PDA

Prikaži potpunu verziju : Tablet za dete


mocica
12.7.2013, 23:37
Treba mi tablet za dete da igra igrice do 10000-15000. U tom rangu cena interesuje me sta je najbolje. Uslov je samo da ima dobru bateriju.

Luka Filipovic
12.7.2013, 23:51
ako je bas dete onda:
http://img.diytrade.com/cdimg/1991396/30269394/0/1352450118/Kids_Magnetic_Drawing_Board_Toy_001.jpg
:D

Bokile
13.7.2013, 0:04
Osuđujem. Loš roditelj.

mocica
13.7.2013, 0:05
Pa ima 8 godina i zabranili smo joj pristup kompjuteru jer sve nam poremeti, tako da smo odlucili da joj uzmemo tablet jer sva njena deca igraju igrice. Pa molim sta je trenutno na tryistu najbolji odnos cena -kvalitet.

RexGrammer
13.7.2013, 0:08
Jeste razmislili o kreiranju naloga (na Vasem PC-u) sa ogranicenim pristupima? Na taj nacin moze da igra igrice, a ne moze nista da menja, plus ne moze sama da instalira nista (za sve instalacije mora da se koristi administratorska sifra, ili da se vrse sa administratorskog naloga), tako da nece pokupiti virus ili crvice.

mocica
13.7.2013, 0:12
To nije losa ideja, ali problem nam je kad je kod bake, tad ima viska slobodnog vremena, a tamo nemamo ni kablovsku, ni komp, ni dvd, tako da bi nas tablet spasio.

Luka Filipovic
13.7.2013, 0:16
pa ako su samo igrice onda psp ili nintendo DS

RexGrammer
13.7.2013, 0:18
Aham, postoji jos jedna opcija, ukoliko imate lap-top (ista procedura sa kreiranjem naloga), mada ne znam koliko je sigurno ostaviti lap-top detetu od 8 godina (Ja licno ne bi ostavio sebi u tim godinama lap top :P :D).

Ako spomenute opcije ne dolaze u obzir, da li je potrebno da mogu da se gledaju filmovi na tabletu? I koje igrice bi se igrale? (Jer, postoji mogucnost veceg ekrana, a slabijih performansi, gde bi se samo neke slabije igrice mogle igrati, i varijanta manjeg ekrana a boljih performansi gde bi mogle neke osrednje igrice, ali bi gledanje filmova bilo besmisleno)

mocica
13.7.2013, 0:22
Dok ja izguglam sta je psp, nadjoh, al sto je to bolje od tableta. Mozda je pitanje glupo al ne razumem se u tehniku. Tablet i ja mogu da koristim za mejlove, muz za polovne automobile, biramo najeftiniji jer ce ga ipak cerka koristiti za igrice pa ako mu se nesto desi da ne zalimo para.

mocica
13.7.2013, 0:26
Nemamo laptop. Pa nisam znala da moze i crtace da gleda. To ne bi bila losa opcija sa crtacima, a igrice jednostavnije, ne razumem se bas. Cilj mi je da joj nadjem par igrica i crtaca koje bih mogla da ogranicim jer odrastanje uz nasilne crtace sa Ultre mi se ne dopada tako da zato kod bake nemamo kablovsku.

RexGrammer
13.7.2013, 0:26
Po meni: http://www.itsvet.com/proizvod/asus-memo-pad-me172v-1a061a/comp_comp_pda/20/896 nije los.

1GB DDR RAM
7" Display
4.1 Android
16GB Flash NAND
3.5 Audio Izlaz, USB, Bluetooth
Kamera 1MP (Ko da je nema :P)
A9 Cortex 1GHz
4270mAh baterija (7 sati normalnog rada)

Nema 3G, ni GPS, ali to nije ni potrebno za ovakvu upotrebu. :)

P.S. PSP je gejming konzola, ali noviji mogu i filmove i muziku da pustaju pored igranja igrica. Samo sto oni u tom cenovnom rangu nisu touchscreen. Naime on ima samo dugmice preko kojih se kontrolise konzola.

Slika PSP-a (http://static.giantbomb.com/uploads/original/9/99864/2420174-sony_psp_1000_body.png)

EDIT: Ovaj tablet ima i u PINK varijanti, mozda joj bude zanimljivo.

Luka Filipovic
13.7.2013, 0:33
Dok ja izguglam sta je psp, nadjoh, al sto je to bolje od tableta. Mozda je pitanje glupo al ne razumem se u tehniku. Tablet i ja mogu da koristim za mejlove, muz za polovne automobile, biramo najeftiniji jer ce ga ipak cerka koristiti za igrice pa ako mu se nesto desi da ne zalimo para.

psp i nintendo su prenosne konzole koje su namenjene samo igrice i igrice.
ali su mnogo kvalitetniji i duze bi trajali od fensi tableta (a tek to sto su bolje igre :to_care:).
Ali na tablet moze i na internet i da se gledaju filmovi (crtaci)

mocica
13.7.2013, 0:38
Meni su zapala za oko ova dva

http://www.itsvet.com/proizvod/vivax-tpc-7121/comp_comp_pda/122/1011


http://www.itsvet.com/proizvod/zeeon-x-71/comp_comp_pda/1224/1002

Uopste se ne razumem u karakteristike al ne vidim razlog da dajem 15000. Da li je taj Asus bas toliko kvalitetniji? Vise bi mi odgovarala jeftinija varijanta da ne moram da se dodatno zaduzujem, ali ako je bas vredan zaduzivanja uzecu ga u obzir.

Bokile
13.7.2013, 0:41
Ja samo da pitam. Jeste li na kraju kupili laptop? onaj beli?

mocica
13.7.2013, 0:48
Ne. Htela sam Toshibu 2G8 bila je oko 50000, trazila sam da bude beli, i da bude I3 minimum, ali u tom momentu na trzistu tako nesto nije bilo pa sam odustala. Nisam zelela da dajem pare za nesto sto mi se ne dopada. Sada vidim ima lepa ponuda belih, al sad nemam pare :). U zivotu nikad sve potaman!

Bokile
13.7.2013, 0:48
Smatram da je ova tema gubljenje vremena, i vaša i naša.

water wizard
13.7.2013, 0:51
ko neće da učestvuje u diskusiji ne mora.. :)

Bokile
13.7.2013, 0:52
ko neće da učestvuje u diskusiji ne mora.. :)

Samo izvoli onda.

RexGrammer
13.7.2013, 0:54
Ovom Vivaxu baterija traje 4 sata, duplo manje ima memorije za filmove (crtace) i igrice, rezolucija je duplo manja tako da je gledanje filmova mnogo teze, takodje ima i duplo manje rama tako da moze da se desi da zakoci u nekom trenutku kada se preoptereti.

Onaj Zeeon ima 4 puta manju memoriju za filmove i igrice, duplo manje rama tako da i on moze da zakoci, mada ima dobru rezoluciju. Ima dugotrajnu bateriju ali se dugo i puni.

Onaj ASUS-ov je od poznatije firme tako da je verovatno i garancija duza i sveobuhvatnija. Naravno, ne treba spomenuti da je i kvalitetnije izrade.

Ko voli nek izvoli, postoje varijante za sve cenovne rangove. Onaj ASUS je stvarno dobar za te pare i kvalitetan, i vise nego duplo bolji je od ovih od po 60e. Najverovatnije nece moci da pokrene filmove (crtace) vecih rezolucija na tim tabletima, a pitanje je i koje ce igrice raditi (podrazumeva se da sve sa 3D grafikom ne dolaze u obzir). Ti tableti su vise za proveravanje mejla, zapisivanja nekih beleski ili podsetnika. Moze i neki lagani surfing internetom, ali za igranje igrica nisu, cak je tesno i za video snimke.

P.S. Ovo kad "zakoci" to je kad se prepuni RAM tj. interni program za odrzavanje RAMA ne moze da obezbedi dovoljno prostora da se izvrsava aplikacija. Ta pojava javlja se kad u pozadini radi "dosta" programa (ovaj termin dosta je relativan s' obzirom na velicinu memorije). Kada "zakoci" treba samo da se saceka neko kratko vreme, da automatski program obezbedi memoriju, tj. da ukloni iz memorije nepotrebne procese.

P.S. 2. Ovde na forumu je nekako stvorena navika kod svih clanova da kad god predlazu konfiguraciju ili neki uredjaj, gledaju gornju granicu, pa je cesto i probiju. :D

mocica
13.7.2013, 1:00
Smatram da je ova tema gubljenje vremena, i vaša i naša.

Ako sam krenula sa 30000 pa nisam nasla laptop kakav sam htela pa stigla do 50000 i opet nisam nasla to sto trazim, zasto bih ga uopste kupila. Zaduzim se pola godine, grcam da kupim nesto sto mi se ne dopada.

A sto se tice Vaseg misljenja da sam los roditelj sto detetu od 8 godina kupujem tablet, pa moje dete jedino u grupi od 53 dece ne igra igrice na kompjuteru. I Rajna Dragicevic ciji sam student bila je ovih dana iznela svoje misljenje pa je starlete "osudjuju". Takvo je vreme danas svako ima pravo na misljenje...

mocica
13.7.2013, 1:05
Hvala na odgovoru. Toliko si lepo objasnio da sam sve razumela. Znaci kod ASusa ne placam samo ime, u sustini u tom cenovnom rangu on je najkvalitetnije sto bih mogla da kupim trenutno na trzistu?

Bokile
13.7.2013, 1:10
A sto se tice Vaseg misljenja da sam los roditelj sto detetu od 8 godina kupujem tablet, pa moje dete jedino u grupi od 53 dece ne igra igrice na kompjuteru. I Rajna Dragicevic ciji sam student bila je ovih dana iznela svoje misljenje pa je starlete "osudjuju". Takvo je vreme danas svako ima pravo na misljenje...

Onda se izvinjavam, niste vi krivi kao roditelj, nego država što deci potura pod nos laptopove u tom dobu.

Izvinjavam se još jednom.
Ovo sa Rajnom i starletama nisam skonto pa ću preskočiti dalju diskusiju.

mocica
13.7.2013, 1:15
I jos nesto me interesuje, gledala sam tablete preko Vipa, mts, telenora i kada preracunam po meni to se nikako ne isplati. Jeste da dobijes i internet ali mi se cine jako skupi. Da li je to zaista tako?

Cula sam za neki novi zakon da kao kupis neki proizvod i koristis ga nekoliko dana i ako nisi zadovoljan moyes da ga vratis u roku od 7 dana. Da li je to kod nas zazivelo?

malo blesav
13.7.2013, 1:17
Android bas i nije idealna platforma za igre. Druga stvar, rekao bih da je tablet previse osetljiv uredjaj za dete. To mora bas da se pazi. Dok su i nintendo i psp dosta izdrzljiviji, da ne pominjem koliko su pogodniji za igre. Igre na touch screen-u, ne znam bas...

I jos nesto me interesuje, gledala sam tablete preko Vipa, mts, telenora i kada preracunam po meni to se nikako ne isplati. Jeste da dobijes i internet ali mi se cine jako skupi. Da li je to zaista tako?

Cula sam za neki novi zakon da kao kupis neki proizvod i koristis ga nekoliko dana i ako nisi zadovoljan moyes da ga vratis u roku od 7 dana. Da li je to kod nas zazivelo?
Ako imas cash da platis, uopste nije isplativo, bolje u prodavnici.
Ovo drugo vazi samo za online kupovinu, tj ako narucis preko neta, ne svidja ti se, mozes da vratis. Funkcionise, vracali su ljudi sa foruma.

water wizard
13.7.2013, 1:18
pa pazi, drugo vreme drugi izazovi, ja kad sam imao tako neke godine imao sam neku igricu kao PSP samo mnogo starije crnobelo. Sa 10 godine sva deca traže mobilni itd. Treba ograničiti igranje na sat-dva pa velika pauza, a crtani mogu da zanimaju decu a da roditelji obave neki svoj posao da ne moraju stalno da ih paze... A dete sa 8 godina uči da čita i piše, za čitanje će mu biti super da uči i da se igra

RexGrammer
13.7.2013, 1:19
Pa kod ASUSA se placa ime! Al' to ime donosi garanciju i kvalitet izrade, i mnostvo ovlascenih servisera u Srbiji, i mnogo informacija, Q&A i dodataka (softverskih) za njega na internetu.

Nisam siguran da je to najbolji tablet na trzistu za te pare, morao bih jos da potrazim (ali i ako nije, ne verujem da je taj bolji mnogo bolji od ovog, mozda 5-10%).

I ima u DESK Computers-u za 13.500.

Dajte ljudi, zasto toliko u off? Nije ovo forum o vaspitanju deteta.

Kad ste vec toliko zapeli i ja cu malo prokomentarisati:

Ja sam od svoje 4 godine za "racunarom" (tada racunar nije bio isto sto je i sada :D). Uvek su mi govorili da cu postati asocijalan i da cu unistiti vid. U osnovnoj mi je dioptrija bila 0/0, u srednjoj 0/0. Kroz skolovanje sam imao (i sad sam u kontaktu sa dosta njih) dosta drugova, i par vrednih prijatelja (po meni kako treba da bude). Koriscenje racunara ni u kakvom smislu ne ometa razvoj deteta, sve dok ga razumno koristi. Ja, od malih, nogu (sa 10 godina sam poceo) provodim dosta vremena programirajuci. Prvo je to bilo sasvim prosto, dok je sada to na profesionalnom nivou.

EDIT: Inace to za VIP, MTS, Telenor je cisto sr**e. Naplate ti vise, zarade na tebi i plus imaju losu uslugu i pokrice. Ja sam jednom uzeo telefon od VIP-a na paket i nikad vise! Bolje da sam te pare bacio u kontejner, tako se barem ne bi oni bogatili :P Da ne spominjem sto oni stvaraju svoju ponudu (inventar) birajuci uredjaje koje imaju ocajan odnos cena/kvalitet.

mocica
13.7.2013, 8:35
[QUOTE=malo blesav;1767258]Android bas i nije idealna platforma za igre. Druga stvar, rekao bih da je tablet previse osetljiv uredjaj za dete. To mora bas da se pazi. Dok su i nintendo i psp dosta izdrzljiviji, da ne pominjem koliko su pogodniji za igre. Igre na touch screen-u, ne znam bas...


A kako se instaliraju igrice? Dodatno se kupuju ili vec kupim uredjaj sa instaliranim, nije mi jasno posto uredjaj nema internet.

A igrice bi bile tipa Bubbles, angry birds- to sto igra kod mene na telefonu.

zvicko
13.7.2013, 10:39
[QUOTE=malo blesav;1767258]Android bas i nije idealna platforma za igre. Druga stvar, rekao bih da je tablet previse osetljiv uredjaj za dete. To mora bas da se pazi. Dok su i nintendo i psp dosta izdrzljiviji, da ne pominjem koliko su pogodniji za igre. Igre na touch screen-u, ne znam bas...


A kako se instaliraju igrice? Dodatno se kupuju ili vec kupim uredjaj sa instaliranim, nije mi jasno posto uredjaj nema internet.

A igrice bi bile tipa Bubbles, angry birds- to sto igra kod mene na telefonu.

Ja bi vam predlozio da ako je ikako moguce da uzmete lap top jer ima najvise funkcija za razliku od tableta,psp i ds. Sa tabletom mozes da se "pozdravis" ako padne, pogotovo sa tim jeftinijim kineskim modelima. Dok su PSP i DS namenjene vise gamerima, igrice su mnogo ozbiljnije a time i skuplje ( cene se krecu 999din. pa do 5000 din. po igri , ispasce vas jedino jeftinije ako uzmete piratske a za to vam je potrebno malo vise tehnickog znanja).
Inace moje licno misljenje je da nasilne igre ne podsticu agresiju nego je cak trose, u ostalom ja do sada nisam video nijednog agresivnog gamera jer oni u sustini nemaju ni vremena da budu agresivni.

mocica
13.7.2013, 11:14
I o tome razmisljam ali najjeftiniji laptopovi su od 25000.

Prve tablete sto su mi nudili bili su GO CLEVER.

http://www.itsvet.com/proizvod/goclever-tab-r70/comp_comp_pda/675/887- 6500 din sa tastaturom

http://www.itsvet.com/proizvod/goclever-tab-a73/comp_comp_pda/675/650 - 6500

A neki prijatelji su mi preporucili PRESTIGIO da je najkvalitetniji od tih jeftinijih modela. Uopste se ne razumem u ovo ali ovi Go Clever lepo izgledaju ali koliko sam citala komentare ljudi se zale na duzinu trajanja baterije zato sam i navela da baterija traje sto duze a ne sat vremena.

mocica
13.7.2013, 11:32
http://pcpractic.rs/proizvodi/tablet/39035-goclever-tablet-goclever-terra-90keyboard-9dc-cortex-a5512mb8gbwi-ficamandroid41

Ovaj su mi preporucili na nekoliko mesta kao idealan za mene. Molim iskrena misljenja valja li ovo?

qryak
13.7.2013, 12:09
Taj goclever ima jako slabu rezoluciju ekrana za tu veličinu dijagonale ekrana od 9 inča. Baterija mu je sigurno dosta slabija nego kod onog asusa što je ranije spominjan, a i težina od 500 grama nije baš zgodna za dete. Ne vidim ništa po čemu se ovaj tablet ističe u gomili sličnih na našem tržištu.
Ako vam je bitan kvalitet baterije onda zaobiđite sve nepoznate kineske proizvođačei i držite se proverenih firmi poput asusa, acera, samsunga, baterije na jeftinim kinezima imaju običaj da počnu crkavati nakon nekih pola godine korišćenja.

real022
13.7.2013, 12:13
Moj klinac od 5 godina ima ovo. I zna da ga ne ispusti.

http://www.itsvet.com/proizvod/prestigio-multipad-7.0-ultra+-pmp3570c/comp_comp_pda/131/965

Tablet je super, mada mislim da je onaj asus sa početka teme nešto bolji (ali i skuplji). Na google marketu ima more besplatnih (i dobrih) igara prilagođenih uzrastu dece.

Što se dušebrižnika tiče, jedno je prepustiti dete da ga vaspitava komp ili tablet ili fejs, a druga stvar je učiti ga tehničkoj kulturi (pogotovo kroz "igrice"). Naravno, kontrola vremena provedenog uz komp/tablet je obavezna.

SirDuck
13.7.2013, 12:23
iLopta, 200 kinti, broj igara ogranicen samo mastom, autonomija nekoliko godina posle cega je dovoljno punjenje pumpom nekoliko sekundi, a posle igranja moguca pospanost i ranije leganje u krevet.

mocica
13.7.2013, 13:01
Moj klinac od 5 godina ima ovo. I zna da ga ne ispusti.

http://www.itsvet.com/proizvod/prestigio-multipad-7.0-ultra+-pmp3570c/comp_comp_pda/131/965

Tablet je super, mada mislim da je onaj asus sa početka teme nešto bolji (ali i skuplji). Na google marketu ima more besplatnih (i dobrih) igara prilagođenih uzrastu dece.


Koliko traje baterija i koliko je potrebno da se napuni?

real022
13.7.2013, 13:25
Treba da drži oko 4 sata konstantnog korišćenja, a punjenje nemam pojma ni otprilike. To je zvanična specifikacija, ali mislim da je tri sata realno trajanje.

Uglavnom, ne igramo se duže od pola sata "u komadu", a ja sam koristio na moru za net, i nekako je uvek bio dovoljno pun kada mi zatreba. (Preko noći je na punjaču).

mocica
14.7.2013, 22:26
http://www.gigatronshop.com/tablet_pc/archos_gamepad_7_8gb_-_17740-20845#
Nego nadjoh ovo pa mi se to učini kao spoj tableta i psp. Ima li neko iskustva?

RexGrammer
14.7.2013, 22:32
Taj gamepad je na papiru odlican ali kad se malo dublje pogleda i nije bas:

Prvo sto se uoci su odlicne specifikacije.

Dugmici i joystici koji su ugradjeni u gamepad nisu kompatibilni sa dosta igara. Baterija kratko traje, ekran se brzo trosi i neudoban je. Ne bih preporucio. Da uzimam za sebe, zaobisao bih u sirem luku.

mocica
14.7.2013, 23:56
Pa sta da kupim??????

Ne daje mi se 15000 bas zato sto je za dete i ako joj padne, gotovo. A sve prodavnice koje sam obisla imaju po jedan dva na stanju od tih jeftinijih, bas nigde nisam videla dobar izbor, a kada zovnem njihove call centre oni mi kazu gospodjo posto kupujete za dete nista od toga Vam ne bi preporucili.

Moze li bar preporuka za neku prodavnicu koja ima dobar izbor pa da odem i fizicki vidim koji je dobre izrade, cvrsci pa kupim i ne mucim se vise.

flamingos
15.7.2013, 0:22
Moj klinac od 5 godina ima ovo. I zna da ga ne ispusti.

http://www.itsvet.com/proizvod/prestigio-multipad-7.0-ultra+-pmp3570c/comp_comp_pda/131/965

Tablet je super, mada mislim da je onaj asus sa početka teme nešto bolji (ali i skuplji). Na google marketu ima more besplatnih (i dobrih) igara prilagođenih uzrastu dece.

Što se dušebrižnika tiče, jedno je prepustiti dete da ga vaspitava komp ili tablet ili fejs, a druga stvar je učiti ga tehničkoj kulturi (pogotovo kroz "igrice"). Naravno, kontrola vremena provedenog uz komp/tablet je obavezna.



Upravo ovo ali 3670B najnoviji model,je puna kapa.

mocica
15.7.2013, 10:59
Sad sam zvala u Desk computers i kazu mi da je cena 185000. Bruka.

RexGrammer
15.7.2013, 13:25
Ako cemo iskreno, ne verujem da je ijedan "otporan" na padove, tj. da proizvodjac trvrdi da iako padne sa x metara visine, da ce i dalje raditi bez problema.

Ja glasam da se kupi laptop koji ce da stoji na stolu (mnogo skuplja, ali i sigurnija, kvalitetnija, visefunkcionalnija varijanta). Eventualno mozete da kupite laptop za sebe pa njoj da dajete kad ide do bake. Ako bas nista ne odgovara moze jos malo da se saceka, cene ce samo da padaju, a ponuda da bude sira.

flamingos
15.7.2013, 17:37
Nije to bas pametno,pogotovu sto dete moze da stane na adapter,da ga zgazi,ili cak i obori laptop sa stola,i onda ode sve dodjavola,a steta veca nego da je tablet unistila.

Ma kakav desk oni su uvek skupi. JA sam ti rekoa gde da gledas za tablete.

mocica
15.7.2013, 21:11
I u uzem izboru su
http://www.itsvet.com/proizvod/prestigio-multipad-8.0-hd-pmp5588c_duo/comp_comp_pda/131/1055 í
http://pcpractic.rs/proizvodi/tablet/39035-goclever-tablet-goclever-terra-90keyboard-9dc-cortex-a5512mb8gbwi-ficamandroid41
. Pa sta mislite?

RexGrammer
15.7.2013, 21:23
Prestigio multipad bez razmisljanja po meni. Jes' da je manji ekran, al ima bolju rezoluciju, vise RAMa, bolji procesor i mnogo bolju bateriju.

darkmensale
17.7.2013, 1:54
iz mog iskustva prestigio tableti imaj najbolji odnos cena/performanse, imam prestigio 10.1 dual core, 1gb rama, 16gb mem... Nisam siguran koliko je jaka baterija ali znam da traje DOSTA dugo, posle nekih 4h surfovanja netom, najvise youtube, baterija dodje do ~55%... Kvalitet izrade je izuzetno dobar za taj cenovni rang i ne deluje jeftino u rukama... Na njemu imam gta vice city koji radi na max detaljima bez ikakvog seckanja i dosta gameloft najzahtevnijih igrica koje takodje rade bez ikakvog problema :) ima dve kamere koje su lose za slike ali za skype je dovoljno :D ovaj tablet je best buy u rangu od 20k... Moj glas ide za prestigio... Pretpostavljam da su im i ostali modeli isto dobro uradjeni :)

Blackeyed
22.7.2013, 13:58
Evo i ja imam sličnu dilemu...

Hoću da kupim nešto za ćerkicu koja ima 4,5 godina. Naravno, gledam kategoriju rock-bottom jer za nju mi treba Angry birs, Talking tom i sl.

Ne treba mi BT, GPS, Kamera, dovolno mi je WiFi, znači bazični 7" android tablet.

Za oko mi je zapeo ovaj Prestigio 3670b, ima ga za 8k din.

Ima tu i ovaj Point of View P701 za jos manje para i Go Clever G70 za slične pare...

Šta vi mislite, ko u ovoj kategoriji odnosi prevagu...

Zort
22.7.2013, 14:07
Sta ce tablet detetu koje jos nije poslo u skolu, ne zna ni da razlikuje slova i brojeve?

Eni
22.7.2013, 14:22
Inače sam protiv kupovine nepotrebnih stvari maloj deci (npr. dete od 6 godina sa smartphone od 300€) ali jedan Prestigio tablet pristojne cene nije na odmet, ako se koristi kod kuće/rođaka i pod nadzorom, jer se dete uči da koristi računar po malo, može da pogleda crtane/program koji su roditelji odabrali (npr. prebaci se na tablet Duško Dugouško ili Vitez Koja i milina), nema pristup internetu dok mu roditelji ne podese/odobre WiFi, nema ugrađen telefon pa da napravi račun koji će iznenaditi nekoga, postoji veliki broj zabavnih igara za Android (počnimo od Angry Birds u raznim varijantama, pa do Snuggle truck, Edge i sličnih koje su dostupne i na računarima, a lepo rade na tim prestigio tabletima - ovo iz iskustva tvrdim).

Ukratko, tablet jeste odličan izbor, sve dok roditelji ne koriste tehniku kao zamenu za svoje prisustvo i pažnju, tj. dok biraju sadržaje prikladne detetu (igre, crtane) i ograničavaju vreme provedeno uz tablet.

Inače, deca od 4 godine nisu glupava ako su mala, samo ih treba paziti. Deca sa 6.5 godina obavezno se testiraju za prvi razred, a to je samo dve godine razlike. Ok, u tom uzrastu to može biti ogromna razlika za sedenje na času 45 minuta, ali nije za 5min igranja Angry Birds uz nadzor/pomoć odrasle osobe.

Blackeyed
22.7.2013, 14:44
Mislim da se detetova kreativnost može lepo podstaći uz tablet, ima jako lepog softvera za učenje crtanja i sl.

Ne znam samo kako mislite da sopstvenoj deci branite da budu u kontaktu sa npr. smartphonom koji vi već koristite ili računarom ? Ja nemam nameru a vi kako hoćete...

malo blesav
22.7.2013, 18:20
http://www.netprodavnica.rs/index.php?route=product/product&path=25_133&product_id=20631