PDA

Prikaži potpunu verziju : Koji DVD rezač da kupim?


Bole-M
9.12.2005, 2:58
Zanima me koji DVD rezac je Best-Buy u kategoriji do 60 evra?

Night Hawk
9.12.2005, 3:04
Kupi DVD-RW PIONEER DVR-110 DL ili DVD-RW NEC ND-4550A
Ja imam NEC 3540A i veoma sam zadovoljan ( pravio mi je problema samo pri kopiranju nekih filmova koji su bili rezani na maximalnoj brzini na Princo CD-u )

Sasa
9.12.2005, 3:08
NEC 3540 je best buy, kosta ispod 50€.

Andross
9.12.2005, 11:52
Slazem se sa Night Hawkom.Pioneer 110D je sve sto ti treda;)

bojongo
9.12.2005, 13:44
Slazem se sa preporukama koje su dale kolege.
A sta mislite o ND-4551A i ND-3551A. To su oni rezaci sa podrškom za Labelflash tehnologiju koja omogućava iscrtavanje slika na pozadini diska.

X800 GT
9.12.2005, 13:46
Zar ti rezaci nisu oni koji ne mogu da citaju obican CD?

bojongo
9.12.2005, 13:58
Ne znam nista o njima. Zato i pitam.

Magneto
9.12.2005, 14:07
NEC 3540 je best buy, kosta ispod 50€.

Apsloutno. 3540A - 48x32x48x + Double Layer +8/-6 .
Za svoju prosečnu cenu od 48e, ubedljivo najbolji odnos cene i kvaliteta.

Schismer
10.12.2005, 2:20
Ma svaki NEC je great!
Pioneer je OK, ali to je sve NEC optika!
Pozdrav!

Sasa
10.12.2005, 3:36
Pioneeri korist NEC-ove cipove, ne optiku.

holodoc
10.12.2005, 15:26
Ovako stoje stvari. Ja svoj Pioneer 109D imam već skoro godinu dana. U početku čitanje diskova je bilo skoro očajno sve dok nisam uradio update na firmware 1.57. U tom trenutku uređaj se preporodio. Neznam šta su nabudžili u njega ali od tada mogu da se pohvalim da moja 109-a radi odlično.

Ja bih ti preporučio da konsultuješ nekoga ko ima 110-ku da bi dobio bar najosnovnije informacije oko toga kako se ponaša sa malo oštećenijim diskovima.

Recimo, ja sam primetio da što su uređaji noviji (ovo se posebno odnosi na NEC-a, bez obzira što ja imam Pioneera) lošije čitaju diskove koji imaju i malo oštećene površine. Tako se recimo dešava da NEC neće ni da prismrdi prilikom čitanja nekoliko, rekao bih blago oštećenih diskova, dok se Pioner uopšte nije bunio.

Ovde se definitivno pokazalo kao pravilo da kolko para tolko muzike. Ja sam moju 109-ku platio 92 eura a sada je NEC 3420 48 eura.

Zbog toga ti je cela ova stvar samo vid lutrije. Ako imaš sreće,...

Covenant
10.12.2005, 16:47
I mene isto interesuje koji bi rezac mogao da budem moja(buduca)kupovina?
Pravo da vam kazem-zazirem od NEC-a-moj komsija je kupio jedan takav i crko' mu je posle dva reznaja DVD-a-toliko o kvalitetu....
Paznju mi privlaci najnoviji Asus koji je u stvari Pioneer 109D i koji se na testu u SK-u nije bas proslavio-medjutim ima ga jedan moj drug kome radi odlicno i koga mu je preporucio jedan njegov rodjak koji ga ima vec godinu dana i koji takodje radi super....
Cena je dobra-46e?
Sta mislite o tome,ili pak Pioneeru 110D?

Night Hawk
10.12.2005, 17:44
Momci delimicno ste u pravu u vezi NEC jer se stvarno nekada ocajno snalazi (ne snalazi) sa malo izgrebanim diskovima .

mfritz
11.12.2005, 0:50
pardoniram sada, ali imam dojam neki da je benq trenutno za te pare malko bolji od svega do sada navedenog. proverite malo, svasta sa vama, koliko mozete rivjuova da pronadjete na netu, jelte. buduci da bih i ja volo' da pazarim dvd malko sam pronjushkao, i sad sta su te c2 i cx i pip i pif i kakve god greske, zbilja ne znam. ali izgleda da je benq manje sklon takvim stvarima. i ima solidno dobru softversku podrsku. i cita ostecene diskove, sto jeste svakodnevica, za razliku od neca. i brzi je od oba. i ima ga u bg. i tako. cao cao cmok

wizzard
11.12.2005, 1:35
Uzmeš NEC i da te ne boli glava:D

[Imzadi]
17.12.2005, 3:03
Ovako stoje stvari. Ja svoj Pioneer 109D imam već skoro godinu dana. U početku čitanje diskova je bilo skoro očajno sve dok nisam uradio update na firmware 1.57. U tom trenutku uređaj se preporodio. Neznam šta su nabudžili u njega ali od tada mogu da se pohvalim da moja 109-a radi odlično.

Ja bih ti preporučio da konsultuješ nekoga ko ima 110-ku da bi dobio bar najosnovnije informacije oko toga kako se ponaša sa malo oštećenijim diskovima.

Recimo, ja sam primetio da što su uređaji noviji (ovo se posebno odnosi na NEC-a, bez obzira što ja imam Pioneera) lošije čitaju diskove koji imaju i malo oštećene površine. Tako se recimo dešava da NEC neće ni da prismrdi prilikom čitanja nekoliko, rekao bih blago oštećenih diskova, dok se Pioner uopšte nije bunio.

Ovde se definitivno pokazalo kao pravilo da kolko para tolko muzike. Ja sam moju 109-ku platio 92 eura a sada je NEC 3420 48 eura.

Zbog toga ti je cela ova stvar samo vid lutrije. Ako imaš sreće,...
U pravu si.
Neck je totalno bezveze, pioneer je zakon. Ja imam neck i nije bas dobar, kako kazes, u citanju blago ostecenih diskova.
Preporucila bih ipak ljudima da ne traze preterano misljenja od drugih u vezi tih stvari, jer sam i ja neck kupila po preporuci "dobronamernih" momaka, pa sam se zeznula!

Night Hawk
17.12.2005, 3:53
U pravu si.
Neck je totalno bezveze, pioneer je zakon. Ja imam neck i nije bas dobar, kako kazes, u citanju blago ostecenih diskova.
Preporucila bih ipak ljudima da ne traze preterano misljenja od drugih u vezi tih stvari, jer sam i ja neck kupila po preporuci "dobronamernih" momaka, pa sam se zeznula!
Sa NEC-om sam narezao oko 40 DVD diskova - nijedan problem
Ali takodje nije mogao da se <snadje> sa malo izgrebanim diskovima koje su LG , Asus , Samsung bez problema citali

dziggy
17.12.2005, 4:16
sa NEC-om sam narezao oko 400 DVD-a i verovali ili ne nijedan nije pukao ali nijedan...
medjutim sto kaze Night Hawk stvarno ima problema sa citanjem ostecenih diskova, jednostavno nece da se "muchi" i ladno od*ebe...
odnesem kod drugara koji ima Pioneera 108, sve cita! a da ne pricam koliko je narezao sa njim :)
posle Plextora, Pioneer 108 najbolji dvd rezac sto se pojavio na nasem trzistu!
ovo ne kazem samo ja nego ljudi sto se bave tim rezanjem, jel :)
ko je pomenuo pirateriju ?

let4mi
17.12.2005, 4:25
mogu samo da se slozim sa izjavom da je pioneer108d stvarno odlican.
ja sam sa njim narezao nekih 200-ak dvd -ova i i dalje sljaka kao nov. cita sve - do sada mi je sve diskove koje ubacim u njega citao - samo je bitno da sve pioneerove rezace firmware-ujesh i mislim da je pioneer odlican izbor.
jos nisam imao prilike da rezem sa bilo kojim nec-om tako da sam malo subjektivan, ali..
pozdrav!

todos
17.12.2005, 15:37
Od novih normalno PIONEER 110D ili NEC3540.Stedi pa za koji mesec kupi PLEXTOR.

Electric
17.12.2005, 15:39
NEC je malko bolji rezac - Pioneer malko bolji citac. A za tu razliku u ceni sto se tice Plextora neces mogo a dobijes - jedino ako se ne bavis kucnom video produkcijom.

lobster
17.12.2005, 21:50
ASUS 1608p neces se pokajati.

dominator
18.12.2005, 4:03
Slushaj prichaju priche! Da li ti treba rezach ili chitach? Definishi to prvo!? NEC je izvanredan rezach, i nemoj da ih slushash, jer lupaju! Kao chitach recimo nije neki zato ja imam LiteON 169! Mada NEC chita veoma dobro, ali ne kao pioneer, ali pioneer nikada nece moci da nareze disk kao NEC, veruj mi! Ja sam sa NEC-om 3520 odradio barem 1000 DVD diskova, a pioneer 107d i njega sam imao je mnogo losh rezach, ali dobro chita... Vechita fama...:rolleyes:

holodoc
18.12.2005, 16:30
ali pioneer nikada nece moci da nareze disk kao NEC, veruj mi! Ja sam sa NEC-om 3520 odradio barem 1000 DVD diskova, :rolleyes:

NEC 3520 da i za njega mogu da se složim da je dobar rezač ali novi 3540 i 4xxx nisu uopšte kvalitet po pitanju čitanja.

A to što si rekao za rezanje Pioneera idi ponovi nekom popu da ti "prepiše" koliko ćeš puta da očitaš očenaš za tako grešnu izjavu.:) :) :)

Night Hawk
18.12.2005, 17:13
Slushaj prichaju priche! Da li ti treba rezach ili chitach? Definishi to prvo!? NEC je izvanredan rezach, i nemoj da ih slushash, jer lupaju! Kao chitach recimo nije neki zato ja imam LiteON 169! Mada NEC chita veoma dobro, ali ne kao pioneer, ali pioneer nikada nece moci da nareze disk kao NEC, veruj mi! Ja sam sa NEC-om 3520 odradio barem 1000 DVD diskova, a pioneer 107d i njega sam imao je mnogo losh rezach, ali dobro chita... Vechita fama...:rolleyes:

Ja kada nesto ne znam - ne picam . Da li si koristio NEC 3540A da bi dao takvu izjavu.

VeNoM
18.12.2005, 17:14
nec je i veoma dobar čitač barem po mom testu...imam i pioneera i njega i gde pioneer stane tu ovaj produži...3520A ako se ne varam...

[Imzadi]
20.12.2005, 2:45
Ja kada nesto ne znam - ne picam . Da li si koristio NEC 3540A da bi dao takvu izjavu.
Jeste koristio nec! Poslao mi covek licne poruke u vezi rezaca, pa znam. Malo smo komentarisali na tu temu? A koje je tvoje misljenje o tome?

3*.v1ru5
24.12.2005, 0:35
ako uzimas pioneer, uzmi 109D ili 108D nikako 110, rece mi u servisu da su 110-ke najgore u seriji, imaju najvecu stopu reklamacija. ja sad koristim nec 4450, i radi bez problema, sto je jos bolje, uopste ga ne cujes kad radi

Pantelija
24.12.2005, 0:40
@ 3*.v1ru5

Cini mi se da si nesto pobrkao mislim da si zamenio mesta 109 i 110.

109-ka je losija od 110-ke.

Pozdrav :icon_cool

Mr. Garrison
24.12.2005, 0:44
imam NEC 3540A i mogu ti ga toplo preporuciti...

sarma_i_proja
24.12.2005, 4:51
Necu da kazem cime se bavima hehehe, ali sam koristio sve moguce rezace, osim Plextora, dakle imao sam MSI, NEC, Sony, Samsung, Asus i Pionir. Narezao sam xxx2 diskova i iz mog iskustva najjaci je Pionir. Pionir 108 radi vec godinu i po dan, svakog dana nareze bar 5 dvd-a. Dakle moj favorit je Pionir, neces se pokajati ni sa NECom, ali Sony i MSI nemoj uzeti da ti dzabe daju.

Mr. Garrison
24.12.2005, 14:14
posto ti je dvd :D

Guybrush Threepwood
27.12.2005, 22:40
Hitno mi treba savet!!!

Nec 3540 ili Nec 4550?

Ili nešto treće?

Mr. Garrison
27.12.2005, 23:41
neki od ta dva. 3540A je proverena roba...4550 ima podrsku za DVD RAM sto ti u zivotu nece trebati...

SuperG
28.12.2005, 0:07
Ma svejedno je da'l uzeo NEC ili Pioneer, neces pogresiti. Zanima me vase misljenje o BenQ DVD rezacima? Evo ja konkretno imam model 1620 (dobio uz komp)! Uopste ne znam nista o modelu ni o kompaniji (znam da shuruje nesto sa plextorom -> dobar znak...). Ako neko nesto zna, nek postuje, bicu mu zahvalan!

[Imzadi]
30.12.2005, 23:36
Hitno mi treba savet!!!

Nec 3540 ili Nec 4550?

Ili nešto treće?
Ako vec biras izmedju ta dva:confused: , neka bude NEC 3540! Slobodno ga uzmi.:)

sasha vukelic
30.12.2005, 23:44
Zanima me koji DVD rezac je Best-Buy u kategoriji do 60 evra?

samo jedna primjedba: ND-3540A od mog prijatelja ne cita gomilu dvd-ova sto mi je jedan drugi prijatelj rezao na nekom LG rezacu. dok moj pioneer 108d jede sve bez problema.

gomila = 150 dvd filmova

blablabla
19.1.2006, 20:57
Šta mislite o ASUS-u DRW 1608P, ustvari da li neko zna koje su mu brzine rezanja DVDR +/- i double layer +/- medija?

Magneto
19.1.2006, 21:08
Evo ti link ka sveukupnim specifikacijama i ostalim dodacima, pa sam zaključi:

http://www.cdrinfo.com/Sections/Reviews/Specific.aspx?ArticleId=13808

semaglig
19.1.2006, 21:28
NEC 3540 je best buy, kosta ispod 50€.

odličan izbor kavileta/cena

Covenant
19.1.2006, 22:19
@blablabla
Pa ne znam za Asus,misljenja su podeljena,nekima radi dobro,a nekima lose-izgleda da zavisi od pojedinacnog primerka-recimo,ima ga moj drug i radi odlicno,ali opet drugi ljudi imaju problema....
Ja ti prijateljski savetujem da kupis Pioneer 110D(serija 109D je bila ocaj) koji sam ja nedavno pazario-kosta isto koliko i NEC plus dosta bolje vari problematicne diskove....
Jedino sto NEC ima podrsku za rezanje DVD-RAM diskova sto ti nece u zivotu trebati...
Recimo moj komsija je kupio NEC pa mu je crkao posle dva narezna DVD-a-kakav kvalitet:)
Vec sam na mom rezacu narezao jedno 10-ak DVD-ova i svi rade bez greske-probao sam i gomilu DVD-ova i samo jedan sugavi Princo(koji je bio dosta izgreban)nije hteo da procita.....
NEC se mozda bolje pokazuje na testovima(bilo ih je i u SK),ali u duzoj eskploataciji Pioneer je zakon,sto je po meni i najbitnije...
Verovatno si primetio da svako ima svog favorita,a moj je definitivno Pioneer....
Pozdrav!

blablabla
19.1.2006, 22:55
Evo ti link ka sveukupnim specifikacijama i ostalim dodacima, pa sam zaključi:

http://www.cdrinfo.com/Sections/Reviews/Specific.aspx?ArticleId=13808

Hvala za link, pogledao sam specifikacije za ASUS, NEC i PIONEER, nema velikih razlika, osim sto NEC podrzava DVD ROM write.
Cudno mi je sto svi uglavnom kad hvale neki rezac, hvale prethodnu verziju (npr NEC 3450 ili PIONEER 108), kao dosta njih na forumu. Jeli to stvarno tako ili nisu imali prilike da probaju ove novije?

blablabla
19.1.2006, 23:01
@blablabla
Pa ne znam za Asus,misljenja su podeljena,nekima radi dobro,a nekima lose-izgleda da zavisi od pojedinacnog primerka-recimo,ima ga moj drug i radi odlicno,ali opet drugi ljudi imaju problema....
Ja ti prijateljski savetujem da kupis Pioneer 110D(serija 109D je bila ocaj) koji sam ja nedavno pazario-kosta isto koliko i NEC plus dosta bolje vari problematicne diskove....
Jedino sto NEC ima podrsku za rezanje DVD-RAM diskova sto ti nece u zivotu trebati...
Recimo moj komsija je kupio NEC pa mu je crkao posle dva narezna DVD-a-kakav kvalitet:)
Vec sam na mom rezacu narezao jedno 10-ak DVD-ova i svi rade bez greske-probao sam i gomilu DVD-ova i samo jedan sugavi Princo(koji je bio dosta izgreban)nije hteo da procita.....
NEC se mozda bolje pokazuje na testovima(bilo ih je i u SK),ali u duzoj eskploataciji Pioneer je zakon,sto je po meni i najbitnije...
Verovatno si primetio da svako ima svog favorita,a moj je definitivno Pioneer....
Pozdrav!

Hvala na comentaru, hteo bih da dodam da moj drug ima ASUS-a i radi mu super, jedino sto neznam da li je 108, 109 ili 110. Imao sam problema sa MSI-em tako da mogu slobodno da kazem da je los!
JOS JEDNA STVAR, ne bih hteo da pametujem ali ko god je povezao rezac sa 40-pinskim kablom moze slobodno da ocekuje da ce da zabusava, verujte mi iz iskustva!

Magneto
19.1.2006, 23:07
Hvala za link, pogledao sam specifikacije za ASUS, NEC i PIONEER, nema velikih razlika, osim sto NEC podrzava DVD ROM write.
Cudno mi je sto svi uglavnom kad hvale neki rezac, hvale prethodnu verziju (npr NEC 3450 ili PIONEER 108), kao dosta njih na forumu. Jeli to stvarno tako ili nisu imali prilike da probaju ove novije?
Kao što reče neko, sve to u velikoj meri zavisi od ličnog iskustvenog doživljaja sa tim modelima i svakojakih personalnih afiniteta. Konkretno, to nije uvek slučaj. Dolazio sam u priliku da koristim pioneerov 108 i 109 (koji još uvek imam) i nikada nisam imao bilo kakvih problema sa ovim novijim, niti sam došao do zaključka da je ovaj noviji lošiji u bilo kom pogledu. Ni ti ne bi treba da imaš bilo kakav problem ukoliko se opredeliš za neki od novijih modela renomiranih marki (Nec, Pioneer, Plextor i dr.)

blablabla
20.1.2006, 21:23
Ljudi, skontao sam!!!
Sto se tice DVD RAM write podrske. Za sada ga imaju NEC 4550 (i jos neki NEC), ima ga i PIONEER DVR 110 (dakle ne 110D, koji se nalazi u vecini computer shop-ova), evo vam link ako je neko zainteresovan: http://www.cdrinfo.com/Sections/Reviews/Specific.aspx?ArticleId=15500
Dok ASUS DRW-1608P nema, ima samo DVD RAM read podrsku.

semaglig
21.1.2006, 22:50
Ljudi, skontao sam!!!
Sto se tice DVD RAM write podrske. Za sada ga imaju NEC 4550 (i jos neki NEC), ima ga i PIONEER DVR 110 (dakle ne 110D, koji se nalazi u vecini computer shop-ova), evo vam link ako je neko zainteresovan: http://www.cdrinfo.com/Sections/Reviews/Specific.aspx?ArticleId=15500
Dok ASUS DRW-1608P nema, ima samo DVD RAM read podrsku.
He he blablablabla jako me zanima kolko ćeš ti i svi mi ovde na forumu da zarežemo DVD RAM - a ...)? ;)

ljbranko
22.1.2006, 0:49
Ja imam Pioneer 110d.
Bez problema cita sve,sve reze,
ali za neke diskove pokazuje manju max. brzinu neg sto pise na disku.

Wizard
22.1.2006, 3:04
Imao sam problema sa MSI-em tako da mogu slobodno da kazem da je los!
Za MSI bezmalo svi kažu da je loš. Ja imam MSI combo i on odlično čita i reže CD-ove ali se sa čitanjem iole lošijih DVD-ova prilično muči i ponekad zablesavljuje (uzgred, on podržava Mt.Rainier format, koji je tobože univerzalan, a praktično ni jedan novi DVD-RW ga, iz meni nerazumljivih razloga, uopšte ne podržava).

Pioneer 110d sam bukvalno koristio jedino za snimanje, tako da ne mogu da kažem kakav je čitač. Ali, danas su svi ti uređaji od 50-tak evra konfekcija i mislim da velike razlike postoje od primerka do primerka. Tu više ni najpažljivije urađeni uporedni testovi ništa ne znače, em uvoznici kad god mogu poture na test odabrane primerke, em čak i ako se koristi slučajni uzorak može da upadne natprosečno loš ili natprosečno dobar primerak.

Jedino koliko-toliko valjano merilo je da se izbegavaju uređaji na koje se ljudi masovno žale (što opet ne mora kod nas ništa da znači, dešavalo se da dođu loše serije inače odličnih uređaja).

mad_skillz
22.1.2006, 4:12
Ja bih ti toplo preporucio ili Pioneer 110D ja planiram da ga pazarim, dosta je bolji od prethodne serije,a svidja mi se i Nec , mada moj drugar ima ASUS-a , i odlicno ga sluzi vec pola godine skoro , tako da je sve na tebi da odlucis.:D

Svirac
26.1.2006, 5:40
Definitivno NEC 4550. Uz dužno poštovanje Pioniru. Nec je kod mene imao problema sa čitanjem cd-a, ali zato što su bili loši. Sa DVD-ovima se mnogo bolje snalazi nego P110d, reže ih u pribižno zadatom vremenu(to zavisi i od mašine), dok Pionir zahteva jedan firmware, drugi, pa blokira na 10-20%... Priznajem da sam se zbog prvog cd-a razošarao u Nec, ali sve ovo kasnije me je razuverilo. Nec ima i fin algoritam za loše cd-e, tj. dvd-e. Pročita, ako ne, izbaciš-ubaciš i sigurno čita, sema, naravno, ako nije baš unakažen.
Mislim da je to dosta za pravilno opredeljenje!

fazza
27.1.2006, 0:30
Ja sam za svaki sluchaj pre neki dan sebi kupio Nec 4550. :D Nisam hteo da
rizikujem sa Pioneer-om 110 jer sam par dana pre nego shto sam kupio Nec-a
chuo u radnji kada sam kupovao diskove da se neki tip zalio kako Pioneer 110
nece da mu reze Verbatime, a onda je josh prodavac dodao da imaju dosta
reklamacija na diskove bash kada je u pitanju Pioneer 110. Onda sam se malo
raspitivao i doshao do zakljuchka da je ipak bolje da kupim Nec-a, shto je
sigurno sigurno je. :)

Imam ga svega par dana tako da ne bi bilo u redu da presudjujem u korist
jednog ili drugog rezacha, jedino shto je mozda mana Nec-a to shto nece da
chita oshtecene diskove. U stvari, pricham i ja gluposti, ubacio sam jedan DVD
koji stvarno ima vidljiva oshtecenja, jednom je uspeo da ga otvori i vishe nikad.:)

U svakom sluchaju mislim da se necesh prevariti ni sa jednim ni sa drugim.
Nec-u je pre nekoliko dana skochila cena, sada je 56 evra, a mislim da je
stodesetki ostala ista cena.

Covenant
27.1.2006, 2:16
Ja sam za svaki sluchaj pre neki dan sebi kupio Nec 4550. :D Nisam hteo da
rizikujem sa Pioneer-om 110 jer sam par dana pre nego shto sam kupio Nec-a
chuo u radnji kada sam kupovao diskove da se neki tip zalio kako Pioneer 110
nece da mu reze Verbatime, a onda je josh prodavac dodao da imaju dosta
reklamacija na diskove bash kada je u pitanju Pioneer 110.

Ja narezah nekoliko Verbatim DVD-ova,zatim jos Platinet-a,Imation-na i Sky-eva....
Svi rade bez greske,a posedujem Pioneer 110d-koji je jos na primary slave-sto se tice rezanja i citanja DVD-ova odlican je....
Imao sam problema sa nekim sugavim Princo DVD-ovima koje sam dobio od druga-jedan koji je bio podosta izgreban nije hteo da procita,a drugi takodje dosta izgreban je procitao,iako se malo mucio....
Imao sam,takodje,problem sa nekim obicnim CD-ovima koje sam narezao jos pre par godina-najgori silver krs bez ikakve stampe,a nesto su i izgrebani-jedan je procitan uz malo mucenja,drugi nije...
Sve u svemu,(novokupljeni)rezac mi u globalu odlicno radi i ja sam veoma zadovoljan.....

Mom drugaru je crkao NEC posle par rezanja,a cuo sam i razne price od drugih ljudi-te sam se time vodio i pazario Pioneer-nisam cuo da se jos neko zalio na novu 110d seriju....
Asus koji se nije bas proslavio na testu u SK,pak,ima par mojih drugova i radi im odlicno...
Sve to izgleda zavisi od pojedinacnog primerka...
PoZ!

volleyman
27.1.2006, 2:26
Kod optickih uredjaja dosta toga zavisi od pojedinacnog primerka i firmware verzije. NEC i Pioneer su bro felsh primerak aipak sveli na razumnu meru dok kod ostalih on varira kod nekih je cak i konstantan MSI na primer. Moj izbor je definitivno NEC 4550A ali za samo nekoliko % u odnosu na Pioneer 108 i 110.
Mnogo se bolje ponasa pri rezanju sto mu je osnovna namena a i dosta je tisi u radu.

Kum Ruzvelt
28.1.2006, 17:18
Uzeo sam Pionira 110 na kratko, jer nista drugo nije imalo na lageru. Grdne sam muke imao s njim, zbog cega, ne znam. Original CD-ove nije hteo da vidi.
Nisam mogao da instaliram nista. (Mogao sam, al samo ispod zita). Cekao sam na NEC-a 3540 jedno mesec dana, al se isplatilo. Imam i neko izgrebano djubre od CD-a na koje rezem drajvere i slicne sitnice vec skoro godinu dana, i njega cita bez greske. Lutrija je to velika, al iz razgovora sa gomilom ljudi kontam da NEC ima manji procenat skarta od Pionira.

semaglig
29.1.2006, 6:35
Uzeo sam Pionira 110 na kratko, jer nista drugo nije imalo na lageru. Grdne sam muke imao s njim, zbog cega, ne znam. Original CD-ove nije hteo da vidi.
Nisam mogao da instaliram nista. (Mogao sam, al samo ispod zita). Cekao sam na NEC-a 3540 jedno mesec dana, al se isplatilo. Imam i neko izgrebano djubre od CD-a na koje rezem drajvere i slicne sitnice vec skoro godinu dana, i njega cita bez greske. Lutrija je to velika, al iz razgovora sa gomilom ljudi kontam da NEC ima manji procenat skarta od Pionira.

Mene nec služio dobro do sada. Imam neki orginal dvd medij, tamo oko 8 GB, kupljen skupa sa nekim kompjuterskim novinama i neće da mi ga čita.:mad: Na kompu od druga isto nec i njemu ga čita.:icon_eek: Druge dvd medije 8,5GB mi čita.:) To mu je sad "prva greška" od kako ga imam ...:mad:

TheProphecy
1.2.2006, 2:11
Zna li neko nesto o modelu NEC 4551??

jagodanbg
1.2.2006, 2:29
ja imam nec 3550 i pokajao sam se sto nisam uzeo pioneer! naime do j*j* reze i cita dvd ali zato obicne cd-ove muku muci da procita i malo izgrebane dok sam cuo da pioneer cita i masnu novinu!:D

dzambo
29.3.2006, 16:44
JA isto kupujem za koji dan dvd rezac. Znaci NEC je na malo vecem glasu a Pioneer odma za njim. Svakako ce mi sluziti samo za rezanje svremena na vreme a za citanje cu koristiti ovaj moj LG player.
Znaci NEC da uzmem?

nature
30.3.2006, 0:30
PLEXTOR:n_klanja: PLEXTOR:alealeee: PLEXTOR:n_klanja:

dzambo
30.3.2006, 3:16
Pa malo spominjete plaxtor :confused: Jel velika razlika u ceni i kvalitetu?

Mario Pavićević
30.3.2006, 11:30
Plextor je 98,99 vazio za najaceg proizvodjaca cd rezaca kod nas(secam se da je postojao i cd klub Plextor:) )kao i u svetu.Kvalitet komponeti je opao ali generalno u svim granama industrije pa tako i kod plextora ali je i dalje jedan on najjacih proizvodjaca rezaca ako ne i najbolji.uz duplo vecu cenu ide i malo bolji kvalitet izrade u odnosu na konkurenciju kao i garancija od dve godine sto je retkost u svetu optickih uredjaja.

piskoonline
30.3.2006, 17:30
Imate na Benchmark-ovom sajtu prikaz najnovijih rezača pri čemu je prikazivač ocrnio NEC iako slike koje je dao po meni upravo pokazuju suprotno.
Jedina dilema kod ovakovog odnosa cena je: da li je NEC jedini optički drajv u sistemu (tj. da li je i ekskluzivni čitač) ili je prvenstveno rezač. Dakle: treba li ti rezač ili čitač koji reže...?
Ako ti treba čitač pa tek onda i rezač, onda NEC nije najbolje rešenje. Ako ti treba izuzetno pouzdan i kvalitetan rezač, onda je tu NEC br.1, u skoro svakom pogledu. Novi Plextor je izgleda također zmaj, ali, prvo - skuplji je 100% od NEC-a, i, drugo - nema ga kod nas... ostali Plextori su sramota za firmu jer i dalje imaju cenu u nebu a kvalitet u najboljem slučaju nešto ispod ili oko NEC-a i Pioneera...
Po meni je filozofija NEC-a pravilna: SVE što postoji narezuje na najvećoj mogućoj brzini i najvećom brzinom (+ legalni overspeed) pri čemu je kvalitet snimka uglavnom izuzetan, dakle, što narežeš na NEC-u, trebalo bi da se otvori na svakom drajvu, s druge strane, on ne čita shit (medije kojima se rukuje masnom viljuškom a otiru se šmirgl-papirom, i to uglavnom prevaziđene CD-ove)... ali ono što čita, ako je regularno narezano i očuvano, čita najbrže od svih, pa ko voli, nek izvoli. Moja oba drajva su NEC rezači iako sam se tako lišio skapavajućih medija...
Jedini minus za Pioneer (Asus) koji ima isti NEC-ov čipset, po meni je algoritam koji pri narezivanju daje "šareni" disk, tj. tragove vidljivo različite dubine narezivanja (i samim tim kvalitete) što je kod NEC-a nezamislivo čak i na Princo-u. Tako da sam ga izbegao, a, i kolje se recimo, sa TEAC-ovim 40x čitačem koji je legenda u ovim krajevima pa mu to nikako nisam oprostio...

uvce14
4.4.2006, 12:21
Mislim da je Plextor sasvim dobro rešenje. Jeste, skup je, ali nisam čuo ni jednu jedinu žalbu na njega.

Mladja
12.4.2006, 18:36
PIONEER 110d!!!
:dedica:

PAIN
12.4.2006, 19:05
PIONEER 110d!!!
:dedica:
Uzeo sam ga pre oko dve nedelje.Razmisljao sam se izmedju 4550 i 110d ali Nec bio samo u crnoj boji.110 nije los, tih, reze sve zivo a i cita.Ali npr ne cita bilo koj no name CD ili neki markirani ali neki made in Albania(ajde nisu losi ovi iz albanije ali ipak...).I uz to je nekako eXtra ruzan.Vise mi se svidjaju neki LG.Ali ipak ovo je kao bolje resenje.

zanzibar
22.4.2006, 17:02
imam i ja nec3540.sve on lepo beckapuje dvd,sve filmove,igrice,clipove(mada nisam probao dual-layer)
jedini problem je sto moj nec NE CITA CD MEDIJE I NE REZE IH!!!!!
i ovog puta su gremlini?

tiho86
9.2.2009, 17:06
Pozdrav svima,ne mogu vise da se patim sa ovim "obicnim"rezacem pa moram da uzmem neki DVD.Moj budzet je 20- 25e pa me interesuje koji bi mi vi preporucili.Znam da su u tom cenovnom rangu svi pribliznog kvaliteta,ali bih voleo da cujem vase misljenje.Trenutno imam LG GCC-4521RBB i sa njim nisam imao problema,pa bih mozda voleo da to bude LG.

Partybreaker
23.2.2009, 1:31
ATA ili SATA?

Marko93
23.2.2009, 22:28
Ja imam Pioneer DVR-216D. Lepo mi radi podesen u AHCI, ali sam morao da instaliram Intel Matrix Storage Manager (sto je driver za AHCI kontroler). Bez toga nije teo ni da cita diskove. Naravno, ako vam je SATA podesen na "IDE compability" sto je default u 99% BIOS-a, lepo ce da radi i bez toga.