PDA

Prikaži potpunu verziju : Pitanje u vezi WIndows 7


igormil
22.8.2013, 23:00
Da li operativni sistem Win 7 može sam automatski da ispravlja greške u sistemu i kako možemo videti te greške koje se javljaju?
Igor

Marko93
22.8.2013, 23:15
Objasni tacno na kakve vrste gresaka mislis i u kom "sistemu"?

Ako mislim na crashove i errore u aplikacijama i sistemu, najbolje da pocnes od Event Viewer-a: http://windows.microsoft.com/en-us/windows-vista/open-event-viewer

flamingos
22.8.2013, 23:27
Al si mu objasnio svaka ti cast. Pretrgo si se od objasnjenja. :facepalm

Marko93
22.8.2013, 23:30
Kome kazes?

flamingos
22.8.2013, 23:33
Tebi kome drugom. Dao coveku prosto link,umesto da lepo objasni zasto taj event viver,koja je korist od njega i tako to.

Marko93
22.8.2013, 23:36
Pod jedan, covek nije cak ni objasnio sta mu tacno treba.. Taj link sam mu ostavio da ne bih pisao poruku kojom bih ga samo pitao da razjasni sta hoce i nista vise..

Drugo, nemoj da besnis ovde po forumu i meni se tu kurcis, ne znam sta ti je veceras, idi se malo iskuliraj, ako si tako pametan trebalo bi potpuno da ignorises moju poruku i ti mu lepo objasnis, ali ti je ocigledno malo povisen testosteron veceras.. Da ne spominjem sto mi u drugim temama govoris da "bulaznim" bez potrebe.. Malo si ga preterao.

sale94
22.8.2013, 23:39
http://images.sodahead.com/polls/002867211/5542474442_3192526_man_eating_popcorn_while_watchi ng_movie_xlarge.jpeg

flamingos
22.8.2013, 23:44
Pod jedan, covek nije cak ni objasnio sta mu tacno treba.. Taj link sam mu ostavio da ne bih pisao poruku kojom bih ga samo pitao da razjasni sta hoce i nista vise..

Drugo, nemoj da besnis ovde po forumu i meni se tu kurcis, ne znam sta ti je veceras, idi se malo iskuliraj, ako si tako pametan trebalo bi potpuno da ignorises moju poruku i ti mu lepo objasnis, ali ti je ocigledno malo povisen testosteron veceras.. Da ne spominjem sto mi u drugim temama govoris da "bulaznim" bez potrebe.. Malo si ga preterao.

O sad si i strucnjak za testosteron? Vau,impresivno. Ja se nigde ne kurcim,tako da bih te zamolio,da se lepo i uljudno obracas,sa kulturom i postovanjem,i da lepo uzmes procitas definiciju 'kurcenja'. Hvala lepo.

Ja mogu da mu objasnim,ali posle tvog posta,sumnjam da je coveku uopste stalo do informacije.


Drugo,covek je lepo pitao,sad sto ti sad kao ne znas o cemu se radi,to je druga stvar. Isto si radio i za sistem,prics o nekom originalu,a da ocigledno i ne znas,da razlike nema sve dok je bootable.

Marko93
22.8.2013, 23:48
razlike nema sve dok je bootable.

Da li si to rekao???? Butabilnost ti je jedina garancija da je disk dobar?

Na netu postoji milion raznih verzija Windowsa po kojima su razni nestrucni debili cackali, i koji su butabilni, ali zato imaju milion raznih bagova i svacega..

Zasto Microsoft kada razvija Windows ima ovoliku gomilu test buildova?

Po tvojoj logici bi trebalo prvi koji je butabilan da izbace kao RTM.. :confused:

planetm
22.8.2013, 23:54
Markoni da cika boku da se smiris,moze???

sale94
22.8.2013, 23:54
Dobro ajde citiram sam sebe ono od malopre da nebi duzili dalje.

Kad je Bootabilan to je uslov da radi, ali nije svako budala da gleda da skida budzevine kao last xp il tako nesto, moja poenta je da moze taj isti iso da skine na 98% mesta dok su 2% ostalo.

Dakle Untouched je svugde obicno modifikacija na koju aludiram je da su pre activated, a ako su pre activated to se vidi i pise uvek, e sad tebi niko nece da garantuje da neces imati bagove skinuo ti sa microsfotovog ili sa tpb ili sa bilo gde.

Stabilnost i bugg free ti niko ne garantuje to je imposible, drugi faktori uticu, makar ti imao untouched.

flamingos
22.8.2013, 23:56
nah...Butabilnost mi je garancija ispravnog sistema,A stabilnost sistema je druga stvar. Stabilnost sistema moze da srusi i sam hardver cak i ako je cist.

A to sto Majkrosoft ima gomilu test buildova sluzi,da mi ljudi,uocimo ono sto oni nisu mogli,ili nece da vide da isprave ili dodaju. Dakle da im mi pomognemo da naprave nesto.

Jos nesto,to sto ima milion raznih vrsta custom made sistema,ne znaci nuzno da ce biti i bagoviti,narocito ako imas kompatibilan hardver. VEcina njih prave ono sto i mi sami mozemo,pa i ti sam da napravis custom marko92.iso ali to ne mora nuzno da znaci da ima bagova.

Pohadjas Racunarski fakultet,trebalo bi da znas da u IT sektoru jedino pravilo je da nema pravila,a pogotovu kad se pojave tzv Gremlini.

Marko93
23.8.2013, 0:03
A to sto Majkrosoft ima gomilu test buildova sluzi,da mi ljudi,uocimo ono sto oni nisu mogli,ili nece da vide da isprave ili dodaju. Dakle da im mi pomognemo da naprave nesto.

Pa sta ima da "isprave" ako kazes da je butabilnost garancija "ispravnog" sistema.. Nema nista da ispravljaju ako je vec ispravan (butabilan), zar ne?

Edit: A nevezano to, ovo si takodje bas lupio, zato sto vecina tih buildova nisu javni, tako da svakako nisu namenjeni tome da im javnost juri bagove.. retko kad koji build zaista procuri u javnost

Stabilnost sistema moze da srusi i sam hardver cak i ako je cist.

A moze da ga srusi i los disk.. zato sam mu reko da skine disk koji je sigurno dobar da bi bio siguran da nije do diska, nego do hardvera...

Jos nesto,to sto ima milion raznih vrsta custom made sistema,ne znaci nuzno da ce biti i bagoviti,narocito ako imas kompatibilan hardver. VEcina njih prave ono sto i mi sami mozemo,pa i ti sam da napravis custom marko92.iso ali to ne mora nuzno da znaci da ima bagova.

Ali takodje nuzno ne znaci da nema bagova.. Zato sto ti custom diskovi ne prolaze onako podrobno testiranje kao sto prolaze MS diskovi u Microsoftu..

A i sta ako nemam kompatibilan hardver?

malo blesav
23.8.2013, 0:04
A Marko, Marko...

Eni
23.8.2013, 0:11
Zaključano. Svi učesnici će dobiti kaznu. Nema na čemu.

@OP: Pitaj u Win7 temi ako do sad nisi našao rešenje.