PDA

Prikaži potpunu verziju : Jezik za OOP


BokiP
19.3.2014, 17:01
U školi se za sada radi pascal i delfi, ali mene i druga zanima programiranje i mi odvojeno radimo u C-u, uglavnom konzolne zadatke sa z-treninga i spoja.
Do sada nismo imali problema da ispratimo lekcije sa časova, ali sada oni kreću da rade objektno orijentisano programiranje i razredni nam je rekao da je C slab u tom pogledu i da je bolje za tu svrhu da koristimo C#. Moje pitanje je koji je jezik najbolji za OOP (npr. između C,C++ i C#). To mi je potrebno za seminarski iz programskih jezika.

I još jedno pitanje, da li neko možda zna zbog čega z-trening ne radi i kada/ako će ponovo da proradi

water wizard
19.3.2014, 17:17
pa ako ti je profesor rekao C# onda je tako najbolje, C# je najjednostavniji od tih

BokiP
19.3.2014, 17:30
A znate li za neki link za tutorijal?

water wizard
19.3.2014, 17:32
ima na youtube

Krilce
19.3.2014, 21:20
Ako je profesor rekao C#, onda uci C#.

https://www.youtube.com/watch?v=SXmVym6L8dw&list=PLAC325451207E3105

Geomaster
23.3.2014, 18:29
U školi se za sada radi pascal i delfi, ali mene i druga zanima programiranje i mi odvojeno radimo u C-u, uglavnom konzolne zadatke sa z-treninga i spoja.
Do sada nismo imali problema da ispratimo lekcije sa časova, ali sada oni kreću da rade objektno orijentisano programiranje i razredni nam je rekao da je C slab u tom pogledu i da je bolje za tu svrhu da koristimo C#. Moje pitanje je koji je jezik najbolji za OOP (npr. između C,C++ i C#). To mi je potrebno za seminarski iz programskih jezika.

I još jedno pitanje, da li neko možda zna zbog čega z-trening ne radi i kada/ako će ponovo da proradi
C# je jednostavniji a C++ moćniji, mada ta linija se polako muti tako da nije više ni tolika razlika. Moj savet je da se uopšte ne bakćeš sa OOP-om ako nemaš dobar razlog da ga koristiš—ako si uspevao da radiš bez problema bez OOP-a, nema razloga da uvedeš toliko redundantnosti u svoje programe. OOP mnogo bolje radi kod velikih projekata na kojima radi mnogo ljudi, za one-man codere može vrlo često da donese više štete nego koristi.