Prikaži potpunu verziju : Чудни зелени пиксели
Пошто мислим да је проблем до графике тј драјвера .Окачићу овде - Од скора мисе појављују чудни зелени пиксели на светлим површинама при репродукцији видео било гледања филмова (гом,влц мпц.хц) било флеша .Проблем се може видети на слици (на лицу)
http://www.dodaj.rs/t/37/eU/5oNtcmD/screenshot1.jpg (http://www.dodaj.rs/?37/eU/5oNtcmD/screenshot1.jpg)
у питању је прилично стара Нвида 9800гт . Да напоменем да у играма нема никавих проблема као ни прилоком свакодневног рада .....
water wizard
5.2.2014, 14:18
ja ne vidim nikakve zelene pixele, ali moguće da je otišla memorija na grafičkoj, mada me čudi da igrice rade normalno
Погледај лице око очију на бради.... Све ради савршено нормално , то ми и јесте чудно....
сад сам погледао на другом компу стварно тачки нема онда је вероватно проблем са монитором...
water wizard
5.2.2014, 14:27
probaj drugi monitor ako možeš ali je verovatnije grafička memorija sa grafičke..
Па монитор је сигурно иначе би printscreen то снимио и ти би то могао да видиш овако видим само ја.Значи у питању су зелене тачкице које се појављују на светлим површинама ево слике телефоном
http://www.dodaj.rs/t/3c/nZ/2atxdg71/cam00450.jpg (http://www.dodaj.rs/?3c/nZ/2atxdg71/cam00450.jpg)
Jesi skontao sta je? Desava se kada kontakt kabla, monitora i graficke nisu dobro spojeni ili su prljavi da baca te zelene tacke i linije, pogotovo u velikim rezolucijama. Izvadi sve, ispiri koliko mozes, dobro zavrni i probaj. Javi je li pomoglo.
Извадио очистио све и опет исто , Међутим интересантно је да тих пиксела нема у резолуцији 1600 900(у свим осталим резолуцијама постоје ) .Исто тако када повежем комп са твпм преко хдмиа слика је нормална .
Баш нико не зна? Мене највише занима зашто тачака нема у 1600x900 резолуцији
Vlad Cepesh
20.2.2014, 12:36
Da bi proverio monitor, uzmi neku skroz crnu sliku i rasiri preko celog ekrana. Ako zaista imas problema sa nekim "losim pikselima" tu ce se pokazati. U suprotnom update drajvera bi verovatno pomogao. Mada cudno je da kazes da 3D radi kako treba. Proveri i sa nekim video sadrzajem, gde ima scena sa dosta mracnih scena. Obicno se ti "losi pikseli" vide tako, zbog kontrasta i obicno su fiksno pozicionirani. Ako nemas, onda je problem verovatno do softverske nekompatibilnosti programa sa drajverima i/ili grafickom.
Скинуо сам програм за проверу пиксела. (UoPixel) И све је савршено нормално у свим бојама. Проблем се само јавља на лицима људи и мпр рукама уколико нема мајице и на светлим површинама око људи (бели зид) и нигде другде . Најчудније је то што тих пиксела нема у 1600x900 рез а у свим осталим постоје
Monitor bi mogao da prikacis na neki drugi komp i utvrdis da li je do njega ili do grafe/drajvera. Ja bih konkretno prvo skinuo najnovije drajvere za tu kartu sa nVidia sajta (http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us), zatim u potpunosti obrisao postojece drajvere (i programom (http://www.guru3d.com/files_details/display_driver_uninstaller_download.html)), pa tek onda instalirao ove nove.
BTW, navedi uvek koja je masina u pitanju i koji monitor.
Проблем постоји ина линуксу(Минт) на другом монитору нема тачкица а ви сте могли да видите о чему се ради тек када сам сликао монитор
Ево конфигурације ; Е600 3 гб ддр2 меморије нвидиа9800 а монитор који прави проблем је Lg E2240 стар око 3 ипо године.Да напоменем када избришем драјвере од графе тачки нема у 800x600 рез. Као и да их нема у 1600x900 резолуцији . Мењао сам вга кабл није помогло . Нисам успео да нађем ни један сличан проблем на нету.
Још једна ствар док читам документа на белој позадини апсолутно се не манифестује никакав проблем
Ako sa drugim monitorom nemas problema, onda je sigurno do tog monitora. Otkazuje. VGA kabl si menjao, sve dobro prikljuceno, ranije je radio.
Ако отказује зашто нема мртвих пиксела зашто зашто нема проблема у 3д гајмингу и зашто у неким резолуцијама проблем не постоји . Ок је да заменим монитор али ако неко може да каже шта изазива овај чудан проблем.
Nisu mrtvi pikseli jedini problem koji moze da se javi sa monitorom, sta je tacno problem mozes samo u nekom servisu da saznas.
Mozda jedino da probas monitor na nekom drugom kompu, cisto da budes siguran.
Vlad Cepesh
23.2.2014, 12:09
@Jahi
Da li ti se javljaju problemi i prilikom gledanja filmova ili samo u tom programu za net? Chat program neki, koliko kontam. Mozda ti se javlja u jos nekom slicnom programu? Ja mislim da je problem pre softverske prirode, nego li hardverske, ali nije frka da odneses monitor na proveru na neku drugu masinu. Ako mozes.
vBulletin® v3.8.7, Copyright ©2000-2025, vBulletin Solutions, Inc.