PDA

Prikaži potpunu verziju : Problem: Skype iOS - Skype Win


ZoNi
29.12.2013, 14:45
Često komuniciram sa sestrom, koja ima Skype instaliran na iPhone 4 (ja koristim Skype na Win7).

Imamo (meni) neobičan problem kada četujemo: dešava se da poruke, koja ona piše, kod mene izlaze sa pogrešnim vremenom.

Primer kako bi trebalo da izgleda, da bude jasnije (u zagradi je vremenska oznaka poruke):
Ja: poruka1 (13:15)
Ona: poruka2 (13:16)
Ja: poruka3 (13:17)
Ona: poruka4 (13:18)

A kod mene to često izgleda ovako:
Ona: poruka 2 (6:25)
Ja: poruka1 (13:15)
Ja: poruka3 (13:17)
Ona: poruka4 (13:18)

Znači, neke poruke dobiju besmislen "time stamp", kao da su poslate nekoliko sati ranije (nikada kao da su poslate kasnije!). Sat je dobro podešen i kod mene i kod sestre.

Šta bi mogao da bude problem? Inače, ja koristim najnoviji Skype Portable.

Sladjan85
29.12.2013, 15:20
Sad citam na Skype forumu, taj problem se desava od verzije 6 zato sto se Skype sinhronizuje sa Microsoft serverima sto se tice vremena (microsoft sync), dok nesto starija verzija 5.10 nema taj bag. Dosta njih ima taj problem, a nema univerzalnog resenja.

Probaj Skype 5, radi testa. Na njemu nema tog baga.

jonathan
21.1.2014, 15:21
Vjerovatno ovo zavisi od windowsa ali da pitam ovdje, da ne otvaram novu temu. Postoji li nacin da nastimam da sebe cujem kada pricam na mikrofon ? Karaoke efekat ili kako li vec.

Dok sam korisstio integrisanu, preko realteka samo pojačam playback volume. Sada to ne pije vode a opet opcija u cpanelu, listen to this device, stvara lag pa smeta prilikom pričanja.

Znaci, za majk koristim i dalje realtek integrušu dok za audio neki USB zvučnu.

Čudi me da tako nesto nema za skype, ili ja ne nalazim.

Znaci bilo koja opcija da sebe cujem dok pricam, moze i sa dodatnom aplikacijom samo da nema laga kao kada stimama u cpanelu.