PDA

Prikaži potpunu verziju : Specifikacija računara u okviru profila korisnika


Mario Pavićević
4.10.2006, 15:43
Od danas je uveden jedan nov i nadam se nadasve koristan dodatak na našem forumu.

U okviru javnog profila korisnika, od danas postoji i polje predviđeno za podatke o tome kakav računar poseduje korisnik.

Te podatke možete uneti u svoj javni profil preko svog korisničkog kontrolnog panela.

computer_nerd_cg
17.11.2006, 14:51
unio sam svoju specifikaciju ali neznam jesam li to uradio na pravi nacin
nadam se da jesam. Neka neko pogleda i javi mi ako nije prob.:aplauz:

Mario Pavićević
17.11.2006, 14:58
unio sam svoju specifikaciju ali neznam jesam li to uradio na pravi nacin
nadam se da jesam. Neka neko pogleda i javi mi ako nije prob.:aplauz:
Sve si odradio kako treba.

Rocker
8.12.2006, 3:55
A ima li šanse da se bar malo poveća broj karaktera? Ja sam jedva uglavio pola konfe!:to_care:

VojaM
8.12.2006, 11:39
A ima li šanse da se bar malo poveća broj karaktera? Ja sam jedva uglavio pola konfe!:to_care:
Ne. Ne piši romane i sve će da stane (al' se rimuje! :D)

hacker_aca
8.12.2006, 14:38
A ima li šanse da se bar malo poveća broj karaktera? Ja sam jedva uglavio pola konfe!:to_care:

Kad su pravili ovu opciju nisu mislili na tvoj komp! :D Npr. izbaci miš i tastaturu, mislim da ti to ne treba. Bez da se hvališ. ;)

todos
8.12.2006, 15:16
Razjasnite malo preciznije proceduru gde moze da se upise konfiguracija?

Dimo
8.12.2006, 15:44
Razjasnite malo preciznije proceduru gde moze da se upise konfiguracija?
Udjes u podesavanja vlastitog profila(Kontrolni Panel-Podesi Profil) i imas poseban dio u dnu gdje upisujes svoju konfiguraciju.

Jim Bravura
8.12.2006, 16:48
Zanimljiva i korisna opcija, ali je masa ljudi ne upotrebljava :confused:

Mr. Garrison
8.12.2006, 18:26
verovatno ih je blam koje masine imaju :p

Eni
8.12.2006, 18:46
verovatno ih je blam koje masine imaju :p

E ako mene nije blam, koga onda treba da bude.... ma daj, ljudi možda ne znaju, nisu obratili pažnju na opciju... neće da kažu da im ko zbog preterane konfe ne provali na gajbu :D

A M G
2.1.2007, 20:17
A ima li šanse da se bar malo poveća broj karaktera? Ja sam jedva uglavio pola konfe!:to_care:

Da sam na tvom mestu, prodao bih ovu drugu polovinu sto ne moze da stane! :mrgreensa :icon_wink

Rocker
5.1.2007, 16:01
Da sam na tvom mestu, prodao bih ovu drugu polovinu sto ne moze da stane! :mrgreensa :icon_wink
Sad mi se to i dešava.:boodala: Crkla ploča (Southbridge) i sad se štekam za novu...samo ne znam kako ću tek nju da uglavim kad je sastavim:to_care:

NjegovaWisost
10.1.2007, 2:50
verovatno ih je blam koje masine imaju :p
Nije sramota biti sirotinja:dedica:

Eni
10.1.2007, 11:51
Nije sramota biti sirotinja:dedica:

Ako je sirotinja neko ko ima (kakav god) komp, šta je onaj što nema ni za hleb baš svaki dan? :icon_scra


... Student, naravno! ;)
Šalim se, i to malo neumesno, ali opet kažem, pre da ljudi ne znaju/ne obraćaju pažnju, nego da ih je sramota... ;)

Mario Pavićević
10.1.2007, 12:04
Ne vidim sto bi se ljudi stideli racunara koje poseduju.Svako kupuje i menja komponente u skladu sa svojim mogucnostima a i potrebama.Ja vozim juga '82 godiste pa me nije sramota:opanachkea stos e tice studenata oni ce kad zavrse fakultet naci neki posao i zaradjivati finu platu i onda imati ultra masinu;) Salu na stranu ali ima puno vaznijih stvari od ulaganja u racunar za mnoge od nas (samo na svakodnevne troskove ode brdo para a necu da pominjem ako neko zeli da kupi nesto za kucu,kola i slicno...) tako da vecina racunarske komonente menja na svake 3-4 god.Kada se malo situacija poboljsa imacemo i bolje masine ali ja stvarno cenim svakog ko radi na nekom PII,PIII racunaru jer sam i ja radio na slicnom do skoro i ne smatram da je njihovo znanje o racunarima manje zato sto imaju manje para da u iste uloze.

NjegovaWisost
10.1.2007, 14:24
Ako je sirotinja neko ko ima (kakav god) komp, šta je onaj što nema ni za hleb baš svaki dan? :icon_scra
To ti je kompjuterska sirotinja:kreza:
Ja mislim da je apsolutno glupo stiđeti se svoje mašine. Ljudi ne navode svoj PC zato što ne znaju ovaj dodatak profilu ili ih jednostavno ne zanima.
Da, kod vas u Srbiji hljeb 20 dinara a kod nas 50centi... Ej dušmani nas odvojiše..

FLASH
11.1.2007, 17:13
Zanimljivo sto ste ovo stavili (popunio sam :) ), mada bi bilo bolje da je integrisano kao na, cini mi se, Benchmark forumu, da se odmah sa strane moze kliknuti na "moja masina" pa da otvori menu sa konfiguracijom. :)

Željko
11.1.2007, 18:17
Ma mrzi ljude da pišu zato malo ljudi koristi ovu opciju, da budem iskren i mene mrzi pa zato nisam ni stavio... :)

VojaM
11.1.2007, 19:07
Zanimljivo sto ste ovo stavili (popunio sam :) ), mada bi bilo bolje da je integrisano kao na, cini mi se, Benchmark forumu, da se odmah sa strane moze kliknuti na "moja masina" pa da otvori menu sa konfiguracijom. :)
Kao što već rekoh, za to kao na Benčmarku treba plagin, a on neće raditi kad se (uskoro) prebacimo na novu verziju softvera za forum... Dakle, polako, biće i toga ali ne odmah.

VelisQ
11.1.2007, 23:16
A 'ocel' onda biti neka bolja opcija?
Kao moja super makina? I jos ako je ukrasena roze sljokicama ceo Bench ce da se preseli ovde :D

NjegovaWisost
7.2.2007, 14:06
Ja mislim da bi trebalo sa strane da nam to piše, kao lokacija....

Dimo
7.2.2007, 20:38
Ja mislim da bi trebalo sa strane da nam to piše, kao lokacija....
Gdje bolan toliko da stane :eek:

nikola87
7.2.2007, 22:48
sta ste zapeli sa time,pa ovo je odlicno odradjeno,ako te zanima kakav komp ima neko kliknes na njegov profil i to je to.Ovaj vas nacin je bezveze zato sto ce mo imati nepotrbneinformacije na ekranu.Sta mene briga koji komp ima tamo neki xyz korisnik.

NjegovaWisost
19.3.2007, 2:09
Gdje bolan toliko da stane :eek:

Onda može kao na benčmarku, piše moja mašina, klikne se mišem i pojavi se padajući meni

Dimo
19.3.2007, 16:04
Moze,ali ovako je po meni najbolje.

Predrag Stankovic
30.3.2007, 15:41
Kada pretstavljamo svoju konfiguraciju da li bolje ispisati originalni naziv komponente ili onako kako je poznatija. napr. za maticnu plocu: MSI nForce550 ili MSI K9 Neo-f.

Master Neo
30.3.2007, 16:11
Kada pretstavljamo svoju konfiguraciju da li bolje ispisati originalni naziv komponente ili onako kako je poznatija. napr. za maticnu plocu: MSI nForce550 ili MSI K9 Neo-f.

Stavi pravi naziv ploce, a ne chip koji ona poseduje. Znaci ne Nforce 550 nego MSI K9 Neo-F. Takodje, ako si radio neki klok, stavi i to pored svake komponente koju si klokovao, tako da recimo to ovako izgleda:
Gainward 7600GS DDR3 GLH @ 535/1550

Predrag Stankovic
31.3.2007, 12:32
Ok mozda je bolje tako staviti originalan naziv komponente, ali pojedini proizvodjaci stavljaju bas konfuzne oznake (Gigabyte na primer) tako da kada procitam oznaku komponente (m.ploce napr.) ne mogu da provalim o kome chipsetu je rec ili koja graficka je u pitanju.

PAIN
31.3.2007, 14:14
Eh pa koga bas zanima sta imas nek upotrebi google.

AstraLogos
3.6.2007, 9:18
Eh pa koga bas zanima sta imas nek upotrebi google.
Nije stvar u tome da npr. mene zanima kakav komp ima PAIN. ;)
Vrlo je korisno napisati u profilu konfiguraciju sto jasnije cisto zbog odgovora ili pomoci korisniku kad postavi pitanje. Vecina kada postavlja pitanje u vezi nekog problema ne napise koju konfu ima, vec samo pitanje. Primera radi covek napise da mu ne radi zvucna a ne zna se o kakvoj je zvucnoj rec. U 90% slucajeva pucanje drajvera za zvucnu je kod integrusa i vrlo retko kod prave zvucne karte. To je samo jedan primer a ima ih bezbroj. Pa se onda bez veze postuje u stilu a koju konfiguraciju imas....
Ocigledno neki jos nisu shvatili korisnost ove informacije pri davanju odgovora na odredjeni problem. :)
A ispisivati konfiguraciju na kao sto NjegovaWisost predlaze, ne samo sto bi bio svojevrstan sarenis, nego sto se konfiguracija cesto menja ili dopunjava novim hardverom sto je prilicno neprakticno da stoji na glavnoj strani foruma.
Ovako je sasvim OK i nema potrebe nista menjati.
Poz.

PAIN
3.6.2007, 10:32
JA sam bas za varijantu koju ima benchmark forum.Nije sareno a kome treba samo klikne na padajuci meni i wualaa.Prvo sto je mnogo lakse nego gledati neciji "profil korisnika" a i nece pretrpati forum.

Dr Zoidberg
3.6.2007, 14:12
JA sam bas za varijantu koju ima benchmark forum.Nije sareno a kome treba samo klikne na padajuci meni i wualaa.Prvo sto je mnogo lakse nego gledati neciji "profil korisnika" a i nece pretrpati forum.

Potpuno se slazem da je varijanta koju ima benchmark odlicna.Prvo elegantno je, ne zauzima mnogo prostora, onome kome treba ubrzava proces i mnogo dobro izgleda :D
A malo ljudi ce da trazi po profilima konfiguracije :)

AstraLogos
3.6.2007, 14:59
JA sam bas za varijantu koju ima benchmark forum.Nije sareno a kome treba samo klikne na padajuci meni i wualaa.Prvo sto je mnogo lakse nego gledati neciji "profil korisnika" a i nece pretrpati forum.
Pain, druze nadam se da si se salio ono sa Google. ;)
Nemam ni ja nista protiv padajuceg menija da se razumemo. Kako god odluce admini, bitno je da svi redovni posetioci i clanovi foruma upisu svoje konfiguracije. To bi ujedno bila i statistika na kakvim kompovima u proseku radimo. Ne, ne treba se stideti kakva je konfa vec kakvo znanje posedujemo. Nekolicina korisnika sa dubogim dzepovima i sa raspravom o besnom i skupom hardveru je statisticka manjina ali potrebna u smislu da smo u trendu najnovijih tehnologija.
Poz

PAIN
3.6.2007, 19:18
Ne ne salim se.To se odnosilo na...ne mogu da provalim o kome chipsetu je rec ili koja graficka je u pitanju.
Ne mora sve da se pise, lakse je ukucati u googlu i videti specifikacije ploce ili cega vec.

Predrag Stankovic
3.6.2007, 22:54
Ubedljivo najjachi opis konfiguracije
Moj ortak Win32 (http://www.sk.co.yu/forum/member.php?u=7491)

Drixsus
14.10.2007, 20:24
Tako mislim da mu je i pisamo na Forumu Krstarice.Mesto stanovanja...ili tako nesto!

MEGATRON
24.11.2007, 14:28
JA sam bas za varijantu koju ima benchmark forum.Nije sareno a kome treba samo klikne na padajuci meni i wualaa.Prvo sto je mnogo lakse nego gledati neciji "profil korisnika" a i nece pretrpati forum.
to je prava stvar!! jednostavno 99% forumasha kad ulazi u nechiji profil u 99% sluchajeva ulazi da bi pogledao konfiguraciju koju odredjeni korisnik ima.tako da bi mnoogo lakshe bilo "quick view" fazon:alealeee:.to je PRVA stvar koja mi se dopala na benchmarku,ne ulazi se bespotrebno u sledecu stranicu vec samo padajuci meni.. a poshto mi je iskreno ovaj forum drazi od bilo kog, shteta bi bilo da nema ovaj mod.redakcijo sk, alat u ruke i sredjujte ovo:dedica:.

Dr Zoidberg
24.11.2007, 16:38
Pff... i ako se nategnu da to urade nece to biti skorije... a posto i sami znamo da nece :P

Rocker
25.11.2007, 1:58
Ljudi, ovo je već pominjano ranije. Problem je u tome što je to plug in koji možda ne bi radio sa novim verzijama forumskog softvera ili bi bilo problema oko istog. Uostalom, šta fali da vidite još koji detalj o nekome sem mašine koju ima?! :to_care:

Ono što meni smeta je premali broj karaktera koje je moguće uneti u konfu, pa meni tako bar trećina konfe nije u profilu. :kreza:

Master Neo
25.11.2007, 2:00
Ljudi, ovo je već pominjano ranije. Problem je u tome što je to plug in koji možda ne bi radio sa novim verzijama forumskog softvera ili bi bilo problema oko istog. Uostalom, šta fali da vidite još koji detalj o nekome sem mašine koju ima?! :to_care:

Ono što meni smeta je premali broj karaktera koje je moguće uneti u konfu, pa meni tako bar trećina konfe nije u profilu. :kreza:
E pa taj fazon, i ja isto. Morao sam da skracujem i da pisem skracenice kako bi bar ono osnovno stalo...

mad_skillz
25.11.2007, 2:01
Ono što meni smeta je premali broj karaktera koje je moguće uneti u konfu, pa meni tako bar trećina konfe nije u profilu. :kreza:
Upravo to!
Napisem procesor, kuler, grafa, ram i hard i ode ceo prostor.
Ako vec nemam ekstenziju van profila mogao bi makar da se prosiri prostor unutar profila.
Slazem se sa Rockerom.:cool:

Beagle
25.11.2007, 2:04
E pa taj fazon, i ja isto. Morao sam da skracujem i da pisem skracenice kako bi bar ono osnovno stalo...

Pa dobro, koliko je bitno da znamo koju tastaturu, misha i zvuchnike imash? :)
Potpuno nebitno u profilu i smanjuje preglednost :dedica:

Master Neo
25.11.2007, 2:08
Pa dobro, koliko je bitno da znamo koju tastaturu, misha i zvuchnike imash? :)
Potpuno nebitno u profilu i smanjuje preglednost :dedica:
Pa nije to bas tako kao sto ti mislis. Recimo radim neki klok, i nekoga zanima kako sve to radi, a za procesor treba da napisem na koliko radi, koja voltaza, koji fsb, slicno i za ram. Pa onda koji hardovi, grafa i klok iste... Uostalom, ko tebe tera da gledas mog misha i tastaturu? Moje je da stavim sve, a tvoje je da citas ono sto ti hoces.:cool:

qwerty
25.11.2007, 2:30
I meni se svidjalo ovo na benchu oduvek. Ne vidim koja je prepreka za to. Koristite koliko ja vidim, istu verziju foruma....:confused:

Pjanovic
25.11.2007, 2:31
Pa nije to bas tako kao sto ti mislis. Recimo radim neki klok, i nekoga zanima kako sve to radi, a za procesor treba da napisem na koliko radi, koja voltaza, koji fsb, slicno i za ram. Pa onda koji hardovi, grafa i klok iste... Uostalom, ko tebe tera da gledas mog misha i tastaturu? Moje je da stavim sve, a tvoje je da citas ono sto ti hoces.:cool:

Nemoj beagle da mu gledas misha :rofl:.
Svidja mi se ideja. Moze da se uradi da bude kao na Benchforumu :dedica:.
Fino i pregledno...

SirDuck
25.11.2007, 3:20
Slažem se i ja, ono na Benchu stvarno izgleda lepo i pregledno :)

ZoranM
25.11.2007, 12:24
Ova tema nije o avatarima i potpisima.:dedica:
Inace i ja se slazem da se sredi kao na benchu ili bar da se poveca broj dozvoljenih karaktera.