PDA

Prikaži potpunu verziju : Najpopularnije TV anime u Japanu


Iris
13.10.2006, 17:57
Japanska televizijska stanica TV Asahi objavila je ovogodišnju listu 100 najpopularnijih anime serijala u toj zemlji. Glasanje je organizovano online, a učestvovala je isključivo japanska populacija. Prvih 30 mesta zauzeli su:

1 Fullmetal Alchemist
2 Neon Genesis Evangelion
3 Pani Poni Dash!
4 The Melancholy of Haruhi Suzumiya
5 Negima!
6 Gundam
7 Bleach
8 Prince of Tennis
9 Rozen Maiden
10 Strawberry Marshmallow
11 Shana
12 Dragonball
13 Magical Girl Lyrical Nanoha
14 Eureka 7
15 Yu Yu Hakusho
16 Overman King Gainer
17 Naruto
18 Slam Dunk
19 Kyo Kara Maoh!
20 Inu Yasha
21 One Piece
22 Gintama
23 Detective Conan
24 Saiyuki
25 Saint Seiya
26 Rurouni Kenshin
27 The Law of Ueki
28 Hunter X Hunter
29 Fafner
30 Sailor Moon

Izvor: Anime News Network

Iris
13.10.2006, 18:00
Ista TV stanica napravila je sličnu listu baziranu na glasovima slavnih ličnosti Japana. Prvih 25 mesta na njoj zauzimaju:

1 Lupin III
2 Dragonball
3 Doraemon
4 Ashita no Joe
5 Mobile Suit Gundam
6 A Dog of Flanders
7 Sazae-san
8 Candy Candy
9 Attack No. 1
10 Urusei Yatsura
11 Chibi Maruko-chan
12 Kinnikuman
13 Captain
14 Heidi
15 Fist of the North Star
16 Captain Tsubasa
17 Touch
18 Manga Fairy Tales of the World
19 Sailor Moon
20 3000 Leagues in Search of Mother
21 Space Battleship Yamato
22 Adventures of Ganba
23 Slam Dunk
24 Evangelion
25 Dr. Slump

zone2403
14.10.2006, 1:20
:D E sad neka various TV stanice puste makar dve, tri od ovih serija i ja sam happy!!!

srlle
19.10.2006, 15:39
A sta je sa najpopularnijim u Evropi?
Ili jos ludje sta je top ten kod nas :)

Dogma
20.10.2006, 13:42
Juju DRAGONBALL RULEZ meni najbolja animirana serija ikada!!

Roronoa Zoro
20.10.2006, 13:48
Znam da kod mene top ten ide ovako:

1. Great Teacher Onizuka - nedodirljivo prvo mesto
2. FMA
3. Full Metal Panic (sva tri serijala)
4. Evanghelion
5. Love Hina
6. Midori No Hibi
7. Hellsing
8. Death Note (izašle tek tri epizode)
9. Golden Boy
10. Berserk

dodgeme
20.10.2006, 22:05
Meni je najbolji samurai jack a nije los ni ghost in a shell

Roronoa Zoro
20.10.2006, 22:27
Da samo što samurai jack nije anime.

noskich
22.11.2006, 19:24
Pogledajte Ghost in a shell ili Howl`s moving castle. To su anime!!!:dedica:

Inuyasha
25.11.2006, 15:29
@Iris, hvala na ovoj informaciji, zashto? Zato shto znam koje animee da nabavin :D

Iris
25.11.2006, 16:37
Za neke naslove ćeš malo da se namučiš :biglaugh:

noskich
25.11.2006, 16:47
@Iris, hvala na ovoj informaciji, zashto? Zato shto znam koje animee da nabavin :D

Ha, ha. Nabavljas anime u Srbiji??:kreza:
Samo cu se blago nasmejati. :a_whistli

Inuyasha
25.11.2006, 18:27
Ha, ha. Nabavljas anime u Srbiji??:kreza:
Samo cu se blago nasmejati. :a_whistli
Haha, i ja cu se samo blago nasmejati...decko treba se snaci, a to shto ti ne mozes to je vec tvoj problem...

Nillaith
1.12.2006, 23:57
Vidi ti Candy Candy sto se visoko plasirala :)

Yorda
12.2.2007, 23:16
Ili jos ludje sta je top ten kod nas :)
ne postoji nazalost,tojest,ako na listu treba da stanu iole pristojne anime,onda ih ima 2-3,s tim shto je DB jedno mesto a DBZ drugo

Iris
12.2.2007, 23:18
...s tim shto je DB jedno mesto a DBZ drugo

Molim, pojasniti...

Yorda
13.2.2007, 22:43
Molim, pojasniti...
Evo,pojasnitju
Mislila sam,kada bi se DB i DBZ posmatrali odvojeno,ne kao razlichite anime,nego 2 serijala iste anime....to bi otprilike ishlo ovako
1 DBZ
2 DB
3 ...neka anima.....
Shteta shto DBZ nije ceo prikazan.....a da tek sanjam o GT sagi...

Iris
13.2.2007, 23:16
To je OK, ali sam mislila da pojasniš skraćenice korisnicima foruma koji ne znaju o čemu pričaš...

Ni u Japanu ne pišu MoB, FB, HnG itd...

Čisto da komunikacija i razmena mišljenja ne ode u otaku pravcu :D

Nadasaki
8.3.2007, 17:40
ako na listu treba da stanu iole pristojne anime,onda ih ima 2-3,s tim shto je DB jedno mesto a DBZ drugo
Mislim da bi sasvim komotno mogla da se napravi lista Top10 anime-a pushtanih kod nas. Jedina razlika je shto se oni kod nas promovishu kao crtacji i ciljna publika su obichno deca.

Od novijih: Pokemon, Digimon, Dragon Ball, BeyBlade,i josh gomilu naslova pushtanih na nekom dechijem tv programu...

Stariji anime-i pushtani na nashim prostorima josh od pre 20 godina, znate sigurno: Plava Princeza, Granzort, Robotech, Zvezdani Sherifi, Otkricja bez Granica, Gal Force, Akira, Lena...

Iris
8.3.2007, 18:22
Nije problem što se anime kod nas promovišu kao crtani filmovi namenjeni deci - nego što je većina anime ostvarenja koja su puštana na domaćima kanalima i JESTE pravljena za decu... age rating je older children!

I to nije sve - Digimon, Pokemon, Dragon Ball i svi njihovi nastavci, kao i mnoge druge anime koje smo gledali na državnoj TV pripadaju listi 50 najviše precenjenih anime ostvarenja u Japanu... eto čime smo mi zatrpani ;)

Nikola Grbic
8.3.2007, 19:16
po meni onako dragon ball digimon su stvarno za decu,dragon ball mozda i nije ali Seriously pokemon?!?Hellsing etc to je po meni pravi anime i Yu gi oh u originalu ne Fox verzija,takodje el neko gledao oban star racers?meni se taj bash svideo:P

Iris
8.3.2007, 19:26
Sve su to prave anime, razlika je samo u age rating-u, odnosno kojoj publici su namenjene!

Nikola Grbic
8.3.2007, 19:36
Sve su to prave anime, razlika je samo u age rating-u, odnosno kojoj publici su namenjene!

bah na to sam mislio:Pmada nemoj reci da pokemon nije malo idiotski:moja sestra je to gledala i ja sa njom par episoda omfg ponekad mi je stvarno dolazilo da razbijem onaj tv heh:Psala mala

phoenix[illusion]
8.3.2007, 20:18
po meni onako dragon ball digimon su stvarno za decu,dragon ball mozda i nije ali Seriously pokemon?!?Hellsing etc to je po meni pravi anime i Yu gi oh u originalu ne Fox verzija,takodje el neko gledao oban star racers?meni se taj bash svideo:P

Cuo sam za original Yu-gi-oh, koji je dosta nasilan, pa mozes mi reci neki sajt da pogledam i procitam nesto o njemu.

SirDuck
8.3.2007, 20:29
el neko gledao oban star racers?meni se taj bash svideo:P

Ja malo, sa Jetixa.
Imam prvih 26 epizoda, dobar je.

Densetsu
8.3.2007, 21:21
Seriously pokemon?!?
Pokemon u Japanu je kao gajba piva u Srbiji.
Jednostavno ne mogu da odole.
Da se kreatori te anime sastanu i zajedno is*****ju u kutiju pa je prodaju kao dugometrazni film ili igricu u Japanu bi se prodala u multimilionskom tirazu.
Pored Pokemon,Gundam serijal je jedna od najpopularnijih anime-a tamo.
Ljudi su cak kupovali Gundam Crossfire(igrica za PS3) koja je nevidjeno *****e.
Anyway,moje omiljene anime serije su Trigun i Gungrave.

srlle
8.3.2007, 21:46
Sta fali Gundam serijalu.SEED na pr. ili 8th MS team su bas dobri i nisu deciji.

Densetsu
8.3.2007, 21:51
Sta fali Gundam serijalu.SEED na pr. ili 8th MS team su bas dobri i nisu deciji.
Nista nisam rekao o serijalu.
Pomenuo sam samo katastrofalno losu igricu,nista drugo.

EDIT:

PONOVO SAM PRITISNUO HVALA DUGME UMESTO CITIRAM !!!!!!
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAARRRRRRRRRRRRRR GHHH!!!!

nesonjacc
9.3.2007, 1:50
Naravno da im nista ne fali - Stavishe mnogi "pripadnici" serijala se mogu smatrati legendarnim - Pre svega fenomenalni Zeta gundam. kao i 8th MS team

Sto se igara tiche - I ja bih je kupio( da imam ps3) - iz prostog razloga - Ljudi su gladni Mecha igara. I to srecnici koji imaju prilike da igraju japanske verzije konzolnih igara( jer onih za PC nema) - posto retko koja dobije verziju na engleskom jeziku( crossfire je jedna od njih) - su gladni.

Dok na nas PCjevce niko i ne obraca paznju.

A sto se Gundam serijala tiche - Kada bi se ista od ovoga emitovalo na nasim televizijama ljudi bi i znali zasto je Gundam toliko popularan.............

Inuyasha
9.3.2007, 10:05
...Naravno da smo gladni mecha igara....setite se samo starog fenomenalnog Mechwarriora..mmmmmmmmm, a zamislite igru ko mechwarrior sa japanskim mechovima.MMMMMMMMMMMMMMM....naravno da bi uzeo bilo koju igu u tom zanru....a shto se tice emitovanja Gundam-a...to se nece desiti skoro, jer koliko sam ja primetio ovi nashi "pajseri" nemaju pojma shta je dobar anime, i da uopshe postoji neshto drugo sem bjutavish seriala za decu od mali milion epizoda...

Nikola Grbic
9.3.2007, 12:56
;221446']Cuo sam za original Yu-gi-oh, koji je dosta nasilan, pa mozes mi reci neki sajt da pogledam i procitam nesto o njemu.

starno dunno meni je ortak dao par epizoda na dvd-u nisha vishe :P

Nadasaki
10.3.2007, 3:30
Nije problem što se anime kod nas promovišu kao crtani filmovi namenjeni deci - nego što je većina anime ostvarenja koja su puštana na domaćima kanalima i JESTE pravljena za decu... age rating je older children! U potpunosti ste u pravu. Ali stvar je u tome shto u Japanu nije chudna pojava da odrasli gledaju ovaj tip serija (za decu) koji su kod nas...bash zbog takve promocije, nashem uskogledajucjem narodu - apsurdni.

I to nije sve - Digimon, Pokemon, Dragon Ball i svi njihovi nastavci, kao i mnoge druge anime koje smo gledali na državnoj TV pripadaju listi 50 najviše precenjenih anime ostvarenja u Japanu... eto čime smo mi zatrpani ;)

Eh kada bi se verovalo top listama...ja danas nikad ne bih pogledao i prochitao ono shto jesam...

glitch
10.3.2007, 5:02
U potpunosti ste u pravu. Ali stvar je u tome shto u Japanu nije chudna pojava da odrasli gledaju ovaj tip serija (za decu) koji su kod nas...bash zbog takve promocije, nashem uskogledajucjem narodu - apsurdni...
Treba imati godine za takve stvari... Ruku na srce, igrao sam igre koje su mnogo koherentnije nego sto ce ti "crtaci" ikada biti.

bvitnik
13.3.2007, 19:47
A sto se Gundam serijala tiche - Kada bi se ista od ovoga emitovalo na nasim televizijama ljudi bi i znali zasto je Gundam toliko popularan.............

Uopšte nisi u pravu. Procenat ljudi koji bi gledali Gundam bio bi zanemarljivo mali. Ljudi nisu gladni mecha animea ili animea uopšte nego latino sapunica. Tužno ali istinito. Jeste da je Gundam neprikosnoveno u Japanu ali i tamo opet mali procenat ljudi su mecha anime ili opet samo anime fan-ovi. Jeste da je njih dosta ali računajići populaciju Japana, to je samo mali procenat. Prosečan Japanac nikako se ne može poistovetiti sa anime fan-om. Opet tužno ali istinito.

nesonjacc
13.3.2007, 20:07
Pa i ne bash. Gundam je LIVE vec 28 godina. Sto govori samo o tome da je mnogo popularniji nego sto izgleda.( sobzirom na cinjenicu da TV producenti gledaju na sve to samo kroz $$$$$$ - Rekao bih da im se debelo isplati)

Takodje - Interesovanje za sapunice i kod nas polako jenjava( sto pokazuje cinjenica da je i broj emitovanja istih u padu) - u odnosu na pre nekoliko godina. Tako da ne bih bio toliko pesimistichan.

Inache narod voli ono sto mui se servira( tuzno ali istinito) - Kada bi im se serviralo mnogo vishe Gundama( i mecha animea) a mnogo manje Yu-GI-OH i slichnih gluposti - Rezultati bi bili zapanjujuci (Sta smo mi gledali 80tih i pocetkom 90 tih???)


Moje iskustvo govori sledece - Emitovanje samo 14 epizoda Robotecha na rts-u ( kao i Saber ridera) stvorilo je veliki broj fanova kod nas. Sta bi bilo npr posle 50 epizoda Gundam Seeda???

bvitnik
13.3.2007, 20:28
Ja opet mislim da si ti previše optimističnih pogleda. TV stanicama nisu isplatljivi eksperimenti.
Dobro nisam se ja osvrtao na Gundam konkretno, nego na anime uopšte. Procenat konzumenata animea u Japanu nije velik ali je očigledno dovoljan, pogotovo računajući da se vezano za anime prodaje sve i svašta, bukvalno od igle do lokomotive.
Robotech nije stvorio veliki broj fan-ova. Opet mi smo mali procenat celokupnog stanovništva. Hvala bogu (ili kome god) pa je razvoj interneta doprineo da svi lakše budemo u kontaktu inače nebi ni znali koliko nas je :)

nesonjacc
13.3.2007, 21:23
Heh - Ja previshe optimistichan - Ti previshe pesimistichan. - Bice da je istina negde na sredini:cool:

Hvala kome god za internet u svakom sluchaju :)

Orochimaru
8.4.2007, 11:29
pogledajte 17 mesto ove top30 liste.... Shta mislite o tome?

Inuyasha
8.4.2007, 13:12
Teshko je bilo pogoditi koji anime je na 17. mestu...Nick ti je extra XD
Ma...Naruto je ok, samo su neke epizode doooooosadne...

Roronoa Zoro
8.4.2007, 15:33
Evo trenutno najboljih 30 anime-a

1. Rurouni Kenshin - Reminiscence (1999)
2. Full Moon wo Sagashite (2002)
3. Kimi Ga Nozomu Eien (2003)
4. Fullmetal Alchemist (2003)
5. Elfen Lied (2004)
6. Cowboy Bebop (1998)
7. Berserk (1997)
8. Hikaru no Go (2001)
9. One Piece (1999)
10. Gundam SEED (2002)
11. Fruits Basket (2001)
13. Last EXILE (2003)
14. Hunter X Hunter (1999)
15. Full Metal Panic? Fumoffu! (2003)
16. Neon Genesis Evangelion (1995)
17. Hajime no Ippo (2000)
18. Great Teacher Onizuka (2000)
19. Suzumiya Haruhi no Yuutsu (2006)
20. Azumanga Daioh (2002)
21. GunGrave (2003)
22. Scrapped Princess (2003)
23. Vision of Escaflowne (1996)
24. Grave of the Fireflies (1988)
25. Rahxephon (2002)
26. Haibane Renmei (2002)
27. Monster (2004)
28. Onegai Teacher (2002)
29. Planet ES (2003)
30. Trigun (1998)

Izvor: http://www.animenfo.com

Belfegor
8.4.2007, 22:51
http://www.animewallpapers.com/wallpapers/kenshin/
evo sajt sa wallpapers-ima!

The mighty Boo
8.4.2007, 23:07
Znam da kod mene top ten ide ovako:

1. Great Teacher Onizuka - nedodirljivo prvo mesto


To - Onizuka je zakon - jedina anime serija koju sam gledao vise od jednom :aplauz:

DarkNemos
8.4.2007, 23:19
Onizuka Ekchi, Nizao Nizae, JOROSH-Q

Prevod:

Onizuka EKchi, 23 years old. Nice to meet you

Samo što dok priča nice to meet you drži srednji prst. Gde je logika u tome...

Kralj... Divim mu se...:n_klanja:

DarkNemos
8.4.2007, 23:25
Pa i ne bash. Gundam je LIVE vec 28 godina. Sto govori samo o tome da je mnogo popularniji nego sto izgleda.( sobzirom na cinjenicu da TV producenti gledaju na sve to samo kroz $$$$$$ - Rekao bih da im se debelo isplati)

Takodje - Interesovanje za sapunice i kod nas polako jenjava( sto pokazuje cinjenica da je i broj emitovanja istih u padu) - u odnosu na pre nekoliko godina. Tako da ne bih bio toliko pesimistichan.

Inache narod voli ono sto mui se servira( tuzno ali istinito) - Kada bi im se serviralo mnogo vishe Gundama( i mecha animea) a mnogo manje Yu-GI-OH i slichnih gluposti - Rezultati bi bili zapanjujuci (Sta smo mi gledali 80tih i pocetkom 90 tih???)


Moje iskustvo govori sledece - Emitovanje samo 14 epizoda Robotecha na rts-u ( kao i Saber ridera) stvorilo je veliki broj fanova kod nas. Sta bi bilo npr posle 50 epizoda Gundam Seeda???

Neznam dal se sećaš anime Granzort. Bila je na trećem kanalu kad sam ja imao nekih 5 godina. Ona tri klinca sa tri robota. Jedan klinac sa skejt bordom na raketni pogon, jedan sa lukom i treći sa čigrom.

Stare dobre anime. Nemaš pojma kako sam se obradovao kad sam dobio sve delove Granzort-a...

nesonjacc
9.4.2007, 2:27
Hehe - Moje poznavanje Mecha anime-a je rekaoo bih prilicno obimno.
Tako da naravno da se secam i takodje posedujem komplet epizoda.( uz naravno fenomenalni soundtrack)

A o mecha animeu diskutujemo na
http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=8414&page=4

pa navrati

Nillaith
9.4.2007, 23:26
Granzort <33

A ko se seca Plave princeze? :D Mislim da sam nekome ovde obecala da skeniram album sa slicicama, ali avaj, jos uveg ne mogu da ga nadjem D:

-=VulcanRaven=-
15.7.2007, 21:31
xax..bleach ojadio naruto =P
i treba naruto anime je krsh nemoze ni da se priblizi mangi
u prvom delu i nije bilo neke razlike al u shipudenu...
Bleach FTW! chak i filleri valjaju =)