Prikaži potpunu verziju : Ucenje jezika online
clickshaggy
3.8.2013, 3:21
Cao
Zanima me da li neko zna neki dobar, po mogucnosti besplatan sajt za ucenje stranih jezika online. Pre svega mislim na nemacki jezik. Ali da naglasim da sam apsolutni pocetnik. Znaci ne poznajem jezik uopste. Ne igra ulogu ako cu se malo vise pomuciti, bitno da naucim dovoljno za osnovnu komunikaciju.
Odlicno pricam engleski i solidno francuski tako da vec imam "izlomljen" jezik. Nedavno sam bio u becu i bilo mi je bezveze sto nisam mogao ni sa kim da se sporazumem na nemackom. Naravno engleski kako mi se cini razume 90% beca a na ulicama se na svakom cosku moze cuti srpsko-hrvatski ali svejedno bih zeleo nauciti nemacki. nemam vremena za neke privatne skole i kurseve koji oduzimaju mnogo dnevnog vremena.
Zahvalan sam na svakoj vrsti pomoci :)
http://www.phrasebase.com/english/
Bryan Fury
3.8.2013, 14:41
http://www.dw.de/learn-german/german-courses/s-2547
Neki online free kurs italijanskog, prego. Grazie!
Probaj Duolingo: http://www.duolingo.com/
Ovo i mene zanima samo za Francuski :)
pinkivona
25.2.2015, 23:16
livemocha.com
Počev od Klingonskog (bez zavitlancije) , pa do gomile drugih :
http://www.politicalavenue.com/languageschool/Klingon%20Language%20Learning%20Pack%20(Updated)/
http://www.politicalavenue.com/languageschool/
Našeg,naravno,nema.
Pozdrav, tema jeste stara, ali da ne otvaram novu.
Koji bi po vama bio najbolji nacin ucenja nemackog jezika online sad u 2022 godini?
Da li je to uz pomoc nekog youtube kanala ili neki od navedenih sajtova pre 7-8 godina?
Da li je neko uopste uspeo da nauci bar neke osnove na takav nacin (A2 ili B1)?
Mozda cu imati priliku da ove godine idem tamo raditi, pa zato hocu da pocnem uciti malo po malo.
Engleski sam naucio uz pomoc gaminga i citajuci strane forume/discord itd, ne perfektno, ali dovoljno da mogu odrzavati razgovor i snaci se, mada nemacki mi se cini mnogo tezi...ili gresim?
Tako da ako imate savete za neki Youtube kanal, ako je neko uspeo tako da nauci jezik, slobodno saljite linkove, pa da pogledam.
Da probaš Duolingo? Za neke početne korake može da posluži, za ozbiljnije učenje ne baš.
Nema srpski, pa ćeš morati sa engleskog na nemački da učiš.
Bryan Fury
2.2.2022, 23:00
mada nemacki mi se cini mnogo tezi...ili gresim?
Nije teži nego jednostavno nisi u dodiru s njim. Možda za početak vidi da uzmeš malo privatnih časova, da ti neko objasni osnove da bi dalje mogao sam da se snalaziš.
Gramatika nemačkog jezika je neuporedivo teža od gramatike engleskog. Sama činjenica da ni tako osnovna stvar kao što su članovi (die, der, das) nemaju jasno definisano pravilo i da čak i Nemci zbog toga uče napamet koji član ide uz koju imenicu, govori o tome kakvo iskustvo čeka svakoga ko krene da uči ovaj jezik. Neću ni da zalazim u konjugaciju glagola (mislim da samo francuski ima goru), inverziju itd.
Što se učenja nemačkog za potrebe odlaska prekog tiče, nikakvi kursevi, rečnici i slični bakrači. Očekuj da jezik počneš da učiš tek kada dođeš u direktan kontakt sa ljudima koji izvorno govore jezik jer je najbitniji deo procesa njegovog učenja izlaganje kulturi koja ga okružuje. A tamo niko neće očekivati od apsolutnog početnika da odmah prvog dana "šprehe nemački ko maternji".
Na kraju krajeva, koliko god da si sposoban (ili nesposoban) za učenje jezika nakon mesec dana provedenih u okruženju gde svi govore nemački, garantujem ti da ćeš znati dovoljno da više nikad ne brineš o tome hoćeš li biti sposoban da se sporazumeš.
Gramatika nemačkog jezika je neuporedivo teža od gramatike engleskog.
Čini ti se samo, svaki jezik ima svoje specifičnosti. Npr. u engleskom deluje naizgled jednostavno situacija da postoje samo dva člana a(n) i the, ali skoro da nema šanse da će neko ko nije izvorni govornik (ili nivo izvornog govornika) svaki put upotrebiti kako treba i da zvuči prirodno. :)
water wizard
3.2.2022, 7:02
Ja sam išao pre par godina na kurs 2 puta nedeljno po 2 časa ako se dobro sećam, nije bilo ni nešto mnogo skupo oko 100e, ima puno zainteresovanih pa napune učionicu.. A1, posle ko je zainteresovan upisao je a2 i tako redom
https://www.akademijaoxford.com/kurs_nemackog_jezika.php
Npr. u engleskom deluje naizgled jednostavno situacija da postoje samo dva člana a(n) i the, ali skoro da nema šanse da će neko ko nije izvorni govornik (ili nivo izvornog govornika) svaki put upotrebiti kako treba i da zvuči prirodno. :)Pa ako ćemo realno lenjost je karakteristika čoveka a ne jezika.
Koliko god engleski bio retardiran jezik, njegova gramatika ipak jasno i nedvosmisleno definiše kako se koriste "a/an" članovi: tip glasa kojim imenica počinje ili na koji početak izgovora imenice "vuče" (samoglasnik/suglasnik) i brojnost imenice (jednina/množina). Bukvalno svako ko je iole zainteresovan da nauči engleski sa ovim pravilom može u 100% slučajeva da "ubode" tačan član.
Sa druge strane evo kako se uče članovi u nemačkom jeziku. Reč "Mädchen" (devojčica), imenica koja u praktično svakom drugom jeziku ima ženski gramatički rod. Logično bi bilo da u tom slučaju imenici bude pridružen član "die" ("die Mädchen")... Ne i u nemačkom jeziku gde je "devojčica" srednjeg roda pa je ispravan član "das" ("das Mädchen") :facepalm
Kako se uče članovi reči tipa "Flugzeug" (avion), "Fahrzeug" (vozilo), "Spielzeug" (igračka) itd.? Pa lepo, ako se imenica bukvalno završava na "Zeug" (stvar) onda je srednjeg roda: "das Flugzeug", "das Fahrzeug", "das Spielzeug" itd. :aplauz:
Šlag na tortu? Svi navedeni članovi menaju oblik kada krenu promene imenica po padežima: "dessen", "deren", "dem"...
Nemački, francuski i engleski koristim već skoro dvadeset godina za poslovne potrebe dok španski i italijanski znam ali imam retko priliku da ih koristim. Ruski je u nekoj početnoj fazi, norveški sam morao da naučim jer sam izgubio opkladu a u firmi nas par koristimo klingonski (mrtav sam ozbiljan).
Ako ne računam Kineze, to je već poprilično jezika i pokriva sigurno bar 50-60% planete Zemlje. I nakon svega toga ako ne računam vrljavi francuski sa silnim "uprošćavanjima" i izuzecima" i dalje odgovorno tvrdim da je nemački odmah iza po čudnim pravilima (ili njihovim izostancima).
malo blesav
3.2.2022, 22:07
Ja sam sa Duolingom dosta dobro naučio, nekih godinu dana sam učio. Stvarno je odličan. Mada sam na kraju zbog nedostatka vremena odustao od učenja.
Meni jeste teži njemački od engleskog, dosta stvari moraš napamet naučiti, jednostavno nema logike (množine imenica, rod imenica, ...).
Doduše, za Duolingo moraš dobro znati engleski.
Pre će biti ovako...
AajHhcyLtqc
EDIT: Ebi ga™, poruka gubi smisla bez prethodne koje iz nekog razloga više nema...
dosta stvari moraš napamet naučiti, jednostavno nema logike (množine imenica, rod imenica, ...)
Uf, francuski isto, rodovi su često drugačiji od naših...
Ali zato su za izgovor ostali jezici (FR, DE, ES, IT) mala maca za engleski koji ima milion izuzetaka i reči koje se isto pišu a čitaju drugačije.
Bryan Fury
4.2.2022, 18:46
Koliko god engleski bio retardiran jezik, njegova gramatika ipak jasno i nedvosmisleno definiše kako se koriste "a/an" članovi: tip glasa kojim imenica počinje ili na koji početak izgovora imenice "vuče" (samoglasnik/suglasnik) i brojnost imenice (jednina/množina). Bukvalno svako ko je iole zainteresovan da nauči engleski sa ovim pravilom može u 100% slučajeva da "ubode" tačan član.
Nisam na to mislio već npr. kad mora da ide, kad mora da se izostavi (gomila izuzetaka itd), teško da će neko ko nije na izvornom nivou uvek biti 100%, makar ga "20 godina koristio", ljudi često precenjuju svoje sposobnosti. :D
vBulletin® v3.8.7, Copyright ©2000-2025, vBulletin Solutions, Inc.