PDA

Prikaži potpunu verziju : Nova render konfiguracija


maverik018
5.12.2013, 14:37
Pozdrav svima. Doslo je vreme da se pazari novi komp, a iskreno nisam preterano pratio situaciju na trzistu u poslednje vreme, pa rekoh da zatrazim pomoc od ljudi koji su u toku sa aktuelnim stanjem na HW polju kod nas.

Generalno cilj konfiguracije je da obezbedi dobre render performanse ( u 3DS Max-u najvecim delom ). Budzet je 50-60k rsd. mada ako i preskoci za koji dinar ne bi trebalo da bude problema.

Moja inicijalna zamisao je bila bazirati konfiguraciju na AM3+ AMD FX-9370 (iako vise preferiram intel sto dokazuje trenutni komp pogonjen sa Q6600), ali nakon malo dubljeg istrazivanja zapitah se da li sam negde u krivu, pa reko mozda novac od grafike (6-7k rsd) preusmeriti u Intel ( neki lepi I7 od ~30k ), a kad se nadje neka nova ozbiljna kolicina novca, na sve to dodati i pristojnu graficku sa, opet, dobrim render karakteristikama.

Pored toga, cini mi se da bi i jedan SSD pomogao u ostvarivanju krajnjeg cilja.

Voleo bih da cujem predloge za konfiguracije ( bez monitora naravno ). Ukoliko ovo sto sam napisao nije dovoljno za konkretnu konfiguraciju, rado cu odgovoriti na dodatna pitanja :).

Hvala unapred.