PDA

Prikaži potpunu verziju : Butabilan od instaliranog?


cages
11.5.2013, 20:33
Pokusao sam da nadjem ali nisam uspeo :) Elem,da li je i kako moguce da napravim butabilan dvd od vec instaliranog windowsa? Drugar tvrdi da je moguce ali nije siguran kako a meni se ne skida sa neta tih nekoliko giga. Uspeo sam da unistim win na kompu pa bih sada da ga narezem sa laptopa koji je sveze instaliran. Hvala unapred.

orange47
11.5.2013, 23:21
postoji 'Windows PE', to je najblize tome.

BMLW
12.5.2013, 2:30
MiniPE i slično nisu rešenje koje ti treba, to mu više dođe za dijagnostiku i servis.
Dakle, mora tako kako ti se ne radi.

cages
12.5.2013, 14:15
Ok,hvala ljudi.

bachi
19.5.2013, 11:14
Pokusao sam da nadjem ali nisam uspeo :) Elem,da li je i kako moguce da napravim butabilan dvd od vec instaliranog windowsa? Drugar tvrdi da je moguce ali nije siguran kako a meni se ne skida sa neta tih nekoliko giga. Uspeo sam da unistim win na kompu pa bih sada da ga narezem sa laptopa koji je sveze instaliran. Hvala unapred.

Ono što tebi treba jeste kloniranje. :D Dok Windows u sebi ima svoje alate, procedura je poprilično komplikovana i bez imalo logike sa prethodnim pripremanjem image mašine, tako da ti je moja preporuka Acronis TruImage Home edition sa plus packom kako bi mogao da koristiš universal system restore opciju (koja ti i treba kada "preslikavaš" sa kompa na komp koji ima različiti hardver.

Program se plaća, ali... :D

Ima da se skine Acronis boot cd, sa kojim sistem butuješ sa njega i onda kloniraš radne stanice. Image fajl možeš snimiti kasnije i na prazan dvd, ali je mnogo bolje na flash.