PDA

Prikaži potpunu verziju : download-patchevi


Telepatic
12.10.2006, 13:15
modovi slobodno brisite temu kad dobijem odgovor,a moje pitanje je,kada skidam patch za neku igru(npr. Heroes of m&m 3)gde sacuvam patch?:confused: (u koji folder).unapred thx.....:)

holodoc
12.10.2006, 16:02
Tema vezanih za "Might and Magic" ima milion ali pošto ti je pitanje malo specifično neću da brišem temu jer ili ne razlikuješ "patch" od "crack" sadržaja ili je nešto drugo u pitanju :)

Patch-ovi su oficijelne ispravke tima koji razvija igru koje se objavljuju na netu i koje mogu potpuno slobodno da se skinu. Njihova instalacija je takođe legalna u slučaju da imaš legalnu verziju igre koju "pečuješ".

Ilegalna verzija "patch-a" se zove "crack" i služi ničemu drugom do razbijanju zaštita komercijalnih naslova tako da bi mogli da se igraju. E to nije dozvoljeno.

I pored toga što nekako imam osećaj da si mislio na "crack" ostaviću temu u životu jer postoji varijanta da si stvarno mislio na "patch".

Zbog toga sledi upozorenje svakome ko ima nameru da odgovara u ovoj temi davanjem uputstva kako se nešto crack-uje da će tema biti obrisana i da će pomenutoj osobi biti izrečena prva lična ;)

Upozoreni ste:dedica:

Telepatic
12.10.2006, 16:58
Ok,sad imam 2 pitanja:
1.Kako ja da znam kada (npr. odem na google ili neki drugi sajt)i nadjem download za koji pise(npr.Heroes of m&m3 patch 3.03),da li je to legalan patch ili ilegalan-crack?
2.Sad cu malo bolje da pojasnim moje pitanje iz proslog posta:kada ja skinem sa neta(patch ili crack,sta vec)i taj sadrzaj mi se skine sa neta na(npr. Desktop),gde onda da stavim taj sadrzaj(da li to zavisi od igre,zbog foldera,ili tacno postoji mesto gde se patch stavlja(npr.folder-"data"od te igre)

Ocelot
12.10.2006, 17:02
To vec zavisi od igre do igre, ali ga ti za svaki slucaj iskopiraj u folder gde je .exe i pokreni ga.

Telepatic
12.10.2006, 17:10
To vec zavisi od igre do igre, ali ga ti za svaki slucaj iskopiraj u folder gde je .exe i pokreni ga.
al onda to treba da uradim u total komanderu,(mislim da bi nasao .exe)jel tako?

Ocelot
12.10.2006, 17:14
Ovako ti je lakse:
Oznaci zeljenu ikonicu na desktopu desnim klikom misa i klikni na "Properties". Zatim klikni na "Find target" i otvorice ti se folder gde treba da iskopiras patch.

holodoc
12.10.2006, 17:14
Ok,sad imam 2 pitanja:
1.Kako ja da znam kada (npr. odem na google ili neki drugi sajt)i nadjem download za koji pise(npr.Heroes of m&m3 patch 3.03),da li je to legalan patch ili ilegalan-crack?
2.Sad cu malo bolje da pojasnim moje pitanje iz proslog posta:kada ja skinem sa neta(patch ili crack,sta vec)i taj sadrzaj mi se skine sa neta na(npr. Desktop),gde onda da stavim taj sadrzaj(da li to zavisi od igre,zbog foldera,ili tacno postoji mesto gde se patch stavlja(npr.folder-"data"od te igre)

1,2 i 3. Gotovo svi patch-evi se dobijaju u vidu instalacionih paketa tako da koliko ja znam ne postoji potreba da se bilo šta ručno radi. Najveći broj "patch-eva" je upravo to znači ispravka za igricu.

U svakom slučaju, sve što ti služi da pokreneš nelegalnu verziju komercijalne igre je nelegalno pa ga nazovi kako god hoćeš. Sve što služi za ispravljanje bug-ova u igricama je legalno pa ga nazovi kako hoćeš ;) To valjda razlikuješ :D

A i mislim da ti je par ovih prethodnih saveta dovoljno da shvatiš šta treba da uradiš jer polako počinjete da gazite u "sumnjive" radnje ;)

http://www.ptt.yu/korisnici/h/o/holodoc1701/metlabre.gif