PDA

Prikaži potpunu verziju : Da li AM2 podrzava AGP?


Ne$A
7.10.2006, 20:47
Posto ocu da kupim maticnu sa s AM2 zanima me dali ona podrzava AGP i DDR. Ako nepodrzava onda cu kupiti maticnu sa s939...

Nicolas
7.10.2006, 21:03
Nema am2 ploca sa agp-om. A nisam 100% siguran za ddr1, mislim da su sve ddr2! Mozda postoji neka mada ne verujem!

Ne$A
7.10.2006, 21:11
a joj. sta cu sad:icon_scra ... imam ddr400 a am2 podrzava ddr2:( . sigurno, proverio sam.
Dali je AGP ona kada stavis dve graficke ili je to ona sa jednom?:confused:

Nicolas
7.10.2006, 21:27
Kada su dve? Mislis na SLI, nije to agp. Imas agp (stariji slot) i PCIe slot! E a imas i neke ploce koje podrzavaju SLI mod, ver. na to mislis, kada se povezu dve graficke, to su dva pci slota, nije agp:opanachke A imas ploce am2 SLI .:D Lik si ti:D

Ne$A
7.10.2006, 21:54
a joj.:boodala: sad mi je najbolje resenje da kupim maticnu sa s939 zbog graficke i ram-a, zar ne? ima li neke velike razlike izmedju s939 i AM2?

Nicolas
7.10.2006, 22:19
Ne znam bas, zavisi koju graficku imas. A ram je sada na ceni i ako bi ga kojim slucajem prodavao najbolje je to uraditi sada. A s939 imas sa AGP-om i ddr1 podrskom, razlike:confused: Pa u podnozju su ti razlike, to sa agp-om, ddr-om, na am2 ne mozes sa agp kartom i ddr1 memorijom, i drugo(manje vise nebitno sada. Ako planiras kupovinu novog racunara bolje prodaj graficku i ram (na ceni je) i dodaj malcice za am2 ako zelis amd. s939 je inace na zalasku karijere.

Dusan Despotovic
7.10.2006, 22:27
Imas AsRok plocu da kupis za AM2 procesore ,AGP slot ali je DDR2 memorija.JBG,oznaka joj je AsRock AM2NF3-VSTA .Najbolje je da sve to prodas i kupis nesto pristojno.
http://www.asrock.com/product/AM2NF3-VSTA.htm

Ne znam bas, zavisi koju graficku imas. A ram je sada na ceni i ako bi ga kojim slucajem prodavao najbolje je to uraditi sada. A s939 imas sa AGP-om i ddr1 podrskom, razlike:confused: Pa u podnozju su ti razlike, to sa agp-om, ddr-om, na am2 ne mozes sa agp kartom i ddr1 memorijom, i drugo(manje vise nebitno sada. Ako planiras kupovinu novog racunara bolje prodaj graficku i ram (na ceni je) i dodaj malcice za am2 ako zelis amd. s939 je inace na zalasku karijere.
Kod AsRock moguce su svakakve budzevine e sad (pitanje kako to radi):dedica:
http://www.asrock.com/product/775i65G.htm

Nicolas
7.10.2006, 22:50
Pa dusane pogledaj malo bolje sta je decko trazio pre nego sto pocnes da se pravis pametan. Znaci AMD. A sto se tice asrocka-a mogu ti samo reci da me taj brand uopste ne zanima. Sto se tice ploca one moraju da ispune najstroze kriterijume (bar kod mene) tako da sam se skoncentrisao samo na Asus, MSI i Gigabyte;) A verujem da je to i u njegovom interesu, ti? Ne bi mu valjda preporucio onako iz sveg srca asrock i ostanak na s939?

btw kakve veze ima onaj tvoj post s mojim quote-iranim:confused:

PAIN
7.10.2006, 22:56
Taj AsRock ima nF3 sto je jedini minus.Ploce jos nigde na netu nema na testu jer je prilicno nova.Sve je to dobro ali koliko se bas to isplati to je pitanje.Ne mislim na cenu vec opet sebi stvaras problem za buducnost.

Dusan Despotovic
7.10.2006, 23:07
Pa dusane pogledaj malo bolje sta je decko trazio pre nego sto pocnes da se pravis pametan. Znaci AMD. A sto se tice asrocka-a mogu ti samo reci da me taj brand uopste ne zanima. Sto se tice ploca one moraju da ispune najstroze kriterijume (bar kod mene) tako da sam se skoncentrisao samo na Asus, MSI i Gigabyte;) A verujem da je to i u njegovom interesu, ti? Ne bi mu valjda preporucio onako iz sveg srca asrock i ostanak na s939?

btw kakve veze ima onaj tvoj post s mojim quote-iranim:confused:
PA ja sam mu postavio link za AMD-a.AM2 procesor.I ja mu nisam predlozio da to kupi(nisi lepo citao).Rekao sam mu da proda sve to i da kupi nesto pristojnije.A tebe nisam hteo da vredjam,hteo sam da kazem da ima kombinacija koliko hoces u vezi tih ploca AM2+AGP+DDR,DDR2 ili P4 478+PCI-e+DDR,DDR2(kombinacije)................Toliko pozdrav!

Nicolas
7.10.2006, 23:15
Meni si postavio sa Intel. Ne znam zasto. Nije ni vazno :ciao: Kao sto rekoh asrock je slab, i ne zanima me, a znam da od ovih brendova koji vrede nema vajde, i ne treba mu to i da ima necega vrednog kesa jer je sada pravo vreme za prodavanje memorije a grafiku ima dobru za malo kesa, upravo su izasle 7300 serije ili 7600 ako ima vise kesa tako da je najbolje da on odluci, ali nije nam rekao koju graficku ima, a sumnjam da je neka skuplja tako da mu najbolje dodje da predje na am2 i PCIe.
ps A da asrock ima podrsku za am2,ddr1 i agp nisam ni znao, ali mislim da je to glupost i ne bih ga ni posavetovao da uzme tako nesto.:opanachke

Dusan Despotovic
7.10.2006, 23:18
Meni si postavio sa Intel. Ne znam zasto. Kao sto rekoh asrock je slab, i ne zanima me, a znam da od ovih brendova koji vrede nema vajde, i ne treba mu to i da ima necega vrednog kesa jer je sada pravo vreme za prodavanje memorije a grafiku ima dobru za malo kesa, upravo su izasle 7300 serije ili 7600 ako ima vise kesa tako da je najbolje da on odluci, ali nije nam rekao koju graficku ima, a sumnjam da je neka skuplja tako da mu najbolje dodje da predje na am2 i PCIe.
Postavio sam cisto da vidis da ima raznih budzevina,jbg ako te to uvredilo.Hmmmm.... I ja sam ti na jednoj budzevini Asus-ovoj i radi extra!Pozdrav

Nicolas
7.10.2006, 23:29
Ma nije problem nikakav;) Hvala sto si me obavestio;) Ali asrock sa am2,ddr1 i agp-om:confused: Ako vec ima frke toliko i ima kesa nesto da izdvoji onda neka ulozi u prelazak na PCIe sa "punokrvnom plocom" za am2 podnozje. Znam da ti to znas ali da on ne shvati pogresno.;)

Dusan Despotovic
7.10.2006, 23:41
Ma nije problem nikakav;) Hvala sto si me obavestio;) Ali asrock sa am2,ddr1 i agp-om:confused: Ako vec ima frke toliko i ima kesa nesto da izdvoji onda neka ulozi u prelazak na PCIe sa "punokrvnom plocom" za am2 podnozje. Znam da ti to znas ali da on ne shvati pogresno.;)
Ma nije bio nikakav problem.Cisto sam stavio da vidis,vidi covek.Ploca ima AM2+AGP +DDR2,ne obican ddr(rekao sam mu da sve to proda i da kupi nesto pristojno).Svasta se budzi to sam hteo reci.Pozdrav

Atila
8.10.2006, 18:18
Posto ocu da kupim maticnu sa s AM2 zanima me dali ona podrzava AGP i DDR. Ako nepodrzava onda cu kupiti maticnu sa s939...
Речца ''ли'' се пише одвојено :)

Такве буџевине постоје, ал' нису исплативе. Ако се играш није превише паметно улагати у процесор и плочу, а остајати на AGP-у.
Коју конфу тренутно имаш?
У принципу ако имаш довољно кинте продај то што имаш и пређи на AM2, PCI-E и DDR2, а ако немаш довољно кинте докупи још RAM-a барем до 1GB и 7600GS AGP.

Dusan Despotovic
8.10.2006, 19:13
Ne$i sam uputio ovaj link
http://www.asrock.com/product/AM2NF3-VSTA.htm
Imas AsRok plocu da kupis za AM2 procesore ,AGP slot ali je DDR2 memorija.JBG,oznaka joj je AsRock AM2NF3-VSTA .Najbolje je da sve to prodas i kupis nesto pristojno.
Tek sam sad video da sam dva linka NikolaS-u poslao(greska):eek: