PDA

Prikaži potpunu verziju : MP3 Sta je bolje integrisana baterija ili ne?


wackledude
21.10.2006, 12:13
Planiram da kupim neki MP3 player pa me zanima sta se vise isplati oni sa sopstvenom baterijom koja se puni preko USB-a ili onaj gde se kupuju AAA baterije!!!

Npr. idem u inostranstvo napunjena bat radi dokle radi a gde onda da je dopunim a dok sam kuci owa varijanta sa USB-om je sasvim ok!!!

Postoji li neki ispravljac koji se bode u shteker i tako se puni????


Pls predlozi?!?!

:a_bleh:

Boza
21.10.2006, 13:08
Pa sam si sebi odgovorio!

A sta ces raditi sa integrisanm baterijom posle, recimo, 2 godine kada crkne?Kako ces je zameniti kada pocne da "drzi" 15 minuta?
Drzi se ti promenljivih baterija!

stribog
21.10.2006, 13:43
Ja sam kupio NEO mp3 plejer sa integrisanom baterijom i nemam zamerki.Puni se full za 15 minuta, a drzi oko dva dana, stim sto slusam muziku s njega mozda dva do tri sata dnevno.Ja sam uvek za integrisanu bateriju, a sta c biti za dve godine, pa valjda ce biti nekih para pa ce se kupiti novi..:aplauz:

Eni
21.10.2006, 13:53
Ovaj moj ima neki adapter u koji se sa jedne strane ukopča usb kabel iz njega, a druga strana utakne u struju, pa simulira komp i puni bateriju... ;)

wackledude
21.10.2006, 15:43
Znaci da postoje USB adapteri, gledacu onda da to nadjem!!!!

THNKS

:aplauz: SRECA SRECA RADOST

King Arthur
21.10.2006, 23:09
Moj ima integrisanu bateriju (MSI 515) i to je ono sto sam trazio (puni se oko 2h i pusta mp3 narednih 18h!)

zozo
1.11.2006, 8:22
Pa sam si sebi odgovorio!

A sta ces raditi sa integrisanm baterijom posle, recimo, 2 godine kada crkne?Kako ces je zameniti kada pocne da "drzi" 15 minuta?
Drzi se ti promenljivih baterija!

Kupice kesu deterdzenta!!!
Ocu da kazem, tada ce takvi uredjaji biti toliko jeftini da ce se nalaziti i u tim kesama.

Ocu i da kazem, da ce posle 2 godine takav uredjaj biti toliko jeftin i zastareo da ce on vec pre druge godine kupiti nesto novo. Think globally act locally!!

Kada ste kupili vas portabl CD plejer? Koliko vremena posle toga ste kupili MP3 plejer. Think!!

zozo
1.11.2006, 8:28
Moj ima integrisanu bateriju (MSI 515) i to je ono sto sam trazio (puni se oko 2h i pusta mp3 narednih 18h!)

Jeste.

Sa izmenjivim baterijama, ako hoces da ih punis toliko brzo, treba da kupis brzi punjac koji ce te kostati bar 2,5 hiljadarke CSD.

sim.a
1.11.2006, 10:31
Danas sve vise konfiguracija daje male MP3 kao poklon tako da za dve godine....
Dobro ti kaze covek uz kesu deterdzenta :)
Video sam da neko daje uz racunar kao poklon iPod shuffle prve generacije.

ivan79
12.4.2007, 0:51
na kraju krajeva vec danas imas prikljucke za kola koji se kace na 12v a kao izlaz imaju usb tako da svoj uredjaj mozes puniti bilo gde, gde ima akumulatyor i prikljucak od 12v

Rocker
12.4.2007, 12:46
A da li zna neko da li su svi punjači univerzalni? Mislim, napon USB-a je 5V, konektor (uglavnom) mini USB...ne vidim zašto bi se nešto razlikovalo, ali da pitam. Konkretno me interesuje za moj ZEN V+. Kupljen je u inostranstvu, ali ne mogu sad da smaram da mi se kupuje i punjač, pa bih ovde ako ima neki kompatibilan.

NjegovaWisost
29.2.2008, 20:07
Iskopah ovu temu pa reko da vas priupitam.

Stvarno jeftino nabavih shuffle pa vas pitam kako se ovo čudo puni? Samo se utakne u komp i to je to? Treba li ova lampica narandžasta da stane ili....

begbie86
1.3.2008, 9:35
A da li zna neko da li su svi punjači univerzalni? Mislim, napon USB-a je 5V, konektor (uglavnom) mini USB...ne vidim zašto bi se nešto razlikovalo, ali da pitam. Konkretno me interesuje za moj ZEN V+. Kupljen je u inostranstvu, ali ne mogu sad da smaram da mi se kupuje i punjač, pa bih ovde ako ima neki kompatibilan.

Ja imam istu dilemu. Imam iPod Nano, ali mi je od starog blueberry-a ostao adapter za punjenje preko utičnice, ali se još uvek nisam usudio da ubodem iPod na njega, plašim se da ne izgori, a Apple-ov punjač je preskup...

Da li neko zna da li smem da koristim ovaj adapter koji već imam?

Sonic
1.3.2008, 9:40
Ako je voltaža ista, nema šta da pregori... osim adaptera. :D