PDA

Prikaži potpunu verziju : XP instalirat sa dva kompjutera?


White Dr.
21.4.2013, 21:13
Imam jedan kompjuter koji je nako postar ko grcka (ja mislim da je oko 2002, nije moj) i hocu da instaliram Xp na njega ali svaki put prilikom instalacije izbacuje Bluu screed, vjerovatno je nesta otislo od rama il maticne (ili pak od procesora ) koce ga znati. Moje je pitanje dali mogu da uzmem njegov hard i ubacim ga u neki drugi komp i instaliram tu Xp skroz do drajvera pa kad treba da instaliram drajvere da vratim hard i instaliram drajvere. Dali ce tako raditi i moci jer su ta dva kompa puno razlicita jedan je AMD a jedan Intel, na jednom je maticna Asus a na drugom MSI. Ja nesto sumljam al eto pitam vas koji ste to probali i znate.

Marko93
21.4.2013, 21:44
Nema sanse, zato sto svi ovi drajveri koje mi rucno instaliramo su samo mali deo svih drajvera koji zaista postoje u jednom operativnom sistemu, i vecina njih dolazi uz sistem.. pocev od drivera za procesor i slicno.. Driver za procesor dolazi sa sistemom i korisnici nikad to rucno ne instaliraju naknadno.. Ali da cujemo i sta drugi misle..

water wizard
21.4.2013, 21:44
pitanje dal se isplati to raditi, pošto kažeš da ima neki kvar...

White Dr.
21.4.2013, 22:09
pitanje dal se isplati to raditi, pošto kažeš da ima neki kvar...

Nema on tako reci neki vidljiv kvar nego ko zna nesto je otislo na maticnoj ili na procesoru malkice pa kad sistem podje da se instalira ono to ocita i nece da radi, jer on ima vec sistem na sebi i radi on al mu je doslo vreme za ponovno dizanje.

Nema sanse, zato sto svi ovi drajveri koje mi rucno instaliramo su samo mali deo svih drajvera koji zaista postoje u jednom operativnom sistemu, i vecina njih dolazi uz sistem.. pocev od drivera za procesor i slicno.. Driver za procesor dolazi sa sistemom i korisnici nikad to rucno ne instaliraju naknadno.. Ali da cujemo i sta drugi misle..

Shvatam ja to i mislio sam da se tako nesta dogadja. Sad kad pogledah oba kompjutera imaju AMD Athlon XP procesore samo je razlika u krajnjim brojevima jedan je 2500+ a drugi je valjda manje mozda bi to moglo nekako da uspje.

Aleksic01
21.4.2013, 22:24
kazes da sistem na njemu radi, onda treba i da instalira novi problem je verovatno u tvom instalacionom disku ili u cd/dvd citacu, pokusaj sa drugi instalacioni cd i ako je ploca iz 2002 pokusaj windows xp sp2 a onda nadogradi na sp3, zaboravi opciju instalacije sistema na drugom kompu pa vracanje diska nece da radi !

White Dr.
21.4.2013, 22:41
kazes da sistem na njemu radi, onda treba i da instalira novi problem je verovatno u tvom instalacionom disku ili u cd/dvd citacu, pokusaj sa drugi instalacioni cd i ako je ploca iz 2002 pokusaj windows xp sp2 a onda nadogradi na sp3, zaboravi opciju instalacije sistema na drugom kompu pa vracanje diska nece da radi !

pokusao sam sa 3 Xp cda i 3 razlicita Linux sistema i nije htio nijedan da se instalira a svi cd/dvd-ovi rade, tako da nije do njih.

Aleksic01
21.4.2013, 23:00
kada se u toku instalacije, u kom stadijumu pojavu blue screan, da li pokaze particije hdd-a na kojima treba da odaberes na kojoj zelis instalirati sistem ?

White Dr.
21.4.2013, 23:13
nekada dodje do toga pa mozes da izaberes particiju u odma nakon toga kada pocne da kopira podatke pojavi se blue screan a nekad nedodje ni do selekcije particije.

Aleksic01
21.4.2013, 23:18
kada dodje do particije sledeci korak nakon odabira je formatiranje particija a zatim kopitanje podataka !

ja bih uradio sledece: prikacio bih drugi cd/dvd citac koji je 100% ispravan i pokusao bi sa windows Xp Sp2 !

i jos jedno pre toga proverio bih ispravnost HDD-a da nisu u pitanju bad sectori !

White Dr.
21.4.2013, 23:33
probacu tako ali sumljam da ce ista drugacije biti.

planetm
22.4.2013, 9:47
Mene je davno zezala memorija bas u tom slucaju,mada nemora da znaci.Ako imas dve memorije(dve plocice)probaj samo sa jednom,ili sa drugog kompa skini memoriju pa probaj,kombinuj:to_care:

White Dr.
22.4.2013, 15:34
Mene je davno zezala memorija bas u tom slucaju,mada nemora da znaci.Ako imas dve memorije(dve plocice)probaj samo sa jednom,ili sa drugog kompa skini memoriju pa probaj,kombinuj:to_care:
probao sam to i nista.

Spawn BG
22.4.2013, 17:23
kada dodje do particije sledeci korak nakon odabira je formatiranje particija a zatim kopitanje podataka !

ja bih uradio sledece: prikacio bih drugi cd/dvd citac koji je 100% ispravan i pokusao bi sa windows Xp Sp2 !

i jos jedno pre toga proverio bih ispravnost HDD-a da nisu u pitanju bad sectori !
Ako postoji sistem i radi kako-tako, onda je ovo sa CD čitačem najverovatnije problem. Možda instalacija sa butabilnog fleša ako ploča podržava? (malo je matora, ali možda...)

White Dr.
23.4.2013, 22:48
Ako postoji sistem i radi kako-tako, onda je ovo sa CD čitačem najverovatnije problem. Možda instalacija sa butabilnog fleša ako ploča podržava? (malo je matora, ali možda...)
Dobro probcu to ali nije pojenta u tome nego dali mogu da instaliram sistem sa dva kompjutera, isti su brend procesori i iste su serije Athlon XP+.

Nutsbre@ker
24.4.2013, 19:22
Retko to funkcionise kako treba, zato sto uvek postoje neke suptilne razlike bez obzira sto su platforme iste ( proizvodjac maticne, graficke kartice, itd ) koje sistem u najboljem slucaju mogu da ucine nestabilnim, bagovitim, i u krajnjem slucaju potpuno neupotrebljivim. Moj savet ti je da prikljucis provereno ispravan dvd citac, ili napravis butabilnu flesku, ako ploca ima mogucnost butovanja sa fleske, pa krenes odatle. Ovo sto ti hoces ce ti samo izavati glavobolju, i najverovatnije nece funkcionisati. :P

White Dr.
24.4.2013, 22:13
Retko to funkcionise kako treba, zato sto uvek postoje neke suptilne razlike bez obzira sto su platforme iste ( proizvodjac maticne, graficke kartice, itd ) koje sistem u najboljem slucaju mogu da ucine nestabilnim, bagovitim, i u krajnjem slucaju potpuno neupotrebljivim. Moj savet ti je da prikljucis provereno ispravan dvd citac, ili napravis butabilnu flesku, ako ploca ima mogucnost butovanja sa fleske, pa krenes odatle. Ovo sto ti hoces ce ti samo izavati glavobolju, i najverovatnije nece funkcionisati. :P

Ok znaci da neprobavam :( Probacu nesta pa ako moze moze, ako nece stacu mu ja.

sasa022
25.4.2013, 4:21
@White Dr.

Testiraj RAM ( sa GoldMemory i Memtest ) i HDD ( sa MHDD ) - programi postoje na svim verzijama Hirens boot CD (http://www.hiren.info/pages/bootcd)-a.

Instalacija "puca" ako memorija nije ispravna ili ako na HDD-u postoje losi sektori

orange47
26.4.2013, 13:03
moze da bude problem i u cipsetu. proveri onaj mali ventilator na njemu, ako postoji.

White Dr.
30.4.2013, 18:58
nema ventilator samo kuler aluminiumski