nesto veoma korisno za podesavanje Firefox-a:
http://www.techspot.com/news/24388-firefox-2-tweak-guide--techspot.html

PDarko
21.2.2007, 17:44
Teme i ekstenzije za offline instalaciju skidash za Mozilla sajta, ali umesto na Install now, desni klik i Save Link As...
Da bi se ekstenzije instalirale offline potreban je plug in, MR Tech Local Install (https://addons.mozilla.org/firefox/421/). Sa njim se lako instaliraju ekstenzije i teme offline.

Ili, samo prevučeš ekstenziju (blablabla.xpi) u FF.

Garson
22.2.2007, 9:35
Ili, samo prevučeš ekstenziju (blablabla.xpi) u FF.
Jeste, ali ja sam odushevljen MR Tech Local Install ektenzijom iz drugih razloga.
The primary goal of this extension is to provide the tools needed to install and manage extensions and themes locally.

To do this the extension provides multi-extension installation support, hacking capabilities to the Extension/Theme manager windows, features to find and troubleshoot Extensions/Themes Build, GUID and Profile information.
Tu su npr. Theme Switcher i Extension Options u Tools meniju, proshirenja u Help meniju (Get More Extensions,Get More Themes, about:config...).
U svakom slucaju veoma koristan plug in za manipulaciju ekstenzijama i temama.:)

Predrag Stankovic
23.2.2007, 15:00
A postoji li neka extenzija za skidanje Flash-a (swf), znam da se flash animacije mogu skinuti pomocu opcije View Page Info/Media/Save as, ali samo one koje su kesirane, dok vecina ne moze na taj nacin jer nisu kesirane, extenzija Video Downloader kao ima tu mogucnost ali u praksi funkcionise samo sa kesiranim fajlovima.

A M G
23.2.2007, 15:21
A postoji li neka extenzija za skidanje Flash-a (swf), znam da se flash animacije mogu skinuti pomocu opcije View Page Info/Media/Save as, ali samo one koje su kesirane, dok vecina ne moze na taj nacin jer nisu kesirane, extenzija Video Downloader kao ima tu mogucnost ali u praksi funkcionise samo sa kesiranim fajlovima.

Baci pogleda na UnPlug (https://addons.mozilla.org/firefox/2254/) ekstenziju, omogucava download video, audio i flash fajlova.

Predrag Stankovic
23.2.2007, 15:35
Hvala ali nema potrebe, u medjuvremenu sam provalio da je moguce pomocu extenzije FlashGot. Poz.

Predrag Stankovic
26.2.2007, 19:56
Stigo Firefox 2.0.0.2, update sa verzije 2.0.0.1 je tezak samo 744 kb, pa nije lose apdejtovati ga, kazu da su ispravljeni neki sigurnosni nedostaci.

Dimo
26.2.2007, 21:35
Stigo Firefox 2.0.0.2, update sa verzije 2.0.0.1 je tezak samo 744 kb, pa nije lose apdejtovati ga, kazu da su ispravljeni neki sigurnosni nedostaci.
Neka to FF odradi automatski...

<Rio_da>
11.5.2007, 23:29
Eto presao sam i ja na FF 2.0.0.3... e sad da li neko zna za plug-in koji omogucava cuvanje stranice u *.mht ekstenziju....Trazio sam ali nasao sam samo za 1.5 verziju...

vaskotv
12.5.2007, 0:35
Mozilla Firefox 2.0.0.4 Pre (http://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/nightly/latest-mozilla1.8/firefox-2.0.0.4pre.en-US.win32.installer.exe)

Garson
12.5.2007, 2:22
Eto presao sam i ja na FF 2.0.0.3... e sad da li neko zna za plug-in koji omogucava cuvanje stranice u *.mht ekstenziju....Trazio sam ali nasao sam samo za 1.5 verziju...
Mozilla Archive Format 0.6.3 (https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/212)
Iako pishe da radi na FF 1.5, kod mene radi normalno na 2.0.0.3.:)

Predrag Stankovic
12.5.2007, 8:39
Mozilla Firefox 2.0.0.4 Pre (http://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/nightly/latest-mozilla1.8/firefox-2.0.0.4pre.en-US.win32.installer.exe)
Hm ako je izsla nova verzija zasto nece FF da se update-uje sa verzije 2.0.0.3 , kada odem na Check for Updates FF proveri i kaze mi No updates found

<Rio_da>
12.5.2007, 10:53
Mozilla Archive Format 0.6.3 (https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/212)
Iako pishe da radi na FF 1.5, kod mene radi normalno na 2.0.0.3.:)

Da li si instalirao preko onog nekog instalera za plug-in ove ili samo kliknuo na ono install now? Posto ja kad instaliram sa sajta meni kaze da nije kompatibilno i uopste ne instalira??

Dimo
12.5.2007, 13:33
@Predrag Ni meni skoro nikad nije pokazivalo nista na taj nacin,ali se nisam ni brinuo,FF zavrsi to po automatici,a i nije mi nuzda da imam medju prvima najnoviji update(sa minornim poboljsanjima).Znaci,wait on.

polarnimeda
12.5.2007, 16:55
@Predrag Ni meni skoro nikad nije pokazivalo nista na taj nacin,ali se nisam ni brinuo,FF zavrsi to po automatici,a i nije mi nuzda da imam medju prvima najnoviji update(sa minornim poboljsanjima).Znaci,wait on.
slazem se... da je bar 2.1.x pa ajde D:

Garson
13.5.2007, 1:02
Hm ako je izsla nova verzija zasto nece FF da se update-uje sa verzije 2.0.0.3 , kada odem na Check for Updates FF proveri i kaze mi No updates found
Nije izashla nova verzija, gornji link je za pre release tj. RC verziju.;) Za koji dan ce 2.0.0.4.:)
Da li si instalirao preko onog nekog instalera za plug-in ove ili samo kliknuo na ono install now? Posto ja kad instaliram sa sajta meni kaze da nije kompatibilno i uopste ne instalira??
Nemam pojma, ne secam se, mislim da sam je instalirao josh kad sam imao FF 1.5.
Ali evo nacina za instalaciju: skini ekstenziju (desni klik->Save Link As...), skinuti fajl samo prevuci u FF prozor, u prozoru koji se pojavi cekiraj opciju override 'maxVersion' compatibility checking.E sad ne znam da li ta opcija postoji po defaultu ili je potrebna ekstenzija MR Tech Local Install koju BTW preporucujem.:)

Cvrcak
19.1.2008, 3:44
Dok sam koristio IE, kad sam zeleo da sacuvam stranu dobijao sam ime te strane pod kojim bi bila sacuvana, a sa FF za svaku stranu pise index.php. Jel ima nesto u opcijama da se podesi ili sta?

nikola145
21.1.2008, 1:55
malo off topic dok sam trazio resenje za moj problem naiso sam na dobar tvik: nglayout.initialpaint.delay (Integer). poveca se vrednost na 250 i zaista se brze ucitavaju strane. pogledajte na:http://www.techspot.com/tweaks/firefox/firefox-9.shtml ----------aj ako neko moze da mi pomogne imam problem sa javascript om:http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?p=447627#post447627

glitch
21.1.2008, 2:01
@Cvrcak: pa ako mozes lepo da otvoris stranu offline, onda je sve u redu. I kod mene cuva kao php ali je ff otvara bez problema.

PDarko
10.2.2008, 21:38
Mozilla Firefox 2.0.0.12 ima rupu koja omogućava JavaScript-u pristup celom folderu gde je instalirana. Tako npr. neka skripta može da vam izmeni korisnička podešavanja bez vašeg znanja.

Izvor: http://slashdot.org/

djikili
18.4.2008, 23:46
Ljudi, da li neko zna kako mogu povratiti obrisan history sa mozille?
Jako mi je bitno :dzavo:
Pomagajte....
thanx unapred

djikili
22.5.2008, 12:09
Da li je moguce da niko ne zna odgovor na moje pitanje??

Dimo
22.5.2008, 13:14
Ljudi, da li neko zna kako mogu povratiti obrisan history sa mozille?
Jako mi je bitno :dzavo:
Pomagajte....
thanx unapred
Ako ti nesto znaci, ja za backup history i bookmark fajlova koristim FEBE ekstenziju za Firefox (na preporuku sa ovog foruma). Bekapovanje i cuvanje podataka sa obavlja sa nekolika klika i smjesta se u unaprijed definisani folder. Ako ti se desi da izgubis adrese ili slicno, samo opet ucitas vec sacuvane fajlove iz toga foldera i imas opet cio history. Meni se gubljenje web adresa cesto desavalo zbog pucanja veze, i slazem se da je vrlo neprijatno i zna da iznervira covjeka do bola.

vaskotv
22.5.2008, 13:31
MozBackup (http://mozbackup.jasnapaka.com/) bi takodje preporucio.

:ciao:

Basa Mrkalj
22.5.2008, 14:52
Za backup bookmarksa ne treba nikakva extenzija, dovoljno je kliknuti na bookmarks>organise bookmarks>file>export, za vracanje kliknuti na import i gotovo.

djikili
23.5.2008, 1:07
Ako ti nesto znaci, ja za backup history i bookmark fajlova koristim FEBE ekstenziju za Firefox (na preporuku sa ovog foruma). Bekapovanje i cuvanje podataka sa obavlja sa nekolika klika i smjesta se u unaprijed definisani folder. Ako ti se desi da izgubis adrese ili slicno, samo opet ucitas vec sacuvane fajlove iz toga foldera i imas opet cio history. Meni se gubljenje web adresa cesto desavalo zbog pucanja veze, i slazem se da je vrlo neprijatno i zna da iznervira covjeka do bola.

A gde da nadjem tu FEBE extenziju?

Basa Mrkalj
23.5.2008, 9:09
Ma ne treba ti Febe, napisao sam ti ispod sta da uradis, ako bas oces upisi u google febe i eto ti.

Dimo
23.5.2008, 11:06
A gde da nadjem tu FEBE extenziju?

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/2109

Download pack sa pratecim opisom same ekstenzije i ispravki u novijim verzijama.

djikili
24.5.2008, 2:34
Ma ne treba ti Febe, napisao sam ti ispod sta da uradis, ako bas oces upisi u google febe i eto ti.

Ali meni ne treba backup, nego history!

vaskotv
24.5.2008, 11:13
Ali meni ne treba backup, nego history!

Pa to mozes u ovom programu sto sam ja naveo.

:ciao:

Dimo
24.5.2008, 13:47
Ali meni ne treba backup, nego history!
Ne vidim nacin kako bi vratio prethodno izbrisan history (doduse, nisam pogledao Vaskov program koji je naveo). Izbrisan ti je, i tu nema pomoci. Ali FEBE i slicni alati ce ti pomoci da sprijecis to ubuduce, tako sto ces bekapovati svakih nekoliko dana bookmarkse, history, adrese i sve pratece stvari, tako da u slucaju nezgoda i brisanja doticnih, ti mozes sa nekoliko klikova da ih ponovo vratis.

djikili
29.5.2008, 3:40
Pa to mozes u ovom programu sto sam ja naveo.

:ciao:

Odradi posao taj program, ali posle ne mogu da otvorim taj fajl.

Pise ovako: Firefox 2.0.0.14 (en-US) - 2008-05-29.pcv

Cime mogu otvoriti taj pcv fajl?

Basa Mrkalj
29.5.2008, 8:54
@djikili
Evo nesto sam naso na netu za povracaj bookmarksa u Firefox-u pa probaj.

http://kb.mozillazine.org/Lost_bookmarks

vaskotv
29.5.2008, 14:17
Odradi posao taj program, ali posle ne mogu da otvorim taj fajl.

Pise ovako: Firefox 2.0.0.14 (en-US) - 2008-05-29.pcv

Cime mogu otvoriti taj pcv fajl?


Pa sa tim programom samo mjesto backup biras restore i gotov posao.;)

djikili
30.5.2008, 2:50
Hvala Vasko, probacu pa javim sta je bilo ;-)