PDA

Prikaži potpunu verziju : 7800 Gtx


Nikola Grbic
10.12.2005, 14:29
Planiram da poboljsam konfiguraciju i mislio sam
dali da dam tolike pare za MSI 7800GTX ??

Erdeljan Boris
10.12.2005, 16:46
Hehehe, dobro pitanje:eek: Cek da razmislim:rolleyes: DA, DA, DA KUPI:D

priest
12.12.2005, 20:55
ako imas tolike pare da das za tu graficku, daj, ali nemoj uzeti MSI, nego uzmi leadtek ili gainward.u svakom slucaju DA DA DA




-priest

X800 GT
12.12.2005, 21:51
Graficka jeste dobra, ali samo ako imas napajanje od 500W!

Lucifer_King®
12.12.2005, 22:30
ma bolje uzmi plocu sa SLI podrskom i 2 komada 6800

Atila
12.12.2005, 23:10
ma bolje uzmi plocu sa SLI podrskom i 2 komada 6800
Управо је супротно, тако ће можда бити боље са будућим генрацијама графичких, али за сада SLI још није довољно софтверски оптимизован, односно игре не могу да искористе ту снагу.

Који ти је остатак компа?Глупо је узимати такву графичку ако имаш нпр. само 512MB RAM-a.

Predrag Stankovic
13.12.2005, 15:23
Mozda nije lose sacekati da izadje 7800 Ultra koja ce verovatno imati 512MB memorije i valjda u svemu biti brza od Ati-a X1800

Guliver
13.12.2005, 23:08
ma ne isplati se da uzima SLI kada je pomenuti Gtx model brzi od dve 6800sli u najzahtevnijim igrama ako imash para kupi je shto da ne ili x1800xt koliko ja znamGTX je vrh Nvidine G70 serije pozz

Sasa
13.12.2005, 23:47
Управо је супротно, тако ће можда бити боље са будућим генрацијама графичких, али за сада SLI још није довољно софтверски оптимизован, односно игре не могу да искористе ту снагу.

Који ти је остатак компа?Глупо је узимати такву графичку ако имаш нпр. само 512MB RAM-a.

Koju snagu ? :)

2x 16pipe-a na 350MHz ne zvuce nista impresivnije od 1x 24pipe-a na 430MHz.

11200 vs 10320 operacija na pixelima u sekundi ?
Pa jos kad dodas da su PS kod 7800GTX daleko savrseniji.

Memorijski protok je znacajno bolji od dve 6800GT ali kada se pogleda latencija izmedju dve kartice protok pada u vodu.
SLI uvek gubi od jedne jace kartice.
Pri tome, 2x6800U + SLI ploca kosta vise od 1x7800GTX + obicna ploca

Zakljucak:
SLI ne valja i ja cenim da nikada nece ni valjati. Gurace nVidia ovo za "lozane" medjutim za razumne korisnike 1 graficka ce uvek biti bolje resenje.
O dupliranju treba razmisljati samo kad jedan GPU postane nedovoljan, a ne bude vise mesta za prosirenje/ubrzanje. A to nece biti skoro.

Pozdrav!

p.s. ide test u Januaru o SLI. Isti zakljucak, naravno :D

Guliver
14.12.2005, 0:23
bravo oduvek sam znao da je Sli ne isplativ ali sam chekao da chujem strucno misljenje :) kada si vec lepo objasnio sta se deshava sa crossfire-om ako bi mogao u kracim crtama da li je bolji od Sli i zashto
thx
pozz

Nikola Grbic
15.12.2005, 20:39
Hvala svima na Misljenjima,cenim odgovore...
BTW imam 1.5 GB memorije

<*(((><

Atila
15.12.2005, 23:11
Koju snagu ? :)

2x 16pipe-a na 350MHz ne zvuce nista impresivnije od 1x 24pipe-a na 430MHz.

11200 vs 10320 operacija na pixelima u sekundi ?
Pa jos kad dodas da su PS kod 7800GTX daleko savrseniji.

Memorijski protok je znacajno bolji od dve 6800GT ali kada se pogleda latencija izmedju dve kartice protok pada u vodu.
SLI uvek gubi od jedne jace kartice.
Pri tome, 2x6800U + SLI ploca kosta vise od 1x7800GTX + obicna ploca

Zakljucak:
SLI ne valja i ja cenim da nikada nece ni valjati. Gurace nVidia ovo za "lozane" medjutim za razumne korisnike 1 graficka ce uvek biti bolje resenje.
O dupliranju treba razmisljati samo kad jedan GPU postane nedovoljan, a ne bude vise mesta za prosirenje/ubrzanje. A to nece biti skoro.

Pozdrav!

p.s. ide test u Januaru o SLI. Isti zakljucak, naravno :D
Ја сам му управо'о и рек'о да се SLI не исплати.
Говорим о ономе што би SLI треб'о да доноси теоретски, односно дупло већу снагу од једне картице, ал' то нажалост још није тако.

Sasa
16.12.2005, 12:09
Ја сам му управо'о и рек'о да се SLI не исплати.
Говорим о ономе што би SLI треб'о да доноси теоретски, односно дупло већу снагу од једне картице, ал' то нажалост још није тако.
Sve si ti lepo rekao sem "ne mogu da iskoriste toliku snagu".

To sam komentarisao.

Shang Tsung
16.12.2005, 13:26
hm.... pa eventualno bi sacekao jos malo da sam na tvom mestu...
uskoro treba da izadju novi TOP modeli... pa ce i cene da padnu.. al ako tebi 100 evra i nije nesto posebno(racunam otprilike da ce cene top modela za tolko da se snize).. onda idi odma i kupi GTX
Poz

Sasa
16.12.2005, 14:18
TOP je preskup, uvek ce biti, kao i svaki eksluzivan model.

GTX je vec dovoljno skup i prebrz, TOP je vec izivljavanje, besmisleno.

7800GT je vise nego dovoljan za 95% ljudi jer racunam da svi koji imaju para za takve karte imaju TFT monitore od 17 i 19" a njima je 1280x1024 maksimum.
20 i 21" modeli imaju 1600x1200 ali su i sporiji pa kapiram da ih hardcore igraci izbegavaju. To su PVA paneli, kvalitetni ali spori, za igrace su TN koji se ne prave vecim od 19".

Pozdrav!

sErGiO
16.12.2005, 16:36
Mozda nije lose sacekati da izadje 7800 Ultra koja ce verovatno imati 512MB memorije i valjda u svemu biti brza od Ati-a X1800
Izasla je 7800GTX 512 Mb, sa memorijom koja radi na 1700 MHz (1.1 ns) :D

Slash
16.12.2005, 17:25
Ma ako si lovan:D tj. imas pare,kupuj odmah i uzivaj.Ja kad dam 400 eura za graficku i ne trepnem,ne osetim zal za parama,a kad promenim deo na autu,koji mi je daleko neophodniji i puknem 100 e dodje mi da se besim.Jbga vise volim da se vozim virtuelno.

todos
16.12.2005, 20:05
Glupo je da kazem dali da kupis ili ne ali zapamti jedno tesko ces se razocarati u pojedinim situacijama gde se recimo pojavljuje voda.Ja je nemam ali znam ko je ima.Mozda ti je najbolje da kupis prvo SLI plocu pa da uparis dve 6800.A ako kupujes jednu onda ATI1800gtx,ili onu najjacu iz serije x850.U svakom slucaju i to sto nameravas da kupis je EXTRA,ali probaj da izbegnes gore navedenu marku.

Atila
17.12.2005, 2:41
Mozda ti je najbolje da kupis prvo SLI plocu pa da uparis dve 6800.
'оћете ли бре више престати да се тако манијачки палите на SLI:mad:

VMedic
17.12.2005, 10:33
Ako je SLI toliko neisplativ,zasto onda ATI pokusava (bezuspesno) da ga imitira sa Crossfire tehnologijom...(koja je usput receno,jos uvek prilichno jadna u odnosu na SLI) ??
P O Z D R A V

Inache, za 7800GTx....KUPUJ BRE ....:D :D :D

Atila
17.12.2005, 16:49
Ako je SLI toliko neisplativ,zasto onda ATI pokusava (bezuspesno) da ga imitira sa Crossfire tehnologijom...(koja je usput receno,jos uvek prilichno jadna u odnosu na SLI) ??
P O Z D R A V

Јадна је јер је још малтене и неме, сачекајте да видимо прве резултате па да онда пресудимо.

То је тржиште, где тако велики произвођачи морају стално да се боре и не смеју никад да дозволе да је њихов противник у нечему бољи или напреднији.Сигурно сте приметили да сад манијачки раде на моделима из највише класе, додајући још меморије, убрзавајући тактове, TOP модели, то је све за ''сликање'' и рекламу јер нико нормалан не може то себи да приушти, поготово ако се тако неки монструми упаре у SLI:eek: онда бре графички систем може да кошта више него што би неко платио и за сасвим пристојан комп.

oklagija
17.12.2005, 17:13
Vec poslednjih nekoliko generacija ATI "najjace" modele pravi bolje od NV !
Cak se i casopis ovog foruma zaje8o i rekao da je 6800ultra jaca od
X850 xt pe, ali je pogreshio !!!
Znaci ako ces najjacu karticu uzmi X1800XT ;) !

VMedic
18.12.2005, 4:21
Јадна је јер је још малтене и неме, сачекајте да видимо прве резултате па да онда пресудимо.

То је тржиште, где тако велики произвођачи морају стално да се боре и не смеју никад да дозволе да је њихов противник у нечему бољи или напреднији.Сигурно сте приметили да сад манијачки раде на моделима из највише класе, додајући још меморије, убрзавајући тактове, TOP модели, то је све за ''сликање'' и рекламу јер нико нормалан не може то себи да приушти, поготово ако се тако неки монструми упаре у SLI:eek: онда бре графички систем може да кошта више него што би неко платио и за сасвим пристојан комп.
Jeste trziste,ali samo lud bi kopirao nesto sto ne valja....
Naravno da ima crossfire sistema...samo ne mogu da se kupe...a dobro sad,jadna je malo preteska rec,ali dovoljno je reci da je potrebna jedna "master" i jedna obichna kartica,tj ne mozes kupiti dve obichne i imati crossfire...dalje,kartice se vezuju KABLOM...dalje,ne mogu se dobiti visoke rezolucije,dalje..drajveri su uzas...sto i ne cudi za ATI...a kad se uzme u obzir da ovaj koncept postoji vec oko 10 meseci..onda je sve jasno...ah da,zaboravih reci da Crossfire ima 3 moda rada od kojih kada ukljucis 2,sistem radi SPORIJE nego kad je ukljucena jedna kartica...e sad berovatno ce biti poboljshanja,ali....kasno bre,kasno....
P O Z D R A V

Sasa
18.12.2005, 8:22
X1300 i X1600 modeli ne zahtevaju master karticu, mogu se kupiti bilo koje dve iste.

Ali, da je CrossFire kasno stigao, jeste i jos uvek je mnogo sporiji od SLI-a, a o zastupljenosti ploca sa ATi cip-setom ne treba pricati.

No, koga briga za Crossfire i SLI kad i jedno i drugo ne vredi para koje traze za njih ?

VMedic
19.12.2005, 5:49
Pa ja sam i mislio na trenutno stanje...a u buducim serijama,naravno da ce se truditi da poprave ono sto ne valja,medjutim tesko ce da poprave ovoliko kasnjenje...
Inache,tachno je da X1xx serije nece morati da imaju master karticu,ali takva
resenja su SPORIJA od resenja gde Master kartica postoji,zbog toga ce i izaci
X1800 Crossfire edition,za High-end sisteme...inache,za sisteme gde nema posebne Master kartice,postoji i problem oko PCI-E magistrale...ali dosta o tome... mislim da ovo vec izlazi iz ovog topic-a...

Sasa
19.12.2005, 6:35
Pa ja sam i mislio na trenutno stanje...a u buducim serijama,naravno da ce se truditi da poprave ono sto ne valja,medjutim tesko ce da poprave ovoliko kasnjenje...
Inache,tachno je da X1xx serije nece morati da imaju master karticu,ali takva
resenja su SPORIJA od resenja gde Master kartica postoji,zbog toga ce i izaci
X1800 Crossfire edition,za High-end sisteme...inache,za sisteme gde nema posebne Master kartice,postoji i problem oko PCI-E magistrale...ali dosta o tome... mislim da ovo vec izlazi iz ovog topic-a...
Malo si pobrkao loncice.

Tacno je da X1300 i X1600 nece zahtevati master karticu, ista nece ni postojati.
X1800 ce postojati i biti obavezna.

Inace me zanima, odakle ti info da Crossfire radi sporije bez mastera ?
Da nisi probao mozda ? Ili si dizajnirao isti ? Ili ipak samo netacno pretpostavljas ?
A znamo to dobro, pretpostavka je majka svih *****a ;)

VMedic
20.12.2005, 14:45
Malo si pobrkao loncice.

Tacno je da X1300 i X1600 nece zahtevati master karticu, ista nece ni postojati.
X1800 ce postojati i biti obavezna.

Inace me zanima, odakle ti info da Crossfire radi sporije bez mastera ?
Da nisi probao mozda ? Ili si dizajnirao isti ? Ili ipak samo netacno pretpostavljas ?
A znamo to dobro, pretpostavka je majka svih *****a ;)
Ja ne znam sta nisi razumeo..mozda sam nejasno napisao....ja sam rekao da te serije o kojima ti prichas nece imati potrebu da budu master...ali za top sisteme ce biti X1800 Crossfire edition zbog toga sto tako Crossfire radi brze nego sa dve kartice istog prioriteta...
A da ce raditi sporije...pa sacekaj,uradi tvoje testove pa proceni sam posto nikom ne verujes :)...
P O Z D R A V