PDA

Prikaži potpunu verziju : Dragons Prophet


senseo91
25.4.2013, 16:52
Dragons Prophet


Igra je trenutno u CB fazi(stres Test) , deluje dobro,Non target Gameplay,Sandbox etc

http://www.youtube.com/watch?v=9P8-eojqegs


https://www.dragonspropheteurope.com/en/

bojanh
26.4.2013, 7:02
O ovoj igri mi je pricao jedan drugar nesto malo...igra deluje izuzetno zanimljivo.

Posto mi je Tera jedina MMO igra koju sam igrao i koju igram jos uvek,ova mi deluje kao poboljsana verzija Tere.

Na kakvom glasu su ovi developeri,da li redovno otklanjaju bugove u igri i dodaju novi content ?

Oni su kreatori Runes of Magic za koju sam cuo da su mnogi napustili jer je postala P2W...a da li ce na isti nacin upropastiti i ovu igru,to cemo videti,sta vi mislite ?

Jel se zna barem otprilike kad ce izaci konacna verzija igre ?

Exia
26.4.2013, 20:38
Trebalo bi negde na leto posto ce poslednji CB test poceti 7 Maja

C64freak
27.4.2013, 2:14
Koja crna poboljshana verzija Tere ,ovo je kaljavije od onog nesretnog RaiderZ_a :facepalm

Leon da Vinci
27.4.2013, 2:40
A vidim da ga i SOE ima : https://www.dragonsprophetthegame.com/

bojanh
27.4.2013, 7:21
Dakle,po vasem misljenju,bice losa igra ?

Mene drugar nalozio na igru,napricao mi sve i svasta,ja pomislio bice dobra igra,a ovde vidim totalno drugacija misljenja :)

Cekam da izadje,pa da isprobam...gledao sam malo gameplay i ne izgleda lose.

senseo91
27.4.2013, 18:22
Dakle,po vasem misljenju,bice losa igra ?

Mene drugar nalozio na igru,napricao mi sve i svasta,ja pomislio bice dobra igra,a ovde vidim totalno drugacija misljenja :)

Cekam da izadje,pa da isprobam...gledao sam malo gameplay i ne izgleda lose.


podrzava i DX 11,animacija je jako dobra.za animaciju tvrdim da je iznad tera,jako je detaljna igra ima dobar UI,optimizacija odlicna nema kovanja ,igro sam nekih 1h closed bete,sad cekam open betu ; )

bojanh
27.4.2013, 19:24
Jel znas kad ce ta open beta,pa da i ja isprobam ?

C64freak
27.4.2013, 22:18
podrzava i DX 11,animacija je jako dobra.za animaciju tvrdim da je iznad tera,jako je detaljna igra ima dobar UI,optimizacija odlicna nema kovanja ,igro sam nekih 1h closed bete,sad cekam open betu ; )
To sto ima dx 11 pretty much ne znachi nista,kako mozesh da tvrdish da ovo kaljavo smece ima bolju animaciju od tere jesi li ikad igrao teru il pricash cuz of lulz? :icon_scra posto i slep ne bih mogao a da ne primeti kako se te grozne low resolution texture razvlache ko zvaka po josh kaljavijem modelu :kreza:

alkohoLik
28.4.2013, 14:48
Pa ako igras rpg zbog grafike, onda **** ga. Nije ti ovo Call of Duty pa da osim grafike nema nista drugo da ponudi. Eto, na primer, sta vredi Teri sto nema losu grafiku kad je ubedljivo najdosadnija igra koju sam igrao. U igri postoje samo TRI quest-a

Exia
28.4.2013, 14:56
Dakle,po vasem misljenju,bice losa igra ?

Mene drugar nalozio na igru,napricao mi sve i svasta,ja pomislio bice dobra igra,a ovde vidim totalno drugacija misljenja :)

Cekam da izadje,pa da isprobam...gledao sam malo gameplay i ne izgleda lose.

Pa ne znam da li ce biti losa igra...studio koji radi igru ima iskustvo sa MMO igrama a njihov prethodni naslov Runes of Magic...iskreno meni se ovo u startu vise dopada nego ona jadna Tera (nije ni cudno sto su presli na f2p jer ko bi placao za ono ...) ali i od RaiderZ-a (jedan od naj praznijih MMO naslova koje sam igrao) u svakom slucaju treba sacekati Maj a za sada ljudi koji su probali CB imaju solidno misljenje o ovom ostvarenju.

C64freak
29.4.2013, 17:36
Pa ako igras rpg zbog grafike, onda **** ga. Nije ti ovo Call of Duty pa da osim grafike nema nista drugo da ponudi. Eto, na primer, sta vredi Teri sto nema losu grafiku kad je ubedljivo najdosadnija igra koju sam igrao. U igri postoje samo TRI quest-a

Razlika izmedju MMORPG i RPG je bog i zemlja a pogotovo ovi kineski MMORPG da osim grafike prety much nema sta da ponudi :kreza:
Druze ok ako se tebi tera ne svidja iz nekog razloga nije prob ,ali ako ozbiljno tvrdish da nema kvestova onda si u gadnom problemu posto ja kao lvl 60
opusteno ne mogu da se pohvatam sa svim dejli kvestovima\instancama a da ne pominjem story\reg kvestove lol ovo je zapravo jedini MMORPG koji sam igrao a da nisam morao da grindam :opanachke
E sad ako trolujesh for fun to je ok :D

P.S a sto se tiche COD posle dvojke mi se povrca od te igre no to je vec manje vishe ne bitno XD

branko78
30.4.2013, 13:25
Probao prosle nedelje pola sata stress test. Graficki igra je mnogo bliza RoM-u nego Tera. Combat neznam koliko moze da se oceni na 5lvl. Vise sam ravnodusan - jos jedan mmo kojem su nadenuli "action".

Btw UI me razocarao, posebno sto nepostoji neka vrsta quest trackera koji ti kad kliknes pokazuje bar odprilike gde da trazis taj quest item/monstera. Aion je prvi uveo ovaj feature jos u release-u igre.

Boki sto se tice RoM p2w - takav je bio od pocetka samo je bilo dosta stranih cash igraca pa si mogao da prodas nesto pa kupis dijamante za cash shop, ali je presushilo jbg cash igraci mnogo brze zavrse content i idu dalje.

alkohoLik
30.4.2013, 23:55
Dodjem do jednog mesta, dobijem 3 quest-a. 1 da ubijem po deset mobova koji idu u paru. Drugi je da ubijem deset mobova koji idu sa minionima kojih treba da ubijem tridesetak. I treci je da nadjem ekipu i ubijemo 4-5 tezih zivuljaka. Kad zavrsim sve to selim se do drugog mesta(koje izgleda skoro isto kao prethodno) i dobijem takodje ova 3 zadatka. I sve tako u krug, mada ponekad uleti i neki dungeon. Eto to je Tera a od ovoga ne ocekujem nista bolje.

C64freak
1.5.2013, 2:57
Nvm nem zivaca :D a i glupo da komentarishmo teru u temi za drugu igru :opanachke

Iceman_37
1.5.2013, 13:08
Da lvling je odvratan u teri za većinu, wow sistem i to. Da su lokacije iste nisu mislim ne znam dal ti očekuješ da iz huba u hub sve apsolutno bude drugačije ili iz mape u mapu ? Tropska šuma, fora pustinje i grand kanjona, ima tu brdo prelepih lokacija. Nije tema slažem se samo sam hteo reći, Teru doživiš blizu 60tog i posle kad je igraš u end game'u, ne u tok lvlinga.

BarutOrc
5.5.2013, 6:11
Igrao sam dosta MMO igrica a takodje Teru i Dragon's Prophet closed betu....

TERA:

1. Tera na max settings ima mnogo bolju grafiku od Dragon's Prophet, ali dzabe kad absolutno niko ne moze da je igra na max settings u PvP ili negde gde ima vise od 10 ljudi. Evo ja imam GTX 680 i i990 (6 jezgra OC) sa 12GB RAM-a i SSD-om pa i dalje moram da stavim video settings na 3 i smanjim jos neke video settings jer u suprotnom dobijam jako nizak FPS sto ukazuje da je Tera jako lose optimizovano ili su gameforge serveri jako losi.

2. Gameforge support (Tera) je katastrofalan, imao sam problem par puta oko placanja (skinuli mi pare i ako je pisao declined na njihovom sajtu) pa sam cekao tacno 28 dan za odgovor koji nije doveo do resenja mog problema, mogu tek da zamislim kad je u pitanju neki drugi problem koji nije vezan za pare koliko su tek onda azurni. Nisam jedini dosta se njih zale na support.

3. Mape i mobovi su fantasticni u Teri ali je kvestovanje bas bas bas bas bas bas bas dosadno. Konstanto je ubi 10 ovih mobova, nema ni jedan drugaciji kvest.

4. Tera je totalno casual igrica, tacno sa 9 dana game play sam zavrsio Manaya Core (Normal) sto je zadnja instanca u igrici, posle par dana sam zavrsio i Hard Mode te iste instance i shvatio da nema poente da se nastavi farmanje jer se svi ti itemi mogu kupiti i dobiti brze ako se frama gold u mnogo laksim instancama a pritom PvP gear je drasticno bolji za PvP nego bilo koji PvE gear.

5. Presao sam na PvP server u nadi da ce PvP biti mnogo tezi i zanimljiviji ali dzabe evo posle 1.5 meseci igranja usao sam u TOP 100 na areni u Ishara serveru i dobio sve osim Arena weapon i smorio se jer nema nikakvog zadovoljstva dalje ici. Guild vs Guild apsolutno nema poente jer se nista spektakularno ne dobija. Konstantno ici u Arenu se oseca dosadno kad dobijes sav TOP gear.

6. PvP balance je jedan od najgorih u MMO igrama kojem sam video do sada.

7. Novi patch dolazi ovog meseca sa dva nova raid-a ali zapravo oni nisu novi nego je jedna od nizih levela instanca prepravljena da primi 10 ili 20 ljudi i bosu su digli HP i damage (da samo jedan boss u raid instanci LoL). Sto se tice gear-a nece biti nista bolji od sadasnjeg samo ce biti necklace najbolji i to je to. Totalno dosadno...


Dragon's Prophet:

1. Grafika je za dlaku bolja od Tere ako su video settings u teri stavljeni na 3 preset. Optimizovanija je igrica mnogo vise se dobija FPS-a.

2. Teska je beta, jos uvek ima dosta stvari koji nisu prevedeni a neki su jako bitni kao skills za build pa covek prosto ne zna koji build pravi :). Mobovi mnogo brzo trce i udaraju pa trebaju jos uvek da isprave njihov speed.

3. Igra ima dosta instanci a takodje i dosta nacina za budzenje itema pa i zmajeva sto dozvoljava igracu da na neki nacin bude unikatan i lakse prilagodi svog lika ka svom gameplay stilu a takodje svo to budzenje ukazuje da ce zadovoljiti sve hard core igrace.

4. RoM (njihova predhodna igra) drzi rekord za drugu najvecu MMO populaciju posle WoW-a (4 milliona su imali u jednom trenutnku) gde ostale igrice i dan danas nemogu ni da prismrde tom broju. Tako da sigurno nesto je bilo dobro u njihvoj predhodnoj igrici cim je populacija bila toliko velika. Nadam se da su naucili na greskama iz RoM-a i da ce ih ispraviti u Dragon's Prophetu.

5. Closed beta support im je bas brze kao da je ArenaNet dobijem odgovor u roku od par sati, ovo je meni mnogo bitno ne znam za ostale.

6. P2W hmm, koja igrica nije? Cak i u WoW-u mozes da kupic naj nabudzenijek lika za kesh i facerolas sve u areni :) i u Teri takodje mozes da kupic likove na netu sa najboljim PvP itemima za kesh. Ovo je neizbezno. Samo je pitanje koliko drasticno ce biti P2W jer jos uvek se ne zna sta ce biti u Cash SHopu i koliko ce kostati. (Mapomena GW2 ne spada u ovu kategoriju jer njega ne svrstavam u MMORPG on je hibrid i gde ima dosta stvari iz MMO ali je totalno casual igra i zerg fest)


Vredi probati obe igre samo znajte da ako ste hard core brzo cete se zasititi Tere a nisma jedini ima nas dosta koji smo se smorili. E sad za Dragon's Prophet end game ne znam jos uvek jer nisam stigao do maz levela nego do 35tog ali citav sistem budzenja ukazuje da ce konstanto biti nesto da se radi i trazi taj perfektan item i zmaj.

P.S. Vredi spomenuti i Neverwinter koji je izasao pre par dana u Open betu i totalno sam navucen na tu igru. Grafika je bolja od Tere cak i na max settings a optimizovana je do bola! Mozete se cak levelovati kroz PvP battleground i arenu. Ima events kao u GW2 i svim kvestovi su sa engleskim voiceover za one koji ne vole da citaju :) takodje main kvest line ima animacije kao u Teri. Ima dosta klasa i svaka rasa ima svoje nesto. Definitvno bi preporucio da je probate po meni je bolja od Tere i od Dragon's prophet bete (ne znam kad izadje iz bete kakva ce biti).

C64freak
5.5.2013, 22:13
1. Grafika je za dlaku bolja od Tere ako su video settings u teri stavljeni na 3 preset.
Jel ti dobro? takodje i novi COD ima bolju grafiku od Crysis 3 ako crysis stoji podeshen na low settings i 1024x768 :kreza::facepalm:D poenta? :facepalm:kreza::D:boodala::facepalm:rofl::paranoi a::n_klanja::aplauz:

BarutOrc
7.5.2013, 11:18
Jel ti dobro? takodje i novi COD ima bolju grafiku od Crysis 3 ako crysis stoji podeshen na low settings i 1024x768 :kreza::facepalm:D poenta? :facepalm:kreza::D:boodala::facepalm:rofl::paranoi a::n_klanja::aplauz:

Procitaj sve ponovo pa ces shvatiti ali ako te mrzi...

Poenta je da apsolutno niko ne moze da igra Teru na maximum grafici, vecina je igra na preset 2 ili manje a po neki mogu i da proguraju na preset 3. E sad Dragon's prophet mozes da igras na maximum grafici a da ti nekoci igra, mnogo je bolje optimizovana. Tera preset 3 = Dragon's Prophet maximum grafika.

Tera je katastrofalno optimizovana, imam GTX 680, i7 970 (6 jezgra), 12GB RAM, i igrica mi je na SSD-u pa kad igram PvP na srednje podesenoj grafici i dalje dobijam izmedju 15 - 25 FPS, u nekim trenutcima skoci i do 35 FPS ali jako kratko.

Takodje nije grafika toliko bitna u MMO igrama, pogledaj dosta popularnih MMO-a i njihove grafike, bitniji je gameplay i end game content a Tera ga nema. Vecina ljudi su u LoT ili ET instanci koja je dva levela niza od level cap-a i framaju gold citav dan kako bi kupili end game gear... Tera je casual MMO igra, sa dobrom grafikom, lose optimizovana i jako malo end game contenta.

branko78
7.5.2013, 18:39
Mene je DP na prvom stress testu odbio, odprilike ovako: kao kad odes u kucu sa crvenim fenjerima i privucen oblinama koje kipe iz haljine pridjes ribi za sankom. Onda bljesak upaljaca dok pali cigaru otkrije malo vise kontura tela i lica koje nisi video u polumraku... i bezis glavom bez obzira :S

Probacu malo danas opet.

Btw to sto je igru napravilo developer koji je radio RoM nije neka preporuka:
- RoM ima taj vecernji Siege Wars koji je jos uvek u "beta fazi" 4 godine nako sto ne dosao
- igra ima gomilu bugova, rupa i exploita koji nikad nisu ispravljeni ali su brzo reagovali kad je trebalo disable-ovati feature koji olaksavaju free igracima dolazak do cash shop curency
- RoM je dosao u povoljnom trenutku posto je tada bilo jako malo f2p mmo-a pa je skupio veliku bazu igraca, sada imas mnogo veci izbor (a takodje vecina ljudi je pravila jedan account po liku zbog "magacina" ili je se sa tim likovima radio samo daily quest zbog phirius tokena i poena u igri tako da je cifra aktivnih igraca u principu dosta manja

Edit:
Testirao malo danas opet od 1 do 10lvl stigao posto je izgleda bio char-wipe od proslog stres testa. Zajahao 2 dragonkin-a, malo me zeza wi-fi pa imam lagove. Danas mi se DP cini funkcionalniji. Quest tracker idalje nemoze da prikaze putanju do quest itema/monstera pa mora da se traze na osnovu tekstualnog uputstva. Zvao sam par ljudi u party i nisam primetio "strelice" koje pokazuju gde su mi kolege kada su izvan minimape. Videcemo do open-beta statusa mozda dodaju jos nesto feature u interface.

C64freak
8.5.2013, 5:53
Procitaj sve ponovo pa ces shvatiti ali ako te mrzi...

Poenta je da apsolutno niko ne moze da igra Teru na maximum grafici, vecina je igra na preset 2 ili manje a po neki mogu i da proguraju na preset 3. E sad Dragon's prophet mozes da igras na maximum grafici a da ti nekoci igra, mnogo je bolje optimizovana. Tera preset 3 = Dragon's Prophet maximum grafika.

Tera je katastrofalno optimizovana, imam GTX 680, i7 970 (6 jezgra), 12GB RAM, i igrica mi je na SSD-u pa kad igram PvP na srednje podesenoj grafici i dalje dobijam izmedju 15 - 25 FPS, u nekim trenutcima skoci i do 35 FPS ali jako kratko.

Takodje nije grafika toliko bitna u MMO igrama, pogledaj dosta popularnih MMO-a i njihove grafike, bitniji je gameplay i end game content a Tera ga nema. Vecina ljudi su u LoT ili ET instanci koja je dva levela niza od level cap-a i framaju gold citav dan kako bi kupili end game gear... Tera je casual MMO igra, sa dobrom grafikom, lose optimizovana i jako malo end game contenta.

Znam ja sta si hteo da kazesh nego me je taj komenta zgranup :)

Pazi sad sto se kaze od konfe do konfe ,ali sto se mene tiche (imam dosta loshiju machinu od tebe ) ja igram bez problema na settings 5 dok pvp\nexus drzim na 2 ,sto se tiche end game_a tu se nikako ne bih slozio sa tobom nzm koju verziju igrash i koja je razlika u contentu iskreno al sto se NA tiche brate ima zilion instanci sad jedino ako imash neki raspali guidl pa ne idesh il nemas guild a to je vec druga stvar, ja recimo dnevno opichim ToT,et\sjg\mc nm\hm zavisi + nexus+pvp i po koja random isntanca znachi da ima end game kontenta ima.
To sto igrash DP na max bez laga ne znachi nista jer nije poenta na tvojoj konfi biti srecan ako igrash krsh grafu na max vec grafu koja prati tu konfiguraciju ,jedina igra koja nema da kazem modernu grafu a extremno je popularna je WOW ostalo je manje vishe pustara PWI,RoM,Allods,STWOR,Aion,LineAge2,FW etc

gree
13.5.2013, 16:59
6. P2W hmm, koja igrica nije? Cak i u WoW-u mozes da kupic naj nabudzenijek lika za kesh i facerolas sve u areni :) i u Teri takodje mozes da kupic likove na netu sa najboljim PvP itemima za kesh. Ovo je neizbezno. Samo je pitanje koliko drasticno ce biti P2W jer jos uvek se ne zna sta ce biti u Cash SHopu i koliko ce kostati. (Mapomena GW2 ne spada u ovu kategoriju jer njega ne svrstavam u MMORPG on je hibrid i gde ima dosta stvari iz MMO ali je totalno casual igra i zerg fest)



Sta si ti ovde nalupao ni sam ne verujes u to.

P2W igra je igra koja ti nudi, odnosno tera te da kupis nesto kako bi bio jednak sa ostalima koji to rade i kako bi silovao one koji ne kupuju. Ako ti kupis gold od goldsellera ili kupis kompletno opremljenog charaktera samo pokazuje koliko si nesposoban da nesto uradis sam i igra nema veze sa tim. I taj kupljeni karakter ti nece mnogo pomoci kada ti dodje neko ko ima istu opremu kao ti i koju je sam zaradio, a takvih igraca ce biti sve vise s obzirom da u takvim igrama sve mozes da zaradis samo igranjem.

Ja razumem da ti zelis da opravdas sebe sto si potrosio desetine hiljada eura na igre poput roma,allodsa i slicno, ali to ne znaci da je to normalno i da su sve igre takve. Uostalom smatram da je poenta pvpa da nadigras nekog ko ima jacu ili istu opremu kao ti a ne da trcis i oneshotujes likove kojima tata nije kupio fansy sjajan mac sa milion bonus dmg-a na njemu ;)
Pretpostavljam da je zbog ovoga i GW2 u kategoriji "totalno casual igra i zerg fest ".

Pozz.

senseo91
13.5.2013, 17:21
Sta si ti ovde nalupao ni sam ne verujes u to.

P2W igra je igra koja ti nudi, odnosno tera te da kupis nesto kako bi bio jednak sa ostalima koji to rade i kako bi silovao one koji ne kupuju. Ako ti kupis gold od goldsellera ili kupis kompletno opremljenog charaktera samo pokazuje koliko si nesposoban da nesto uradis sam i igra nema veze sa tim. I taj kupljeni karakter ti nece mnogo pomoci kada ti dodje neko ko ima istu opremu kao ti i koju je sam zaradio, a takvih igraca ce biti sve vise s obzirom da u takvim igrama sve mozes da zaradis samo igranjem.

Ja razumem da ti zelis da opravdas sebe sto si potrosio desetine hiljada eura na igre poput roma,allodsa i slicno, ali to ne znaci da je to normalno i da su sve igre takve. Uostalom smatram da je poenta pvpa da nadigras nekog ko ima jacu ili istu opremu kao ti a ne da trcis i oneshotujes likove kojima tata nije kupio fansy sjajan mac sa milion bonus dmg-a na njemu ;)
Pretpostavljam da je zbog ovoga i GW2 u kategoriji "totalno casual igra i zerg fest ".

Pozz.

mnogi GW2 ne smatraju GW2 pravim mmoorpg,P2W je kada prodaju Stuf za end game gear u Cash SHopu,jeste da neke igre nude da kupis sa in game money Cash HSop stuf ,ali i dalje je P2W jer je to moze da traje godinama a nekome samo 1 potez kreditnom karticom....a iako nafarmaju taj end gear tada izadje novi gear i ajmo ponovo par godina

gree
13.5.2013, 17:37
mnogi GW2 ne smatraju GW2 pravim mmoorpg,P2W je kada prodaju Stuf za end game gear u Cash SHopu,jeste da neke igre nude da kupis sa in game money Cash HSop stuf ,ali i dalje je P2W jer je to moze da traje godinama a nekome samo 1 potez kreditnom karticom....a iako nafarmaju taj end gear tada izadje novi gear i ajmo ponovo par godina

Mnogi smatraju da je najbolji mmorpg na trzistu,mnogi smatraju da je wow najbolji mmo jos uvek,mnogi smatraju da je lol bolji od dote,mnogi smatraju da je dota bolja od lol, sto ne znaci da je bilo sta od toga tacno. Svakako gw2 nije "totalno casual igra i zerg fest " i onaj ko to kaze ili ga nije ni igrao ili nije imao guild sa kojim bi video kakva je igra.

Konkretno sam mislio na wow i slicne igre kada sam rekao da sve moze da se dobije u igri.Sve u svemu sam hteo da kaze da igra koja ti ne nudi direktno od njih da kupujes stvari koje ce te ciniti jacim od drugih nije p2w.

Marko/
19.5.2013, 16:08
beta key giveaway:
http://www.alienwarearena.com/giveaway/dragons-prophet-closed-beta-key-code-giveaway/

branko78
22.5.2013, 13:31
Dragon Prophet open beta za nedelju dana pocinje. U svetu f2p igara to je prakticno launch, mada vidim komentare igraca da je jako bugovit trenutno.

Exia
22.5.2013, 13:41
Ne znam dok nisam probao igra mi je delovala vrhunski ali sada...klasican azijski grind fest i da igra je prilicno nestabilna...ko ne igra recimo Nwn ili Teru neka proba (igra je jos u razvoju pa ce nedostaci bit ispravljeni)

Gaya
30.5.2013, 17:44
Jel upao neko dan pre pustanja u pogon za sve?

Marko/
30.5.2013, 18:50
Tek sto je pocela open beta i odmah problemi sa serverima...:tapsh:

Exia
30.5.2013, 20:18
Auuu probao igru...koje je ovo smece isuse hriste ovo kao da su deca pravila XD primer...likovi govore jedno a tilt sasvim trece...grafika je cudna a borbeni sistem smesan i glup...posle par sati igranja bataljujem ovo jer nije vredno truda...back to NWN

PS: Jedino sto valja u ovj igri su zmajevi ali i tu su zeznuli jer imam osecaj ko da sam u sred Pokemona...kakava prevara od igre XD

branko78
31.5.2013, 20:36
Ma nije prevara vec je igra ko i RoM svojevremeno prvo pravljena za azijsko trziste, pa samo prevedena. Zato nisu ni likovi sinhronizovani sa titlovima. Ko voli azijski tip grind mmo-a pretpostavljam da ce biti zadovoljan.

Dreamfall
1.6.2013, 9:45
@branko78

Jel si ti Oknarb iz Tere? :D

Moram i ja da probao ovo, da popunim prazninu dok Rift ne postane f2p...stavio sam na dwnl pa javljam utiske ;)

branko78
1.6.2013, 13:29
RoM i Tera Oknarb da... btw jos poceo DP, neznam da li cu posto mi se igra u startu nije svidela.

Dreamfall
1.6.2013, 16:06
^Onda sam ja bio u gildi sa tobom u Teri, MeStraede mi je nik :D sada sam batalio Teru, smorila me, pre neki dan sam dosao na Nexus i mislim da necu vise da igram do ekspanzije. Ti jos igras?

BTW meni DP nece da se instalira, pise da raspakuje fajlove i zablokira na enviroment15pak fajlu...jel ima neko resenje za ovo?

JAZO
1.6.2013, 17:24
Nesto mi se cini ova igra bolja od Tere?Kakvi su utisci sada?

Marko/
2.6.2013, 11:51
Prvi utisci o igri i kako je zamisljena su ok... jedino mislim da su pozurili sa open betom, a nisu resili probleme konstantnog laga i malog fps-a.

branko78
2.6.2013, 17:19
Teru jos igram najcesce uvece posle 20h, ostavicu u temi za Tera komentar. Poceo sam novog lika ovde u novoj zoni koja nije bila prosli put - Helmoth polazni grad. Prosli put kad sam igrao beta nisam primetio u video podesavanju da ima jos dosta settingsa dole na skrolu (skoro je neprimetna linija koja oznacava skroll) i sada kad sam sve na max igra izgleda dosta bolje sa ostrijim teksturama i boljim shadingom. I ovoj zoni odma na pocetku moze da se "upeca" leteci mount/pet pa igra vise lici na ono sto reklamiraju :)

Idalje mi se combat cini malo nezgrapan mada tek je 12lvl pa videcemo kasnije. Primetio sam da imaju dinamicke evente (imali su ih i u rom-u) na zoni mada nisam jos uspeo da izvucem nekakav reward, idalje imam osecaj da su poranili sa beta treba tu jos posla.

JAZO
2.6.2013, 17:46
Jbm li ti sony uvijek li *****u sa odvojinim launcherima za kontinente.Skinuh onaj za US....
Na koji ste server za EUROPE?

Dreamfall
2.6.2013, 19:39
Probao sam i ja igru (usao sam na Osira server), preveslao i tutorijal i dogurao do 5lvl, uzeo sam 'najdesniju' oblast na mapi (nzm kako se zove :D ) a klasa je neka vrsta wizarda/sorcerera i poklapa se,donekle, sa CW klasom iz Neverwintera koju sada igram tako da nisam mnogo kuburio sa gameplay-om, grafika je fina, ne ostavlja bez daha kao ona iz Tere(poredim grafiku iz MMORPG naslova ), ali je poprilicno dobra. Na maksimalnim podesavanjima igra se zamrzava i javlja se neki cudan bloom, ali verujem da ce to da se sredi patch-om. Igra mi se zasada dopada i VO je cak pristojan, a ima i zmajeva, a ko ne voli zmajeve :alealeee: Jos nisam presao mnogo kvestova, samo sam ih pokupio u pocetnom selu, ali igra mi ima neki grind miris imajuci u vidu borbenu mehaniku koja zahteva vece angazovanje igraca (nije samo pont&click ). Jedini veci problem koji sam primetio je cudan lock on na neprijatelje, tako da nemam osecaj da nanosim neku stetu, a i kad monstera upokojim, ako drzim pritisnut taster za napad, wiz nastavlja da baca magije u prazno, sto mi je bzv, ali ne smeta mnogo kada se covek navikne. ;)

Marko/
5.6.2013, 23:56
Zna li neko, postoji li neki domaci klan?

smcCira
5.7.2013, 9:42
Pokusavam da skinem DP sa sajta za EU i konstantno nece, krene jedno vreme pa izbaci gresku. Postoji li resenje za ovo?

branko78
15.7.2013, 14:15
Igra li neko trenutno DP, kakvi su utisci?

DejanBajat1
15.7.2013, 17:40
Igram ja, za razliku od ostalih MMORPG igara koje sam igrao, DP je po meni vrhunac, bar po onome do sada vidjenom...bar sto se onog zamisljenog dela igre tice

Mozda je to moj utisak, ali je grafika svakako solidno odradjena, ne zahteva previse, a odaje dobar utisak :)

Veoma zanimljivo je to sto heroja mozes, da kazem, buildati kako ti zelis prosto mage-a mozes napraviti da radi p dmg, sad koliko ce ti to uspeti to je vec druga stvar....

Takodje hvatanje zmajeva nije ni malo lako pa se zmajevi poput onih drevnih izuzetno tesko hvataju... Svaki zmaj ima neki svoj pasiv koji utice i na igraca tako da i po tom pitanju ima mnogo mogucnosti... :)

Jedini da kazem problem mi je to sto ne mogu da nadjem ljude koji su iz srbije ili sa balkana a da pri tome igraju na ovom mom serveru (Kleios) pa me to malo ubija, ako ima neko ko bi hteo da igra neka mi se javi, molim vas :)

Pozdrav :)

cages
4.8.2013, 12:30
Dragon’s Prophet launches globally on September 18th

https://www.dragonspropheteurope.com/en/news/day-prophet-284

cages
6.8.2013, 9:01
На прво играње (туторијал и мало преко) игра ми је била одвратна ал сам натерао себе да пробам још мало... На друго играње је већ "охоохооо!",мислим да би ово могла да буде доообра игра. Причам као ММО фан и човек који игра малтене само тај жанр а играо сам на десетине ММО наслова. Све ово иза што су момци причали остављам по страни јер је јасно да једни преферирају Теру а други ДП тако да ни једни ни други нису реални :)
Да сумирам:игри вреди дати шансу :)

vukan
25.9.2013, 20:19
U toku je Giveaway na MMOBomb.com:

Dragon Prophet Giveaway (http://www.mmobomb.com/giveaway/dragons-prophet-eu-pack1)

Potrebno je samo da se registrujete i uzmete kljuc. Dobija se:

· Phantom Doll
· Dragon Training Whip
· Transportation Rune
· Transportation Portal Rune
· Condensed Costume Transformation Elixir
· Master Repair Hammer
· 125 Diamonds

Exia
8.11.2013, 22:18
Jel igra neko od ex yu ovu igru ima li vas tamo?

Kusta
9.11.2013, 4:05
Igrao i odustao. Jednostavno nešto nedostaje...

NaraYan
5.2.2014, 22:55
I, kakva je situacija?

cages
5.2.2014, 23:48
Ja nemam pojma,meni je komp vec neko vreme u rasulu tako da samo Hearthstone mogu da igram al mislim da je ok igra. Imam je jos uvek instaliranu al nisam probao dal bi radila sa 1gb rama kolko mi je ostalo :)