PDA

Prikaži potpunu verziju : Freedom Force


SK fan
17.10.2006, 10:40
Pošto nisam našao nigde ništa o ovoj fantastičnoj igri
odlučio sam da pokrenem ovu temu
Pa fanovi šta mislite kako bi trebao da teče dalji razvoj FF-a?
šta nedostaje?mislite li da je nastavak prevazišao original?
itd...

mmn2911
17.10.2006, 15:11
FF je neverovatna igra!!! Ne znam kako se nisam setio da otvorim ovakav topic!!! Igrao sam i osnovni i nastavak i stvarno je sjajna. SUPERHEROJI
Fora je sto mozes da uvezes i heroje sa neta, kao sto su oni iz DC ili Marvel stripova. Neverovatno!

ForceMan
17.10.2006, 15:35
Ma prvi deo je strava ovaj drugi nije los ali nekako mi je dosadan.

SK fan
17.10.2006, 19:41
Nažalost imam problema sa internetom pa nisam bio
u mogućnosti da probam te heroje

original i nastavak sam sigurno završio bar po
5 ili 6 puta

Iako ima mana nastavak mi nije dosadan zbog zanimljivih
novih heroja i interesantne priče

Red Dragon
17.10.2006, 22:51
IGRA JE PRVA LIGA!!!
Cudi me da se nisam setio da otvorim topic za ovu temu.
Irrational Games je napravio pun potez sa ovom igrom. Heroji, rpg, sprdacina sa Amerima, nuklearkama, klisei sa dobijanjem moci(ahhh....osecam....veliku..snagu....u meni...sta...mi se.... desava.... osecam se......SJAJNO.....ja sam superheroj.....a sad idem da zezam Supermena),
pogotovo drugi deo(sa sve Nemcima i WW2).
PREPORUKA OD SRCA.:alealeee:

hm... da li ce ikad izaci Freedom Force 3?

SK fan
18.10.2006, 10:36
Mislim da sada čekamo 2 deo :confused:

Koji vam je omiljeni tim?
Moj je sigurno Man-Bot,Alchemis,Tombstone i El Diablo

Red Dragon
18.10.2006, 23:19
Mislim da sada čekamo 2 deo :confused:

Koji vam je omiljeni tim?
Moj je sigurno Man-Bot,Alchemis,Tombstone i El Diablo


Zar FF vs 3rd Reich nije u stvari drugi deo?:confused:

Moj tim:Bullet, El Diablo, Man-Bot, i onaj sto leti sa onom ves masinom na ledjima.:D

mmn2911
19.10.2006, 14:23
FF vs 3rd Reich je ekspanzija za prvi, iako je mislim samostalna...

Red Dragon
19.10.2006, 22:05
FF vs 3rd Reich je ekspanzija za prvi, iako je mislim samostalna...

Sigurno je samostalna. A i vidi se razlika(prvenstveno u hardverskoj zahtevnosti).
Moguce da je expanzija, ko zna? Ja sam mislio da se podvodi pod FF2?
Ali nema to veze, vazno je da je igra prva liga.:alealeee:

SK fan
21.10.2006, 10:09
Na zvaničnim sajtovima nisam našao ništa što izgleda kao nastavak
FF-a
Moraćemo da čekamo da BioSock i Overlord završe svoje :(

mmn2911
21.10.2006, 10:12
Moj tim u originalu za poslednji level bio je:
Minuteman (sa 2 extra life-a)
Bullet (neverovatno brz)
El Diablo (Imao 2 magije nabudzene do kraja)
Man of War ( Imao jednu nabudzenu do kraja)

Ovo je bio tim koji je, iako nisam verovao, delovao toliko dobro na tom nivou da je bilo sjajno gledati ih!!!!!!

dodgeme
21.10.2006, 14:37
jle ima neki mod za marvel kao shto ima ovaj za DC
http://www.geocities.com/dannyboy2205/main.html

SK fan
21.10.2006, 16:18
U originalu
posednju misiu sam završio sa :
Alchemis samo joj 2 magije nisu bile na 5-om nivou
EL Diablo samo udarci
Microwawe 2 najmoćnija bema i oni njegovi udarci
Man of war 3,4 magije
u ranijim sam koristio Man-Bot-a
moram da napišem najbolji i naaajmoćniji heoj i u originalu i u nastavku
(ovo je subjektivno mišljenje:) )
deluju savršeno probao sam ih i u rumble room-u na najvišem nivou niko nije
imao previše šanse
volim unštenje koje oni izazivaju :dzavo: i mislim da mogu da odgovore na svaku pretnju
sa njima sam pobedio 2 Timemastera;3 Entropy;Pana,Mehaničkog,Glacil Gianta i Dominiona
Toga se sećam za sada
da čujem vas?

Asura
22.10.2006, 11:23
Bullet, Eve i Minuteman su mi bili omiljeni tim. Obožavam Freedom Force, plot je tako dobar i zabavan. Stvarno genijalna igra.

Drugi FF mi je bio ono, dobar, ali ne interesantan kao prvi deo. Zato što sam se prilično iživljavao u prvom delu sa sistemom i moćima likova tako da...

SK fan
23.10.2006, 9:37
Iskreno meni je priča u nastavku savim dobra
ima i nekih svari koje mi nikako ne odgovaraju
više nemogu da se čupaju drveća
Mikrowaweov beam je postao beskorisan slab napad ali ne promašuje
i imao je long range
nisu svi heroji dobili nove moći

Srlandand
1.11.2006, 17:06
Igrao sam igru i jako mi se svidela. Likovi su simpaticni.

Red Dragon
1.11.2006, 20:58
Mislim da nas ocekuje nastavak. Kraj igre kao da je najavljivao nesto neobicno. Zar bese nije ona Alchemis se susrela sa onim likom sto se zove Energy X, i tu se igra iznenada prekida?

Koji vam je omiljeni heroj(ne racuna se Diablo jer svi prvo njega izaberu)?

Meni je Bullet :dedica:

SK fan
3.11.2006, 21:13
Iskreno ne bi ni izabrao EL DIABLA
ali nisam iznenađen što je on sigurno najpopularni
Man-bot je najbolji heroj meni
ne samo što se žrtvovao
on ima najrazornije moći a ja volim uništenje :dzavo:

Sad sam baš posetio sajt FF-a ali nisam video ništa:(
možeš li da kažeš šta ima novo?
piše li kada izlazi?
ima li šta o novom zapletu?
bilo bi šteta ako se Alchemmis ne vrati:( :(

p.s. možete li da zamisli te koliko oni sada treba da paze na story line
Alchemis nikda nije ni postojala??

Red Dragon
3.11.2006, 23:09
Sad sam baš posetio sajt FF-a ali nisam video ništa:(
možeš li da kažeš šta ima novo?
piše li kada izlazi?
ima li šta o novom zapletu?
bilo bi šteta ako se Alchemmis ne vrati:( :(

p.s. možete li da zamisli te koliko oni sada treba da paze na story line
Alchemis nikda nije ni postojala??


Pretpostavljam da ce napraviti nastavak(logicno bi bilo da urade nastavak posle zavrsne scene u FFvs3rdR).
Prica im je najmanji problem(dosad je bila originalna).
A mislim da cemo jos se sresti sa Alchemiss:dzavo:

SK fan
5.11.2006, 16:08
MIslio sam da sada treba da objasne ko je
zatvorio portale iz koih su stigli dinosaurusi,ko ih je spasao kada su se borili
protiv Blizkriga i ko je vratio Man-bota

Eni
18.7.2007, 16:08
Nabavio sam igru, samo neće da radi pod XP, pokušavam da skinem zakrpu 1.2, valjda će proraditi...

Ispravka
Za samo pokretanje igre na XP-SP2 Vam treba patch 1.3. Kod mene igra radi, prešao sam tutorial, ali onda ćorak - imam meni, gde piše briefing (za sledeću misiju) ali kad kliknem ništa se ne dešava...

Jel se neko sretao sa ovim problemima? U readme piše da su svi bugovi odavno ispravljeni. A baš mi deluje kao QL igra...

DeCoy
18.7.2007, 17:28
I ja sam imao problema sa FF konkretno vs. 3rd Reich

Kada krenem da igram onaj tutorijal sve je crno...samo se vide one žute i crvene strelice i naravno čuje se glas naratora i likova...

OK imam stare drajvere na staroj grafičkoj pomislih...i onako zezanja radi probam ja neki quick fight mod...i šta...taj deo igre radi normalno, a kampanja neće:confused:

Možda zato što je igra izvorno rađena za ATI kartice...

mmn2911
18.7.2007, 19:24
Pa ja igrao na Nvidia kartici i na XP-u, bez patcheva, i sve je bilo OK...
Ko zna, probajte compatibility mod. Inace, super igra!!! :)

SK fan
22.7.2007, 22:51
I ja sam imao problema sa FF konkretno vs. 3rd Reich

Kada krenem da igram onaj tutorijal sve je crno...samo se vide one žute i crvene strelice i naravno čuje se glas naratora i likova...

OK imam stare drajvere na staroj grafičkoj pomislih...i onako zezanja radi probam ja neki quick fight mod...i šta...taj deo igre radi normalno, a kampanja neće:confused:

Možda zato što je igra izvorno rađena za ATI kartice...

I ja sam imao taj problem ali sa rivom TNT2 mislim da se tako zvala
ali kod mene je sve bilo belo sada normalno nemam tih problema
nisam imao problema sa XPom koristim SP2
I kao što mmn2911 već reče "Inace, super igra!!! "

P.S. da li je iko čuo da se negde spominje nastavak

DeCoy
1.8.2007, 23:51
Evo nabavih danas prvi deo igrice(ne 3rd Reich)...

Kao što je Eniaroyah rekao igra neće da radi na XP-u sa instaliranim Service Packom 2. Stoga je potrebno instalirati patch 1.3 koga možete naći na oficijelnom sajtu Irrational Gamesa ovde (http://www.freedomfans.com/patches/FreedomForcePatch-1.3.exe) i koji teži ~ 7.5MB

Takođe pronašao sam i zanimljiv fan sajt o ovoj igrici;)

http://www.alexff.com/index.php

Densetsu
2.8.2007, 0:02
Presao sam originalni Freedom Force 2 puta. Napravio sam svog lika, nabudzio ga dojaja ali sa nekim budjavim napadima (da bih smanjio cenu) i kupio sam ga negde na polovini igre. Posle toga je sve bilo macji kasalj. Posaljem svog like, on pretuce sve redom i gotova misija. Svidjaju mi se herojski klisei i price o njihovim nastancima. Kao da sam se vratio u 1940 godinu :p

Anyway, pre par meseci sam instalirao 3rd Reich. Presao sam 2 misije i stao. Nikako da nadjem "inspiraciju" i "motiv" da igram igru. Ne znam zasto :(

Red Dragon
5.8.2007, 18:11
Anyway, pre par meseci sam instalirao 3rd Reich. Presao sam 2 misije i stao. Nikako da nadjem "inspiraciju" i "motiv" da igram igru. Ne znam zasto :(

Da da, depresija stvarno ume da utice.:D

Sarmatian
23.1.2011, 9:06
Evo da budem i ja malo optuzen za nekrofiliju tema. :D

Ovo je jedan biser koji mi je promakao kada je izasao. Ne znam zasto, da li nisam imao dovoljno jak kompjuter ili sam bio suvise zauzet opijanjem u kafanima ili nesto trece, ali ova igra nikad nije dospela na moj HD sve do pre nekoliko dana. Sasvim slucajno sam naisao na nju, pretrazujuci internet iz nekih drugih razloga. Ako sam i cuo za ovu igru u tom periodu, nije mi ostala u pamcenju - velika greska. Igra toliko odise pozitivnom atmosferom i duhom da je prosto tesko u to poverovati i uspela je da sarmira cak i matorog dzangrizala kao sto sam ja.

Za one koji, kao ja, dosad nisu culi i/ili nisu imali priliku da odigraju ovo neka obavezno probaju. Osoba koja iole voli RPG igre ne sme da dozvoli da ovo, moze se slobodno reci, remek-delo ostane neodigrano. Sve preporuke od mene.

Obzirom da se iz prethodnih par strana ne moze zakljuciti bas o cemu se radi i da je prosao dobar deo decenije od kad je igra izasla, sledi kratak opis...

Konkretno, u pitanju je hibrid rpg-a i strategije, sa superherojima u glavnoj ulozi. Igra pomalo podseca na UFO tip igara, ali sa manje upravljackih elemenata. U igri vodite grupu od maksimum cetiri superheroja koji se bore protiv kriminalaca i superzloca kroz skriptovane misije. Likovi, i pozitivci i negativci su toliko simpaticni, originalni i inventivni da prakticno stalno izmamljuju osmeh na lice. Prica je interesantna i lagana i nijednog momenta nije dosadna niti previse ozbiljna. Izvodjenje je uradjeno fantasticno, pomalo lici na BG, gde kontrolisete likove i pritiskom misa ih saljete na razne zadatke a postoji i mogucnost aktivne pauze kada mozete takodje da izdajete naredjenja.

Laskaris
23.1.2011, 10:58
@Sarmatian: ti nisi mator ako je broj godina u profilu tacan :) Imam 25 odsto tvojih godina vise od tebe pa se ne smatram matorim ;)

Sjajna igra, znam za nju od kada je izasla - parodija na marvelove superheroje, odlican humor i luda prica. Postoji i drugi deo :Fredom Force vs Third Reich. veci deo igre se mora igrati sa pogledom odozgo sto pomalo kvari utisak - bio bi bolji "default" izometrijski pogled ali se moze ukljuciti rotiranje kamere u podesavanjima. Preporuka. kao sto neko gore napisa vec - igra radi pod SP3 om, meni je na XP SP3 sada po treci put :). ne znam radi li pod win 7 (trebalo bi da nema problema)

offtopic: Ima svakako puno odlicnih igara koje su na ovom forumu prosle nezapazeno dok se o nekim cak prosecnim naslovima pise znatno vise. Bio sam zacudjen da npr jedan Anachronox, Space Rangers, Psychonauts, Culpa Innata itd - predivne igre sve ne predju 20-ak poruka do max dve tri strane :(dok o nekim izvikanim npr Biowareovim naslovima i pre nego sto izadju bude cca 1000 beskorisnih naklapanja).:nov_mad2:

Sarmatian
23.1.2011, 11:04
Radi pod sedmicom bez problema.

DeCoy
23.1.2011, 12:41
A i originali koštaju po 350 dinara na Steamu :D

fisfikus
24.1.2011, 14:22
sjecam se kad sam igrao ovo.Dosao sam do 50 i neke misije i onda sam se zapitao kad ce kraj i pala je deinstalacija :P
nastavak nisam igrao ,ne znam ni zasto jer mi se prva igra bas svidjela(sem sto je predugacka al bas)

LoshMeeBre
24.1.2011, 15:02
Predugacka? Nikada mi to nije smetalo, naprotiv :D Presao sam prvi deo 3 puta. Iako je veoma linearna, ima sasvim dovoljno superheroja da bi prelazak bio interesantan vise puta. ("mora" se forsirati manji broj super heroja da bi oni dobili najvise XPa u misijama..). Prvi deo je stvarno prespavano remek delo kao sto rece Laskaris (ja bih na njegovu listu dodao npr. jos i Sacrifice i Silent Storm)

Drugi deo (meni vise deluje kao stand alone expanzija, ne znam kako se marketovala) je po meni ipak dosta slabiji od prvog. Zabavio sam se, ali sam je presao samo jednom (sto je opet dobro, jer mene pola igra smori na pola xD). Ima svoj smek, ali mi nije bas legao. Prvi deo je zato bombona!

DeCoy
24.1.2011, 16:07
Ja se nesto ne secam da ima 50 i nesto misija :confused:

LoshMeeBre
24.1.2011, 17:32
Sigurno nema vise od 30, a sve mi se cini ni od 20, no dobro :D