PDA

Prikaži potpunu verziju : mala skolica MAYe (maya help)


GOKSIMASTER
8.10.2006, 22:39
MAX MAX MAX MAx gde god da pogledas samo max dok cela filmska industrija koristi mayu mi Srbi se sve vise palimo na max kao i vecina likova na netu.

za sve one koji koriste mayu neka slobodno pitaju sta im treba i sta im nije jasno na ovoj temi (valjda ce se naci neko ko ce znati da im odgovori:kreza: )

bobi
9.10.2006, 14:56
Sad malko o topicu.
Imas koliko znam 3-4 coveka na Dizajn zoni forumu, koji rade u Mayi, a od njih, mislim da se svega 1 ili dvojica razumeju dobro...
E sad, predlazem ti, da ako imas problem, da postujes tamo, i mislim da (posto ste vi Mayasi u velikoj manjini :D) ce ti odmah sa zadovoljstvom odgovoriti :)

GOKSIMASTER
9.10.2006, 15:12
ma ne nemam ja problem ja bi mogao drugima da malo pomazem nego sta kazes da organizujemo jedno takmicenje kao sto se odrzava na simplymaya.com sajtu neko kaze temu i posle mesec dana kada je izglasan pobednik on zadaje temu ali nemoze da ucestvuje. I svi koji ucestvuju su obavezni da postuju napredak

bobi
9.10.2006, 15:19
ma ne nemam ja problem ja bi mogao drugima da malo pomazem nego sta kazes da organizujemo jedno takmicenje kao sto se odrzava na simplymaya.com sajtu neko kaze temu i posle mesec dana kada je izglasan pobednik on zadaje temu ali nemoze da ucestvuje. I svi koji ucestvuju su obavezni da postuju napredak
Ima vec takmicenja...
http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=7903

-Vertex-
10.10.2006, 14:11
MAX MAX MAX MAx gde god da pogledas samo max dok cela filmska industrija koristi mayu mi Srbi se sve vise palimo na max kao i vecina likova na netu.

za sve one koji koriste mayu neka slobodno pitaju sta im treba i sta im nije jasno na ovoj temi (valjda ce se naci neko ko ce znati da im odgovori:kreza: )


Ne zna se koji je gori post...
Krecete polako iz realizma u debilizam... :rofl:
Sve klinac do klinca sa svojim visoko iskusnim poznavanjem 3D programa...
Pljuvanjem po programu za koji nisu ni videli...
I odakle ti to molim te Srbi se pale na MAX? :rolleyes:
Ajde sada i ja malo klinacke fore...

+1 za Maya... :a_bleh:

GOKSIMASTER
10.10.2006, 14:41
Ne zna se koji je gori post...
Krecete polako iz realizma u debilizam... :rofl:
Sve klinac do klinca sa svojim visoko iskusnim poznavanjem 3D programa...
Pljuvanjem po programu za koji nisu ni videli...
I odakle ti to molim te Srbi se pale na MAX? :rolleyes:
Ajde sada i ja malo klinacke fore...

+1 za Maya... :a_bleh:


kada sam otvorio ovu temu nisam imao namere da pljujem ni po kojem programu jednostavno sam rekao da skoro svi srbi koje znam pocinju sa maxom . Imam visoko misljenje i o jednom i o drugom programu iako sam se opredelio za mayu. A za tvoju informaciju koristio sam max u pocetku. I neverujem da imam visoko znanje o 3d programima jer sam jos jedna vrsta pocetnika koja vezba skoro 2 godine ali zato slobodno mogu reci da sam do sada dosta naucio i da mogu da primenim to znanje. I nisam klinac


Molim vas da ne pisete vise slicne postove jer je ovo postalo bas :offtopic: :offtopic:

Dru1D
23.3.2007, 17:22
Poceo sam pre 20 dana i to u MAYI. Imam pitanje: Zasto neki efekti idu samo na NURBS povrsine a ne i na poligonalne?

Jeste da sam n00b ali PLZ odgovor:n_klanja:

bobi
23.3.2007, 18:10
Poceo sam pre 20 dana i to u MAYI. Imam pitanje: Zasto neki efekti idu samo na NURBS povrsine a ne i na poligonalne?

Jeste da sam n00b ali PLZ odgovor:n_klanja:

Moraćeš da sačekaš da padne mrak i Goksimaster izađe iz sanduka jer jedini on zna odgovor na to večno pitanje. :)
Pošalji mu PM.

sinib
23.6.2007, 12:09
Zdravo
Ja sam novi ovde,tek sam poceo učiti maya 8, interesuje me samo da li mogu negdje naći nekakav CD kurs maya 8, inače nisam nikada radio u maya, ili da mi date nekakav savjet kako da naučim,maya 8,prijatelj mi ima znanje 50% i on je spreman da me malo podučava ali nece biti ovde do oktobra a meni se žuri, šta mislite o knjigama da li je to dobra ideja.

sinisabrkic@yahoo.com

Hvala unapred

GOKSIMASTER
23.6.2007, 19:31
Uh al si ga iskopao svaka ti cast.
Pa pazi ovako kada kliknes f1 u mayi otvori ti se njen help tu imas zbirku tutorijala za svaku oblast znaci krenes odatel i picis napred. Preporuka moja je da se puno ne zamlacujes sa nurbs krivama tacnije slozenim nurbs modelovanjem. Ali ozbiljno prouci kreiranje povrsina iz nurbs splineova. Drugo knjige su uvek dobrodosle a kasnije ti najbolje da uzimas i neke inostrane knjige ako mozes da ih se docepas , predlazem " maya character animation 2 edition "

Znaci krenes polako od poligonalnog i malo nurbs modeliranja i onda ides pravcem koji hoces mozes malo animaciju da pogleads mada ja predlazem da krenes prvo sa renderingom ( znaci postavkom svetala materijala i samim render opcijama). I obavezno lepo savladaj uv pampping. pa to je to sta reci :icon_stud-i