PDA

Prikaži potpunu verziju : tablet ili laptop?


Vito Andolini
11.8.2013, 22:39
Planiram da uzmem novi nexus 7. Ali nisam siguran da li ce moci da mi ispuni sve potrebe. Tablet bi uglavnom koristio umesto smartphonea. Ali takodje i za pustanje filmova. Ne znam da li mogu da pustam preko nexusa filmove na tv u i kako i da li mogu da povezem na njega eksterni hard? Takodje ukoliko se odlucim za kupovinu laptopa, trenutno se nalazim u americi, da li mi se isplati da kupujem ovde ili u srbiji zvog garancije? I ukoliko imate neku preporuku za Multimedijalni laptop uglavnom filmovi(Preko hdmi na tvu cu gledati U full hdu), surf, neka igrica tipa menager ili cs, kvalitet izrade. Hvala unapred P.s. ne znam kako da prebacim temu u sdk pa aKo moze neko od moderatora bio bi zahvalan :-)

darijan zivkovic
11.8.2013, 23:47
Ja bi kupio laptop, u USA su daleko jeftiniji nego ovdje a vjerujem i da je kvalitet bolji. Nemoj da te garancija previse brine. Kod nas sve cesce uvoze robu "sklj" klase ili refurbished uredjaje i komponente.

flamingos
12.8.2013, 7:11
Kvalitet ti je isti samo sto tamo mozes da biras vise modela i custom modele pod odredjenom linijom modela cime mozes imati licno prilagodjen prenosnik. Ako ti je bitna garancija trebas da proveris ima li taj laptop worldwide garanciju posto 1godina garancije ujedno je i passport garancija kod nekih proizvodjaca sto ce reci ako ides bilo gde u svetu i pokvari se,a imas predstavnistvo brenda tamo primixe ga na reklamaciju. Ako se dobro secam u americi je garancija manja nego kod nas tj najcesce je 1 godina sem ako proizvodjac ne daje specificnu. A da ima i tamo refurbished laptopova takodje.

Za tvoje potrebe bih gledao recimo dell ili lenovo modele.

Послато са GT-I9082 користећи Тапаток 2

Vito Andolini
12.8.2013, 18:32
hvala na savetima. Jel ima neki odredjeni model da je best buy? Znam da prodaju refurbished, ali najradije bi ih zaobisao. Meni je i dalje najveca dilema da li cu imati uopste potrebu za lap topom kada kupim tablet.

Dr.Edi2
8.9.2013, 10:30
Ako uzmes tablet i ides na internet radi surfa (YT,FB,Skype,pretrage Chrome i ostalo ) moraces da se pomiris da ces moci igrati samo igre sto ih imas na Android Marketu i neces moci da gledas filmove sa filmovizije (moze dwld) preko WIFI.Ali zato je tu manji gabarit koji nosis i mozda sat dva duza autonomija od lap top-a.
Sa lap top-om sve to mozes + igre za PC u zavisnosti od njegovog hardvera ali manjom autonomijom i vecim gabaritima za koji ti treba torba.

Pa sada ti odluci :D